Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Πώς βλέπετε anime;


  • Please log in to reply
206 replies to this topic

#31 GkLoc

GkLoc

    .: BlackStar :.

  • Members
  • 1,233 posts

Posted 20 March 2009 - 23:31

Ακριβώς έτσι αλλα και με τα ακούστικά γιατι απο ήχο το laptop δε λέει μία!!

Same here...

Τωρα τελευταια κατεβαζω τα Animes απ'το μεγαλο PC,τα γραφω σε DvD και ξαπλωνω στο κρεβατακι μου με το λαπτοπ τα ακουστικα και τα απολαμβανω μεχρι να βγει ο ηλιος(Την παρασκευη μονο το κανω αυτο):Blissfull:

Berserk___Gatsu.jpg


#32 Serestrum

Serestrum

    have to kill fast and bullets too slow

  • Members
  • 1,763 posts

Posted 21 March 2009 - 00:05

με τα ματια προφανως...


γραφειο, πισι, καρεκλα με μεγαλη πλατη, ποδια καπου πεταμενα...

Spoiler: rainbows, bunnies and fluffy things


#33 MaSaKa

MaSaKa

    Anime Freak

  • Members
  • 342 posts

Posted 21 March 2009 - 01:24

Καρεκλα ή Καναπε- Λαπτοπ-ακουστικα

#34 Mercury

Mercury

    Starting...

  • Members
  • 11 posts

Posted 21 March 2009 - 02:14

Στην αρχη καθομουν στην καρεκλα του γραφειου ,αλλα τωρα τελευταια εχω αρχισει να φλερταρω με την ανεση του κρεβατιου μου. LCD 21' , 5.1 speakers.
"He who fights with monsters might take care lest he thereby become a monster. And if you gaze for long into an abyss, the abyss gazes also into you."
Friedrich Nietzsche,Beyond Good and Evil, Part Four: Maxims and Interludes, 146

#35 Dxs

Dxs

    Nothingness Incarnate...

  • Members
  • 513 posts

Posted 21 March 2009 - 02:19

Στο pc, αλλά ξαπλωμένος απέναντι στο κρεβάτι μου.

Δυστυχώς χάνω λίγο στο μαύρο, λόγω χαμηλότερου επιπέδου από την οθόνη, αλλά τουλάχιστον αράζω ικανοποιητικά....


same here (both upper and down :) ), αλλα συνδεω και το pc στο στερεοφωνικο

Posted Image


#36 Loke

Loke

    ~Moe Mio Moe~

  • Channel Operators
  • 3,927 posts

Posted 21 March 2009 - 02:33

πολυ καναπε βλεπω, ετσι και γω.

21¨WD και καναπε + remote controller + κουβερτιτσα...

#37 HeLLBoiS

HeLLBoiS

    Sasuke Hater

  • Members
  • 323 posts

Posted 21 March 2009 - 02:45

Και εγω στο κρεβατι αραζω και βλεπω:bath::bath:..Εχω βαλει και το PC ακριβως απεναντι και ειναι GG!!:wooi2::wooi2:Επειδη δεν κοιμαμαι συνηθως τα βραδια και λογω του δωματιου μου που εδυκνειται για ανιμε:hahaha::hahaha::hahaha: ενα ανιμε με 26 eps το βλεπω σε 2 βραδια..:tensai::tensai:

#38 Vash Zoro

Vash Zoro

    20th century Boy

  • Members
  • 603 posts

Posted 21 March 2009 - 02:59

πολυ καναπε βλεπω, ετσι και γω.

21¨WD και καναπε + remote controller + κουβερτιτσα...



Έτσι μόνο ανιμε δε βλέπω. Θα με έπερνε ο ύπνος στα μπαμ.

Κάτι κρεβάτια που λέτε κτλπ ανάθεμα και πως τα καταφέρνετε. Καρέκλα και απέναντι από το ΠιΣι. όλα τα άλλα σημαίνουν ύπνος

#39 aboumonkey

aboumonkey

    I love monkeys

  • Members
  • 1,385 posts

Posted 21 March 2009 - 06:46

Στο pc, αλλά ξαπλωμένος απέναντι στο κρεβάτι μου.

Δυστυχώς χάνω λίγο στο μαύρο, λόγω χαμηλότερου επιπέδου από την οθόνη, αλλά τουλάχιστον αράζω ικανοποιητικά....

Το ίδιο και για μένα.

Έτσι μόνο ανιμε δε βλέπω. Θα με έπερνε ο ύπνος στα μπαμ.

Κάτι κρεβάτια που λέτε κτλπ ανάθεμα και πως τα καταφέρνετε. Καρέκλα και απέναντι από το ΠιΣι. όλα τα άλλα σημαίνουν ύπνος

Moυ συμβαίνει αρκετές φορές αλλά αν είχες την ίδια άβολή καρέκλα με εμένα και εσύ θα προτιμούσες να τα βλέπεις ξαπλωμένος κάτω από το πάπλωμα...

#40 succubo

succubo

    Evangelion Unit 01 Pilot

  • Members
  • 2 posts

Posted 21 March 2009 - 07:31

Well, θα συμφωνήσω με τα παλικάρια που μιλάνε για PC + καρέκλα...αναμφισβήτητα all time classic spot :wis:
Posted Image


#41 Maya-chan

Maya-chan

    Anime Master

  • Moderators
  • 1,667 posts

Posted 21 March 2009 - 08:24

Παλιά καλή καρεκλίτσα και οθονίτσα για μένα... :bath:

15fkk04.jpg


#42 Matu-san

Matu-san

    aoi

  • Members
  • 939 posts

Posted 21 March 2009 - 11:30

Αρρργκ, γιατί να μην έχω και εγώ για wide screen TFT όπως οι περισσότεροι σας?
Οι flat TFT έχουν αρχίσει να γίνονται άβολες για HD !
Επίσης εσείς που βλέπετε τις σειρές ξαπλωμένοι στο κρεβάτι χουχουλιάζοντας πως και δεν σας παίρνει ο ύπνος?
Τι στο yaoi συμβαίνει?

#43 Tsunade-sama

Tsunade-sama

    Special Attack: Chombo

  • Members
  • 309 posts

Posted 21 March 2009 - 11:54

Αρρργκ, γιατί να μην έχω και εγώ για wide screen TFT όπως οι περισσότεροι σας?
Οι flat TFT έχουν αρχίσει να γίνονται άβολες για HD !
Επίσης εσείς που βλέπετε τις σειρές ξαπλωμένοι στο κρεβάτι χουχουλιάζοντας πως και δεν σας παίρνει ο ύπνος?


Για να με πιάσει προσωπικά εμένα ο ύπνος πρέπει το anime να είναι πολύ πατάτα ή το story να μην τραβάει.Τρανο παράδειγμα τα τελευταία επεισόδια του Naruto...ομολογώ πως στο τέλος ήμουν γλαρωμένη...:sleepy:
Από την άλλη, πριν 2 εβδομάδες είδα, νυχτιάτικα κιόλας, τα τελευταία 10 επεισόδια του D Gray man κ στο τέλος ήμουν σαν να είχα πιεί 10 καφέδες απανοτά!Οπότε για μένα, αν είναι το χουχούλιασμα να μου φέρει ύπνο προνοώ με το τί anime θα δω...:gn2:

Edited by Tsunade-sama, 21 March 2009 - 14:00.

x51y7-cover2_zpsaec145a1.jpg
 


#44 Labrokratis

Labrokratis

    Anime / Asia Party Organizer

  • Members
  • 637 posts

Posted 21 March 2009 - 11:55

Εγώ πάλι δεν έχω έναν συγκεκριμένο τρόπο!
Αρκετά τα βλέπω στο σαλόνι σε LCD τηλεόραση. Έχω αγοράσει ένα popcorn hour, που εκτός του ότι κατεβάζει torrents χωρίς PC, αναπαράγει και τα περισσότερα αρχεία, έτσι χρησιμοποιώ αυτό για πηγή. Άλλες φορές πάλι, τα βλέπω στην κρεβατοκάμαρα, στην εκεί τηλεόραση που έχω (η παλιά μου) και αρκετές φορές συνοδεία με τον αντίστοιχο παλιό ενισχυτή.
Δεν είναι λίγες οι φορές όμως που κάθομαι και τα βλέπω και μέσω ενός laptop σε 12άρα οθόνη, κρεββάτι αραχτός. Πολύ σπάνια μπορεί να το συνδέσω σε καμία τηλεόραση.
Τελευταία, βλέπω anime και από το κινητό μου. Σε κάτι ταξίδια, μετακινήσεις, στην κίνηση, κλπ, είναι πολύ πρακτικό για να περνάς την ώρα σου.
Παλαιότερα έβλεπα anime από το PC, αλλά τώρα πολύ - πολύ σπάνια, χρησιμοποιώ το laptopάκι όλο και περισσότερο όταν αυτό απαιτείετε.

Με τους ίδιους τρόπους βλέπω και ταινίες γενικότερα, ενώ παλαιότερα, σε ένα άλλο σπίτι που ήμουν, είχα και έναν πολύ παλιό βιντεοπροβολαία που τώρα του έχει καεί η λάμπα και τον έχω και καθετε. Είχα δει αρκετά anime και με αυτόν, τι θυμήθηκα τώρα.

#45 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2,491 posts

Posted 21 March 2009 - 12:53

... με τα μάτια. :|

Με ένα λαπιτόπι κούτσικο, δεν έχω και πολλές επιλογές. Στη καρέκλα του γραφείου.

Posted Image