Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Ane Doki


  • Please log in to reply
151 replies to this topic

#121 The Tragic Prince

The Tragic Prince

    心消えたこのせかいに 

  • Members
  • 1,344 posts

Posted 06 February 2010 - 03:11

Πάντως μια χαρά εμπειρίες απέκτησε ο μικρός για το πως να χειρίζεται κάποια πράγματα :P

#122 D.Dragon

D.Dragon

    kaido worldomination loll

  • Members
  • 3,599 posts

Posted 06 February 2010 - 12:03

Fixed that for you.

Συγγνώμη κιόλας, αλλά δεν μπορώ να αντισταθώ όταν βλέπω κάποιον να ιεροποιεί ένα περιοδικό.

To 70% των manga του Jump με τα οποίο ασχολούμαι θεωρώ πως είναι καλύτερα από αυτό.
Posted Image

#123 Archangel

Archangel

    Αρχαίος

  • Members
  • 462 posts

Posted 07 February 2010 - 12:53

Εξαρτάται πάντα με τι ασχολήσαι... αν μου πεις τώρα Naruto, One piece, Bleach etc ε τότε μιλάμε για διαφορετικό είδος manga. Και ειλικρινά πιστεύω ότι το συγκεκριμένο άξιζε να συνεχιστεί σε σχέση με το Ichigo 100% ήταν πολύ καλύτερο αυτό.
You can't outran death....BUT you can make the bastard work for it


http://daitenshi-manga.blogspot.com/

#124 Black Rock

Black Rock

    TO THE ICECAR!

  • GFX Staff
  • 724 posts
  • Locationalways searching for nii-chan

Posted 07 February 2010 - 13:03

Πάντως μια χαρά εμπειρίες απέκτησε ο μικρός για το πως να χειρίζεται κάποια πράγματα :P


ναι γιατί θέλουν και πολύ λεπτό χειρισμό >.>
Μέσα σε μία ώρα που το διάβασα μου άρεσε αρκετά. να μου πείς τι θέλω εγώ και διαβάζω ecchi. Μάλλον ο δικηγόρος του διαβόλου έκανε κάτι στο μυαλό μου πάλι.
Δεν ήταν ύπερβολικό και είχε μία καλούτσικη ιστορία. Το μυστήριο γύρω από την κοπέλα έδινε ένα ωραίο ύφος,βέβαια όταν λύθηκε αυτό ήμουν κάπως...
Παρόλα αυτα ήταν ευχάριστο και το χώνεψα εύκολα. Και το τέλος ήταν όπως ήταν αλλά και πάλι μου άρεσε.

#125 The Tragic Prince

The Tragic Prince

    心消えたこのせかいに 

  • Members
  • 1,344 posts

Posted 07 February 2010 - 15:42

Φυσικά, άμα δεν ήταν η κοπελιά αμφιβάλω αν θα έβρισκε το θάρρος να κάνει όλα αυτά π έκανε κατά τη διάρκεια της σειράς

#126 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 08 February 2010 - 01:14

Λοιπόν δεν ξέρω τι λέτε για το Jump και την ποιότητα των manga του εμένα μια φορά η σειρά μου φάνηκε απίστευτα γλυκιά και συμπαθητική.

Ήταν μικρή, τρυφερή, αστεία και συγκινητική. Και παρά την ecchiness τον χαβαλέ και την αφέλεια που την χαρακτήριζαν είχε και δυο τρία πολύ σωστα πραγματάκια να πει σχετικά με το πέρασμα από την παιδική ηλικία στην ενηλικίωση αλλά και για τις αλληλεπιδράσεις μεταξύ των ανθρώπων.

Spoiler:


lσως ακουστεί περίεργο αλλά χαίρομαι που δεν τράβηξε π΄ρα πολύ. Γιατί δεν κούρασε σχεδόν καθόλου..

#127 ichigo13

ichigo13

    trelos CSDas

  • Members
  • 995 posts

Posted 08 February 2010 - 02:34

Ρε παιδιά δεν λέω ωραία ήταν συμαθητική η σειρά και μου αρέσε κι εμένα αλλά τι να πω...
Δεν νομίζω ότι ποιοτικά είχε και τεράστιες διαφορές από το ichigo100% από όλες τις πλευρές.
Εσας σας φάνηκε ότι ξεχωρίζει από τις άλλες σειρές της mangaka?Ποια είναι η αποψή σας?
Posted Image

#128 Black Rock

Black Rock

    TO THE ICECAR!

  • GFX Staff
  • 724 posts
  • Locationalways searching for nii-chan

Posted 08 February 2010 - 16:40

προσωπικά επειδή έχω διαβάσει μόνο το ichigo 100% εκτός από το Ane doki και τώρα άρχισα να διαβάζω το lilim kiss το μόνο που μπορώ να πώ είναι κατά πολύ καλύτερο από το πρώτο ενώ το δεύτερο είναι αμφιλεγόμενο. Μεγάλες ομοιότητες δεν βλέπω πάντως.

#129 Archangel

Archangel

    Αρχαίος

  • Members
  • 462 posts

Posted 09 February 2010 - 23:34

Όπως είπα το ichigo κούρασε αρκετά.....πολύ fanservice για το τίποτα, ενώ το Lilim Kiss, Hatsukoi Limited Και Ane Doki είχαν προοπτικές για πάρα πολύ καλές σειρές (με εξαίρεση ίσως το Lilim Kiss)και χωρίς να κουράσουν ιδιαίτερα. Το μόνο κοινό που έχουν όλα είναι η αγάπη....και τα διάφορα στάδιά της...I think.....
You can't outran death....BUT you can make the bastard work for it


http://daitenshi-manga.blogspot.com/

#130 °•πίΟu-πίΟu•°™

°•πίΟu-πίΟu•°™

    I'm just one hell of a butler :)

  • Members
  • 1,306 posts

Posted 05 May 2010 - 22:20

ΠΑΙΔΙΑ!!! ΑΝΕ DOKI IS BACK!!!!!! http://www.onemanga.com/Ane_Doki/26.5/01/

Kι ας ελπισουμε FOR GOOD! Αν και χλωμο το βλεπω.....

4 σελιδουλες ολο υποσχεση..
Spoiler: sequel 26.5 spoiler
:if:

Edited by °•πίΟu-πίΟu•°™, 05 May 2010 - 22:27.

yoJC2iXiB8biWL8b9S.gif

Spoiler:

#131 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 05 May 2010 - 22:29

No no no, μην τρέφετε άδικα ελπίδες. Απλά, πριν λίγες μέρες βγήκε στην Ιαπωνία ο τρίτος και τελευταίος τόμος, ο οποίος περιέχει και τον επίλογο που δικαιούταν να προσθέσει η sensei.

Ωραία έκλεισε... αχ... :if:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#132 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2,491 posts

Posted 05 May 2010 - 22:30

Χα;;;;;;!!

Αυτό κι αν είναι έκπληξη. Φεύγω για διάβασμα και επανέρχομαι! :bike:

EDIT: LOL, μόνο τρεις σελίδες. Άντε, καλή συνέχεια μικρέ που έγινες μεγάλος!

Posted Image


#133 °•πίΟu-πίΟu•°™

°•πίΟu-πίΟu•°™

    I'm just one hell of a butler :)

  • Members
  • 1,306 posts

Posted 05 May 2010 - 22:31

No no no, μην τρέφετε άδικα ελπίδες. Απλά, πριν λίγες μέρες βγήκε στην Ιαπωνία ο τρίτος και τελευταίος τόμος, ο οποίος περιέχει και τον επίλογο που δικαιούταν να προσθέσει η sensei.

Ωραία έκλεισε... αχ... :if:


Die, WSJ readers from Japan. Just Die.

Δεν μπορουσε να βαλει μια σελιδουλα ακομα...

Τουλαχιστον να προσδιορισει σε ποιο popsicle αναφεροταν η Natsuki xD

yoJC2iXiB8biWL8b9S.gif

Spoiler:

#134 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 05 May 2010 - 22:34

Τουλαχιστον να προσδιορισει σε ποιο popsicle αναφεροταν η Natsuki xD

:oo: Τελικά μερικά κορίτσια έχουν πιο πονηρό μυαλό κι από μένα. :hahaha:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#135 The Tragic Prince

The Tragic Prince

    心消えたこのせかいに 

  • Members
  • 1,344 posts

Posted 06 May 2010 - 04:23

:oo: Τελικά μερικά κορίτσια έχουν πιο πονηρό μυαλό κι από μένα. :hahaha:


Εγω παλι που καταλαβα κατι τελειως διαφορετικο (αλλα παρεμφερες) τι να πω XD