Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo

Η νύχτα πέφτει στην .aNiMe//GR Town... [GAME OVER]


  • This topic is locked This topic is locked
228 replies to this topic

#211 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 21 September 2009 - 19:51

Yosuke Kobayashi

Earl Cain Hargreaves





Που το σκεφτηκες ολλο αυτο?

Σταματα να λες εξυπναδες και μιλα με αποδειξεις.

Και μη νομιζεις οτι θα κολωσω να αυτοκτονησω.Απλα δε θελω να σου δωσω την νικη τσο ευκολα.


Α και κατι τελευταιο.Αν ειμαι οντως δολοφονος, γιατι να σε αφηνω ζωντανo τοσο καιρο να μου τα κανεις τσουρεκια, αντι να σε φαω το βραδυ, yosuke kobayashi?


Mια φορά μιλάω με πολύ περισσότερες αποδείξεις από ότι εσύ Earl Cain Heargreaves. Όπου αποδείξεις = επιχειρήματα. Το γεγονός ότι εμφανίστηκε και άλλος "επιθεωρητής" ο οποίος σαν συμπεριφορά καθόλη την διάρκεια του συνεδρίου είναι πολύ πιο αξιόπιστος από εσένα (aka δεν προσπάθησε να λιντσάρει εν γνώση του αθώο που κινδύνευε από τον όχλο) του δίνει πολύ μεγαλύτερο βάρος λόγων.

As for the dying thing. Το είπα και πριν. All talk and no action. Η μπλόφα σου δεν κοροιδεύει κανέναν. Δηλητήρια έχεις, πιστόλι έχω (αν θες σου το δανείζω) so go ahead... Θα αποδειχτεί ποιός είναι ποιός έτσι οπότε η θυσία σου δεν θα πάει χαμένη. Oh wait.....ξέχασα είσαι ο δολοφόνος :P.

Και δεν με σκότωσες γιατί αν πέθαινε και δεύτερος άνθρωπος μετά τον Wolfgang Grimmer που σε είχε βάλει στο μάτι οι υποψίες θα έπεφταν επάνω σου. Προτίμησες τον δρόμο του discrediting. By the way χαίρομαι που βρίσκεις τα προηγούμενα επιχειρήματά μου τόσο πειστικά που τα υιοθετείς.

#212 GkLoc

GkLoc

    .: BlackStar :.

  • Members
  • 1,233 posts

Posted 21 September 2009 - 20:02

Black Star
Posted Image

To ότι ένας δυνατός παίχτης σαν τον yosuke kobayashi έχει μείνει τόσον καιρό με στον αγώνα με κάνει να αναρωτιέμαι,και να χαίρομαι ταυτοχρόνως διότι έχει μείνει τουλάχιστον ένας άξιος αντίπαλος για μονομαχία,αλλά,υποψιάζομαι εσένα μαζί με την Ayanami Rei πιο πολύ από όλους...!!!


Berserk___Gatsu.jpg


#213 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4,499 posts
  • LocationArah

Posted 21 September 2009 - 20:06

Earl Cain Hargreaves

Mια φορά μιλάω με πολύ περισσότερες αποδείξεις από ότι εσύ Earl Cain Heargreaves. Όπου αποδείξεις = επιχειρήματα. Το γεγονός ότι εμφανίστηκε και άλλος "επιθεωρητής" ο οποίος σαν συμπεριφορά καθόλη την διάρκεια του συνεδρίου είναι πολύ πιο αξιόπιστος από εσένα (aka δεν προσπάθησε να λιντσάρει εν γνώση του αθώο που κινδύνευε από τον όχλο) του δίνει πολύ μεγαλύτερο βάρος λόγων.



Ποια αποδειξη ανθρωπε μου???Ποια αποδειξη?Δε λες τιποτα.Το μονο που εχεις ειναι το οτι με αφησες να ζησω το βραδυ.
Και ακομα δεν μου ειπες, γιατι δε σε σκοτωσα απο τον πρωτο γυρω, αφου ειμαι δολοφονος, να τελιωνω μαζι σου?

Η κατασταση εχει ως εξης:
Εγω λεω οτι ειμαι επιθεωρητης και δειχνω εσενα yosuke kobayashi επιβεβαιωμενα, και την rei.
Η rei λεει οτι αυτη ειναι επιθεωρητης και δειχνει εμενα.
Εσυ λες οτι εισαι αθωα, και ψηφιζεις εμενα.

Συμφωνουμε και οι 3 οτι αν πεθανει ενας απο εμας, θα αποκαλυφτει η αληθεια?
Απο τους 3 μας εγω ειμαι ο μονος ο οποιος εφερε αποτελεσματα, γιατι να πιστεψει ο κοσμος εσας και οχι εμενα?

Και ποτε εγω λινταρα εν γνωση μου αθωο?

qzMHWHd.png


#214 Player_By_Post

Player_By_Post

    Game Master...

  • Moderators
  • 9 posts

Posted 21 September 2009 - 20:11













Btw δεν μπορείτε να αυτοκτονήσετε. Μπορείτε μόνο να "αυτοκτονήσετε" αν δεν παίζετε αρκετά, κάτι που στην προκειμένη δεν συμφέρει κανέναν επειδή θα πάρει χρόνο :himitsu:

Πάντως δεν τρέχει μία με το να το αναφέρετε, απλά μην περιμένετε να γίνει...

... let the massacre begin...
Posted Image


#215 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 21 September 2009 - 20:43

Yosuke Kobayashi

Earl Cain Hargreaves

Ποια αποδειξη ανθρωπε μου???Ποια αποδειξη?Δε λες τιποτα.Το μονο που εχεις ειναι το οτι με αφησες να ζησω το βραδυ.


Well λίγο δύσκολο δεν το βλέπεις να σε σκοτώσω από την στιγμή που τουλάχιστον τώρα δεν είμαι δολοφόνος? (τα εκτός του συνεδρίου δεν τα λογαριάζω :P ) Φυσικά και λέω πολλά. Απλά κάνεις ότι δεν τα ακούς. Το επιχείρημα

Και ακομα δεν μου ειπες, γιατι δε σε σκοτωσα απο τον πρωτο γυρω, αφου ειμαι δολοφονος, να τελιωνω μαζι σου?


was mine to begin with. Αν ήσουν όντως επιθεωρητής και εγώ δολοφόνος θα σε είχα καταλάβει με την μία. Και όπως είπα και πριν, το να σκοτωθώ και εγώ και ο Wolfgan Grimmer θα ήταν κάπως giveaway. Οπότε επέλεξες να με κατηγορήσεις. Άσχετο με το αν η κατάσταση
κλιμακώθηκε και σε αναγκασε να χρησιμοποιήσεις προσωπείο επιθεωρητή για να κερδίσεις χρόνο..



Εγω λεω οτι ειμαι επιθεωρητης και δειχνω εσενα yosuke kobayashi επιβεβαιωμενα, και την rei.

Επιβεβαίωμένα εμένα από που και ως που? Μόνο τον λόγο σου έχουμε που αν σκεφτούμε τις πράξεις σου δεν λέει και πολλά.

Συμφωνουμε και οι 3 οτι αν πεθανει ενας απο εμας, θα αποκαλυφτει η αληθεια?
Απο τους 3 μας εγω ειμαι ο μονος ο οποιος εφερε αποτελεσματα, γιατι να πιστεψει ο κοσμος εσας και οχι εμενα?


Nα σκοτωθείς εσύ γιατί εσύ έχεις κάνει τον θάνατό σου σημαιούλα για την αλήθεια των λόγων σου. Αλλά δεν βλέπω τους δολοφόνους ούτε να σε σκοτώνουν ούτε και εσένα να αυτοκτονείς.


Ποιά αποτελέσματα ο Czeslaw και η Nekoi είχαν υποψιαστεί τον Tamaki πρώτοι και εσύ απλά πας να τους κλέψεις την δόξα με το να πεις ότι βρήκες κάτι όταν είχε γίνει πασιφανές ότι ο Tamaki ήταν δολοφόνος. Στο κτίριο 2 μόνο αυτός και ο Sasuke είχαν μείνει. Και ο Sasuke λόγω emoness πιο πιθανό να έστρεφε το φονικό όπλο στον εαυτό του παρά σε κάποιον άλλο. Το έχεις κάνει σημαία ότι βρήκες τον Tamaki από την στιγμή που αυτό που ΕΣΥ βρήκες είναι ένα τίποτα με μπόλικο καθόλου. Απλά βλέποντας ότι ο συνεργάτης σου θα ψόφαγε ούτως η αλλως αποφασίσατε να το εκμεταλλευτέιτε πλήρως.

Και ποτε εγω λινταρα εν γνωση μου αθωο?

Earl Cain Hargeaves

Πιστευω πως η απαντηση βρισκετε στους ανθρωπου που ερχοντουσαν αντιμετωποι με το φιλειρηνικο εργο του kakashi-sensei, και δεν ειναι αλλοι απο τα κεφαλια του σατανικου Μυστικου οργανισμου ενονοματι nerv, οι οπιοι απεστηλαν τον δολοφονο με το αγγελικο προσωπο ikari shinji να κανει τη βρωμοδουλεια τους.


Aν ήσουν επιθεωρητής θα έπρεπε να τον είχες τσεκάρει πριν τον υποδείξεις ne? Το ίδιο έκανες και με τον επίσης ατυχήσαντα Katsura. Όλως τυχαίως αφού άλλοι τους είχαν ψηφίσει πριν από σένα και διαμορφωνόταν ρεύμα από άλλους. Αν όντως ήσουν επιθεωρητής και απλά δεν είχες υπόπτους θα ψήφιζες κάποιον που δεν κινδύνευε και όχι τον Shinji. Σημειωτέον δεν σε είδα ΠΟΥΘΕΝΑ να υπερασπίζεσαι τον Shinji κάτι που θα σε συνέφερε αν ήσουν ΟΝΤΩΣ επιθεωρητής. Αντίθετα στρεφόσουν ενάντια σε όσους τον υπερασπίζονταν χρησιμοποιωντας αυτό ακριβώς το χαρακτηριστικό ως σημάδι ενοχής. Τι πιο προφανής συμπεριφορά δολοφόνου?

#216 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4,499 posts
  • LocationArah

Posted 21 September 2009 - 21:16

Earl Cain Hargreaves

was mine to begin with. Αν ήσουν όντως επιθεωρητής και εγώ δολοφόνος θα σε είχα καταλάβει με την μία. Και όπως είπα και πριν, το να σκοτωθώ και εγώ και ο Wolfgan Grimmer θα ήταν κάπως giveaway. Οπότε επέλεξες να με κατηγορήσεις. Άσχετο με το αν η κατάσταση
κλιμακώθηκε και σε αναγκασε να χρησιμοποιήσεις προσωπείο επιθεωρητή για να κερδίσεις χρόνο..


Πως ακριβως θα ηταν Giveaway να σε σκοτωσω στον 1ο γυρο, ενω εσυ ειχες ψηφισει Okita shougo, και ο wolfgang grimmer δεν ειχε απολυτως κανενα επιχειρημα εναντιων μου?

Επιβεβαίωμένα εμένα από που και ως που? Μόνο τον λόγο σου έχουμε που αν σκεφτούμε τις πράξεις σου δεν λέει και πολλά.

Απο τη στιγμη που μου το ειπε ο Player_By_Post πριν κατι γυρους.


iristella]Nα σκοτωθείς εσύ γιατί εσύ έχεις κάνει τον θάνατό σου σημαιούλα για την αλήθεια των λόγων σου. Αλλά δεν βλέπω τους δολοφόνους ούτε να σε σκοτώνουν ούτε και εσένα να αυτοκτονείς.

Ποιά αποτελέσματα ο Czeslaw και η Nekoi είχαν υποψιαστεί τον Tamaki πρώτοι και εσύ απλά πας να τους κλέψεις την δόξα με το να πεις ότι βρήκες κάτι όταν είχε γίνει πασιφανές ότι ο Tamaki ήταν δολοφόνος. Στο κτίριο 2 μόνο αυτός και ο Sasuke είχαν μείνει. Και ο Sasuke λόγω emoness πιο πιθανό να έστρεφε το φονικό όπλο στον εαυτό του παρά σε κάποιον άλλο. Το έχεις κάνει σημαία ότι βρήκες τον Tamaki από την στιγμή που αυτό που ΕΣΥ βρήκες είναι ένα τίποτα με μπόλικο καθόλου. Απλά βλέποντας ότι ο συνεργάτης σου θα ψόφαγε ούτως η αλλως αποφασίσατε να το εκμεταλλευτέιτε πλήρως.
[B]



Επειδη ακριβως θελεις να κανεις τους αλλους να με Λιντσαρουνε για να αποδειξεις την ανωτεροτητα σου.Αρα να υποθεσω οτι διαφωνεις με τη λογικη οτι ενας θανατος απο τους 3 μας θα διαλευκανει την υποθεση ε?Αλλα βεβαια, αφου τρεμεις για την ζωη σου.

Και ο sces και η Nekoi δεν ειχαν επιχειρηματα εναντιων του και ολλοι ηταν κολημενοι με shinji Και sasuke uchiha. Στο ξαναλεω, ειχε 2 ψηφους, ιδιους με τον flourite απο που και ως που τον ειχαν καταλαβει ολλοι?Αφου εδω κανεις δεν ακουει κανεναν.Και το οτι στο κτηριο ειχε μεινει μονο αυτος και ο sasuke δεν αποτελει κανενα απολυτως σημαδι ενοχης.Πεσ μου σε πιο ακριβως σημειο λενε οι κανονες οτι πρεπει να εισαι στο ιδιο κτηριο με καποιον, για να τον φας.

Aν ήσουν επιθεωρητής θα έπρεπε να τον είχες τσεκάρει πριν τον υποδείξεις ne? Το ίδιο έκανες και με τον επίσης ατυχήσαντα Katsura. Όλως τυχαίως αφού άλλοι τους είχαν ψηφίσει πριν από σένα και διαμορφωνόταν ρεύμα από άλλους. Αν όντως ήσουν επιθεωρητής και απλά δεν είχες υπόπτους θα ψήφιζες κάποιον που δεν κινδύνευε και όχι τον Shinji. Σημειωτέον δεν σε είδα ΠΟΥΘΕΝΑ να υπερασπίζεσαι τον Shinji κάτι που θα σε συνέφερε αν ήσουν ΟΝΤΩΣ επιθεωρητής. Αντίθετα στρεφόσουν ενάντια σε όσους τον υπερασπίζονταν χρησιμοποιωντας αυτό ακριβώς το χαρακτηριστικό ως σημάδι ενοχής. Τι πιο προφανής συμπεριφορά δολοφόνου?


No.Πες οτι δεν ειμαι καλος, επιθεωρητης, I dont care.Πρωτα εβαλα τον shinji επειδη δεν ειχα ρωτησει τον Player_By_Post ακομα.Ναι, δεν καταλαβα εξ αρχης οτι μπορουσα να ρωτησω πριν αρχισει το παιχνιδι.Οταν ρωτησα και ανακαλυψα εσενα φοβηθηκα να σε δειξω στον 1ο γυρο μην καρφωθω, και αλλαξα την ψυφο στον Katsura.Καποιον επρεπε να ψηφισω, και φοβομουνα να βαλω εσενα, τι ειναι κακο με αυτο?Ουτος η αλλος καποιος θα εφευγε.

Δεν υπερασπιστηκα τον shinji, επειδη το εκανες εσυ, Yosuke kobayashi, Και ηξερα οτι ησουν δολοφονος.Και επιπλεον ποτε δε ρωτησα για την ταυτοτητα του shinji.Αφοτου βρηκα εσενα ενα πραγμα με μπερδεψε.Το πως ψηφιστηκε ο Okita shougo Out of nowhere, ενω επικρατουσαν μονο 2 ονοματα, sasuke-shinji.Κοιταξα αυτους που ψηφισαν τον Okita, και μαντεψε ησουν μεσα.Σκεφτηκα οτι οι ψηφοι στον Okita ειναι μερος οργανομενου σχεδιου τον δολοφονων επειδη τον φοβοντουσαν, και αρχισα να ρωταω για αυτους που ειχαν ψηφισει το ιδιο με σενα, και επεσα πανω στον Tamaki.

Σου φαινετε συμπεριφορα δολοφονου αυτο?
Απλα ησουν αρκετα εξυπνος ωστε να υπερασπιστεις τον shinji Που ηξερες οτι ηταν αθωος, για να εχεις να το κοπανας 5 ωρες, σε περιπτωσεις σαν και αυτην.

qzMHWHd.png


#217 moonheart

moonheart

    FUTO-itria

  • Members
  • 244 posts

Posted 21 September 2009 - 21:28

Nodame-chan

Yoshuke Koyabashi αντε ψωφα επιτελους μπας κ βρουμε κ τους αλλους δολοφονους :P
Posted Image
f*ck medicine. I want to be a ninja.

#218 d.neko-angel

d.neko-angel

    :: Dream ON ::

  • Members
  • 1,045 posts
  • Locationathens, greece

Posted 21 September 2009 - 22:12

Yuzuriha Nekoi [D.Neko-Angel]
Posted Image



αχχχχ επιτέλους ένας δολοφόνος εκτός! Από την μια αυτό, από την άλλη η απώλεια του Chez-kun. Εκεί που μου άνοιξε η όρεξη για παγωτό αμέσος κιόλας μου κόπηκε μαχαίρι. Με αυτά και με αυτά ούτε ένα παγωτάκι με μπόλικα κερασάκια και σεντόνι απο σαντιγί δεν μπορώ να φάω. Άτιμη δολοφόνοι από το στόμα μου το παίρνετε :P
οκ το ξέρω ξέφυγα πάλι :ureshii:
Λοιπόν Yosuke Kobayashi και Earl Cain Hargreaves, Earl Cain Hargreaves και Yosuke Kobayashi τρώγεστε με μεγάλη μανία εδώ και πόσους γύρους. Εμένα τρία σενάρια μου περνάνε από το μυαλό, ή είστε και οι δύο αθώοι που έχουν πιαστεί στα χέρια από χαζομάρα τους, ή είστε και οι δυο δολοφόνοι και μέσο των τσακωμών σας μας δουλεύετε κανονικότητα και μας παραπλανείται, ή κάποιος από τους δυο σας είναι δολοφόνος και κάνει όλο αυτό τον πανικό σε μια προσπάθεια να καλυφτεί και να την γλιτώσει.
Ένταξη προς το τρίτο σενάριο κλείνω περισσότερο, και συγκεκριμένα αυτή την στιγμή ο Yosuke Kobayashi μου φαίνεται υπερβολικά πιο ύποπτος. Όχι ότι και εσύ Earl μου έτσι όπως κάνεις μου φαίνεσαι αθώος, αλλά ο Kobayashi για μένα σε κερδίζει κάτι πόντους σε αυτό το θέμα. Ολόκληρο Fay έφαγε με πραγματικά μεγάλη επιτυχία, και εντάξι το βρίσκω αρκετά ύποπτο να πάει κάποιος και να επιμένει με τόσο πάθος για την ενοχή κάποιου. Δηλαδή Yosuke Kobayashi μου και σίγουρος να μην είσαι για την ενοχή κάποιου και να επιμένεις με πάθος για την ενοχή του, εμένα μου φαίνεται ότι το έκανες όλο αυτό τότε για να στρέψεις την προσοχή αλλού και να καλυφτείς εσύ! Επιπλέον από την αρχή έχεις αυτό το στιλάκι του τύπου, εγώ ξέρω που είναι ο δολοφόνος και σας τον υποδεικνύω με δύναμη και πάθος. Και στο τέλος όλο έξω πέφτεις. Όλο αυτό δεν μου αρέσει καθόλου μα καθόλου!
A! και για όλα αυτά που είδα να λέτε σχετικά με το ποιος έχει ψηφίσει ποιον, όπως και ο Earl έχει κατηγορήσει αθώους έτσι και η Rei έχει κατηγορήσει αθώους. Βέβαια και οι δυο κατηγόρησαν τον Tamaki, αλλά το όλο σκηνικό δεν μας βοηθάει καθόλου και δεν υποδεικνύει σε καμία περίπτωση ποιος είναι ένοχος και ποιος είναι αθώος.
Στις ψήφους που έχει ρίξει ο καθένας δεν μπορούμε να βασιστούμε, συν ότι ένας δολοφόνος σε κάποιο γύρο θα μπορούσε και άνετα για παραπλάνηση να το παίξει πάπια του τύπου εγώ δεν μιλάω αυτή την φορά, δεν ψηφίζω γιατί είμαι μπερδεμένος απο τα φεγονότα άρα και είμαι αθώο πλασματάκι.
Τέλος πάντων επειδή πάρα πολλά είπα το τελειώνω εδώ παραμένοντας/επιμένοντας στον Yosuke Kobayashi

Edited by d.neko-angel, 21 September 2009 - 22:19.
αυτό το κόκκινο το χρώμα όλο ξεχνάω να το βάλω τρομάρα μου :P

rrmr.png


#219 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 21 September 2009 - 22:28

Yosuke Kobayashi

Επειδη ακριβως θελεις να κανεις τους αλλους να με Λιντσαρουνε για να αποδειξεις την ανωτεροτητα σου.Αρα να υποθεσω οτι διαφωνεις με τη λογικη οτι ενας θανατος απο τους 3 μας θα διαλευκανει την υποθεση ε?Αλλα βεβαια, αφου τρεμεις για την ζωη σου.


Την ανωτερότητά μου την έχω αποδείξει από την στιγμή που σε ανάγκασα να οικειοποιηθείς προσωπείο επιθεωρητή και να απειλείς συνεχώς με την ζωή σου. Και όσο για το ότι τρέμω για την ζωή μου δεν είμαι εγώ αυτός που ουρλιάζω θα αυτοκτονήσω.. Θα πεθάνω etc. Drama countess Εarl Cain Heargreaves......

Other than that i see that i ve already been branded as a killer. Oh well even if in this case it s wrong.... I cant deny that.


Posted Image


Edited by iristella, 21 September 2009 - 22:40.


#220 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4,499 posts
  • LocationArah

Posted 21 September 2009 - 22:48

Earl Cain Hargreaves


Στον πρώτο γύρο διάλεξες πολύ απλά να σκοτώσεις κάποιον που θα επιβάρυνε την θέση του Shinji. Έπειτα έχοντας δημιουργήσει αρκετή βαβούρα πέρασες στον Wolfgang Grimmer πράγμα που έχει περάσει απαρατήρητο.


Το εχω πει 1000 φορες και θα το πω αλλη μια.Γιατι να απειλουμε απο τον wolfgang, απο τη στιγμη που δεν εχει στοιχεια εναντιων μου?

Δεν τον βλέπω να επιβεβαιώνει πουθενά τα λεγόμενά σου. Ίσα ίσα έμμεση προειδοποίηση τον βλέπω να δίνει.


Και αυτο να υποθεσω με κρινει ενοχο, ε..........?

Την ανωτερότητά μου την έχω αποδείξει από την στιγμή που σε ανάγκασα να οικειοποιηθείς προσωπείο επιθεωρητή και να απειλείς συνεχώς με την ζωή σου. Και όσο για το ότι τρέμω για την ζωή μου δεν είμαι εγώ αυτός που ουρλιάζω θα αυτοκτονήσω.. Θα πεθάνω etc. Drama countess......


Αρα τα κλασα απο τον φοβο μου, επειδη κανεις δεν ειχε αναφερει το ονομα μου, και ειπα "ας πω οτι ειμαι επιθεωρητης!" που θα με βαλει και στο ματι του κυκλωνα, για να σωσω τη ζωη μου.....that makes perfect sense....

Πέρα από τον ισχυρισμό σου ότι είσαι επιθεωρητής δεν έχεις κανένα επιχείρημα. Και δεν καταλαβαίνω για ποιούς κανόνες υποτίθεται ότι μιλας? Μάλλον πουλάς τρέλα για να περάσεις για αθώος. Εγώ ξέρω ότι αν οργανώνετε μια ομάδα ατόμων και θέλετε να ξεκάνετε μία μεγαλύτερη σίγουρα θα υπάρχει ένας δολοφόνος σε κάθε κτίριο από άποψη κατανομής πληθυσμού και προσβασιμότητας θυμάτων. Αυτή ήταν και η άποψη του Chezlaw. Οπότε ναι αποτελούσε κριτήριο ενοχής μια χαρά. Τουλάχιστον πολύ πιο πειστικό από τα δικά σου.


Ενω εσυ εχεις?Επισης να σου θυμισω οτι εγω μονο μια φορα ψηφισα αθωο, ενω εσυ οχι μονο πηρες στο λαιμο σου τον Okita shougo, αλλα οργανωνες εκστρατια εναντιων του flourite Που ηταν επισης αθωος.Παλι, εχω κανει λιγοτερα λαθη απο εσενα.

Again. Αν ήξερες ότι ο Shinji ήταν αθώος γιατί δεν τον υπερασπίστηκες παρά αποθάρρυνες με τα επιχειρήματά σου και άλλους αθώους να τον υποστηρίξουν? Κατά δεύτερο λόγο οι έρευνες των επιθεωρητών ξεκίνησαν από την πρώτη νύχτα που έγινε το έγκλημα. Οπότε μια χαρα μπορούσες να είχες ερευνήσει τον Shinji. Aλλά και να μην ήσουν σίγουρος ότι είναι ένοχος τότε γιατί έδειξες αυτόν και τον Katsura που εναντίον τους είχαν στραφεί και άλλοι και δεν έδειξες κάποιον άσχετο ως ύποπτο Earl Cain Heargreaves? Θα σου πω γιατί δεν είναι ότι δεν είσαι καλός επιθεωρητής. Είναι ότι δεν είσαι επιθεωρητής αλλά δολοφόνος, και κρύβεσαι πίσω από το προσωπείο της αδεξιότητας και της χαζομάρας των 17 χρόνων σου.

Nodame και Black Star Ι wish you could see past his declaration of representing the law.


Στοχος του επιθεωρητη ειναι πρωτα να στρεψει τα βλεμματα εναντιων του δολοφονου, και μετα να υπερασπιστει τον αθωο.Εγω στο διαστημα που κατηγορουνταν ο shinji ειχα βρει μονο ενα δολοφονο, εσενα yosuke kobayashi που υπερασπιζοσουν τον shinji, ωστε να καλυφθεις.Τι θα επρεπε να κανω δηλαδη, να παρω το μερος σου?Ασε που οπως ειπα και πριν δεν ειχα ρωτησει για την ταυτοτητα του shinji?Να υπερασπιστω καποιον που δεν ξερω αν ειναι οντως αθωος?No thanks.
Και επισης οπως ειπα, το 1ο ατομο που βρηκα ησουν εσυ, Yosuke kobayashi.Ειχα 2 επιλογες.Η να ερευνησω τα ατομα που ψηφισαν το ιδιο με σενα, που εκανα και πετυχα τον tamaki, η να χαλασω ενα γυρω για τον shinji, που ηταν σιγουρο οτι δε θα ζουσε πολυ.Εκανα το σωστο.



Και κατι τελευταιο.Εστω οτι οντως ειμαι δολοφονος, γιατι να διαλεξω να τσακωθω με το ατομο που γραφει τα μεγαλυτερα σεντονια σε αυτο το forum?
Μη μου πεις για ξεκαρφωμα, γιατι μα το θεο θα χτυπαω το κεφαλι μου στον τοιχο μεχρι να σπαει (ο τοιχος).

qzMHWHd.png


#221 shinigami94

shinigami94

    wat

  • Members
  • 893 posts

Posted 22 September 2009 - 17:17

Sasuke Uchiha

Θα πώ και εγώ Yosuke kobayashi γιατί είναι ένας ισχυρός παίχτης.

3b2Ktcr.jpg

Spoiler:

#222 Player_By_Post

Player_By_Post

    Game Master...

  • Moderators
  • 9 posts

Posted 24 September 2009 - 00:42

Η μέρα μόλις τελείωσε και ο Yosuke Kobayashi (ο Shinji Nisizono για την ακρίβεια) αρχίζει να γελάει υστερικά. Γελάει με όλους τους παρευρισκόμενους που κατόρθωσε να ξεγελάσει και να τους κάνει να αλληλοσκοτωθούν ενώ αυτός κοίταζε αμέριμνος. Ας γελάσει όσο θέλει, είναι η τελευταία του φορά. Το κρίμα στο λαιμό του για τις υπόλοιπες προσωπικότητες, όμως για το καλό όλων YOSUKE MUST DIE!


Ο Krauser δεν μπορεί να το ανεχτεί αυτό. Τόσον καιρό ήταν υποχείριο ενός ψυχοπαθή ντετέκτιβ, ο οποίος δεν μπορούσε να ελέγξει τις προσωπικότητές του. Η κόλαση δεν είναι αρκετή για έναν τέτοιο τύπο, γι' αυτό αποφασίζει να του κάνει παρέα στον δρόμο του προς τα βάθη της γης, με σκοπό να κάνει τη ζωή των σκοτωμένων δολοφόνων... κόλαση Posted Image (what the... τέσπα, το νόημα το βγάλατε).




Κτήριο 1
[table=head]# | Character | Username | Κατάσταση | Ρόλος
01 | Fay D. Flourite | dmvagos | MURDERED | ΑΘΩΟΣ
02 | Nodame-chan | moonheart
03 | Earl cain Hargreaves | Rin
04 | Czeslaw Meyer | Kon_Okami | MURDERED | ΑΘΩΟΣ
05 | Beyond The Grave | Irish
06 | Katsura Kotarou | Loke | SUICIDE | ΑΘΩΟΣ
07 | Johannes Krauser II | Namida | SUICIDE | ΑΘΩΟΣ
[/table]


Κτήριο 2

[table=head]# | Character | Username | Κατάσταση | Ρόλος
01 | Tamaki | Tenshi | LYNCHED | ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ
02 | Sasuke Uchiha | shinigami94
03 | Wolfgang Grimmer | Sponis | MURDERED | ΑΘΩΟΣ
04 | Okita Sougo | Kenny | LYNCHED | ΑΘΩΟΣ
05 | Kakashi | xxx | MURDERED | NPC
06 | Gintoki Sakata | psofia | LYNCHED | ΑΘΩΟΣ
07 | Ikari Shinji | Dxs | LYNCHED | ΑΘΩΟΣ
[/table]


Κτήριο 3
[table=head]# | Character | Username | Κατάσταση | Ρόλος
01 | Shikimaru Nara | Tolis Izumi
02 | Ayanami Rei | mono
03 | Yuzuriha Nekoi | d. neko-angel
04 | Black Star |Gkloc
05 | Yosuke Kobayashi | iristella | LYNCHED | ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ
06 | Hajime Saito | Skiarxon | MURDERED | ΕΠΙΘΕΩΡΗΤΗΣ
07 | Elizabeth | Erisadesu | SUICIDE | ΑΘΩΟΣ
[/table]




Παρακάτω ακολουθούν τα στατιστικά που μαζεύτηκαν κατά τη διάρκεια της ημέρας, μια προσφορά της Ο.Ο.Π.Γ.Τ.Δ.Κ.Ε.Τ.Α ©

Spoiler:




8 επιζώντες έχουν παραμείνει στο Battle Royale. 5 αθώοι, 2 δολοφόνοι και ένας επιθεωρητής. Και η νύχτα πέφτει στην .aNiMe//GR Town...


Ο Krauser αυτοκτόνησε επειδή δεν ψήφισε για 2ο συνεχόμενο γύρο. Επειδή σύμφωνα με τις τελευταίες εξελίξεις τα πράγματα γίνονται πολύ πολύ στενά, αν κάποιος δεν ψηφίσει, αυτομάτως "αυτοκτονεί" ανεξάρτητα με το αν είχε ψηφίσει ή όχι σε προηγούμενους γύρους. Τα πράγματα είναι ρευστά και η παραμικρή απώλεια μπορεί να κάνει τη διαφορά. You have been warned.

Η ημέρα ξεκινάει αύριο (Πέμπτη 24/09/09) το μεσημέρι. Δολοφόνοι και επιθεωρητή, κάντε τα κουμάντα σας έως τότε.

Edited by Player_By_Post, 24 September 2009 - 00:50.

... let the massacre begin...
Posted Image


#223 Player_By_Post

Player_By_Post

    Game Master...

  • Moderators
  • 9 posts

Posted 24 September 2009 - 15:35

Η μέρα ξημερώνει και βρίσκει τη Yuzuriha Nekoi δολοφονημένη στο κρεβάτι της. Που να ήξερες τι σου ξημερώνει άμοιρη Yuzuriha, :rip: κι εσύ.

Κτήριο 1
[table=head]# | Character | Username | Κατάσταση | Ρόλος
01 | Fay D. Flourite | dmvagos | MURDERED | ΑΘΩΟΣ
02 | Nodame-chan | moonheart
03 | Earl cain Hargreaves | Rin
04 | Czeslaw Meyer | Kon_Okami | MURDERED | ΑΘΩΟΣ
05 | Beyond The Grave | Irish
06 | Katsura Kotarou | Loke | SUICIDE | ΑΘΩΟΣ
07 | Johannes Krauser II | Namida | SUICIDE | ΑΘΩΟΣ
[/table]


Κτήριο 2

[table=head]# | Character | Username | Κατάσταση | Ρόλος
01 | Tamaki | Tenshi | LYNCHED | ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ
02 | Sasuke Uchiha | shinigami94
03 | Wolfgang Grimmer | Sponis | MURDERED | ΑΘΩΟΣ
04 | Okita Sougo | Kenny | LYNCHED | ΑΘΩΟΣ
05 | Kakashi | xxx | MURDERED | NPC
06 | Gintoki Sakata | psofia | LYNCHED | ΑΘΩΟΣ
07 | Ikari Shinji | Dxs | LYNCHED | ΑΘΩΟΣ
[/table]


Κτήριο 3
[table=head]# | Character | Username | Κατάσταση | Ρόλος
01 | Shikimaru Nara | Tolis Izumi
02 | Ayanami Rei | mono
03 | Yuzuriha Nekoi | d. neko-angel | MURDERED | ΑΘΩΟΣ
04 | Black Star |Gkloc
05 | Yosuke Kobayashi | iristella | LYNCHED | ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ
06 | Hajime Saito | Skiarxon | MURDERED | ΕΠΙΘΕΩΡΗΤΗΣ
07 | Elizabeth | Erisadesu | SUICIDE | ΑΘΩΟΣ
[/table]


7 επιζώντες σύνολο. 4 αθώοι, 2 δολοφόνοι κι ένας επιθεωρητής είναι ο απολογισμός των ατόμων που ολοένα και μειώνεται.



Και η μέρα ξημερώνει στην .aNiMe//GR Town...



Η μέρα τελειώνει Σάββατο βράδυ. Αν κάποιος δεν έχει ψηφίσει έως τότε, μαύρο φίδι που τον έφαγε. Ή μήπως θα έπρεπε να πω "μαύρη σφαίρα που τον έφαγε" :hehehe: . Και ξέρετε... δεν έχουν μείνει και πολλά άτομα :hehehe:

Edited by Player_By_Post, 24 September 2009 - 15:42.

... let the massacre begin...
Posted Image


#224 Nozomu

Nozomu

    Haino haino haino~

  • Members
  • 317 posts
  • LocationΕργοστάσιο Nutella A.E.

Posted 24 September 2009 - 15:56

Shikamaru Nara
Posted Image

Λοιπον για να τελειωνω γιατι βαρε8ηκα πιστευω οτι ειναι η Ayanami Rei... Αντε να βρουμε τους δολοφονους για να 8αψουμε κ τους καημενους α8ωους κ τον Sensei...

Posted Image

Spoiler:


#225 GkLoc

GkLoc

    .: BlackStar :.

  • Members
  • 1,233 posts

Posted 24 September 2009 - 16:09

Black Star


Εδω και 2 γυρους την υποψιαζομουνα,και τωρα ηρθε επιτελους και η δικη σου ωρα,Ayaname Rei!


Berserk___Gatsu.jpg