Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Ane Doki


  • Please log in to reply
151 replies to this topic

#136 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 06 May 2010 - 05:38

Eγώ πάλι που φουρκίστηκα γιατί δεν είδαμε αν τελικά η ξανθόψειρα η Sakurai έβαλε πόντους σε ύψος και στήθος τι να πώ?

Και δεν είχαμε καν ένα καλό πλάνο του Kou-chan να δώ πώς μεγάλωσε και σε τι bishonen εξελίχθηκε.

Τς Τς τς και αυτή η Natsuki ντροπής πράγματα ακόμη δεν έφτασε πίσω αμέσως να του χιμήξει. Και είναι ακόμη underaged!!!!!:if:

#137 The Tragic Prince

The Tragic Prince

    心消えたこのせかいに 

  • Members
  • 1,344 posts

Posted 06 May 2010 - 05:43

Τς Τς τς και αυτή η Natsuki ντροπής πράγματα ακόμη δεν έφτασε πίσω αμέσως να του χιμήξει. Και είναι ακόμη underaged!!!!!:if:


Λεπτομέριες XD

#138 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 06 May 2010 - 11:10

Eγώ πάλι που φουρκίστηκα γιατί δεν είδαμε αν τελικά η ξανθόψειρα η Sakurai έβαλε πόντους σε ύψος και στήθος τι να πώ?

Το συζητούσαμε με τον Mad_Hatter αυτό στο MSN. Πιστεύω ότι καλύτερα που δεν την έδειξε γιατί θα πονούσε ακόμα περισσότερο μια τέτοια συνάντηση. Θα ήταν φοβερά awkward να ξαναδεί τον παλιό της έρωτα και να θυμηθεί όλες τις πίκρες που έφαγε.

Για να σε παρηγορήσω, είμαι σίγουρος ότι έγινε μια κουκλάρα, και τουλάχιστον B-cup. XD

Και δεν είχαμε καν ένα καλό πλάνο του Kou-chan να δώ πώς μεγάλωσε και σε τι bishonen εξελίχθηκε.

Σε καταλαβαίνω. Μου έκανε κι εμένα εντύπωση.

Τς Τς τς και αυτή η Natsuki ντροπής πράγματα ακόμη δεν έφτασε πίσω αμέσως να του χιμήξει. Και είναι ακόμη underaged!!!!!:if:

Α, σε παρακαλώ... XD η Natsuki απλά καθόταν και περίμενε τον ναύτη να γυρίσει. ΑΥΤΟΣ πήγε και τη βρήκε με το που πάτησε πόδι ξανά στη γειτονιά. Κι εδώ που τα λέμε, πολύ καλά έκανε. XD

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#139 Vetus

Vetus

    Rocked'N'Loaded!

  • Banned
  • 1,116 posts

Posted 06 May 2010 - 12:23

Ωραίο φαίνεται. Ανυπομονώ να το κάνουν licensed και στην Αμερική (πράγμα όχι απίθανο μιας και δημοσιεύεται στο Shonen Jump κι είναι από τον δημιουργό του Ichigo 100% που είναι αρκετά δημοφιλές και στην Αμερική).

#140 Night Wizard Seal

Night Wizard Seal

    名前のない怪物

  • Review Team
  • 2,153 posts

Posted 06 May 2010 - 12:59

Ακόμα και σε τρείς σελίδες μας άφησε άφωνους. Ωραίο τέλος. Πολύ ωραίο.
Μου αρέσει ο ψιλοκύκλος και αφήνει και πολλά υπονοούμενα.

Τώρα πιά θα είναι μαζί...

Πολύ με άρεσε! Αχ...:if:.
Αυτό για το ξυλάκι ασχολίαστο. Έλιωσα στα γέλια. Πρόστυχα μυαλά υπάρχουν, όχι πράξεις:P

84886513_zpsfd6f6e60.jpg

They sound like they are crying. Like wolves, howling for their dead masters.


#141 Hellraider

Hellraider

    Anime Elite

  • Members
  • 1,348 posts
  • LocationΑθήνα

Posted 06 May 2010 - 19:07

LOL @ fuck you wsj tag:hahaha:


Κρίμα που μας τελείωσε.Μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις αλλά δυστυχώς το συγκεκριμένο manga βγήκε σε λάθος περιοδικό.Ας ελπίσουμε το επόμενο έργο της mangaka να μην έχει την ίδια αντιμετώπιση από το WSJ (η σε όποιο περιοδικό της Shueisha εκδοθεί).:if:



Άσχετο:Έχω δει το Ichigo 100% το anime και το βρήκα άθλιο.Το manga να φανταστώ πως είναι απείρως καλύτερο ε;

#142 papp0us

papp0us

    Clean-Up Batter

  • Members
  • 515 posts

Posted 06 May 2010 - 19:28

Άσχετο:Έχω δει το Ichigo 100% το anime και το βρήκα άθλιο.Το manga να φανταστώ πως είναι απείρως καλύτερο ε;

Τώρα το διαβάζω και είναι αρκετά καλό.. το anime δεν το έχω δεί για συγκριση!

Angroid.gr Android à la Ελληνικά


#143 Random

Random

    Starting...

  • Members
  • 6 posts

Posted 06 May 2010 - 19:34

Άσχετο:Έχω δει το Ichigo 100% το anime και το βρήκα άθλιο.Το manga να φανταστώ πως είναι απείρως καλύτερο ε;


You can count on that!

Τουλάχιστον από το anime πολύ καλύτερο.Αν και καταντάει λίγο βαρετό μερικές φορές από ότι θυμάμαι. Ήταν το πρώτο μου romance και δεν είχα να το συγκρίνω με τίποτα οπότε μην περιμένεις καμιά ακριβής περιγραφή.Αλλά το anime δεν το είδα καν όλο.

Τώρα πάλι αυτή είναι η γνώμη μου.

#144 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 06 May 2010 - 19:36

Άσχετο:Έχω δει το Ichigo 100% το anime και το βρήκα άθλιο.Το manga να φανταστώ πως είναι απείρως καλύτερο ε;

Δεν θα το 'λεγα. Ντάξει, σε μερικές σελίδες καλό είναι για να ανοίξει το μάτι σου από το fanservice, αλλά γενικά είναι σαχλό. Άσε που έχει και FUCKING RAGE end (σημείωση: δεν έχω δει το anime μέχρι το τέλος οπότε δεν ξέρω αν έχει το ίδιο τέλος). Να φανταστείς ότι ήταν το πρώτο ecchi manga που έπεσε στα χέρια μου, και για αρκετό καιρό απέφευγα την κατηγορία γιατί νόμιζα ότι όλα είναι τόσο χάλια. Με λίγα λόγια: διάβασέ το μόνο αν δεν έχεις κάτι καλύτερο να κάνεις.

Speaking of better things to do... Από Kawashita Mizuki διαβάστε επίσης αν δεν το έχετε κάνει ακόμα το Kaede Typhoon (το έβγαλε όταν χρησιμοποιούσε το ψευδώνυμο Momokuri Mikan), το Lilim Kiss, καθώς και όλα τα one-shots της... καταρχήν το καταπληκτικό Sonezaki Shinjuu, και στη συνέχεια τα Koorihime Kitan, Kanojo To Natsu To Boku, Akiiro Bousou Biyori, καθώς και το πιο καινούργιο της, το Boku No Idol (μεταφράστηκε πριν μόλις μία βδομάδα, τρέχω να το διαβάσω και ο ίδιος :P).

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#145 Random

Random

    Starting...

  • Members
  • 6 posts

Posted 06 May 2010 - 19:44

(σημείωση: δεν έχω δει το anime μέχρι το τέλος οπότε δεν ξέρω αν έχει το ίδιο τέλος).

Speaking of better things to do... Από Kawashita Mizuki διαβάστε επίσης αν δεν το έχετε κάνει ακόμα το Kaede Typhoon (το έβγαλε όταν χρησιμοποιούσε το ψευδώνυμο Momokuri Mikan), το Lilim Kiss, καθώς και όλα τα one-shots της... καταρχήν το καταπληκτικό Sonezaki Shinjuu, και στη συνέχεια τα Koorihime Kitan, Kanojo To Natsu To Boku, Akiiro Bousou Biyori, καθώς και το πιο καινούργιο της, το Boku No Idol (μεταφράστηκε πριν μόλις μία βδομάδα, τρέχω να το διαβάσω και ο ίδιος :P).


1) το anime σταματάει εκεί νομίζω που ζητάει από την nishino(αν δεν μου διαφεύγει το όνομα, την ξανθιά τέλος πάντων :bleh: ) να πρωταγωνιστήσει στην ταινία.

2) Δεν το ξέρα ότι μεταφράστηκε το καινούργιο. Και έχω δουλίτσα τώρα να δω όσα δεν έχω διαβάσει. :joyful:
arigato for the info.

#146 °•πίΟu-πίΟu•°™

°•πίΟu-πίΟu•°™

    I'm just one hell of a butler :)

  • Members
  • 1,306 posts

Posted 07 May 2010 - 14:01

Εγω παλι που καταλαβα κατι τελειως διαφορετικο (αλλα παρεμφερες) τι να πω XD



Πολυ θα θελα να μαθω τι XD


Kι αλλο ενα chapterακι βγηκε παιδια, ειναι extra: HERE
{και μετα την ενημερωση του thread, παω να το διαβασω xD}

yoJC2iXiB8biWL8b9S.gif

Spoiler:

#147 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2,491 posts

Posted 07 May 2010 - 14:20

Ήταν δύο omake. Το δεύτερο το διασκέδασα πολύ. :hihi2: Τελικά όμως, ποιός ήταν αυτός... αυτή... αυτό...;

Posted Image


#148 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4,499 posts
  • LocationArah

Posted 07 May 2010 - 14:53

Καποιο referance στα hatsukoi limited, ichigo 100% πρεπει να ηταν αυτος-αυτη-αυτο στο τελος, χωρις να τα εχω διαβασει.

Δε θα με χαλαγε και 3ο extra παντως.

qzMHWHd.png


#149 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 07 May 2010 - 14:56

Αν λέτε για το παιδάκι στο δεύτερο omake, είναι από ένα gag manga, γνωστό στην Ιαπωνία, άγνωστο όμως παραέξω: Inumarudashi

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#150 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 07 May 2010 - 18:12

Ωραίο και το Omake αλλά θα ήθελα να τους δούμε ξανά μεγάλους [/γκρινιάρα mode].