Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 3 votes

Pokemon Series


  • Please log in to reply
366 replies to this topic

#331 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 03 April 2012 - 20:31

Hello guys!!
Με το νεο software που ανανεωσε για τα καλα το anime.gr, θα συνεχισω να κανω upload τα επεισοδια! Σας ζητω συγγνωμη για τα προηγουμενα posts που εχει αλλαξει το μεγεθος της γραμματοσειρας τους, ή που καποια απο αυτα ειναι κατεστραμμενα και υποσχομαι να τα διορθωσω ωστε αν θελετε να τα διαβασετε, να μπορειτε να το κανετε ευκολοτερα! Ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον που εχετε δειξει μεχρι στιγμης και για τα views!! Εnjoy την συνεχεια της ιστοριας :D

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#332 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 03 April 2012 - 20:38

Kαλησπερα σε ολους τους αναγνωστες του thread :D
Καταρχην να ευχηθω σε ολους σας χρονια πολλα! Ελπιζω να περασατε ολοι τελεια τις διακοπες...τωρα μεσα τα κεφαλια :P
Κατα δευτερον, ηθελα να σας ενημερωσω πως προσπαθησα να ανεβασω τα επομενα επεισοδια και να διορθωσω την μορφοποιηση στα παλαιοτερα οπως σας υποσχεθηκα, αλλα δυστυχως δεν τα καταφερα. Η μορφοποιηση καθε φορα γινοταν ολο και χειροτερη και οσο για τα νεα επεισοδια βγαινα ολα σε μορφη html. Σας ζητω συγγνωμη και ελπιζω να διορθωθει γρηγορα αυτο το μικρο προβλημα απο την ομαδα του anime. Μεχρι τοτε θα ανεβαζω να επεισοδια σε απλη μορφη, χωρις πολλα χρωματα και παραξενες γραμματοσειρες για να μην επιβαρυνω το συστημα! Καλη συνεχεια σε ολους και σας ευχαριστω για την κατανοηση!

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#333 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 20 April 2012 - 21:01

27. I want that Aron!!

Brendan’s determination…


Mια μερα μετα την νικη της Dawn στον διαγωνισμο ποκεμον της πολης Verdanturf, το ταξιδι στην περιοχη Hoenn συνεχιζεται! Αυτη τη φορα κατευθυνομαστε προς την πολη Fallarbor και το επομενο σταδιο διαγωνισμου! Συμφωνα με το pokenav φαινεται πως το ταξιδι δεν θα είναι συντομο αφου για να φτασουμε εκει πρεπει να διασχισουμε μια ερημο καθως και τους προποδες ενός ηφαιστειου! Για τον λογο αυτό αποφασισαμε να κανουμε ένα μικρο διαλειμμα πρωτου μπουμε στην τεραστια και ξηρη εκταση της ερημου!

-Dawn: Alf σταματα να φροντιζεις τοσο πολυ το αβγο ποκεμον..θα παθεις τιποτα!! Ελα να τσιμπησεις κατι!


-Alf: Eιμαι μια χαρα Dawn, μην ανησυχεις!! Θα ερθω σε λιγακι, αλλοστε δεν πολυπειναω..

-Dawn: Ενταξει! Brendan εσυ τι θα ελεγες για ένα σαντουιτσς?

-Brendan: Ερχομαι σε 5 λεπτα..πρεπει να κοιταξω κατι στο pokedex!

-Alf: Ψαχνεις για καποιο συγκεκριμενο ποκεμον??

-Brendan: Ναι και μολις το βρηκα!!

-POKEDEX: ARON TO POKEMON ΣΙΔΕΡΕΝΙΑ ΠΑΝΟΠΛΙΑ! ΤΟ ΣΩΜΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ POKEMON ΑΠΟΤΕΛΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΣΙΔΗΡΟ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΞΕΘΑΒΕΙ ΚΑΙ ΤΡΩΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΒΟΥΝΑ! ΕΧΕΙ ΤΟΣΗ ΔΥΝΑΜΗ ΠΟΥ ΜΕ ΜΙΑ ΚΑΤΑ ΜΕΤΩΠΟ ΕΠΙΘΕΣΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΑΠΟΔΟΓΥΡΙΣΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΦΟΡΤΗΓΟ!

-Alf: Η αληθεια εινα πως το Aron είναι ένα πολύ δυνατο ποκεμον, αλλα γιατι το κοιτας στο pokedex ετσι ξαφνικα??

-Brendan: Θυμασαι τοτε που ημασταν στην σπηλια Granite ψαχνοντας τον Steven προκειμενου να του δωσουμε το γραμμα από τον πατερα του, τον προεδρο της εταιρειας Devon??

lf: Φυσικα και θυμαμαι, ηταν τοτε που δεν μπορουσαμε να ελευθερωσουμε το Makuhita από τις πετρες της σπηλιας που ειχε παγιδευτει και εμφανιστηκε με τον Brawly και μας βοηθησε!

-Brendan: Ακριβως! Θυμασαι ποσο εντυπωσιακο και δυνατο ηταν το Aggron του Steven??

-Alf: Θυμαμαι πως που ειχε κανει μεγαλη εντυπωση, αλλα το βρηκα απολυτα λογικο μιας και ο Steven ειναι ο πρωην πρωταθλητης ποκεμον της περιοχης Hoenn!

-Brendan: Απο εκεινη την στιγμη ηθελα πολυ να ερθει η στιγμη που θα επιανα ενα Aron και θα το ανεθρεφα σε ενα μεγαλο, υγιες και δυνατο Aggron σαν κι αυτο του Steven ώστε να τον προκαλεσω μια μερα σε μαχη!

-Alf: Τελεια! Σου υποσχομαι να σε βοηθησω να πιασεις ένα Brendan!! Aλλα…αν θυμαμαι καλα τα Aron δεν ζουσαν στην σπηλια Granite??

-Brendan: Tα Aron ζουν εκει οπου υπαρχουν μεγαλες ποσοτητες σιδηρου και τυχαινει εδω που ειμαστε τα ποσοστα σε περιεκτικοτητα σιδηρου να ειναι πολυ υψηλα λογω του ηφαιστειου!!

-Alf: Αυτό σημαινει ότι υπαρχουν Aron εδώ γυρο!!

-Brendan: Ακριβως! Για αυτό ειμαι τοσο ανησυχος! Προσπαθω να ειμαι σε εγρηγορση!

-Dawn: Alf, Brendan τι λετε εκει περα τοση ωρα?? Ελατε να με βοηθησετε γιατι αυτό το Aron δεν με αφηνει να φτιαξω τα pokeblocks για το Feebas!!

-Brendan/Alf: TO ARON???

-Alf: Brendan, τωρα ειναι η ευκαιρια!! Αυτό το Aron ηρθε ουρανοκατεβατο!!

-Brendan: Εχεις δικιο Alf!! Shedinja διαλεγω εσενα!

-Dawn: Τι συμβαινει??

-Alf: O Brendan θελει να πιασει το Aron!

-Dawn: Nαι αλλα γιατι επελεξε το Shedinja και οχι το Mudkip που οι επιθεσεις του θα ειχαν περισσοτερο αποτελεσμα στο Aron?

-Alf: Ισως βασιζεται στην ειδικη ικανοτητα του Shedinja την Περιεργη Προστασια!

-Brendan: Shedinja ακτινα συγχυσης!

-Dawn: Το απεφυγε!

-Alf: To Aron αν και ποκεμον τυπου ατσαλιου ειναι αρκετα γρηγορο..

-Brendan: Shedinja Μπαλα Σκιας!

-Dawn: Brendan οι επιθεσεις τυπου φαντασμα δεν εχουν αποτελεσμα σε ποκεμον τυπου ατσαλιου..

-Brendan: το ξερω Dawn, αλλα τοσο καιρο μαζι σας κατι εχω μαθει κι εγω!!!

-Alf: Εχει δικιο, στοχευσε το εδαφος μπροστα από το Aron!

rendan: Τωρα που το Aron δεν μπορει να δει, Shedinja δαγκωμα του εντομου!! Shedinja οχι..

-Dawn: Τι συνεβει??

-Alf: To Aron χρησιμοποιησε την επιθεση κυλισμα που σαν τυπος πετρας είναι σουπερ αποτελεσματικη εναντια σε ένα ποκεμον εντομο και ετσι διαπερασε την Περιεργη Προστασια του Shedinja βγαζοντας το εκτος μαχης..

-Dawn: Καημενος Brendan..

lf: Και ηθελε τοσο πολυ αυτο το Aron..

rendan: Shedinja επεστρεψε! Να παρει…το Shedinja εβαλε τα δυνατα του και παρολα αυτά το Aron καταφερε να ξεφυγει..

-Alf: Μην αγχωνεσαι Brendan, oπως σου πα και πριν θα σε βοηθησω να πιασεις αυτό το Aron!

-Dawn: Θα κανω κι εγω ότι μπορω για να σε βοηθησω!

-Brendan: Ευχαριστω παιδια!

-Alf: Ελα, χαμογελασε!! Εσυ ο ιδιος ειπες ότι βρισκομαστε σε περιοχη που υπαρχουν πολλα Aron..αρκει να βρουμε τι ηταν αυτό που το προσελκυσε κοντα στην κατασκηνωση μας και την επομενη φορα θα εισαι περισσοτερος προετοιμασμενος!

-Brendan: Τι ηταν αυτό που το προσελκυσε ε?? Από οσο φανηκε κυνηγουσε την Dawn και δεν την αφηνε να ετοιμασει τα pokeblocks για το Feebas..

-Alf: Για πιο λογο ενα ποκεμον τυπου ατσαλιου να θελει να φαει τα αγαπημενα Pokeblocks των ποκεμον του νερου?? Το pokedex ανεφερε πως τρωνε μονο σιδηρο..

-Dawn: Τρωνε μονο σιδηρο?? ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΚΥΝΗΓΟΥΣΕ!!

-Βrendan/Alf: ????

-Dawn: Η συνταγη για τα pokeblocks του Feebas που μου εδωσε η γιαγια του Dylan, η Kelly απαιτει εκτος των αλλων και λιγο σιδηρο προκειμενου να ολοκληρωθει! Την στιγμη που εμφανιστηκε το Aron προσπαθουσα να ριξω τον σιδηρο!

-Alf: Τελεια Dawn!! Αυτο σημαινει οτι εχεις αρκετο σιδηρο ακομα μαζι σου!

-Dawn: Φυσικα!

-Alf: Τοτε το προβλημα λυθηκε! Το Aron αποκλειεται να εχει παει πολύ μακρια..θα σκορπισουμε λοιπον σιδηρο εδώ γυρω και θα περιμενουμε να εμφανιστει, τοτε θα αναλαβεις δραση εσυ!

-Brendan: Ευχαριστω πολύ παιδια!! Ας το προσπαθησουμε!!



(Λιγο αργοτερα)

-Alf: Brendan ελπιζω να εισαι ετοιμος αυτή τη φορα!

-Brendan: Μεινε ησυχος Alf! Αυτη τη φορα θα πιασω το Aron!

-Dawn: Παιδια!! Το Aron ερχεται προς τα εδώ!!

-Brendan: Ηρθε η ωρα!

-Alf: Μην βιαζεσαι Brendan! Αστο να φαει λιγο πρωτα για να μην υποψιαστει οτι ειμαστε εδω κοντα!

-Brendan: Εχεις δικιο!

…………………………………………………………………………………………………………………………..

-Alf: Τωρα πηγαινε!

-Brendan: Mudkip διαλεγω εσενα!!

-Dawn: To Aron ετοιμαζεται να το σκασει παλι!

-Brendan: Δεν προκειται να πετυχει αυτή τη φορα! Mudkip χρησιμοποιησε δινη για να παγιδευσεις το Aron!

-Alf: Ναααι!! Μπραβο Brendan! Αυτη η επιθεση ηταν σουπερ αποτελεσματικη ενω παραλληλα παγιδευσε και το Aron!

-Dawn: Συνεχισε ετσι!

-Brendan: Dawn, δες τι εχω μαθει από τους διαγωνισμους σου!! Mudkip χρησιμοποιησε χαστουκι της λασπης προς την δινη!!

-Alf: Για δες!!

-Dawn: Το χωμα ενωθηκε με το νερο της δινης και εφτιαξε μια δινη από λασπη που εκανε το Aron να κολλησει ακομα περισσοτερο!! Φοβερος συνδυασμος Brendan!!

-Brendan: Τωρα ειναι η ωρα…POKEBALL ΦΥΓΕΕΕ!!

…………………………………………………………………………………………………………………………..

-Dawn: Τα καταφερε??

-Alf: Τα καταφερε!!!

-Brendan: ΝΑΑΑΑΑΑΙ!! ΕΠΙΑΣΑ ΤΟ ARON!!

-Alf/Dawn: Συγχαρητηρια Brendan!!

rendan: Ευχαριστω πολυ παιδια!

-Alf: Μπορει να σκεφτηκαμε εμεις το σχεδιο, αλλα εσυ το υλοποιησες τελεια!!

-Dawn: O Alf εχει δικιο, ειδικα ο συνδυασμος που χρησιμοποιησες ηταν τοσο φοβερος που καταφερε να μου δωσει και νεες ιδεες!!

-Βrendan: χαχαχαχα! Με κανετε και ντρεπομαι!!

-Dawn: Λεμε την αληθεια Brendan!

-Alf: Δεν ειναι ομως ωρα για να χαλαρωνεις τωρα…καταφερες να πιασεις το Aron που ηθελες τοσο πολύ, αλλα ο δρομος για να το αναθρεψεις σε ένα μεγαλο Aggron μολις ξεκινησε και είναι μακρυς!!

-Brendan: χεχε!! Εχεις δικιο Alf, η προκληση μολις ξεκινα και θα βαλω τα δυνατα μου!!

-Alf: Ετσι μπραβο! Θα προπονουμαστε μαζι!

-Brendan: Εγινε!

-Dawn: Συγγνωμη που διακοπτω αυτήν την ιδανικη ανταλλαγη αποψεων αλλα μηπωε να ξαναξεκιναγαμε για την πολη Fallarbor?? Αλλοστε δεν ειμαι η μονη που θα πρεπε να βιαζομαι να φτασουμε εκει??

-Alf/Brendan: εεε??

-Dawn: Μα καλα ειστε βλακες?? Ενταξει εσυ Alf, δικαιολογησε να το ξεχασες, αλλα κι εσυ Brendan??

-Alf: Tι εννοεις??

-Brendan: Τι ξεχασαμε??



(flashback)

-Kelly: Και μην νομιζεις πως ξεχασαμε εσενα Brendan!

-Brendan: Τι εννοειτε??

-Sebastian: Eχουμε και για σενα ένα δωρο αλλα θα πρεπει να πας στον γιος μας που ζει στην πολη Fallarbor για να το παραλαβεις..

-Brendan: Τελεια!

-Kelly: Δεν θα δυσκολευτεις να τον βρεις…απλα ρωτα στην πολη για τον Μανιακο με τα Απολιθωματα ποκεμον και θα σου δειξουν το σπιτι του!

-Brendan: χαχαχα!! Ευχαριστω πολύ!!

(end of flashback)



-Brendan: AAAAAAAAAAAAAAA!! ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟΟΟΟΟ!! ΜΑ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΤΟ ΞΕΧΑΣΩ!!

-Αlf: χαχαχαχα!!

-Brendan: ΦΥΓΑΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΗ FALLARBOR!!

-Alf/Dawn: NAAAAI!!



Kαι καπως ετσι ο Brendan καταφερε να πιασει το Aron που τοσο πολύ ηθελε με τροπο που εξεπληξε τοσο εμενα, οσο και την Dawn!! Φαινοταν από την αρχη που τον γνωρισαμε πως ειχε πολλες δυνατοτητες και σημερα μας το απεδειξε με τον καλυτερο δυνατο τροπο!! Ποια είναι αραγε η εκπληξη που περιμενει τον Brendan στην πολη Fallarbor και θα καταφερει η Dawn να κερδισει την επομενη κονκαρδα της?? Το ταξιδι στην περιοχη Hoenn, συνεχιζεται…

Edited by Rihardil, 27 April 2012 - 21:37.

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#334 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 27 April 2012 - 21:35

28. Lost in the desert…

Στον δρομο προς την πολη Fallarbor και τον επομενο διαγωνισμο ποκεμον, η Dawn, o Brendan κι εγω διασχιζουμε σημερα τον δρομο 111 που είναι μια απεραντη και δυσβατη ερημος…

-Dawn: Brendan δεν υπαρχει ενας πιο συντομος δρομος προς την πολη Fallarbor στο pokenav?? Ολη αυτή η αμμος και η ζεστη μας καθυστερουν πολυ κανουν δυσκολοτερο το ταξιδι μας…

-Brendan: δυστυχως αυτος είναι ο πιο συντομος δρομος…ουτε εμενα μ’αρεσει που ειμαστε βουτηγμενοι στην αμμο. Ανησυχω όμως για το αβγο του Alf, δεν νομιζω πως οι συνθηκες που επικρατουν εδώ του κανουν καλο…

-Alf: Μην αγχωνεσαι Brendan…το κουτι στο οποιο βρισκεται το προστατευει καλα!!

-Brendan: Χαιρομαι που το ακουω…το μονο που μενει τωρα ειναι να διασχισουμε την ερημο οσο πιο γρηγορα γινεται..

-Alf: Νομιζα πως εχουμε ακομα μερες μεχρι τον διαγωνισμο ποκεμον, γιατι βιαζομαστε ξαφνικα??

-Brendan: Δεν το λεω προκειμενου να προλαβουμε τον διαγωνισμο ποκεμον γιατι ότι και να συμβει θα ειμαστε στην πολη Fallarbor στην ωρα μας για την εγγραφη της Dawn..

-Dawn: Τοτε τι συμβαινει??

-Brendan: Συμβαινει ότι αυτή η ερημος είναι πολύ επικινδυνη…τωρα είναι ηρεμη, αλλα δεν αργει να δειξει την μανια της με τεραστιες αμμοθυελλες που θα μας κανουν να χασουμε τον δρομο μας..

-Dawn: Δεν νομιζεις πως θα ηταν καλυτερα αν μας το ελεγες αυτο νωριτερα??

-Brendan: Μην φοβασαι Dawn γιατι εχω μαζι μου αυτά!!

-Dawn: τι είναι αυτά??

-Brendan: Λεγονται Go-Googles και τα χρησιμοποιουμε για να προστατεψουμε τα ματια μας από την αμμο στην περιπτωση που σηκωθει μια αμμοθυελλα! Οριστε! Φορεστε τα αμεσως

-Alf: Noμιζω πως μου πηγαινουν! Χαχαχα!! Ευχαριστουμε Brendan!

-Brendan: Δεν κανει τιποτα παιδια!

-Dawn: AAAAAAAAAAAA!!

-Αlf: Τι συμβαινει Dawn??

-Dawn: Δεν εχω ιδεα…ετοιμαζομουν να βαλω τα Go-Googles και ένα ποκεμον εμφανιστηκε και μου τα πηρε..

-Alf: τι ειδους ποκεμον??

-Dawn: Δεν προλαβα να δω……..Να το! Εκει περα είναι!!

-Brendan: Ένα Trapinch!! Μην ανησυχεις Dawn..θελει μονο να παιξει!! Τα ποκεμον που ζουν εδώ δεν βλεπουν συχνα ανθρωπους, ετσι δεν χανουν ευκαιρια για παιχνιδι όταν καποιος εμφανιστει!!

-Dawn: Και τι θα γινει αν στο μεταξυ ξεσπασει μια αμμοθυελλα..??

-Brendan: Εχεις δικιο σ’αυτό..δεν το σκεφτηκα!! Πηγαινε να τα παρεις γρηγορα!





ΒΡΒΡΒΡΒΡΒΡΡΒΡΒΡΒΡΒΡ


-Alf: Τι ηταν αυτος ο θορυβος???

-Brendan: Δεν μου ακουγεται καλο σημαδι…Dawn! Βιασου!!

-Dawn: Προσπαθω αλλα το Trapinch πηδαει μεσα στην αμμο…





ΒΡ ΒΡ ΒΡ ΒΡ ΒΡ ΒΡ ΒΡ ΒΡ


-Alf: Brendan ακουστηκε ξανα αυτή τη φορα πιο δυνατα… Μοιαζει σαν κατι να πλησιαζει…

-Brendan: Dawn!! Φαινεται πως μια αμμοθυελλα πλησιαζει…ελα πισω γρηγορα..ξεχνα τα Go-Googles..ειναι καλυτερα να μεινεις μαζι μας παρα μονη σου κυνηγοντας το Trapinch..

-Dawn: ΤΙΙ?? ΑΜΜΟΘΥΕΛΛΑ?? ΤΩΡΑΑΑ?? ΕΡΧΟΜΑΙ!! ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!

-Αlf/Brendan: DAAAAWN!

-Dawn: AAAAAAAAAAAAA!! ALLLLFFF!! BRENDAAAAAN!!

-Brendan: Να παρει…αυτή η δινη αμμου εμφανιστηκε από του πουθενα και σκεπασε τα παντα..Alf γρηγορα..πρεπει να βρουμε την Dawn..δεν θα μπορεσει να αντεξει μονη της χωρις τα γυαλια κι αν χαθει τα πραγματα θα εχουν παρει πολύ ασχημη τροπη.

-Alf: Εχεις δικιο Brendan, παμε….



(Στην πλευρα της Dawn…)

-Dawn: AAALF! BRENDAAAN! Αυτη η αμμοθυελλα ξεσπασε απο το πουθενα και με πεταξε μακρια…ο Brendan ειχε δικιο όταν ελεγε πως αυτή η ερημος είναι πολύ επικινδυνη..πρεπει να φορεσω αμεσως τα Go-Googles αν θελω να βρω ξανα τα παιδια και να βγουμε από αυτή την ερημο ζωντανοι…που είναι όμως αυτό το Trapinch……………………………..ΝΑ ΤΟ!! Εχει κολλησει στην αμμο?? Ειμαι πολύ τυχερη!! Ακομα κι ένα ποκεμον τυπου εδαφους εχει προβληματα σε αυτή την αμμοθυελλα…τωρα είναι η ευκαιρια μου!! Θα το πιασω και θα παρω τα Go-Googles! Blastoise διαλεγω εσενα…χρησιμοποιησε κανονι υδραντλιας!! Να παρει…Αστοχησε…και επισης το Blastoise φαινεται να πληγωνεται από την αμμοθυελλα…τι στο καλο συμβαινει??

-?????: DAAAWN! Η ΑΜΜΟΘΥΕΛΛΑ ΜΕΙΩΝΕΙ ΤΗΝ ΟΡΑΤΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΠΟΚΕΜΟΝ KANONTAΣ ΤΑ ΝΑ ΧΑΝΟΥΝ ΤΟΝ ΣΤΟΧΟ ΤΟΥΣ!! ΤΑ ΜΟΝΑ ΠΟΚΕΜΟΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΠΗΡΕΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΛΗΓΩΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΟΚΕΜΟΝ ΤΥΠΟΥ ΑΤΣΑΛΙΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΚΕΜΟΝ ΤΥΠΟΥ ΕΔΑΦΟΥΣ!!

-Dawn: Αυτή η φωνη…αν εχει δικιο…Blastoise επεστρεψε!! Τα ποκεμον ατσαλιου και τα ποκεμον τυπου εδαφους δεν επηρεαζονται ε?? Σε αυτή τη περιπτωση..Prinplup διαλεγω εσενα!! Xρησιμοποιησε υδραντλια στο Τrapinch…..πετυχε διανα, η αμμοθυελλα δεν επηρεασε το Prinplup..

-?????: DAWN! TΟ TRAPINCH ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΞΕΦΥΓΕΙ!!

-Dawn: Δεν προκειται!! Pokeball φυγεεεεε……………………………………………………………………

-?????: ΕΛΑ ΤRAPINCH…

-Dawn: ΝΑΑΑΑΑΙ!! Επιασα ένα Trapinch και πηρα πισω και τα Go-Googles!! Τελεια!!

-?????: Μπραβο Dawn!!

-Dawn: Mα από πού ερχεται αυτή η φωνη?? Ας βαλω τα Go-googles………..DYLAN???

-Dylan: χαχαχαχα!!

(Στην πλευρα του Alf…)

-Brendan: Aron συνεχισε το ψαξιμο…αν καποιος μπορει να εντοπισει την Dawn εισαι εσυ..

-Alf: Brendan σταματα να πιεζεις το Aron…κανει οτι καλυτερο μπορει!

-Brendan:Σωστα…συγγνωμη Aron!! Απλα η Dawn ειχε δικιο..επρεπε να σας ειχα πει περισσοτερα για την ερημο πρωτου αρχισουμε να την διασχιζουμε, τωρα κινδυνευει να χαθει σε αυτην και φταιω εγω..

-Alf: Brendan ηρεμησε! Το γεγονος ότι ειχες τα Go-googles για ολους μας δειχνει ότι ειχες καλες προθεσεις και δεν είναι δικο σου λαθος που η ερημος είναι τοσο απροβλεπτη…ειμαι σιγουρος πως η Dawn θα βρει έναν τροπο να ξεγλυστρισει..μην την υποτιμας!

-Brendan: Δεν την υποτιμαω, απλα φοβαμαι αυτην την αμμοθυελλα! Ελπιζω να ξερει πως τα ποκεμον που δεν επηρεαζονται από αυτην είναι τα ποκεμον τυπου ατσαλιου και τα ποκεμον του εδαφους…

-Dawn: Η αληθεια είναι πως πανω στον πανικο μου δεν το θυμωμουν, αλλα με λιγη βοηθεια όλα εξελιχθηκαν ομαλως!!

-Alf/Brendan: DAWN!!

-Brendan: Dawn χαιρομαι πολυ που σαι καλα!!

-Dawn: Μην ανησυχεις Brendan και μην στεναχωριεσαι!! Όλα είναι καλα…να ακους τον Alf!! Δεν πεφτω ετσι ευκολα, συν ότι ο Dylan εμφανιστηκε και με βοηθησε…

-Dylan: Γεια σας παιδια!!

-Brendan: O Dylan?

-Alf: Dylan! Πως βρεθηκες εδω??

-Dylan: Ημουν στην πολη Fallarbor για μια αγγαρεια των παποουδων μου και διεσχιζα την ερημο προκειμενου να φτασω πισω στην πολη Mauville, όταν ξαφνικα ειδα την Dawn να προσπαθει να πιασει ένα Trapinch..

-Brendan: Προσπαθουσες να πιασεις το Trapinch που ειχε παρει τα go-googles??

-Dawn: Ακριβως!! Και τα καταφερα!!

-Alf: Όχι μονο γλυτωσες από την αμμοθυελλα αλλα επιασες και ένα ποκεμον…μπραβο!!

-Dawn: ευχαριστω!!

-Alf: Brendan αδικως ανησυχουσες!!

-Brendan: χαχαχαχα!! Τελος καλο, όλα καλα! Aron σε ευχαριστω για την βοηθεια σου…επεστρεψε!!

-Dylan: Πως είναι το αβγο ποκεμον Alf?? Βλεπω πως ακομα δεν εχει εκκολαφθει!!

-Alf: είναι μια χαρα…ανυπομωνω για την στιγμη που θα δω τι ειδους ποκεμον θα βγει από μεσα!!

-Dylan: Νομιζω πως αυτή η στιγμη δεν είναι πολύ μακρια!! H Dawn μου πε πως διασχιζατε την ερημο για να φτασετε στην πολη Fallarbor…το προβλημα όμως είναι, πως ακομα και με τα go-googles αυτή η αμμοθυελλα είναι τοσο δυνατη που θα χαθειτε στην πορεια…μιας κι ειστε ακομα στην αρχη της ερημου θα σας προτεινα να ακολουθησετε το Φλογερο Μονοπατι…είναι πιο μακρυ το ταξιδι προς την πολη Fallarbor αλλα αν το ακολουθησετε θα βγειτε πανω από την ερημο!!

-Alf: Καλο μου ακουγεται..

-Brendan: Γιατι όχι…τι λες εσυ Dawn??

-Dawn: Φυγαμε!! Δεν θελω να ξαναδω αμμο για πολυ καιρο!!

-Dylan: Τελεια! Ξερω τον δρομο για να βγουμε από την ερημο, οποτε δεν εχετε να φοβηθειτε τιποτα! Ωστοσο θα θελα να σας ζητησω μια χαρη..

-Dawn: Ότι και να ναι θα δεχτουμε…στο χρωσταω γιατι με εσωσες!!

-Dylan: χαχαχα!! Πολύ καλα λοιπον!! Προσπαθω να κανω πιο δυνατα τα ποκεμον μου ωστε να είναι σε θεση να αντιμετωπισουν ακομα και μια αμμοθυελλα!! Θα ηθελα να σας ζητησω να δωσετε μια διπλη μαχη μαζι μου εδώ στην μεση της αμμοθυελλας!!

-Dawn: Δεχομαστε Dylan!!

-Alf: (Να κανει τα ποκεμον του πιο δυνατα ωστε να ειναι σε θεση να αντιμετωπισουν ακομα και την χιονοθυελλα ε?? Να και κατι που δεν ειχα σκεφτει…) Dylan! Τι θα ελεγες για μια διπλη μαχη εναντια σε μενα και την Dawn??

-Dylan: Τι καλυτερο απο δυο αντιπαλους! Δεχομαι…

-Alf: Τελεια λοιπον..Ξεκιναμε οποτε εισαι ετοιμος….

Edited by Rihardil, 27 April 2012 - 21:36.

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#335 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 18 May 2012 - 16:20

29. Double battle in the sandstorm…

Στην προσπαθεια μας να διασχισουμε την ερημο που βρισκεται στον δρομο 111 ώστε να φτασουμε γρηγοροτερα στην πολη Fallarbor, μια αγρια αμμοθυελλα ξεσπασε που χωρισε την Dawn, από τον Brendan κι εμενα!! Προσπαθωντας να παρει πισω τα Go-Googles που μας εδωσε ο Brendan ώστε να μπορεσει να δει μεσα στην αμμοθυελλα, η Dawn ηρθε αντιμετωπη με ένα αγριο Trapinch και χαρη στις συμβουλες του Dylan που εμφανιστηκε ξαφνικα, καταφερε να το πιασει!! Εχοντας ξαναβρεθει ολοι μαζι ο Dylan προτεινε μια διπλη μαχη στην αμμοθυελλα προκειμενου να δυναμωσουμε τα ποκεμον μας ώστε να μπορουν να αντιμετωπισουν ακομα και τα ακραια καιρικα φαινομενα!!

-Alf: Dylan! Τι θα ελεγες για μια διπλη μαχη εναντια σε μενα και την Dawn??
-Dylan: Τι καλυτερο απο δυο αντιπαλους! Δεχομαι…

-Alf: Τελεια λοιπον..Ξεκιναμε οποτε εισαι ετοιμος!

-Brendan: Μια διπλη μαχη στην αμμοθυελλα…να και κατι που δεν βλεπεις κάθε μερα!!

-Dawn: Θελω να δοκιμασω το νέο μου ποκεμον…Trapinch ξεκιναμε!!

-Alf: Ninjask διαλεγω εσενα!!

-Dylan: Trapinch-Ninjask διαλεγω εσας…

-Dawn: Trapinch??

-Alf: Ninjask??

-Brendan: O Dylan χρησιμοποιει τα ιδια ποκεμον με την Dawn και τον Alf

-Alf: Θα ειναι πολυ ενδιαφερον…

-Dawn: Ποτε επιασες αυτά τα ποκεμον??

-Dylan: Επιασα τον Nincada λιγο μετα την μαχη μου με τον Alf στο Κεντρο Φροντιδας Ποκεμον, και γρηγορα εξελιχθηκε σε Ninjask, οσο για το Trapinch το επιασα καθως διεσχιζα την ερημο!!

-Dawn: Ποιος να το φανταζοταν πως θα διναμε μαχη με τα ιδια ποκεμον!

-Alf: Dylan μπορεις να ξεκινησεις πρωτος!

-Dylan: Τελεια! Ninjask ψαλιδια-Χ στο Ninjask, Τrapinch αορατη επιθεση στο Trapinch!

-Dawn: Trapinch αποφυγε το με επιθεση σκαψιμο!

-Alf: Ninjask αντεπιθεση με Ψαλιδια-Χ!

-Brendan: Tα Ψαλιδια-Χ αλληλοεξουδετερωθηκαν και το Trapinch της Dawn απεφυγε την αορατη επιθεση.

-Dylan: Trapinch χρησιμοποιησε σεισμο για να ξετρυπωσεις το Trapinch της Dawn…

-Alf: τι συμβαινει??

-Dawn: Trapinch όχι..

-Brendan: Το Trapinch φαινεται να πληγωθηκε πολύ από αυτην την επιθεση αν και δεν θα επρεπε…

-Dylan: Αυτό συνεβει γιατι όταν ένα ποκεμον χρησιμοποιει την επιθεση σκαψιμο είναι πολύ ευαλωτο εναντια σε μια επιθεση όπως ο σεισμος που ταρακουναει ολο το εδαφος..

-Brendan: Καταλαβα..

-Dawn: Trapinch εισαι καλα??

-Dylan: Ninajsk γρηγορα χρησιμοποιησε ψαλιδια-Χ στο Ninjask του Alf..

-Alf: Ninjask αντεπιθεση με ψαλιδια-Χ ακομα μια φορα!

-Brendan: Ο Dylan φαινεται να εχει το πανω χερι στην μαχη…και με την αμμοθυελλα να μενεται αυτή δεν θα είναι ευκολη μαχη..

-Dawn: Trapinch ας δειξουμε στον Dylan τι μπορεις να κανεις!

-Alf: Dawn πρεπει να ειμαστε προσεκτικοι…ο Dylan κρυβει πολλους ασσους στο μανικι του. Καταφερε να φτασει τι Ninjask του στο ιδιο επιπεδο με το δικο μου σε πολύ λιγο διαστημα παρα το γεγονος ότι το επιασε πολύ αργοτερα..

-Dawn: Εγινε Alf!!

-Dylan: Ας σοβαρευτουμε! Ninjask αεροπορικος ασσος στο ninjask του Alf!

lf: Ninjask σταματα τον αεροπορικο ασσο με μεταλλικο νυχι!

-Dylan: Πως??

-Brendan: To Ninjask του Alf καταφερε να σταματησει τον αεροπορικο ασσο…φοβερο!

-Dylan: Μα ο αεροπορικος ασσος είναι μια επιθεση που πετυχαινει παντα..

-Alf: Ακριβως Dylan…ωστοσο υπαρχουν πολλοι τροποι να χειριστεις μια επιθεση!! Ο αεροπορικος ασσος βρηκε τον στοχο του αλλα η δυναμη του αποροφηθηκε από το μεταλλικο νυχι..

-Βrendan: Eτσι εξηγειται…

-Dylan: Όπως παντα Alf ξερεις να γυρνας το παιχνιδι, αλλα αυτή τη φορα δεν θα χασω!! Ninjask χορος των σπαθιων!! Trapinch δυνατο δαγκωμα (crunch) στο Trapinch!

-Dawn: Trapinch αποφυγε το με επιθεση σκαψιμο! Alf τωρα ειναι η ευκαιρια…το Ninjask είναι απροστατευτο!

-Alf: Σωστα! Ninjask αεροπορικος ασσος στο Ninjask του Dylan!

-Dylan: Ninjask αποφυγε το!

-Dawn/Alf: ΠΩΣ??

-Brendan: To απεφυγε..κι επιπλεον χαρη στον χωρο των σπαθιων η επιθετικη δυναμη του ανεβηκε επιπεδο!

-Dylan: Trapinch σεισμος!

-Dawn: Δεν προκειται να πιασει δευτερη φορα το ιδιο κολπο…Trapinch βγες από το εδαφος και χρησιμοποιησε επιθεση δαγκωμα στο Trapinch του Dylan!

-Dylan: Ακριβως οτι ηθελα να κανεις Dawn! Ninjask αεροπορικος ασσος!

-Alf: Ninjask γρηγορα, προστατεψε το Tr…

-Dawn: Trapinch οχι….

-Brendan: To Ninjask του Alf δεν προλαβε καν να φτασει το Trapinch της Dawn για να το προστατεψει..

-Dawn: Trapinch τα πηγες περιφημα..επεστρεψε! Alf συγγνωμη..εμεινες μονος σου!

-Alf: Μην στεναχωριεσαι Dawn..ολα θα πανε καλα!

-Brendan: Δεν καταλαβαινω…Αν και τα δυο Ninjask χρησιμοποιουν την ειδικη τους ικανοτητα για να γινονται πιο γρηγορα οσο περναει η ωρα, πως γινεται το Ninjask του Alf να είναι πολύ πιο αργο από το Ninjask του Dylan??

-Alf: Αυτό προσπαθω να καταλαβω κι εγω τοςη ωρα…

-Dylan: H αμμος εχει κολλησει στα φτερα του Ninjask του Alf κι ετσι το κανει πιο αργο, ωστοσο εχοντας εξασκηθει στην ερημο, το δικο μου Ninjask κουναει πολύ πιο γρηγορα τα φτερα του και διωχνει την αμμο κι ετσι η ειδικη του ικανοτητα λειτουργει κανονικα…

-Dawn: Ώστε η αμμοθυελλα μπορει να προκαλεσει περισσοτερα από μια μειωση στην ορατοτητα των ποκεμον μας, ή από το να τα πληγωνει σε κάθε γυρο…

-Brendan: Φοβερο…ο Dylan εχει ερευνησει πολύ για να κανει τα ποκεμον του πιο δυνατα!!

-Alf: Το ότι νικησες ένα από τα δυο μας ποκεμον δεν σημαινει ότι κερδισες Dylan..η μαχη συνεχιζεται!! Ninjask ας δειξουμε στον Dylan τι μπορουμε να κανουμε!! Χρησιμοποιησε αεροπορικο ασσο στο Trapinch εμπρος!!

-Dylan: Ninjask χρησιμοποιησε αεροπορικο ασσο για να προστατευσεις το Trapinch!

-Alf: Ninjask ΤΩΡΑ!!

-Dylan: Πως είναι δυνατον??

-Brendan: To Ninjask του Αlf εξαφανιστηκε!!

-Dylan: Trapinch όχι..

-Dawn: Μπραβο Alf!! Εβγαλες ενα απο τα ποκεμον του εκτος μαχης!! Τωρα είναι ενας εναντιον ενός!!

-Alf: Eυχαριστω Dawn!! Στο ειπα οτι ολα θα πανε καλα!! Μπραβο Ninjask!!

-Dylan: Σε ευχαριστω πολύ Trapinch..επεστρεψε να ξεκουραστεις! Πως καταφερες να κανεις το Ninjask σου να εξαφανιστει??

-Alf: Είναι μια παλια τεχνικη που ειχα ανακαλυψει όταν ειχα πρωτοξεκινησει το ταξιδι μου με την Dawn και τον Richie στην περιοχη Kanto…Το Swellow που εκπαιδευα τοτε, χρησιμοποιωντας την γρηγορη επιθεση αμεσως μετα τον αεροπορικο ασσο, καταφερε να δανειστει την ενεργεια απο την γρηγορη επιθεση κανοντας τον αεροπορικο ασσο πιο δυνατο και αορατο.

-Dylan: Ωστοσο το ninjask δεν μπορει να μαθει την γρηγορη επιθεση, πως καταφερες να το κανεις αορατο??

-Alf: Το καταφερα χρησιμοποιωντας την ειδικη του ικανοτητα..

-Brendan: δεν φανταζομουν πως μπορουσε να γινει αυτό…ο Alf είναι τρομερος εκπαιδευτης!!

-Dawn: χαχαχα!! Θα συνηθισεις σιγα σιγα Brendan!!

-Dylan: Για ακομα μια φορα Alf με εχεις εντυπωσιασει…αλλα αν το δικο σου Ninjask μπορει να χρησιμοποιησει αυτή την τεχνικη, σιγουρα μπορει και το δικο μου και την τελευταια φορα που κοιταξα η μαχη συνεχιζοταν ακομα!!

-Alf: Ακριβως!! Ας τελειωνουμε! Ninjask..

-Dylan: Ninjask..

-Alf/Dylan: ΑΕΡΟΠΟΡΙΚΟΣ ΑΣΣΟΣ!!






ΜΠΑΜ




-Dawn: Δεν μπορω να δω τιποτα…

-Brendan: Η συγκρουση τους σηκωσε τοση αμμο αρκετη για μια δευτερη αμμοθυελλα!!

-Dylan: Ninjask τα καταφερες!!!

-Alf: Ninjask τα πηγες τελεια...γυρισε να ξεκουραστεις!!

-Brendan: O Alf εχασε…ο χορος των σπαθιων τελικα εκανε την δουλεια του…

-Dawn: Μην στεναχωριεσαι Brendan..μια ηττα δεν είναι παντα κακη!! Δες τον Alf…δεν φαινεται λυπημενος!!

-Alf: Μπραβο Dylan! Οφειλω να ομολογησω ότι κάθε φορα με εντυπωσιαζεις ακομα περισσοτερο..καταφερες να με κερδισεις χρησιμοποιωντας την ιδια μου την τεχνικη που μολις εμαθες…ενώ παραλληλα καταφερες να μου δειξεις έναν νέο τροπο για να κανω τα ποκεμον μου πιο δυνατα!!

-Dylan: Εισαι πηγη εμπνευσης Alf και με κανεις να θελω να γινομαι ολο και καλυτερος!!

-Alf: χαχαχα!! Χαιρομαι που το ακουω, αλλα να ξερεις…είναι η τελευταια φορα που χανω από σενα!

-Dylan: Αυτό θα το δουμε!!

-Alf: Νομιζω πως είναι ωρα να φυγουμε από την ερημο μιας και η αμμοθυελλα γινεται ολο και πιο δυνατη οσο περναει η ωρα…

-Dylan: εχεις δικιο Alf…ηρθε η ωρα να πηγαινουμε!! Ninjask επεστρεψε!!

-Brendan: Dylan…μιας και δεν μπορουμε να διασχισουμε την ερημο με αυτην την αμμοθυελλα θα μας δειξεις τον δρομο για το Φλογερο Μονοπατι που ανεφερες προηγουμενως γιατι δεν νομιζω πως φαινεται στο pokenav…

-Dylan: Φυσικα Brendan!

-Dawn: Τελεια! Εμπρος προς την πολη Fallarbor και τον επομενο διαγωνισμο ποκεμον!

-Alf: Φυγαμε!!


Η μανια της αμμοθυελλας είναι τοσο μεγαλη που φορωντας ακομα και τα Go-Googles δεν μπορουμε να διασχισουμε πλεον την ερημο! Χαρη στον Dylan μαθαμε νωριτερα πως αν διασχισουμε το Φλογερο Μονοπατι συντομα θα βρεθουμε με ασφαλεια στην άλλη πλευρα της ερημου κι ετσι τωρα κατευθυνομαστε εκει! Με την Dawn να εχει πιασει ένα νέο και αρκετα δυνατο ποκεμον κι εμενα να εχω μαθει έναν νέο τροπο για να κανω τα ποκεμον μου πιο δυνατα ένα είναι σιγουρο…την επομενη φορα που θα δωσω ξανα μαχη με τον Dylan δεν θα χασω!!



coming up


30. The Fiery Path to Fallarbor Town!!


31. Bagons dream and Alfs promise!!


32. Finally…Fallarbor Time!!

Contest time!!


33. Battling round!!

Who will get the 3rd Ribbon??


Edited by Rihardil, 18 May 2012 - 16:21.

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#336 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 09 June 2012 - 13:04

Kαλησπερα σε ολο το thread! Καταρχην να σας ευχαριστησω ολους για τα views του thread! Κατα δευτερον με λυπη μου σας ενημερωνω πως θα κανω μια παυση, (ενα pause βρε αδερφε :P) γιατι λογω εξεταστικης δεν προβλεπεται πολυς ελευθερος χρονος για να γραψω την συνεχεια της ιστοριας! Απο την να την γραψω οπως οπως λοιπον, θα κανω ενα διαλειμμα 1 μηνα και επειτα θα επανελθω δριμυτερος για το δευτερο μισο της ιστοριας! Μεχρι τοτε, μπορειτε να μου στειλετε προτασεις, ή πραγματα που θελετε να δειτε, οπως εχουν κανει αλλα μελη!!Να ειστε ολοι καλα και ευχαριστω για την κατανοηση :D

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#337 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 28 July 2012 - 12:29

Με ευχές για ένα όμορφο και ξεκούραστο καλοκαίρι η ιστορία συνεχίζεται...enjoy!!


30. The Fiery Path to Fallarbor Town!!


-Brendan: Αρχιζω να καταλαβαινω γιατι το αποκαλουν το Φλογερο Μονοπατι..

-Dawn: Η ζεστη είναι πραγματικα αφορητη!

-Alf: Προσωπικα δεν με ενοχλει η ζεστη, ανησυχω για το αβγο ποκεμον..

-Brendan: Δεν χρειαζεται να ανησυχεις Alf! Η θηκη στην οποια βρισκεται το αβγο σου το προστατευει.

-Dawn: Συν του ότι βλεπω την εξοδο σε λιγα μετρα..

-Alf: Τελεια!!

-Brendan: Παιδια νομιζω πως κατι στεκεται στην εξοδο..



Διασχιζοντας το Φλογερο Μονοπατι προκειμενου να βρεθουμε στην ασφαλεστερη πλευρα της ερημου ώστε να συνεχισουμε το ταξιδι μας προς την πολη Fallarbor και τον επομενο διαγωνισμο ποκεμον της Dawn, ηρθαμε αντιμετωποι όχι με αμμο αυτή τη φορα, αλλα με πολύ υψηλες θερμοκρασιες. Ωστοσο, φαινεται πως τα βασανα μας τελειωσαν καθως η εξοδος απεχει μονο λιγα μετρα μακρια…ή μηπως όχι??



-POKEDEX: TORKOAL, ΤΟ ΠΟΚΕΜΟΝ ΚΑΡΒΟΥΝΟ! ΤΟ ΤΟRKOAL ΣΚΑΒΕΙ ΣΤΑ ΒΟΥΝΑ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΒΡΕΙ ΚΑΡΒΟΥΝΟ! ΟΤΑΝ ΔΕΧΕΤΑΙ ΕΠΙΘΕΣΗ ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΝΕΙ ΠΡΟΠΕΤΑΣΜΑ ΚΑΠΝΟΥ ΠΟΥ ΑΝΑΓΚΑΖΕΙ ΤΟΝ ΑΝΤΙΠΑΛΟ ΣΕ ΥΠΟΧΩΡΗΣΗ!

-Alf: Μου αρεσει αυτό το ποκεμον..θα γινει καλη προσθηκη στην ομαδα μου αφου δεν εχω πιασει κανενα ποκεμον τυπου φωτιας μεχρι τωρα!

-Dawn: Μεχρι πριν 2 λεπτα ανησυχουσες για το αβγο ποκεμον και τωρα θελεις να πιασεις το Torkoal?? Alf, δεν θα σε καταλαβω ποτε!

-Alf: Εφοσον το Torkoal δεν μας αφηνει να περασουμε μια είναι η λυση…να το αντιμετωπισουμε σε μαχη και να το νικησουμε κι αν το νικησουμε θα μπορεσω να το πιασω! Με ένα σμπαρο 2 τριγωνια!!

-Brendan: Συμφωνω με τον Alf..O Dylan μας ειπε πως τα ποκεμον εδώ είναι αρκετα αγρια και προστατευουν πολύ την περιοχη τους. Ημασταν τυχεροι που δεν πεσαμε πανω σε καποιο σε ολη την διαδρομη, αλλα τωρα μια μαχη μοιαζει αναποφευκτη!

-Dawn: Ενταξει λοιπον..αλλα γιατι να πιασει το Torkoal ο Alf??

-Alf & Brendan: EEE?

-Βrendan: Και ποιος να το πιασει??

-Dawn: Εγω!! Blastoise διαλεγω εσενα!!

-Αlf: Dawn περιμενε, το ειπα πρωτος!!

-Dawn: Blastoise υδραντλια!

-Brendan: To Torkoal την απεφυγε!

-Dawn: Για να δουμε αν θα αποφυγει κι αυτό! Blastoise κανονι υδραντλιας!

-Αlf: Προστασια??

-Brendan: Χρησιμοπιωντας την προστασια απεκρουσε το κανονι υδραντλιας, ενω παραλληλα αφησε το Blastoise ανοιχτο σε μια επιθεση αφου μετα από την επιθεση αυτή το ποκεμον της Dawn χρειαζεται λιγο χρονο για να αντιδρασει.

-Dawn: Blastoise όχι…

-Brendan: Τι ηταν αυτο??

-Alf: Φανηκε σαν ηλιακη ακτινα!

-Dawn: Νομιζω πως ηταν μια πανισχυρη ηλιακη ακτινα αφου καταφερε να βγαλει το Blastoise εκτος μαχης…

-Alf: Αυτό το Torkoal είναι φοβερο!! Dawn μπορω να προσπαθησω να το πιασω τωρα??

-Dawn: Blastoise επεστρεψε! Alf δεν σκοπευα ποτε να το πιασω, ηθελα απλα να σε πειραξω λιγο…πηγαινε, είναι δικο σου!!

-Alf: Σειρα μου τωρα!! Barboach διαλεγω εσενα!

-Brendan: Alf προσεχε..επιτιθεται με υπερθερμανση!!

-Alf: Barboach σταματα την με βομβα λασπης!

-Dawn: H υπερθερμανση είναι πιο δυνατη!

-Alf: Barboach εισαι καλα?? Ωραια! Πρεπει να ειμαστε πιο προσεκτικοι με αυτό το Torkoal!

-Brendan: Alf χρησιμοποιει υπερθερμανση ξανα!

-Alf: Barboach ας το κανουμε σωστα αυτή τη φορα…σταματα το με παλμο νερου!!

-Dawn: Ναι! Τα καταφερε!

-Βrendan: Ναι, αλλα ο καπνος που δημιουργηθηκε κρυβει τα παντα…δεν ξερουμε τι ετοιμαζει το Torkoal!

-Alf: Barboach προσεχε πολυ και ετοιμασου να αποφυγεις ότι μας ριξει! Χρησιμοποιησε τους αισθητηρες σου για να καταλαβεις από πού θα επιτεθει!

-Brendan & Dawn: Μπραβο!!

-Dawn: Απεφυγε την ηλιακη ακτινα!

-Brendan: Οσο το Torkoal κρυβοταν από τον καπνο, μαζευε ενεργεια για την ηλιακη ακτινα..πολυ εξυπνο!!

-Alf: Πραγματι, αλλα ηρθε η ωρα να τελειωνουμε!! Barboach το Τοrkoal μαζευει ενεργεια για ακομα μια ηλιακη ακτινα. Αυτό σημαινει πως δεν μπορει να κουνηθει για αυτό επιθεση με βομβα λασπης!!

-Dawn: Βρηκε τον στοχο!!

-Alf: Ακολουθησε με παλμο νερου!

-Brendan: Το πετυχε ξανα!

-Alf: ΤΩΡΑ!! POKEBALL ΦΥΓΕΕΕ!!

…………………………………………………………………………………………………………………………..

-Dawn: Τα καταφερε??

-Brendan: Δεν ξερω…

-Alf: NAI!! EΠΙΑΣΑ ΤΟ ΤORKOAL!!

-Dawn: χαχαχα!! Τελεια!!

-Brendan: Μπραβο Alf!!

-Alf: Τωρα εχω και ενα νεο ποκεμον και η εξοδος ελευθερωθηκε!!

-Brendan: Μπορουμε να προχωρησουμε ανενοχλητοι πλεον!!

-Dawn: Επιτελους…ο επομενος διαγωνισμος ποκεμον είναι στην γωνια!!!!!




Πιανοντας ένα νέο ποκεμον που καταφερε να κερδισει ακομα και το Blastoise της Dawn και βρισκοντας την εξοδο από το καμινι που λεγεται Φλογερο Μονοπατι, το ταξιδι προς την πολη Fallarbor συνεχιζεται

Edited by Rihardil, 28 July 2012 - 12:30.

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#338 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 26 August 2012 - 00:00

31. Bagons dream and Alfs promise!!


-Dawn: Eλπιζω να φτασουμε συντομα στην πολη Fallarbor…την μια ηταν η ερημος, την αλλη το ηφαιστειο και τωρα το ΧΙΟΝΙ ΑΠΟ ΣΤΑΧΤΗ!! ΠΟΣΟ ΘΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ??

-Nick: Dawn μην παραπονιεσαι..εχουμε περασει πολλα αυτές τις μερες, είναι αληθεια, αλλα δες την θετικη πλευρα των πραγματων!!

-Dawn: Η οποια είναι??

-Νick: Πρωτον ότι βλεπεις αυτό το ξεχωριστο φαινομενο με την ηφαιστειακη σταχη και δευτερον ότι σε πολύ λιγο θα βρισκεσαι στο σταδιο του διαγωνισμου!!

-Alf: Αληθεια Nick, πως εξηγειται ότι τα παντα είναι καλυμμενα από ηφαιστειακη σταχτη σε αυτή τη περιοχη??

-Νick: Αυτό που βλεπουμε μπροστα μας είναι το βουνο Chimney..στην πραγματικοτητα βεβαια ειναι ενα ηφαιστειο που παρουσιαζει εντονη δραστηριοτητα. Το Φλογερο Μονοπατι που ακολουθησαμε για να φτασουμε εδώ περναει μεσα από το βουνο για αυτό και ηταν τοσο ζεστο!!

-Dawn: ΔΗΛΑΔΗ ΜΑΣ ΛΕΣ ΟΤΙ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΕΝΕΡΓΟ ΗΦΑΙΣΤΕΙΟ??

-Nick: Ναι!! Και πριν αρχισεις να αναρωτιεσαι, δεν στο ειπα νωριτερα για να γλυτωσουμε ολοι από αυτην την κριση πανικου!! Τελος παντων..στην κορυφη του βουνου Chimney είναι ο ηφαιστειακος κρατηρας και ο αερας φυσαει ολη την σταχτη στους προποδες του βουνου, δηλαδη εδώ που μαστε εμεις!

-Alf: Φοβερο!

-Nick: Συμφωνα με το Pokenav η πολη Fallarbor απεχει μονο μια μερα μακρια και υπαρχει ένα κεντρο ποκεμον εδώ κοντα που μπορουμε να χρησιμοποιησουμε για να περασουμε την νυχτα και να ξεκουραστουμε!!

-Dawn: ΜΠΑΝΙΟ! ΚΑΘΑΡΑ ΣΕΝΤΟΝΙΑ ….

-Alf: Παιδια περιμεντε λιγο..

-Nick: τι συμβαινει??

-Dawn: ….ΜΑΛΑΚΟ ΣΤΡΩΜΑΑΑΑ!!

-Alf: Νομιζω πως ενιωσα το αβγο ποκεμον να κουνιεται!

-Dawn: Ε?

-Nick: Αληθεια??

-Alf: Ναι!! Νομιζω ηρθε η ωρα να εκκολαφθει!!

-Nick: Ας παμε γρηγορα στο κεντρο ποκεμον τοτε!!



(Λιγο αργοτερα στο κεντρο ποκεμον..)

-Joy: Alf φαινεται πως το αβγο σου θα εκκολαφθει οπου να’ναι!!

-Alf: Τελεια!! Περιμενα πολύ καιρο για αυτή τη στιμη!!

-Dawn: Τι καλα! Θα δουμε επιτελους τι ειδους ποκεμον θα γεννηθει!!

-Joy: Εστειλες ένα από τα ποκεμον σου στον καθηγητη Oak οπως σε συμβουλευσα??

-Alf: Βεβαια!! Εστειλα τον Venusaur γιατι του αξιζει ένα καλο διαλειμμα μετα τις τοσο σκληρες μαχες που εδωσε!!

-Nick: Dawn?? Γιατι η νοσοκομα Joy ειπε στον Alf να στειλει ένα από τα ποκεμον του στον καθηγητη Oak??

-Dawn: Γιατι μαζι με το Torkoal που επιασε τις προαλλες, ο Alf ειχε πλεον 6 ποκεμον μαζι του..πραγμα που σημαινει ότι δεν θα υπηρχε χωρος για το ποκεμον που θα βγει από το αβγο!!

-Nick: Σωστα! Δεν ειχα συνειδητοποιησει πως ο Alf ειχε κιολας 6 ποκεμον!!

-Alf: Παιδια κοιταξτε!! Το αβγο ποκεμον αρχισε να λαμπει πολύ εντονα!!

…………………………………………………………………………………………………………………………..

-Dawn: Μα τι γλυκουλι που ειναι!!

-Nick: Και φαινεται και γεματο υγεια!!

-POKEDEX: BAGON! TO POKEMON ΠΕΤΡΙΝΟ ΚΕΦΑΛΙ! ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΤΟΥ ΒΑGON ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΕΤΑΞΕΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ! ΣΕ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΝΑ ΠΕΤΑΞΕΙ, ΤΟ ΠΟΚΕΜΟΝ ΑΥΤΟ ΠΗΔΑΕΙ ΑΠΟ ΓΚΡΕΜΟΥΣ! ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΣΚΛΗΡΟ ΣΑΝ ΑΤΣΑΛΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΒΟΥΤΙΕΣ ΑΥΤΕΣ ΣΤΟ ΚΕΝΟ!

-Αlf: Βagon! Είναι τυπος δρακου!

-Νick: Και αρκετα δυνατος μαλιστα!

-Joy: Είναι πολύ υγιες παντως!

-Alf: Νοσοκομα Joy μπορω να το παρω στην αυλη για να γνωρισει και τα υπολοιπα ποκεμον μας??

-Joy: Βεβαια!!



(Aργοτερα στην αυλη του κεντρου ποκεμον…)

-Nick: Mudkip, Tailow, Shedinja, Aron βγειτε ολοι εξω!

-Dawn: Blastoise, Prinplup, Torchic, Beautifly, Trapinch, Feebas κι εσεις!

-Alf: Sceptile, Ninjask, Makuhita, Barboach, Torkoal ελατε να γνωρισετε τον νέο μας φιλο!

…………………………………………………………………………………………………………………….

-Nick: Φαινεται πως ολοι τα πανε καλα μεταξυ τους!!

-Dawn: Αυτό είναι πολύ θετικο!!

-Alf: To Bagon όμως φαινεται στεναχωρημενο..

ick: εχεις δικιο…μηπως είναι για αυτό που ειπε το pokedex??

-Alf: Για το οτι ονειρευονται να πεταξουν??

-Nick: Ναι..

-Alf: Θα παω να του δειξω κατι τοτε!! Χεχε!!

-Dawn: Τα εχει στο μυαλο του??

-Alf: Ninjask, Shedinja, Tailow θελω να μου κανετε μια χαρη! Παρτε μαζι σας το Bagon σε μια κυκλικη πτηση!

-Nick: Τι κανει ακριβως??

-Dawn: Δινει στο Bagon την αισθηση του πως είναι να πετας!!

-Nick: Πολύ εξυπνο!!

-Dawn: Πιανει! Το Bagon δειχνει πολύ χαρουμενο!

-Alf: Ευχαριστω πολύ! Bagon! Μην ξεχασεις το συναισθημα του πως είναι να πετας γιατι θα ερθει η μερα που θα εξελιχθεις σε αυτό το μεγαλο και δυνατο ποκεμον που λεγεται Salamence και σκιζει τον ουρανο με τα διαπλατα κοκκινα φτερα του! Αν δεν με πιστευεις κοιταξε και το pokedex!! Σου υποσχομαι πως αν ερθεις μαζι μου στο πρωταθλημα Hoenn το επομενο Salamence που θα πεταξει στον ουρανο, θα σαι εσυ!!

-Nick: Ο Alf είναι φοβερος με τα ποκεμον!

-Dawn: Συγκινηθηκα!! Ειναι τοσο ταιριαστοι μαζι..η Κelly κι ο Sebastian εκαναν τελεια επιλογη!!

-Alf: Tι θα λεγατε για ένα τεραστιο βραδινο γευμα και έναν αναζωογονητικο υπνο??


RAAAAAAAAAAAAWR


-Nick: Φαινεται πως τα ποκεμον μας το χρειαζονται πιο πολυ απο μας!!

-Dawn: χαχαχα!! Φυγαμε!!



Και καπως ετσι, το μυστηριο του αβγου ποκεμον ελαβε τελος δινοντας την θεση του στο νέο μελος της ομαδας μας, το Bagon, ενώ η υποσχεση που εδωσα σιγουρα δεν θα πραγματοποιηθει αυριο αλλα ηταν περα για περα αληθινη! Φαι και ενας καλος υπνος λιγο πριν τον επομενο διαγωνισμο της Dawn!

Edited by Rihardil, 26 August 2012 - 00:01.

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#339 specialistas4

specialistas4

    Tech Guru

  • Banned
  • 2,153 posts
  • LocationAthens

Posted 26 August 2012 - 00:33

Μπράβο σου για την προσπάθεια και που τόσα χρόνια συνεχίζεις ακάθεκτος και με αφοσίωση σε αυτό που ξεκίνησες.Μεγάλη μαγκιά αυτή.
Posted Image

#340 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 26 August 2012 - 14:05

Rihardil μήπως έχεις εύκαιρη καμιά περίληψη του τι έχει γίνει μέχρι τώρα;

Posted Image


#341 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 17 September 2012 - 15:07

Καλησπέρα σε όλους τους αναγνώστες του thread!! Καταρχήν να ευχηθώ καλό χειμώνα και καλή δύναμη σε όλους όσους συνεχίζουν με τις εξεταστικές τους και όσους επέστρεψαν στα θρανία! Η απουσία 3 περίπου εβδομάδων οφείλεται σε εξεταστική, ωστόσο τώρα που επιστρέφουμε σε κανονικούς ρυθμούς, η ιστορία θα συνεχίσει κανονικά! Θα ήθελα επίσης να ευχαριστήσω τον Tech Guru - kun για τα θετικά σχόλια και να πω στην Anelis - san ότι είχα ανεβάσει ενα recap κάποιες σελίδες πριν, αλλά θα το ανεβάσω ξανά ανανεωμένο με όσα έχουν συμβεί μέχρι στιγμής στην περιοχή Hoenn, μιας και με τις καθυστερήσεις που έπαιξαν πολλοί θα χρειάζονται μια γρήγορη περίληψη!! Καλή συνέχεια σε ότι κάνετε και οποιαδήποτε παρατήρηση, πρόταση είναι δεκτή!

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#342 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 17 September 2012 - 15:35

RECAP


To Pokemon Series εχει σαν θεμα μια ιστορια ποκεμον στην οποια συμμετεχουν αρχικα ο Alf, η Dawn και ο Richie και στην συνεχεια προστιθενται και αλλοι χαρακτηρες, όπως ο Nick και η Isabela. Ξεκινοντας το ταξιδι τους απο την πολη Pallet της περιοχης Kanto, με αρχικα ποκεμον ένα πληγωμενο Treecko για τον Alf, ένα παιχνιδιαρικο Squirtle για την Dawn και ένα πολύ ηρεμο Cyndaquil για τον Richie, ακολουθουν πολλες μαχες σε γυμναστηρια και διαγωνισμους ποκεμον! Τελικα ο Αlf λαμβανει χωρα στο Πρωταθλημα Ποκεμον, ενώ η Dawn στο Μεγαλο Φεστιβαλ, καταφερνοντας να στεφθουν πρωταθλητες και ανατρεποντας παραλληλα τα σχεδια της Ομαδας Πυραυλος έρχοντας αντιμέτωποι με τα θρυλικά πουλιά και πολλά άγνωστα για την περιοχή Kanto ποκεμον! Μετα την ληξη του Πρωταθληματος, ο Richie αποφασιζει να φυγει για την περιοχη Fiorre οπου θα εκπαιδευτει ως πολεμιστης ποκεμον, ενώ ο Nick, ενας από τους αντιπαλους του Alf στην περιοχη Kanto, αποφασιζει να ακολουθησει τον Alf και την Dawn στο νεο τους ταξιδι στην περιοχη Sinnoh! Σκληρες μαχες ακολουθουν στην νεα περιοχη, τοσο με αλλους εκπαιδευτες/συντονιστες, οσο και με τα θρυλικά ποκεμον που η Ομαδα Galactic είχε καταφέρει να καλέσει στην διάσταση των αθρώπων και των ποκεμον, η οποία όμως έλαβε τέλος χάρη στη βοήθεια των ηρώων και την επιστροφή του Richie ως καταρτισμένου πολεμιστή ποκεμον. Με τον Alf και την Dawn να αναδεικνυονται για ακομα μια φορα πρωταθλητες ακόμα μια έκπληξη περιμένει τους ήρωές μας με την Διοικητη Jupiter από την Ομαδα Galactic να συνειδητοποιησει το λαθος της και να αλλαζει στην δυνατη συντονιστρια Isabela! Μετα την επιστροφη τους στην πολη Pallet ένα μεγαλο παρτυ εχει στηθει και υστερα από μερικες μερες ξεκουραση, ο Alf και η Dawn αποφασιζουν να ταξιδεψουν αυτην την φορα στην περιοχη Johto, ενώ για ακομα μια φορα, ο Nick τους ακολουθει ώστε να γινει ενας μεγαλος ερευνητης. Παλιοι εχθροι, νεοι φιλοι και παιδικες αντιζηλιες περιμενουν τους ηρωες σε αυτή την περιοχη και αφου ο Alf, η Dawn και ο Nick καταφερνουν να διαλυσουν μια και καλη την επανασυγκροτημένη ομαδα πυραυλο, το Μεγαλο Φεστιβαλ και το Πρωταθλημα Ποκεμον εχουν σειρα. Χαρη στην εμπειρια που εχουν αποκτησει ολον αυτόν το καιρο, αλλα και στα πολλα ποκεμον που εχουν μαζεψει στα ταξιδια τους, ο Alf και η Dawn καταφερνουν να αναδειχθουν πρωταθλητες για ακομα μια φορα! Λιγο μετα την επιστροφη τους στην πολη Pallet, o Alf αποφασιζει να συνεχισει να αγωνιζεται στα πρωταθληματα ποκεμον και ετοιμαζεται για το ταξιδι του στην περιοχη Hoenn, αλλα αυτή την φορα η Dawn εχει κληθει στην επιτροπη για τους διαγωνισμους ποκεμον, ενώ ο Nick βρισκεται πισω στην περιοχη Fiorre προκειμενου να βοηθησει τον πατερα του, που είναι ενας από τους Αρχηγους των Πολεμιστων Ποκεμον, να αντιμετωπισει τα σατανικα σχεδια της ομαδας Dim Sun. Μονος του αυτή τη φορα ο Alf ξεκιναει για το ταξιδι του στην περιοχη Hoenn και σύντομα έρχεται αντιμέτωπος με την Ομάδα Aqua και τον Διοικητη Μatt, μια από τις δύο Ομάδες κακοποιών που δραστηριοποιουνται στην περιοχη. Με την Dawn να εχει ακολουθησει τον Alf στο νέο αυτό ταξιδι, χωρις όμως εκεινος να το ξέρει, σύντομα συναντάει τον γιο του καθηγητη Birch και ερχεται αντιμετωπη με την Δοιηκητη Courtney της Ομάδας Magma, προσπαθώντας να την εμποδίσει να κλεψει τα ποκεμον του καθηγητη. Συντομα ο Alf και η Dawn ξανασμιγουν στην πολη Littleroot και ξεκινανε το ταξιδι τους στην περιοχη Hoenn μαζι με τον Brendan περνοντας από πολλες πολεις και μαθαινοντας πως η Ομαδα Aqua συνδεεται με το μυστηριωδες ναυαγιο του S.S.Anne. Συναντώντας στο ιδιο ναυαγιο τον Dylan έναν νεαρο εκπαιδευτη με ποκεμον από την μακρινη περιοχη Unova οι ηρωες μας συντομα εκαναν έναν νέο φιλο, που αποδειχθηκε ότι είναι ο εγγονος του ζευγαριου το οποιο είναι υπεθυνο για το Κεντρο Φροντιδας ποκεμον. Με τον Alf να εχει κερδισει 3 εμβληματα μεχρι στιγμης, την Dawn να είναι ετοιμη να διεκδικησει την 3η της κονκαρδα και τους αντιζηλους τους Chris και Leo, οι οποιοι είναι τοσο πεπειραμενοι οσο είναι και η Dawn με τον Alf, να τους ακολουθουν για μια θεση στο Πρωταθλημα Ποκεμον και το Μεγαλο Φεστιβαλ αντιστοιχα, το ταξιδι προμηνυεται πιο ανατρεπτικο από ποτε!



Tα pokemon που εχουν μαζεψει οι ηρωες στα ταξιδια τους ειναι:

Alf: Sceptile, Metagross, Swellow, Magmortar, Lapras, Kanghaskan, Infernape, Snorlax, Drapion, Floatzel, Garchomp, Gallade, Tangrowth, Feraligatr, Skarmory, Steelix, Houndoom, Sudowoodo, Tyrranintar, Scizor, Venusaur, Ninjask, Makuhita, Barboach, Torkoal, Bagon

Dawn:Blastoise, Butterfree, Medicham, Roserade, Wigglytuff, Wormadam, Leafeon, Togekiss, Froslass, Prinplup, Meganium, Nidoqueen, Jynx, Mesmagius, Ninetales, Torchic, Beautifly, Feebas, Trapinch

Nick: Charizard, Weavile, Mothim, Gastrodon, Abomasnow, Shiftry, Azumaril, Pidgeot, Torterra, Magnezone, Gyarados, Alakazam, Ursaring, Heracross.

Richie: Typhlosion, Azumaril, Vileplume, Manectric.

Isabela: Empoleon, Ambipom, Skuntank, Roserade, Munchlax

Brendan: Mudkip, Tailow, Shedinja, Aron

Edited by Rihardil, 17 September 2012 - 15:36.

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#343 ssjchris

ssjchris

    Δαααμέ ρε λέσιη...δαμέ..

  • Members
  • 255 posts

Posted 19 September 2012 - 00:21

Το βρισκω παρα πολυ καλο και μπραβο σου για αυτη την υπερπροσπαθεια.
Αν και αρχισες να το ποσταρεις χρονια τωρα, εγω μολις σημερα το ειδα και με εντυπωσιασε!
Θα ειθελα να σου πω και τη γνωμη γιατι παρατηρησα και καποια πραγματα οπως, στο κυριο χαρακτητα(Τον οποιο υποδυεσαι εσυ) δεν θα ηταν καλυτερο οταν αναφερεσαι σε αυτον, να μηλουσες στο 3ο Προσωπο?
θα μπορουσες καλλιστα να δωσεις λιγο περισσοτερες περιγραφες, ως προς το τοπιο και τα προσωπα. Και επισης ως προς τα συναισθηματα τους.
Οπως και να εχει, Keep up the good work :)

tumblr_mw0bnpDAmF1rlqb0oo1_500.gif
 "Nothing is true, everything is permitted."


#344 Rihardil

Rihardil

    ~ Anchor...Hoenn Region ~

  • Members
  • 493 posts

Posted 19 September 2012 - 10:18

Το βρισκω παρα πολυ καλο και μπραβο σου για αυτη την υπερπροσπαθεια.
Αν και αρχισες να το ποσταρεις χρονια τωρα, εγω μολις σημερα το ειδα και με εντυπωσιασε!
Θα ειθελα να σου πω και τη γνωμη γιατι παρατηρησα και καποια πραγματα οπως, στο κυριο χαρακτητα(Τον οποιο υποδυεσαι εσυ) δεν θα ηταν καλυτερο οταν αναφερεσαι σε αυτον, να μηλουσες στο 3ο Προσωπο?
θα μπορουσες καλλιστα να δωσεις λιγο περισσοτερες περιγραφες, ως προς το τοπιο και τα προσωπα. Και επισης ως προς τα συναισθηματα τους.
Οπως και να εχει, Keep up the good work :)


Eυχαριστώ πολύ για τα σχόλια και για τις παρατηρήσεις! Εχεις δίκιο σε αυτά που ανεέφερες, ο λόγος όμως που δεν βάζω τέτοιου είδους περιγραφές είναι ότι θα βγεί πολύ μεγάλο το κείμενο...ειδικά όταν μπλέκονται και πολλοί χαρακτήρες υπάρχει θέμα όπως καταλαβαίνεις :Ρ Ωστόσο θα το προσπαθήσω και θα δούμε το αποτέλεσμα! Όσον αφορά στον Alf, δεν αναφέρομαι σε αυτόν στο τρίτο πρόσωπο γιατί ήθελα να είναι πιο άμεσο και λιγότερο απόμακρο!

YOU HAVE TO PAY FOR MY BROKEN BICYCLE ASH KETCAM!!!

:chigau:


#345 ssjchris

ssjchris

    Δαααμέ ρε λέσιη...δαμέ..

  • Members
  • 255 posts

Posted 19 September 2012 - 19:21

Eυχαριστώ πολύ για τα σχόλια και για τις παρατηρήσεις! Εχεις δίκιο σε αυτά που ανεέφερες, ο λόγος όμως που δεν βάζω τέτοιου είδους περιγραφές είναι ότι θα βγεί πολύ μεγάλο το κείμενο...ειδικά όταν μπλέκονται και πολλοί χαρακτήρες υπάρχει θέμα όπως καταλαβαίνεις :Ρ Ωστόσο θα το προσπαθήσω και θα δούμε το αποτέλεσμα! Όσον αφορά στον Alf, δεν αναφέρομαι σε αυτόν στο τρίτο πρόσωπο γιατί ήθελα να είναι πιο άμεσο και λιγότερο απόμακρο!


Οντως, θα εβγαινε πολυ μεγαλο το κειμενο. Οπως και να 'χει μπορεις να το προσπαθησεις λιγο, που πιστευω θα εχει ενα καλο αποτελεσμα :)

Edited by ssjchris, 19 September 2012 - 19:25.

tumblr_mw0bnpDAmF1rlqb0oo1_500.gif
 "Nothing is true, everything is permitted."