Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Prince of Persia: The Sands of Time (The Movie)


  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#31 legeon

legeon

    Anime Freak

  • Members
  • 267 posts

Posted 28 May 2010 - 20:15

Έλεος. Άλλο ξυρισμένος ξυλοκόπος και άλλο ανατολίτης κούκλος. Είπαμε, να μη πάμε και στο άλλο άκρο. Όχι όμως κάποιος με τόσο κακομοιρόφατσα.

Πρέπει να έχει κάτι το σαγηνευτικό. Κάποια γοητεία. Να τον βλέπουν οι άντρες και να σκέφτονται "Πόσο τα σπάει ο τύπος" και οι γυναίκες να θέλουν να τους κάνει μασάζ (among other things). Γοητεία, ωραία και σέξυ γλώσσα του σώματος και γενικώς να αντροφέρνει χωρίς να είναι butch. Ο συγκεκριμένος δεν έχει γοητεία ή χάρη στο τρόπο που γενικώς στέκεται και υπάρχει. Δε μιλάω για χάρη μαργαρίτας. Μιλάω για την αντρική proper χάρη.

Δεν έχω δεί τη ταινία και δε μπορώ να είμαι σίγουρη, αλλά σε οτι τον έχω δεί, δε μου έχει βγάλει αντρική γοητεία αρκετή για να με εντυπωσιάσει. Με λίγα λόγια, έχει φάτσα που σε κάνει να θές να τσιμπήσεις τα πάνω μαγουλάκια και να πείς "άχου το" και οχι τα κάτω μαγουλάκια και να πείς "έχω πιάσει πέτρες λιγότερο σφιχτές". Sorry για τη γλώσσα που χρησιμοποιώ, αλλά I'm trying to make a point here.

Έχει σπασικλόφατσα αλα Maguire. Εκείνος ήταν καλός για ήρωας γιατί ο Parker είναι σπασίκλας by day και γενικώς καλό παιδί, μαθητούδι κτλ. Επίσης, απο αράχνη εμπνευστήκανε και όχι γορίλα.

Είχα την εντύπωση πως ο Prince είναι manly man ήρωας, sexy και με χιούμορ. Απλά δε μου τα δείχνει αυτά ο Gyllenhaal.

Προσωπική γνώμη και ίσως να μη συμφωνούν οι περισσότεροι, αλλά έτσι είναι για εμένα. Θα προτιμούσα κάποιον άγνωστο και ωραίο (δε μου φαίνεται για ταινία που μετράνε και τόσο οι γαμάτες ερμηνείες), απο κάποιο γνωστό όνομα που απλά δε μου λέει "ωραίος ανατολίτης" όσο και να προσπαθήσω να προσαρμοστώ.

Και δε λέω οτι δεν είναι ωραίος ο Jake. Wouldn't kick him out of bed και πολύ ωραίος άντρας είναι. Αλλά δε μου κάνει για σκληρός/ωραίος. Είναι πιο emo, ήσυχος και μυστηριώδης τύπος ωραίου (απο το τρόπο που παίζει τουλάχιστον), όχι γομάρι και ωραίος.

απλώς βαρέθηκα να βλέπω μόνο αναφορές για το πόσο δεν τους άρεσε ο Jake Gyllenhaal για βασικός πρωταγωνιστής

#32 Orion19

Orion19

    Merciless, with love.

  • Members
  • 1,095 posts

Posted 28 May 2010 - 20:27

Ε, όταν το δω, θα πω και για τα υπόλοιπα. Δε θέλω να μιλάω για τη ταινία χωρίς να έχω ιδέα. Απλά μιλάω για αυτό που μου έκανε περισσότερο εντύπωση στο όλο θέμα και το οποίο ξέρω.
Δεν έχω και λεφτά να πάω να το δω. :deadga6:

#33 veg3ta

veg3ta

    The best at what I do

  • Members
  • 158 posts

Posted 29 May 2010 - 00:04

Mια χαρα ταινια! Δεν εχω παιξει κανενα απο τα παιχνιδια, αλλα η ιστορια ηταν πολυ καλη, τα εφε καταπληκτικα, και η Gemma θεα :lovulovu:
(για οσους το ξεχασανε, επαιζε και στο clash of the titans)

Αυτο που μου αρεσε πιο πολυ ηταν οτι σε καποιες φασεις σου εδινε την αισθηση οτι οντως επαιζες ενα videogame :hero:
Καμια αλλη ταινια δεν το εχει πετυχει αυτο, με εξαιρεση μια σκηνη στο Doom.
Posted Image

#34 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 29 May 2010 - 00:21

Ε, όταν το δω, θα πω και για τα υπόλοιπα. Δε θέλω να μιλάω για τη ταινία χωρίς να έχω ιδέα. Απλά μιλάω για αυτό που μου έκανε περισσότερο εντύπωση στο όλο θέμα και το οποίο ξέρω.
Δεν έχω και λεφτά να πάω να το δω. :deadga6:


Καλά πόσο έχει το εισιτήριο στην Φινλανδία;:hihi2:

Posted Image


#35 °•πίΟu-πίΟu•°™

°•πίΟu-πίΟu•°™

    I'm just one hell of a butler :)

  • Members
  • 1,306 posts

Posted 29 May 2010 - 00:21

Χα, καλή ταινία, με πολύ γέλιο σε ορισμένες φάσεις... but too predictable.

Ηξερα ποιος ειναι ο μπασταρδος, ηξερα ποιος δεν ηταν, πώς θα τελειωσει η ταινια κι ουτω καθεξης.

Liked it very much though :Blissfull:


Btw,

Και δε λέω οτι δεν είναι ωραίος ο Jake. Wouldn't kick him out of bed και πολύ ωραίος άντρας είναι. Αλλά δε μου κάνει για σκληρός/ωραίος. Είναι πιο emo, ήσυχος και μυστηριώδης τύπος ωραίου (απο το τρόπο που παίζει τουλάχιστον), όχι γομάρι και ωραίος.



Καλυτερα ετσι. Ο πρωταγωνιστης συνδυαζε πετυχημενα το "αγνο" πανω στο οποιο στηριζοταν το στορυ, και την αντριλα, χωρις την εννοια του βαρβαρου.

Προσωπικα, αντρες του στυλ Σταλλονε, με την ψευτο-αντριλα, τα γομαρια αυτα τελος παντων, τα εχω βαρεθει και σιχαθει.


Spoiler: clannad spoiler

yoJC2iXiB8biWL8b9S.gif

Spoiler:

#36 Eleni~WaIKinG oN AiR~

Eleni~WaIKinG oN AiR~

    BtotheItotheG BANGGGGGGGG

  • Members
  • 206 posts

Posted 29 May 2010 - 00:25

Tην είδα και θα έλεγα οτι είναι καλή αν και έχουν αλλάξει κάποια στοιχεία απο το παιχνίδι το βασικό στόρυ το έχει και οι ηθοποιοί ήταν απο καλοί και πάνω έκτος απο την κακομοίρα που έπαιζε την Tamina η οποία δεν μου άρεσε καθόλου!!
Κατα τάλλα αξίζει να την δει κάποιος έστω και μια φορά.:drink:
Posted Image

..SiGn My KpOp PeTiToN..ANd LeTs mEeT In gReEcE..

Posted Image
*~AnImE AnD MuSiC OtAkU~*
Takeru and Maya are my husbands...Miyavi and Ruki are my boyfriends...

#37 Lucy Heartfilia

Lucy Heartfilia

    apathy syndrome

  • Members
  • 676 posts

Posted 29 May 2010 - 00:50

Γενικα μου αρεσε ο Jake αλλα εγω τον φανταζόμουν (τον Dastan) περισσοτερο οπως τον Ben Barnes...
Spoiler:

DbGr2lv.png


MAL || TUMBLR


#38 Eleni~WaIKinG oN AiR~

Eleni~WaIKinG oN AiR~

    BtotheItotheG BANGGGGGGGG

  • Members
  • 206 posts

Posted 29 May 2010 - 00:59

Γενικα μου αρεσε ο Jake αλλα εγω τον φανταζόμουν (τον Dastan) περισσοτερο οπως τον Ben Barnes...

Spoiler:

BEN BARNES:lovulovu:
Είναι και θεός και πολύ καλός ηθοποιός αλλά ειλικρινά δεν νομίζω και να του πολύ ταίριαζε ο ρόλος του Jake γιατί δεν είναι και πολύ "φουσκοτός" και είναι πολύ γλυκούλης για τον ρόλο του Prince of Persia.Νομίζω οτι του ηθοποιού που έπαιξε τον Jake του ταίριαζε γάντι ο ρόλος
αλλά no matter what Ben Barnes is :lovulovu:XD

Edited by Eleni~WaIKinG oN AiR~, 29 May 2010 - 01:01.
lol τα είπα ανάποδα Dastan αντι για Jake!!XD

Posted Image

..SiGn My KpOp PeTiToN..ANd LeTs mEeT In gReEcE..

Posted Image
*~AnImE AnD MuSiC OtAkU~*
Takeru and Maya are my husbands...Miyavi and Ruki are my boyfriends...

#39 Lucy Heartfilia

Lucy Heartfilia

    apathy syndrome

  • Members
  • 676 posts

Posted 29 May 2010 - 01:05

BEN BARNES:lovulovu:
Είναι και θεός και πολύ καλός ηθοποιός αλλά ειλικρινά δεν νομίζω και να του πολύ ταίριαζε ο ρόλος του Jake γιατί δεν είναι και πολύ "φουσκοτός" και είναι πολύ γλυκούλης για τον ρόλο του Prince of Persia.Νομίζω οτι του ηθοποιού που έπαιξε τον Jake του ταίριαζε γάντι ο ρόλος
αλλά no matter what Ben Barnes is :lovulovu:XD


lol you've got that right, εννοειται πως το σωμα του jake ταιριάζει αλλα ανεφερα τον Ben γιατί όλοι παραπονιούνται για την φατσα του jake(κιας εγω τον βρηκα μια χαρα)
φατσα ben και σώμα jake
Spoiler:

:x3:

DbGr2lv.png


MAL || TUMBLR


#40 Eleni~WaIKinG oN AiR~

Eleni~WaIKinG oN AiR~

    BtotheItotheG BANGGGGGGGG

  • Members
  • 206 posts

Posted 29 May 2010 - 01:12

lol you've got that right, εννοειται πως το σωμα του jake ταιριάζει αλλα ανεφερα τον Ben γιατί όλοι παραπονιούνται για την φατσα του jake(κιας εγω τον βρηκα μια χαρα)
φατσα ben και σώμα jake

Spoiler:

:x3:


:riiight:XD
Nice thought Lucy Heartfilia!!
Μέχρι την επόμενη ταινία.....Ζητήτε κλώνος με σώμα Jake,φάτσα Ben και καλός ηθοποιός!!
Aς ελπίσουμε οτι η ιατρική προλαβαίνει να μας δημιουργήσει τον τέλειο Dastan!!XD:wooi2:
Posted Image

..SiGn My KpOp PeTiToN..ANd LeTs mEeT In gReEcE..

Posted Image
*~AnImE AnD MuSiC OtAkU~*
Takeru and Maya are my husbands...Miyavi and Ruki are my boyfriends...

#41 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 29 May 2010 - 01:13

lol you've got that right, εννοειται πως το σωμα του jake ταιριάζει αλλα ανεφερα τον Ben γιατί όλοι παραπονιούνται για την φατσα του jake(κιας εγω τον βρηκα μια χαρα)
φατσα ben και σώμα jake


Καλά και αυτός για τον ρόλο έγινε έτσι.Πριν και αυτός αδύνατος ήταν σαν τον άλλο.

Posted Image


#42 Orion19

Orion19

    Merciless, with love.

  • Members
  • 1,095 posts

Posted 29 May 2010 - 01:18

Καλά πόσο έχει το εισιτήριο στην Φινλανδία;:hihi2:


Κανα 10ευρο... Με 10 ευρώ αγοράζω φαί για 3-4 μέρες και με τη μητέρα μου στην Ελλάδα για το καλοκαίρι, έχουμε δύο σπίτια να maintain. Άσε που με αυτά που έγιναν με τις συντάξεις πήραμε κανονικότατα τον πούλο.

Κρατάω τα λεφτά μου για πράγματα που θα θέλω να έχω πολύ, όχι για μια ταινία που δε καίγομαι κιόλας να δω, όταν μπορώ να περιμένω λίγο και να τη βρω απο το "θείο". Αν είχα παραπάνω λεφτά, θα πήγαινα για την εμπειρία, αλλά δε τα έχω. :unlucky:

Ωραίο το παιδάκι που δείχνετε στις φωτό. Κάτι τέτοιο θα ήταν nice. Ίσως λίιιγο πιο μεγάλος σε ηλικία, αν και δε τον έχω δεί εν δράση. Ωραία σωματάρα έχεις, Jake, αλλά αυτή η φάτσα σου βρε αγορίνα μου...

Καλά και αυτός για τον ρόλο έγινε έτσι.Πριν και αυτός αδύνατος ήταν σαν τον άλλο.


Μπορεί να μείνει έτσι; :ureshii: Μήπως τον συνηθήσουμε βρε παιδί μου... :himitsu:
Πάντως τους Stalone-στυλ, ποτέ δε τους πήγαινα. Παραπάει for me. :redcard2:
Αχ, δεν έπρεπε να παίξει τον Darko o Jake. Του ταίριαζε τόσο πολύ ο ρόλος, που δε μπορώ να το δω πια σε κάτι διαφορετικό. Έχει φάτσα κατατονικού/ψυχάκια το παιδί, τι να κάνουμε; Γι'αυτό λέω, emo sexy, αλλά οχι για κάποιον έτσι πλακατζή, γοητευτικό και "ελαφρύ".

Για τη κοπέλα ακούω πολλά παρόμοια. Γλάστρα εντελώς, λέει. Κρίμα που δε βρήκανε μια κάπως πιο ικανή. Υπάρχουν ηθοποιοί που είναι ωραίες ΚΑΙ καλές ηθοποιοί. Αμα θες γλάστρα, πάρε μια της προκοπής βρε παιδί μου. Αν και θα κρίνω σίγουρα αμα τη δω τη κοπέλα. Μη τη θάβω άδικα.

#43 Lucy Heartfilia

Lucy Heartfilia

    apathy syndrome

  • Members
  • 676 posts

Posted 29 May 2010 - 01:22

:riiight:XD
Nice thought Lucy Heartfilia!!
Μέχρι την επόμενη ταινία.....Ζητήτε κλώνος με σώμα Jake,φάτσα Ben και καλός ηθοποιός!!
Aς ελπίσουμε οτι η ιατρική προλαβαίνει να μας δημιουργήσει τον τέλειο Dastan!!XD:wooi2:


:kill4u: I'll be waiting for someone like this :hahaha:



Καλά και αυτός για τον ρόλο έγινε έτσι.Πριν και αυτός αδύνατος ήταν σαν τον άλλο.


Οκ ναι οντως το πολυ φούσκωμα ήταν για τον ρολο αλλα το παιδί πάντα είχε τους μυς του.:ureshii:
Spoiler:


Ενώ ο Ben είναι όντως λιγο αγύμναστος για τον ρόλο του Dastan... :bahhh:
Spoiler:

DbGr2lv.png


MAL || TUMBLR


#44 Orion19

Orion19

    Merciless, with love.

  • Members
  • 1,095 posts

Posted 29 May 2010 - 01:45

Βασικά, τώρα που τον καλοβλέπω, ούτε αυτός μου αρέσει. Και αυτός έχει περισσότερο "ευρωπαικό" στυλ. Ξέρω, δεν είναι κανένας σκούρος άραβας ο prince, αλλά όχι να μοιάζει με με σκανδιναβό. Έναν έστω μεσογειακό, ανατολίτη έπρεπε να βρούνε. Κάποιον βρε παιδί μου πιο αλαβάστρινο.

Θα σκάσω μέχρι να το δω τώρα που το συζητάμε. :hahaha:

#45 Lucy Heartfilia

Lucy Heartfilia

    apathy syndrome

  • Members
  • 676 posts

Posted 29 May 2010 - 02:03

Βασικά, τώρα που τον καλοβλέπω, ούτε αυτός μου αρέσει. Και αυτός έχει περισσότερο "ευρωπαικό" στυλ. Ξέρω, δεν είναι κανένας σκούρος άραβας ο prince, αλλά όχι να μοιάζει με με σκανδιναβό. Έναν έστω μεσογειακό, ανατολίτη έπρεπε να βρούνε. Κάποιον βρε παιδί μου πιο αλαβάστρινο.

Θα σκάσω μέχρι να το δω τώρα που το συζητάμε. :hahaha:


Ισχύει υπάρχουν και πολλοι καλοι αραβες (ιραν κλπ) στο cast εκτός σπό κάτι νομάδες ήταν 100% caucasian...Ακόμα και ο αδελφός του Dastan ηταν ξανθός...

DbGr2lv.png


MAL || TUMBLR