Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Ane Doki


  • Please log in to reply
151 replies to this topic

#16 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 13 September 2009 - 14:23

Κανείς δεν θα σχολιάσει το 10; Oh well, I'll be first...

Spoiler: Me doing it wrong
Spoiler: Me doing it right
Ο σωστός ecchitard οφείλει να βάζει το μυαλό του στο ρελαντί όταν διαβάζει το αγαπημένο του ecchi manga. :P

Edited by Kenny, 13 September 2009 - 14:31.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#17 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 15 September 2009 - 17:44

Lol! Got up to date to chapter 10. Πολύ γλυκιά σειρά αν και τα ecchi αρχικά τα είχα λίγο στην μπούκα του κανονιού. Και παραδόξως οι female characters είναι συμπαθητικές (Or at least most of them).

Spoiler:


#18 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 15 September 2009 - 18:03

Lol! Got up to date to chapter 10. Πολύ γλυκιά σειρά αν και τα ecchi αρχικά τα είχα λίγο στην μπούκα του κανονιού. Και παραδόξως οι female characters είναι συμπαθητικές (Or at least most of them).

Spoiler:

ασε θα τον προλαβω.

Spoiler:

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#19 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 15 September 2009 - 18:37

Για τα θηλυκά (ή μάλλον τις ντροπές του γυναικείου φύλου) που αποτελούν τις πρωταγωνίστριες του Kiss X Sis δεν θα επεκταθώ γιατί θα γίνει ο Γ Παγκόσμιος σε λάθος μέρος.

Θα επεκταθώ όμως στην περίπτωση Kouta - Natsuki.

Spoiler:


#20 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 15 September 2009 - 19:16

Spoiler:

Edited by Melkor, 15 September 2009 - 19:23.

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#21 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 15 September 2009 - 19:39

Spoiler:


Tέσπα αυτή είναι η προσωπική μου άποψη μπορεί ενδεχομένως κάποιοι άλλοι να μην το βλέπουν έτσι. Μόνη μου παράκληση είναι τα σχόλια επί της σειράς να μην αναγάγονται σε γενικά σχόλια και κριτική επί των διαφυλετικών σχέσεων. Άλλο να σχολιάζουμε το manga έχοντας σαν βάση κάποια γυναικεία συμπεριφορά και άλλο να κρίνουμε τις γυναίκες έχοντας σαν βάση ένα ecchi manga.

#22 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 17 September 2009 - 20:16

Μετά από πρήξιμο διάβασα το πρώτο μου ecchi,harem, w/e manga...Ναι Όουκεη...Αφήνω το είδος ασχολίαστο και πάω στο δια ταύτα...

Τα θετικά : Το λες και γλυκούλι με κάποιες προσπάθειες...Το μόνο ατού είναι η Natsuki της οποίας βγάζω το καπέλο...Κοινώς δεν κάνει σαν καθυστερημένη χαζογκόμενα που ξεφτυλίζεται μονίμως. Και κάτι ακόμα που περνάει βέβαια στα πολύ ψιλά ανάμεσα στα αιωρούμενα βρακάκια, είναι ότι η Natsuki λειτουργει σαν καταλύτης στην ωρίμανση του Kouta σαν άτομο, τον βγάζει από το κέλυφος του κατά κάποιο τρόπο, του μαθαίνει να τολμά και να παίρνει ρίσκα.

Τα αρνητικά : Όσα θετικά και αν έχει με οποιαδήποτε πρόφαση υπόθεσης το γεγονός ότι όλα γίνονται για να δείξουμε βρακάκια και βυζάκια παραμένει...and since i don't swing that way τα βαριέμαι οικτρά:yawn2:

Και κάτι τελευταίο.
Spoiler:


Over and out.

xbJ3b2w.jpeg


#23 °•πίΟu-πίΟu•°™

°•πίΟu-πίΟu•°™

    I'm just one hell of a butler :)

  • Members
  • 1,306 posts

Posted 17 September 2009 - 21:27

Μα ρε Μονο τι γουστα εχεις; Ειναι μια χαρα για να περνας την ωρα σου!
Τι ψαχνεις τωρα εσυ υποθεση πλοκη και σοβαρη ιστορια...!


Βλεπω μαζευτηκαμε πολλοι εδω μεσα!! Αντε να βγει και το 11!

yoJC2iXiB8biWL8b9S.gif

Spoiler:

#24 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 17 September 2009 - 21:35

Μα ρε Μονο τι γουστα εχεις; Ειναι μια χαρα για να περνας την ωρα σου!
Τι ψαχνεις τωρα εσυ υποθεση πλοκη και σοβαρη ιστορια...!

this is far too easy. only one male, and a straight that one.. for God's sake, some people really have nerve to make stories like these

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#25 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 17 September 2009 - 22:29

Μα ρε Μονο τι γουστα εχεις; Ειναι μια χαρα για να περνας την ωρα σου!
Τι ψαχνεις τωρα εσυ υποθεση πλοκη και σοβαρη ιστορια...!


Βλεπω μαζευτηκαμε πολλοι εδω μεσα!! Αντε να βγει και το 11!




°•πίΟu-πίΟu•°™ δεν νομίζω να είπα πουθενά ότι με ενοχλεί η έλλειψη σοβαρότητας:nosey: Ουσιαστικά δεν είπα καν ότι με ενοχλεί κάτι...Ύστερα από παραίνεση ενός φίλου δοκίμασα το είδος από περιέργεια και για να έχω μια άποψη πάνω στο θέμα και ανακάλυψα ότι βαριέμαι αφόρητα. Και από τη στιγμή που είμαι κοριτσάκι τα pantsu shots και τα boobslaps δεν είναι κάτι που με ενδιαφέρει. Βλέπω και διαβάζω με ευχαρίστηση shoujo που και ανάλαφρα είναι και ρομαντικούλια και χαζοχαρούμενα και περνάω μια χαρά την ώρα μου:drink:

Αλλά νομίζω τα προσωπικά μου γούστα δεν είναι το θέμα αυτού του thread,ne?

xbJ3b2w.jpeg


#26 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 17 September 2009 - 23:02

Oi, oi... chotto kanben shite kure yo, minna... :knock-knock:

Δυστυχώς υπερβάλλετε λιγάκι (όλοι και όλες) στον τρόπο με τον οποίον ερμηνεύετε αυτά που διαβάζετε στο manga. Ελάτε να κάνουμε ένα level-headed approach, βήμα-βήμα, από την αρχή.

Spoiler: Friggin' wall of text... just move along, will you?
Phew... ποιος θα το 'λεγε ότι ένα ecchi manga θα με έκανε να γράψω τόσα πολλά. :wet2:

Άντε, μία μέρα έμεινε για το επόμενο chapter. Can't wait. :wooi2:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#27 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 18 September 2009 - 00:13

*Ι see what you did there and i m picking up the glove.*(or more precisely the needles and the wool)


Spoiler: κουβερλί ahead


#28 °•πίΟu-πίΟu•°™

°•πίΟu-πίΟu•°™

    I'm just one hell of a butler :)

  • Members
  • 1,306 posts

Posted 19 September 2009 - 16:00

Αλλά νομίζω τα προσωπικά μου γούστα δεν είναι το θέμα αυτού του thread,ne?



Yep. Δεν ενδιαφερει ουτε το Thread ουτε κι εμενα.



Chapter 11 is out finally.

Spoiler:

yoJC2iXiB8biWL8b9S.gif

Spoiler:

#29 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 19 September 2009 - 17:44

Yep. Δεν ενδιαφερει ουτε το Thread ουτε κι εμενα.



Chapter 11 is out finally.

Spoiler:
τρεφει κατι συναισθηματακια...

NAΑΑΑΑΑΑΑ με το συμπαθειο

Spoiler:

αααα, και για να μην το ξεχασω.
NICE ANGLE!:riiight:

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#30 Night Wizard Seal

Night Wizard Seal

    名前のない怪物

  • Review Team
  • 2,153 posts

Posted 19 September 2009 - 19:21

Λοιπόν άρχισα και εγώ την σειρά και ένα πράγμα έχω να σας πω.Η σειρά είναι πολύ καλή.

Επειδή είδα και πρίν την μόνο που δυσανασχέτησε με το όλο θέμα,θα πώτο εξής.
Μόνο,μπορεί να είμαστε διαφορετικό φύλο αλλά σε καταλαβαίνω.Εμένα από ecchi λίγα θα μου αρέσουν και θα μου κάνουν εντύπωση.
Υπάρχουν κάποια βέβεαι που είναι λίγο πολύ χάλια.

Το ane doki μου άρεσε πάρα πολύ και τώρα το συνεχίζω και πιστεύω μέχρι το βραδάκυ θα το έχω τελειώσει.

Επίσης να πω κάτι που είπε και ο κένι.Γενικώς εγώ δεν προσπαθώ ποτέ σε τέτοιου είδους να βρώ κάτι σοβάρο.Άλλωστε αυτός είναι ο σκοπός,να δείς μια ιστοριούλα που τουλάχιστον να έχει κεντρίσει το ενδιαφέρον σου και να περνάς καλά όταν την βλέπεις.

Επίσης κατα την γνώμη μου,ιριστέλλα έδειξες ότι ο kouta οτι θεωρεί τον ευατό του παιδί.Αλλά το πάει "γυρεύοντας".Είναι απόλυτα φυσιολογικό κάποιο παιδί στη ηλικία του να έχει σκέψεις"σεξουαλικού περιεχομένου"(αν θέλετε δεχτείτε το έτσι).Και το δείχνει μόνος του,όταν δεν μπορεί να κρατηθεί και:nbleed:.Αλλά γενικά όλη αυτή ιδέα είναι πολύ ωραία σχεδιασμένη και φτιαγμένη.Εγώ πάντως είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και κάτι ακόμη
Spoiler:

84886513_zpsfd6f6e60.jpg

They sound like they are crying. Like wolves, howling for their dead masters.