Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 3 votes

Black Rock's Wonders


  • Please log in to reply
186 replies to this topic

#76 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 27 February 2010 - 18:41

Suigintou <3

Κι εκτός από την άριστη χρήση των εικόνων (που σου το έχουμε πει πολλές φορές), ξέρεις να χρησιμοποιείς και γραμματοσειρές (ειδικά αυτη με την οποία έγραψες "Nostalgia" τη θέλω οπωσδήποτε ^^).

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#77 Black Rock

Black Rock

    TO THE ICECAR!

  • GFX Staff
  • 724 posts
  • Locationalways searching for nii-chan

Posted 28 February 2010 - 17:44

the menu for today has
a fixed wallpaper
Posted Image

and a confusing signature
Posted Image

μου φαίνεται πως έχω πάλι κενό δημιουργικότητας γιατί άρχισα να βρίσκω χαζά αυτά που κάνω. έχω την εντύπωση οτι κάηκαν περισσότερα εγκεφαλικά κύταρρα από όσα περίμενα να δώ

#78 Black Rock

Black Rock

    TO THE ICECAR!

  • GFX Staff
  • 724 posts
  • Locationalways searching for nii-chan

Posted 02 March 2010 - 19:27

ούτε και σήμερα έχουμε πολλά

ακόμα ένα wallpaper από ένα συμπαθή τίτλο
lunar legend tsukihime
Posted Image

Posted Image
από ένα manga με το όνομα Barajou No Kiss. Α μην μπείτε καν στον κόπο να το διαβάσετε, μόνο το σχέδιο του αξίζει και ΜΟΝΟ αυτό

Posted Image
<3 Black Rock Shooter

#79 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4,499 posts
  • LocationArah

Posted 02 March 2010 - 19:53

Το 2ο ειναι το καλυτερο :)

qzMHWHd.png


#80 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 02 March 2010 - 21:53

Αφρο μου εγώ θα διαφωνήσω με αυτό που λες για τέλμα δημιουργικότητας. Είναι όλα πάρα πολύ ωραία και προσωπικές μου αδυναμίες είναι οι sigs με την Asuka και την δεσποινίδα Καραπέτρου.

Thumbs up! :3

#81 Black Rock

Black Rock

    TO THE ICECAR!

  • GFX Staff
  • 724 posts
  • Locationalways searching for nii-chan

Posted 03 March 2010 - 23:59

Posted Image

#82 Black Rock

Black Rock

    TO THE ICECAR!

  • GFX Staff
  • 724 posts
  • Locationalways searching for nii-chan

Posted 06 March 2010 - 21:35

Posted Image
ναι,άρχισα να ανεβάζω μερικά από τα wallpapers μου στο animepaper. Το ookami kakushi είναι απογοητευτικό αλλά από την αρχή λάτρεψα αυτην την εικόνα και έτσι έκανα κάτι. Η αριστερή πλευρα με προβλημάτισε αρκετά και στο τέλος δεν πρόσθεσα κάτι επιπλέον πιστεύοντας οτι δίνει ένα ιδιαίτερο σκοτεινό αίσθημα στην εικόνα.

#83 Black Rock

Black Rock

    TO THE ICECAR!

  • GFX Staff
  • 724 posts
  • Locationalways searching for nii-chan

Posted 14 March 2010 - 02:18

επιτέλους μετά από πολύ αγώνα ιδρώτα και νεύρα κατάφερα να τελειώσω ακόμα . Ασχέτως αν έχασα το .psd και δεν μπορώ να κάνω αλλαγές τώρα. Προσωπικά θα μπορούσα να έκανα πολύ καλύτερο από αυτό αλλά είμαι σε εποχή μειωμένων ιδεών οπότε...
Posted Image

avatar
Posted Image

και λίγα ακόμα πράγματα πρίν κλέισω ακόμα ένα update
Posted Image
Posted Image
για τον φίλτατο κύριο Dante. Βέβαια τρόμαξα λιγάκια από τα άπειρα manly tears μετά το αποτέλεσμα αλλά εντάξει θα του περάσει! χεχε
Για το τέλος κάτι άκυρο εντελώς που έφτιαξα από καλή διάθεση
Posted Image

#84 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 14 March 2010 - 11:34

(το ξεπέρασα, το ξεπέρασα)...XD

Καταπληκτικές δουλειές παίδιον, keep em coming...:blingeye2:

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#85 miss_sunshine

miss_sunshine

    Starting...

  • Members
  • 17 posts

Posted 14 March 2010 - 18:39

Αν και δεν γνωρίζω τίποτα από γραφιστικά και τέτοιου είδους πράματα (είμαι παντελώς άσχετη λέω...) με έχεις αφήσει άναυδη. Τα sigs και τα avs σου είναι ειλικρινά καταπληκτικά. Τα χρώματα που χρησιμοποιείς, τα θέματα που θίγγεις ~ εγώ που είμαι φανατική του Hetalia φαντάζεσαι τι χαρά έκανα όταν είδα τις εικόνες με τον Arthur-san :blingeye2: Μπορεί να χρησιμοποιήσω κάποιο από τα σετάκια σου κάποτε, βέβαια αν δε σε πειράζει. Και πάλι δεν είμαι σίγουρη πότε... Αναποφάσιστο ον η Miss.

Και το γεγονός ότι σπουδάζεις αυτό που σε ενδιαφέρει πραγματικά είναι τέλειο. Είσαι πολύ καλή σε αυτό που κάνεις και ξέρουμε ότι έχεις λαμπρό μέλλον μπροστά σου αν συνεχίσεις έτσι ^^ Εντάξει, τελειώνω με το Good Fairy style.... Συνοψίζοντας, είσαι φοβερή και μάλλον πρόλαβες να το διαπιστώσεις από αυτούς που έχουν σχολιάσει πριν από μένα :D

Και να ρωτήσω μιας και έχω μια περιέργεια.... Εσύ τα ζωγραφίζεις η ίδια, έτσι? Δηλαδή σε ταμπλέτα και με σχετικά προγράμματα? Και....δέχεσαι ακόμη requests? :blingeye2:
For yesterday's memories, today's love and tomorrow's dreams I love you :3
Posted Image

#86 Black Rock

Black Rock

    TO THE ICECAR!

  • GFX Staff
  • 724 posts
  • Locationalways searching for nii-chan

Posted 14 March 2010 - 22:04

Αν και δεν γνωρίζω τίποτα από γραφιστικά και τέτοιου είδους πράματα (είμαι παντελώς άσχετη λέω...) με έχεις αφήσει άναυδη. Τα sigs και τα avs σου είναι ειλικρινά καταπληκτικά. Τα χρώματα που χρησιμοποιείς, τα θέματα που θίγγεις ~ εγώ που είμαι φανατική του Hetalia φαντάζεσαι τι χαρά έκανα όταν είδα τις εικόνες με τον Arthur-san :blingeye2: Μπορεί να χρησιμοποιήσω κάποιο από τα σετάκια σου κάποτε, βέβαια αν δε σε πειράζει. Και πάλι δεν είμαι σίγουρη πότε... Αναποφάσιστο ον η Miss.

Και το γεγονός ότι σπουδάζεις αυτό που σε ενδιαφέρει πραγματικά είναι τέλειο. Είσαι πολύ καλή σε αυτό που κάνεις και ξέρουμε ότι έχεις λαμπρό μέλλον μπροστά σου αν συνεχίσεις έτσι ^^ Εντάξει, τελειώνω με το Good Fairy style.... Συνοψίζοντας, είσαι φοβερή και μάλλον πρόλαβες να το διαπιστώσεις από αυτούς που έχουν σχολιάσει πριν από μένα :D

Και να ρωτήσω μιας και έχω μια περιέργεια.... Εσύ τα ζωγραφίζεις η ίδια, έτσι? Δηλαδή σε ταμπλέτα και με σχετικά προγράμματα? Και....δέχεσαι ακόμη requests? :blingeye2:


Συνεχίζω να πιστεύω οτι δεν είμαι και ο θεός ο ίδιος. Υπάρχουν πολύ καλύτεροι από μένα και συνεχίζω να πρόσπαθω πολύ για να τους φτάσω έστω και λιγάκι. Επίσης δυσκολέυομαι λίγο στα compliments ίσως γιατί δεν τα έχω συνηθίσει.
ναι όσο για το θέμα των σπουδών ΔΕΝ είναι αυτό που μου αρέσει αλλά εντάξει δεν βγήκαν τα πράγματα όπως ήθελα. Μία η μουσική που κόπηκα για λίγο, και η ψυχολογία δεν βοήθησαν. Αλλά αυτό ας το αφήσουμε.

Συγνώμμη αλλά τον gentleman μου δεν τον μοιράζομαι με τίποτα.Έχω tablet αλλά δεν δείχνω τις ζωγραφιές μου εδώ για προσωπικούς λόγους, αυτό σημαίνει οτι δεν έχω ζωγραφίσει απολύτως τίποτα από όσα είδες.
Τέλος κάνω requests αλλά σοβαρά requests και όποτε έχω χρόνο και διάθεση.

#87 anaktas

anaktas

    Wannabe Mangaka

  • Members
  • 334 posts
  • LocationGreece

Posted 19 March 2010 - 03:13

Καταπληκτικές δουλειές παίδιον, keep em coming...:blingeye2:



+++1
The Suraido Project


Posted Image

#88 miss_sunshine

miss_sunshine

    Starting...

  • Members
  • 17 posts

Posted 22 March 2010 - 16:32

Συνεχίζω να πιστεύω οτι δεν είμαι και ο θεός ο ίδιος. Υπάρχουν πολύ καλύτεροι από μένα και συνεχίζω να πρόσπαθω πολύ για να τους φτάσω έστω και λιγάκι. Επίσης δυσκολέυομαι λίγο στα compliments ίσως γιατί δεν τα έχω συνηθίσει.
ναι όσο για το θέμα των σπουδών ΔΕΝ είναι αυτό που μου αρέσει αλλά εντάξει δεν βγήκαν τα πράγματα όπως ήθελα. Μία η μουσική που κόπηκα για λίγο, και η ψυχολογία δεν βοήθησαν. Αλλά αυτό ας το αφήσουμε.

Συγνώμμη αλλά τον gentleman μου δεν τον μοιράζομαι με τίποτα.Έχω tablet αλλά δεν δείχνω τις ζωγραφιές μου εδώ για προσωπικούς λόγους, αυτό σημαίνει οτι δεν έχω ζωγραφίσει απολύτως τίποτα από όσα είδες.
Τέλος κάνω requests αλλά σοβαρά requests και όποτε έχω χρόνο και διάθεση.


Εντάξει, όχι και θεά - αλλά και πάλι πάρα πολύ καλή. Πάντα θα βρεθεί κάποιος καλύτερος και αυτό δεν αφορά μόνο την ζωγραφική, βέβαια... Μου αρέσουν πολύ οι εικόνες που έφτιαξες και σε ευχαριστώ που μου έλυσες την απορία. Καταλαβαίνω πως είναι να έχεις προσωπικές ζωγραφιές και γι'αυτό σέβομαι. Για τις σπουδές, πανελλήνιες και όλα τα άλλα σχετικά στην άκρη, σωστά. Αλλά και πάλι σε θαυμάζω.

Βέβαια, understand. Απλά ανέφερες πως πρέπει πρώτα να σε ρωτήσουμε και να σε ενημερώσουμε, πράγμα που έκανα. Εξάλλου δηλώνω Romano-fangirl, btw. ;Ρ Συγγνώμη αν σε πρόσβαλλα με οποιονδήποτε τρόπο.

Σχετικά με το request ~ ωραία, γιατί ενδιαφέρομαι. Εννοείται όταν έχεις χρόνο και διάθεση.
Thank you for response.
For yesterday's memories, today's love and tomorrow's dreams I love you :3
Posted Image

#89 Black Rock

Black Rock

    TO THE ICECAR!

  • GFX Staff
  • 724 posts
  • Locationalways searching for nii-chan

Posted 14 April 2010 - 20:30

Posted Image


Ναι όπως βλέπετε έχει πέσει πολύ κάψιμο στο Umineko screenshot generator. Δεν έχουμε πολλά να παρουσιάσουμε για σήμερα. Μετά από κανα 2 χρόνια ξαναασχολήθηκα με το Illustrator γιατί δεν άντεχα άλλο να μην μπορώ να κάνω Vectors και στρώθηκα. Πάντως για πρώτη δουλειά δεν μπορώ να πώ οτι τα πήγα και πολύ άσχημα.

Posted Image
for the original resolution click here

Posted Image
Posted ImagePosted ImagePosted Image
Posted Image
αυτό είναι πολύ παλιό απλά είχα ξεχάσει να το ανεβάσω. Το MAL πραγματικά το λατρεύω ειδικά για αυτο το ωραίο feature με modified anime updates signature. Κάνεις ωραία πράγματα αν γνωρίζεις από slicing καλά γιατί θέλει υπομονή μέχρι να σου βγεί σωστα.

#90 Black Rock

Black Rock

    TO THE ICECAR!

  • GFX Staff
  • 724 posts
  • Locationalways searching for nii-chan

Posted 21 April 2010 - 14:12

another one bites the dust xD
Posted Image

έχω κάνει αρκετά λαθάκια εδώ αν και ήταν κατα πολύ ευκολότερο από το προηγούμενο. προφανώς επειδή το scan ήταν λίγο άθλιας ποιότητας