Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Ane Doki


  • Please log in to reply
151 replies to this topic

#1 Hellraider

Hellraider

    Anime Elite

  • Members
  • 1,348 posts
  • LocationΑθήνα

Posted 30 July 2009 - 14:19

Μιλάμε για το καινούριο manga της Kawashita Mizuki (Ichigo 100%,Hatsukoi Limited).


Η υπόθεση είναι απλή.Έχουμε ένα 13χρονο αγόρι ο οποίος ζει με τον πατέρα του.Ο δεύτερος, που παρεπιπτώντος δεν είναι και τέρας υπευθυνότητας, αναγκάζεται να φύγει από το σπίτι εξαιτίας της δουλειάς του που τον στέλνει κάπου.Για κάποιο λόγο ,που δεν γνωρίζουμε ακόμα, αυτήν την κατάσταση "εκμεταλλεύεται" μία 17χρονη κοπέλα και αποφασίζει να γίνει η κηδεμόνας(ή maid όπως θέλετε πείτε το) του αγοριού και να μείνει στο σπίτι του.


Μιλάμε για ένα εβδομαδιαίο ecchi-harem manga που άρχισε πριν κάνα μήνα στο Shounen Jump (To love ru's rival?).Τα πρώτα 4 chapters ήταν απολαυστικότατα ,:lovulovu:γεμάτα ανατροπές:himitsu:και την θερμοκρασία να αγγίζει το κόκκινο (από την αγωνία of course) :nbleed:.

Δεν θέλω να σας σποιλεριάσω με εικόνες και η πρώτη μόνο σελίδα είναι αρκετή πιστεύω για να σας δελεάσει.:kill4u:

Spoiler: Pic
Download | Read online

Edited by Kenny, 17 October 2011 - 19:02.


#2 The Tragic Prince

The Tragic Prince

    心消えたこのせかいに 

  • Members
  • 1,344 posts

Posted 30 July 2009 - 15:10

2nd ch. 1st page. Αχ αυτός ο μικρός

#3 °•πίΟu-πίΟu•°™

°•πίΟu-πίΟu•°™

    I'm just one hell of a butler :)

  • Members
  • 1,306 posts

Posted 31 July 2009 - 02:05

Και μολις εκανα αναζητηση για να φτιαξω εγω νημα!

Το διαβασα καταλαθος με το που βγηκε και σκαλωσα!!

Λιγο πιο συνεπεις να ητανε στο release τους και ολα θα ηταν περιφημα..

Επισης, χαρηκα κι εγω οτι θα χουμε καθε φορα 40 σελιδες αλλα που.. Chapter με το Chapter μειωθηκαν μεχρι που γιναν (κλασσικα) γυρω στο 17...

ΤΟ ΣΥΝΙΣΤΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ!!

Spoiler: up to chapter 4!

yoJC2iXiB8biWL8b9S.gif

Spoiler:

#4 Hellraider

Hellraider

    Anime Elite

  • Members
  • 1,348 posts
  • LocationΑθήνα

Posted 31 July 2009 - 10:49

Και μολις εκανα αναζητηση για να φτιαξω εγω νημα!

Το διαβασα καταλαθος με το που βγηκε και σκαλωσα!!

Λιγο πιο συνεπεις να ητανε στο release τους και ολα θα ηταν περιφημα..

Επισης, χαρηκα κι εγω οτι θα χουμε καθε φορα 40 σελιδες αλλα που.. Chapter με το Chapter μειωθηκαν μεχρι που γιναν (κλασσικα) γυρω στο 17...

ΤΟ ΣΥΝΙΣΤΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ!!

Spoiler: up to chapter 4!




Μα Shonen Jump σειρά είναι δεν το πρόσεξες;Όλες έτσι ξεκινάνε και καταλήγουν στο καταραμένο 19.:roar:


Spoiler: 3


#5 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 31 July 2009 - 20:07

Ah, snap, ήθελα κι εγώ να κάνω thread, αλλά με προλάβατε (λογικό :P).

Natsuki = LOVE (κι ας είναι copy-paste η Misaki από το Hatsukoi Limited, τόσο το καλύτερο). :kawaii:

Μιλάμε για ένα εβδομαδιαίο ecchi-harem manga που άρχισε πριν κάνα μήνα στο Shounen Jump (To love ru's rival?).

Αυτό είναι το μόνο σίγουρο. Το Ane Doki ήρθε για να κοντράρει το To Love Ru στα ίσια. Για να πάρετε μία ιδέα, και το ένα και το άλλο στο επόμενο chapter έχουν θέμα "επίσκεψη στην πισίνα", με ό,τι αυτό συνεπάγεται. Φυσικά, από κάτι τέτοιες κόντρες κερδισμένοι βγαίνουν πάντα οι αναγνώστες. :nbleed:

2nd ch. 1st page. Αχ αυτός ο μικρός

Nothing like waking up "at the crack of dawn", if you know what I mean... :drink:
Spoiler:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#6 °•πίΟu-πίΟu•°™

°•πίΟu-πίΟu•°™

    I'm just one hell of a butler :)

  • Members
  • 1,306 posts

Posted 29 August 2009 - 01:11

Το 8 ηταν απλα επικο! Αν και γινεται λιγο προβλεψιμο το σκηνικο στο τελος, αν και το παρακανε με τις συμπτωσεις, ηταν ωραιο! ειδικα η σκηνη εδω http://www.onemanga.com/Ane_Doki/8/14/ στο πρωτο καρε...

yoJC2iXiB8biWL8b9S.gif

Spoiler:

#7 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 29 August 2009 - 01:38

α ρε Natsuki...
φωτιες μας εχεις αναψει...

and suddenly...
Spoiler:

Edited by Melkor, 29 August 2009 - 01:53.

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#8 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 31 August 2009 - 17:56

Παίδες, ντάξει, ό,τι και να πούμε για τη Natsuki θα είναι λίγο. Η κοπέλα είναι pure, concentrated ORGASM on two legs. :hot:

Αυτό που με ανησυχεί εμένα είναι ότι ο μικρός φαίνεται να έχει διαλέξει το shitty loli "route" (για να μιλήσω με όρους visual novel).

ΞΕΣΤΡΑΒΩΣΟΥ, ΣΚΑΤΟΣΠΟΡΕ. Healthy lewd babe >>>>> flat moralfag brat. Άντε μπράβο. :madtodeath:

Όσον αφορά το 8:

Spoiler:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#9 IlPalazzo

IlPalazzo

    Anime Fan

  • Members
  • 147 posts

Posted 01 September 2009 - 21:49

Παίδες, ντάξει, ό,τι και να πούμε για τη Natsuki θα είναι λίγο. Η κοπέλα είναι pure, concentrated ORGASM on two legs. :hot:

Αυτό που με ανησυχεί εμένα είναι ότι ο μικρός φαίνεται να έχει διαλέξει το shitty loli "route" (για να μιλήσω με όρους visual novel).

ΞΕΣΤΡΑΒΩΣΟΥ, ΣΚΑΤΟΣΠΟΡΕ. Healthy lewd babe >>>>> flat moralfag brat. Άντε μπράβο. :madtodeath:

Όσον αφορά το 8:

Spoiler:


Εμεγάλωσες αδελφέ, και πλέον σκέφτεσαι σαν άντρας κι όχι σαν παλληκαράκι. Θυμήσου λίγο τι συμπεριφορές δείχνει η Natsuki ως προς τον ανδρισμό του Kouta:

  • Πότε τον αγνοεί εντελώς... (βλ. "σε θέλω για μαξιλάρι", κεφ.7)
  • Πότε παίζει μαζί του... (βλ. "όταν εσύ φαντασιώνεσαι εγώ γελάω", κεφ. 2)
  • Και κάποιες λίγες φορές, τον καλλιεργεί. (βλ. "πάνε σώσ' την", κεφ. 6)
Θα παρατηρήσεις ότι λείπει το ρήμα "σέβεται" ή "εκτιμά". Και ναι, γεγονός είναι ότι η Natsuki δε βλέπει τον Kouta σαν άνδρα, κι αυτό φαίνεται και σε μας και σ' αυτόν-σε τέτοιες περιπτώσεις δεν μπορεί να κάνει κανείς τίποτα. Αν δε αρχίσει ο Kouta να 'χει και χαμηλή αυτοεκτίμηση, διακόρευσέ τα κι άφησέ τα: και μόνο στην ιδέα της απόρριψης θα τρομοκρατείται.


Πάντως οφείλω να ομολογήσω ότι λίγες σειρές μου προκάλεσαν τόσο σοβαρά ηθικά διλλήματα όσο το AneDoki. Απ' τη μια, ας αρχίσει επιτέλους η ανάπτυξη των χαρακτήρων! Απ' την άλλη, Παναγία μου, κάνε να μη σταματήσει το fanservice...

Αν έχυνα ένα δάκρυ για κάθε λεπτομέρεια που χάνεται στη μετάφραση, ο Νώε θα έπρεπε να φτιάξει καινούρια κιβωτό.

 

唯今翻訳...


#10 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 02 September 2009 - 05:28

Arguing over ecchi manga, ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ.

Εμεγάλωσες αδελφέ, και πλέον σκέφτεσαι σαν άντρας κι όχι σαν παλληκαράκι. Θυμήσου λίγο τι συμπεριφορές δείχνει η Natsuki ως προς τον ανδρισμό του Kouta:

  • Πότε τον αγνοεί εντελώς... (βλ. "σε θέλω για μαξιλάρι", κεφ.7)
  • Πότε παίζει μαζί του... (βλ. "όταν εσύ φαντασιώνεσαι εγώ γελάω", κεφ. 2)
  • Και κάποιες λίγες φορές, τον καλλιεργεί. (βλ. "πάνε σώσ' την", κεφ. 6)
Θα παρατηρήσεις ότι λείπει το ρήμα "σέβεται" ή "εκτιμά". Και ναι, γεγονός είναι ότι η Natsuki δε βλέπει τον Kouta σαν άνδρα, κι αυτό φαίνεται και σε μας και σ' αυτόν-σε τέτοιες περιπτώσεις δεν μπορεί να κάνει κανείς τίποτα. Αν δε αρχίσει ο Kouta να 'χει και χαμηλή αυτοεκτίμηση, διακόρευσέ τα κι άφησέ τα: και μόνο στην ιδέα της απόρριψης θα τρομοκρατείται

Πρώτον και κύριον... Βιάζεσαι να ερμηνεύσεις την συμπεριφορά της Natsuki. Ναι μεν δεν τον βλέπει σαν άνδρα (και πως να τον δει σαν άνδρα, από τη στιγμή που ΔΕΝ είναι άνδρας, lol), αλλά αυτό δεν αποκλείει το λίαν υποσχόμενο ενδεχόμενο να τον βλέπει σαν delicious shota, if you know what I mean. :kakaka:

Ενδείξεις για το παραπάνω υπάρχουν αρκετές:
  • Πρώτον, το φαινόμενο "σε θέλω για μαξιλάρι". Πολύ αμφιβάλλω ότι ένα δεκατριάχρονο αγόρι αποτελεί βολικό μαξιλάρι/θερμοφόρα. Πιο λογικό είναι το να συμπεράνουμε ότι η Natsuki ψοφάει για αγκαλίτσες και γούτσου-γούτσου στο κρεβάτι με το delicious shota της.
  • Δεύτερον, το γεγονός ότι δεν την ενόχλησε που ο Kouta την ακολουθούσε μέσα στην πόλη, αντιθέτως το ευχαριστήθηκε κάργα. Αυτό, man, φωνάζει "LOVE GAME" από χιλιόμετρο. Το θηλυκό που βάζει σε μπελάδες το αρσενικό της προτίμησής της, για δική της διασκέδαση αλλά και για βάλει σε δοκιμασία το αρσενικό... all time classic ιστορία βγαλμένη από τη ζωή, tried and tested.
  • Τρίτον, το γεγονός ότι ενώ ξέρει για τις φαντασιώσεις του Kouta, εξακολουθεί να κυκλοφορεί μπροστά του με ρούχα (or lack thereof) που κολάζουν και αρχιμανδρίτη... ούτε αυτό την ενοχλεί. Now, guess what THAT means...
Δεύτερον, ποιος σου λέει ότι μας νοιάζει και τόσο το πως αντιμετωπίζει η Natsuki τον Kouta; Το γεγονός ότι ήρθε κι έμεινε στο σπίτι του αυτοβούλως, και τον ταΐζει και τον ποτίζει και τον πλένει και τον κοιμίζει (με την κορμάρα της για μαξιλάρι, no less), means that she's asking begging for it. Αν ήμουν στη θέση του, I'd "force my manhood in her" already, if you catch my drift. :hehehe:

Και στο κάτω-κάτω, θέλω περισσότερα manga που να καταλήγουν με μια "απαγορευμένη" σχέση... μη μου χαλάς το όνειρο. :stubborn:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#11 Adventurer

Adventurer

    Αιώνιος φοιτητής

  • Members
  • 2,983 posts

Posted 02 September 2009 - 16:55

Μιλάμε για το καινούριο manga της Kawashita Mizuki (Ichigo 100%,Hatsukoi Limited).

Ετσι εξηγειται γιατι η Natsuki μου θυμιζει καργα την Toujou Aya στην εμφανιση.


Το λοιπον η Natsuki οντως φαινοταν να μη βλεπει τον Kouta σαν αντρα αλλα ξαφνικα στα τελευταια chapters την επιασαν οι ντροπες της. Και αναρωτιεμαι, γινεται οντως να ντραπει για κατι τοσο "απλο" ενω παλια τον πιεζε να κανουν μπανιο γυμνοι ή ειναι κι αυτο μερος του "παιχνιδιου" της;:orly:


Οσο για την παραπανω συζητηση, γνωμη μου ειναι οτι ηρθε να μεινει σπιτι του απλα επειδη θελει να ξεφυγει απο κατι, και λεει αφου ειμαι που ειμαι εδω ας σπασω και λιγη πλακα:stubborn:
Posted Image

#12 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 02 September 2009 - 17:18

εγω παλι, θα πω οτι οι Ιαπωνες ειναι περιεργη φαρα, ειναι γνωστο οτι δεν εχουν προβλημα να μπανιαριζονται ολοι μαζι, αλλα αμα τους δουνε ελαφρα ντυμενους (αυτοι που πριν απο 5 λεπτα ηταν στο λουτρο μαζι τους ), τους πιανουν οι ντροπες.

αρα, δεν το βρισκω και τοσο περιεργο.

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#13 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 05 September 2009 - 12:15

chapter 9 is out!

Spoiler:

Melkor approves:riiight:

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#14 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 05 September 2009 - 17:26

Spoiler:

JUST AS PLANNED. :tensai:

Highlight του chapter η σελίδα 17.

Spoiler:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#15 °•πίΟu-πίΟu•°™

°•πίΟu-πίΟu•°™

    I'm just one hell of a butler :)

  • Members
  • 1,306 posts

Posted 11 September 2009 - 02:55

Μuahahahaha τι θα τις κανει και τις 2 τους εκει μεσα...

Η μαλλον για την ακριβεια... ΤΙ ΘΑ ΤΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΤΟΥΣ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ!!

I hope dad will never come back home again..Coz everything will be destroyed!

yoJC2iXiB8biWL8b9S.gif

Spoiler: