Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

.aNiMe//GR IRC Turorial and Helpdesk


  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#31 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 07 April 2012 - 01:45

Στον Mirc το πρώτο παράθυρο που θα κάνεις join είναι αυτό του server(rizon για εμάς).Σε αυτό ακριβώς το παράθυρο πρέπει να κάνεις το register και το identify για να προχωρήσεις να μπεις στο channel του anime.gr

Posted Image


#32 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 08 April 2012 - 11:25

εμένα ενώ κάνω register δε μου στέλνεται το pass στο μάιλ για να κάνω confirm :Q
フカフカ

#33 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 08 April 2012 - 14:10

Κοίταξες στο Junk folder των mail σου μήπως είναι εκεί? Γιατί καμιά φορά τα περνάει για spam το σύστημα.

#34 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 08 April 2012 - 14:30

ούτε εκεί είναι >.>
フカフカ

#35 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 08 April 2012 - 15:33

Μπορείς είτε να ξανακάνεις τα βήματα αμέσως, διαλέγοντας άλλο nick, είτε να περιμένεις να λήξει το περιθώριο αυτού. In any case ξαναδοκίμασε ακολουθώντας ακριβώς τις οδηγίες. :)

#36 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 08 April 2012 - 15:43

Δοκίμασε με άλλο e-mail άμα θες το ίδιο όνομα.Και καλό είναι να μην έισαι στην ίδια σελίδα φτιαχμένα το καινούριο με το παλιό που θα βάλεις

Posted Image


#37 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 08 April 2012 - 16:15

Δε ξερω τι σκατα φτεει...με βοη8ησε ο hajime οσο μπορουσε , δοκιαμσα και με το live που χρησημοποιώ και εφτιαξα κιενα gmail και δοκίμασα παλυ τα ιδια...γραφει οκ, αλλα δεν ερχεται μαιλ...μπηκα στο *help* μπας και βρω καμια ακρη..αλλα παπαρες, τι να πω >.> δε το πιάνω το συστημα :Q Φτασανε να τσακονοντε μεταξυ τους επειδη προσπα8ουσαν με με βοη8ησουνε 3-4ατομα, wtf? (και δε βρε8ηκε και λυση)
フカフカ

#38 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 08 April 2012 - 16:19

Μπες στο #help του Rizon και εξήγησέ τους τι συμβαίνει - ότι δηλαδή γράφεις την εντολή για nickname registration αλλά δεν λαμβάνεις confirmation emai.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#39 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 08 April 2012 - 16:25

ναι αυτο εκανα στο τελος...αλλα δε βρρε8ηκε καμια ακρη >.> τωρα μου λενε να περιμενω μεχρι αυριο και να ξαναδοκιμασω να κανω register :Q :blurah5: (για καπιο αγνωστο λογο δε με αφίνει να κάνω reset/cancel το pass)
フカフカ

#40 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 08 April 2012 - 17:43

Λογικά έτσι όπως το ακούω έχει κολήσει η υπηρεσία στον server.Δοκίμασε αύριο και μεθαύριο...

Posted Image


#41 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 09 April 2012 - 22:18

Ουτε εμενα μου το στελνει το μειλ.Τι στο κερατο γινεται......

sc5bab.jpg


#42 Theodore :D

Theodore :D

    Tonguepunch my fart box

  • Members
  • 315 posts

Posted 10 April 2012 - 15:04

Γνωρίζει κανείς για το πώς μπορώ να μπω από το Terminal?

#43 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 10 April 2012 - 17:03

Αν θυμάμαι καλά εσύ χρησιμοποιείς Mac, σωστά;

Κατέβασε το Colloquy.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#44 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 22 April 2012 - 22:04

Λοιπόν μετά από πολύ καιρό αποφάσισα και εγώ μάθω τι στον.... είναι το IRC. Όλα ωραία και καλά, κατέβασα το chatzila. Τώρα επειδή είμαι άσχετη θα μπορούσε κάποιος να μου πεί τι ακριβώς κάνω? Καταρχήν που πατάω .aNiMe//GR IRC channel στον browser μου ή στο παραθυράκι του chatzilla? Στον Browser μου λέει πως ο server δεν βρέθηκε και στο παραθυράκι μου λέει syntax error....

#45 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 22 April 2012 - 23:11

Αφού πολύ ώραια το πάτησες και άνοιξε το chatzilla πάτα /attach irc.rizon.net και θα μπεις στον καλόν μας τον server.Κάνε αυτό που λέει ο Dante gia το registration και μετά απλά πατάς /join ή απλά /j anime.gr για να μας βρεις(αφού έκανες identify για να σε αφήσει να βεις).
Ενα hinτ:πάτα δεξί click στο tab του rizon και βάλτον να anοίγει με το με το open up του προγράμματος,κάνε το ίδιο για το tab του anime.gr και βάλε το identify να γίνεται αυτόματα όπως λέει o Dante για να γίνονται όλα χωρις να πατήσεις κάτι !!!Οτι απορία έχεις μίλα!!!

Posted Image