Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Πώς βλέπετε anime;


  • Please log in to reply
206 replies to this topic

#16 rahxephon

rahxephon

    "Hokuto stinken my ass!!!

  • Members
  • 106 posts

Posted 20 March 2009 - 17:15

Καθισμενος στο σαλονι μου και απολαμβανοντας το home cinema.Ειδικα οταν μερικα anime ειναι και 5.1 η και 6.1 τοτε γινεται χαμος!!!

#17 Azathoth

Azathoth

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,136 posts

Posted 20 March 2009 - 17:42

Στην καρέκλα του υπολογιστή, like all the cool kids do.

Οι καναπέδες και τα home cinema είναι για τους φλώρους.

i second that :D με τα πόδια απλωμένα στο θρανίο

Jeg drikker fra glemselens elv,
ror tørrskodd over hatets hav;
seiler med vinden i ryggen,
til maktenes ende, begynnelse og mening.


#18 Doshaburi

Doshaburi

    High school days

  • Members
  • 74 posts

Posted 20 March 2009 - 19:51

Στο Laptop στο γραφειο ή στο κρεβατι.

Posted Image


#19 SouLSLayeR

SouLSLayeR

    Anime Freak

  • Members
  • 312 posts
  • LocationAthens

Posted 20 March 2009 - 20:02

Στην καρέκλα του υπολογιστή, like all the cool kids do.

Οι καναπέδες και τα home cinema είναι για τους φλώρους.


hehe, μα φυσικά στο PC με την 22" HP μου <33 , είναι καλύτερα από την τηλεόραση (και είναι και μεγαλύτερη από αυτήν:hahaha:) και συνήθως πολλά φαγώσιμα γύρω.

οσο γαι το φαγητο,τυχαινη καποιες φορες να βλεπω ανιμε με τον αδελφο μου και το κανουμε περιπτερο:hahaha::hahaha::hahaha:



Ώστε δεν το κάνω μόνο εγώ!:hahaha:

#20 legeon

legeon

    Anime Freak

  • Members
  • 267 posts

Posted 20 March 2009 - 20:10

.......................ούπς νταμπλ ποστ .να πάρει.σόρυ παιδιά κατά λάθος έγινε.
samsung syncmaster 2032bw με αυτή

Edited by legeon, 20 March 2009 - 20:16.


#21 Ulquiorra-sama

Ulquiorra-sama

    Starting...

  • Members
  • 11 posts

Posted 20 March 2009 - 20:35

στο κινητο μου λεει lol...
συνηθιζα να τα βλέπω στο home cinema αλλα μου κανει κατι στραβες το dvd κατι cannot encode κατι που δεν διαβαζει τα Μp4...Βασανο...
Εννοειται ολα τα fillers στο pc (αν οχι καθολου)

#22 RiDeLub

RiDeLub

    - ΡίΝΤεΛουμπ -

  • Members
  • 1,010 posts

Posted 20 March 2009 - 20:37

Στο pc, αλλά ξαπλωμένος απέναντι στο κρεβάτι μου.

Δυστυχώς χάνω λίγο στο μαύρο, λόγω χαμηλότερου επιπέδου από την οθόνη, αλλά τουλάχιστον αράζω ικανοποιητικά....

- Επέζησα και εγώ από το φαγητό του Κ.Ε.Τ.Θ Αυλώνας -

Posted Image


#23 Kakashinote

Kakashinote

    .:: Yawn ::.

  • Members
  • 444 posts

Posted 20 March 2009 - 20:55

ξαπλωμενος στο κρεββατι και το laptop μπροστα μου....απλα και ομορφα.
Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#24 papp0us

papp0us

    Clean-Up Batter

  • Members
  • 515 posts

Posted 20 March 2009 - 20:59

ξαπλωμενος στο κρεββατι και το laptop μπροστα μου....απλα και ομορφα.

Ακριβώς έτσι αλλα και με τα ακούστικά γιατι απο ήχο το laptop δε λέει μία!!

#25 anime-dono

anime-dono

    Back again ^_^

  • Members
  • 489 posts

Posted 20 March 2009 - 21:06

Πιο παλιά, όταν το 90% των fansubs έκανε release σε avi αρχεία, έβλεπα στην TV, αλλά από τότε που άρχισαν τα mkv, έγινα πιο τακτικός χρήστης του pc και της καρέκλας. Also τα snack είναι συχνό φαινόμενο, αν και μερικές φορές φτιάχνω noodles και τρώω με chopsticks για να μπαίνω στο πνεύμα:Blissfull:.

Posted Image


#26 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 20 March 2009 - 21:18

Παρ' ότι διαθέτω και Home Theater στο σπίτι,μετά από άπειρες προσπάθειες κατάλαβα ότι οι μεγάλες "οθόνες" κάνουν για μένα μόνο στο cinema,όπου συνήθως πας με φίλους ακριβώς για να περάσεις ένα ευχάριστο 2ωρο+ χωρίς να λογαριάζεις άλλα πράγματα...στο σπίτι ενώ σπάνια συγκεντρώνομαι όσο θα θελα,μιας και μια το ίντερνετ μια διάφορες δουλίτσες με αναγκάζουν σχεδόν πάντα να αποσυγκεντρώνομαι από την προβολή...οι καναπέδες μου φέρvουν και υπνηλία επίσης μετά από λίγο...οπότε το λάπτοπ ή το σταθερό έγιναν οι φέηβ μεθοδοί μου για να βλέπω ανιμέ και ταινίες πια,με βοηθάνε να συγκεντρωθώ αρκετά,να έχω πρόσβαση σε αρχεία/νετ άμεσα και να κάθομαι αναπαυτικά,αλλά έτσι ώστε να μπορώ να σηκώνομαι/μετακινούμαι εύκολα όποτε χρειαστώ.

Edited by Zoro, 21 March 2009 - 07:33.


#27 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 20 March 2009 - 22:14

Παρ' ότι διαθέτω και Home Theater στο σπίτι,μετά από άπειρες προσπάθειες κατάλαβα ότι οι μεγάλες "οθόνες" κάνουν για μένα μόνο στο cinema,όπου συνήθως πας με φίλους ακριβώς για να περάσεις ένα ευχάριστο 2ωρο+ χωρίς να λογαριάζεις άλλα πράγματα[...]


Όταν επιμένεις να βλέπεις anime σε rmvb μορφή λογικό είναι να μην είσαι ικανοποιημένος από την απόδοσή τους σε μεγάλες οθόνες αγαπητέ. Κερδίζεις σε χώρο αλλά χάνεις δραματικά σε ποιότητα και ήχου αλλά και εικόνας.:emptyonexg1:

Which is a big waste γιατί εγώ πχ που δεν έχω ελεύθερη οθόνη στο σπίτι και αναγκάζομαι να βλέπω τα anime μου στην οθόνη του υπολογιστή μου (η οποία δεν είναι καν flat) πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί δεν αξιοποιείς την ευκαιρία σου:cry5:... Πάλι καλά τουλάχιστον που η καρέκλα είναι από τις προεδρικές και μπορώ και την παραγεμίζω με μαξιλάρια κουβέρτες (γατί) και όλα τα σχετικά για μια άνετη και χουχουλιάρικη προβολή:wooi2:.

#28 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 20 March 2009 - 22:50

/Teh l33t w4y

Στο πάτωμα, κρεμασμένος από το φωτιστικό και πίνοντας Ιωάννη Τον Περιπατητή













17' Crt Monitor, 2.1 audio, κρεβατούμπα. >.>
rsrGbGx.gif

#29 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 20 March 2009 - 22:54

Όταν επιμένεις να βλέπεις anime σε rmvb μορφή λογικό είναι να μην είσαι ικανοποιημένος από την απόδοσή τους σε μεγάλες οθόνες αγαπητέ. Κερδίζεις σε χώρο αλλά χάνεις δραματικά σε ποιότητα και ήχου αλλά και εικόνας.:emptyonexg1:

Which is a big waste γιατί εγώ πχ που δεν έχω ελεύθερη οθόνη στο σπίτι και αναγκάζομαι να βλέπω τα anime μου στην οθόνη του υπολογιστή μου (η οποία δεν είναι καν flat) πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί δεν αξιοποιείς την ευκαιρία σου:cry5:... Πάλι καλά τουλάχιστον που η καρέκλα είναι από τις προεδρικές και μπορώ και την παραγεμίζω με μαξιλάρια κουβέρτες (γατί) και όλα τα σχετικά για μια άνετη και χουχουλιάρικη προβολή:wooi2:.


Το ότι υποστηρίζω τα αρχεία .rmvb στο pc δεν σημαίνει ότι προσπάθησα ποτέ να τα αναπαράγω στην TV,άσε που νομίζω το DVD player που έχουμε δεν τα υποστηρίζει καν,αγαπητή.:tensai:

Γενικά δεν έχω δοκιμάσει να δω ποτέ anime στην Flat,γιατί με γονείς και άτομα να πηγαινοέρχονται από πίσω μου ενώ κοιτάω "κινούμενα σχέδια" δεν θα με έκανε να νιώθω βολικά,σε ταινίες αναφερόμουν με το πάνω post μου,όπου,αν και σίγουρα η μεγάλη οθόνη και ποιότητα ήχου είναι εμφανέστατες,η άνεση που σου δίνει το pc με την προεδρική,το άμεσο pause με εναλλαγή μουσικής ή άλλης ασχολίας στο net και το τραπεζάκι που κρατάει φαγητά,ποτά για να τα έχεις δίπλα σου anytime νομίζω είναι μοναδικά.

Feel free to disagree βεβαίως,κανένα πρόβλημα με όποιον την βρίσκει στους καναπέδες με Dolby και Flat Screens.^^

#30 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4,499 posts
  • LocationArah

Posted 20 March 2009 - 23:21

Καρεκλα-pc.

qzMHWHd.png