Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * - - - 1 votes

Asian HORROR movies!


  • Please log in to reply
127 replies to this topic

#121 Bass

Bass

    Starting...

  • Members
  • 4 posts

Posted 18 July 2011 - 17:26

The Maid

Posted Image


Η ταινία έρχεται από την Σιγκαπούρη και έχει τα γνωστά "μειονεκτήματα" (κακή μεταγλώττιση, άσχημη εικόνα, μέτριες ερμηνείες) που προσωπικά τα έχω συναντησει στις περισσότερες μη-Ιαπωνικές Ασιατικές ταινίες.Προσωπικά μου άρεσε η υπόθεση ενώ είχε και κάποιες τρομακτικές σκηνές στο στιλ του ju-on αλλα ως εκεί.

Wishing Stairs

Posted Image

Κορεατικη.Την υπόθεση θα την χαρακτήριζα επιεικώς απλοϊκή για να μην πω χαζή.Κάνουμε μια ευχή ξερωγω και κάτι πάει στραβά.Μπορώ να θυμηθώ τουλάχιστον 2-3 Ασιατικές ταινίες με παρόμοια ιστορία.Επίσης από κάποια στιγμή και μετά άρχισα να μπερδεύω τους χαρακτήρες μιας και όλες οι κοπέλες ήταν ίδιες!Το μονο που μου άρεσε στην ταινία ήταν η Park Han-byul ενώ γενικότερα οι ερμηνείες ήταν συμπαθητικές.

Forest of Death

Posted Image

Από το Hong Kong.Πρωτότυπη υπόθεση μεν, ψιλοαδιάφορη για τα δικά μου γούστα δε.Μου άρεσε αρκετά η εικόνα της ταινίας αλλα έχανε σχεδόν από παντού.Ίσως ότι χειρότερο είδα φέτος.
"I don't care about justice or peace! Who's the strongest? That's my only concern." ―Bass, Mega man 2: The Power Fighters

#122 sinkazama82

sinkazama82

    Anime Newbie

  • Members
  • 109 posts

Posted 20 July 2011 - 15:27

Εκπληκτικό θρίλερ, τολμώ να πω μια από τις καλύτερες ταινίες εκδίκησης όλων των εποχών, σε ένα είδος με, αν μη τι άλλο, πάρα πολλά δείγματα. Για περισσότερες λεπτομέρειες εδώ:

http://sinkazama.wordpress.com/2011/07/18/i-saw-the-devil/

#123 Pirate Luffy

Pirate Luffy

    Mein König

  • Members
  • 331 posts

Posted 07 August 2011 - 11:23

Παρακολούθησα προχθές το ''I Saw The Devil'' και αποτελώ έναν εκ των πολλών, που την εκθειάζουν. Η σκηνοθεσία, η όλη ατμόσφαιρα, οι ερμηνείες, και η μουσική συνθέτουν μαζί με το σενάριο ένα εξαιρετικό κατ' εμέ θρίλερ. Προβάλλει το μοτίβο της εκδίκησης με τρόπο δυνατό.
Posted Image

#124 BrainDeadAlive

BrainDeadAlive

    Dead By Dawn

  • Members
  • 139 posts

Posted 08 August 2011 - 14:46

Η σκηνοθεσία, η όλη ατμόσφαιρα, οι ερμηνείες, και η μουσική συνθέτουν μαζί με το σενάριο ένα εξαιρετικό κατ' εμέ θρίλερ..


Όπως τα λες. Tαινιάρα. Μέχρι που σκέφτομαι και να το πάρω bluray.
Posted Image

#125 Yurishizu

Yurishizu

    Anime Newbie

  • Members
  • 36 posts

Posted 12 August 2011 - 18:35

Από σπλαττεριές περιμένουμε κι αυτά εδώ σύντομα...
Youtube Video

Youtube Video

Youtube Video

Edited by sickO lickO, 24 September 2011 - 20:58.


#126 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 02 January 2012 - 05:32

"WHITE: The melody of the curse" (2011) (Korea)

Posted Image

Οι Pink Dolls ειναι ενα κοριτσίστικο ποπ γκρουπ το οποιο παλεύει σκληρά για μια θέση στη show business. Λιγο πριν πιάσουν εντελώς πάτο, μια εταιρία μουσικής παραγωγής τους δίνει την τελευταία τους ευκαιρία. Ενα προ 15ετίας ξεχασμένο ποπ τραγούδι αγνωστου δημιουργου, με μια επανεκτέλεσή του βγάζει μέσα σε μια νύχτα τις Pink Dolls από την αφάνεια στη δόξα.
Όμως, κάπου εκει αρχίζουνε και τα παρατράγουδα....

Άλλωστε, κάθε τραγούδι ακόμη κι αν δεν φερει υπογραφή, έχει μέσα του "κάτι απο τον δημιουργό του". Ετσι δεν είναι??

trailer:

[YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=dNr49-ts3zg&feature=related[/YOUTUBE]

Ολόκληρη την ταινία θα τη δειτε εδώ:

http://motionempire.com/Watch_White_The_Melody_Of_The_Curse_-2011-_Asian_Movie_Online_for_Free_138567.html

...κι επειδή ειμαι πανσίγουρη με τι θα φατε το μεγαλύτερο σκάλωμα, ορίστε και το ομονυμο τραγούδι

[YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=qtVaxsy1QC8&feature=related[/YOUTUBE]

#127 cannibal1

cannibal1

    Starting...

  • Members
  • 3 posts

Posted 13 September 2012 - 15:03

Παιδιά καλησπέρα. Αν κάποιος ξέρει ελληνικούς υπότιτλους για το higurashi no naku koro ni (την ταινία) ας γράψει. Ευχαριστώ.

#128 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 12 July 2016 - 00:06

Είδα το Wailing. Στο τέλος έκανα κι εγώ χορούς εξορκισμού. Τρομακτικό σε σημεία, αστείο σε άλλα, δεν ξέρω αν υπήρχε πρόθεση ή απλά βγήκε έτσι.