Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Currently watching doramas - Εντυπωσεις


  • Please log in to reply
724 replies to this topic

#691 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2,491 posts

Posted 28 October 2012 - 23:29

Είδα τα έξι πρώτα επεισόδια του My Boss My Hero.

Κι ότι έλεγα, κάτι έλειπε από τη ζωή μου... Απλά το λατρεύω.

Περισσότερα όταν το τελειώσω.

Posted Image


#692 meidei

meidei

    大友組の一人

  • Members
  • 1,002 posts

Posted 23 November 2012 - 03:13

Αποφάσισα να κάτσω να ξαναδώ στο Bokura no Yuuki: Miman City.

#693 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 23 November 2012 - 19:40

Είδα τα έξι πρώτα επεισόδια του My Boss My Hero.

Κι ότι έλεγα, κάτι έλειπε από τη ζωή μου... Απλά το λατρεύω.

Περισσότερα όταν το τελειώσω.

Αυτή η σειρά είναι λατρεία.
Πούντινγκ!

Posted Image


#694 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 30 November 2012 - 23:14

My Boss my hero...εκατό χρονών και αν γίνει αυτό το dorama είναι Must see...
τελείωσα το spec μονοκοπανιά, δεν περίμενα πως θα μου άρεζε τόσο
τώρα σκέφτομαι να συνεχίσω με erika toda αλλά δεν παίρνω την απόφαση να δω το Liar Game.
άραγε υπάρχει κάτι να αξίζει να δω απο τις τελευταίες σειρές;

#695 acid black cherry

acid black cherry

    Mahjong Master

  • Members
  • 937 posts

Posted 30 November 2012 - 23:25

χμ,το My Boss my hero ειναι το μονο Naka Riisa drama που δεν εχω δει ακομα
με ψησατε να το ξεκινησω!

i aku the shape-shifting master of darkness...
xhH5lXP.jpg


#696 acid black cherry

acid black cherry

    Mahjong Master

  • Members
  • 937 posts

Posted 03 February 2013 - 00:14

ξεκινησα το Majo no Jouken και με εχει καθηλωσει πραγματικα,
η Matsushima Nanaka ειναι τοσο ομορφη και γλυκεια και την εχω λατρεψει σε ολες τις σειρες
που την εχω δει μεχρι τωρα!

η ιστορια εξελισσεται πολυ ομορφα και με πολυ συναισθηματικη φορτιση καθως
δειχνει με ενα τροπο τη δυσκολια που βιωνουν εσωτερικα να αντιμετωπισουν αυτη τη σχεση.
πιστευω πως θα γινει μια απο τις αγαπημενες μου :D

i aku the shape-shifting master of darkness...
xhH5lXP.jpg


#697 Napster

Napster

    \ [T] /

  • Members
  • 1,105 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 03 February 2013 - 01:04

Πριν απο λίγο τέλειωσα το Priceless. Πάρα πολύ καλό. Εντάξει κλασικά πράγματα, Kimura Takuya=ποιότητα σε όποιο dorama και να παίξει.

Τώρα ξεκίνησα το Gokusen που το είχα κατεβάσει πριν κάτι χρόνια αλλά δεν το είχα αρχίσει τότε. Είμαι στο 5ο επεισόδιο και είναι μέχρι τώρα καλό.

Επίσης σκέφτομαι για ένα re-watch το Binbo Danshi.

#698 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 14 February 2013 - 19:08

το Binbo Danshi δεν το είδα το παράτησα για το gokusen Θα πω πως μου αρέσει πολύ αλλά να ξέρεις ότι
και όλες οι σαιζόν πάνω κάτω ίδιες είναι τουλάχιστον στην πρώτη σαιζόν έχεις υπερκαστ...αυτό
(το Gokusen είναι απο τις αγαπημένες μου σειρές και έχω δει και όλα τα special και την ταινία)

#699 Napster

Napster

    \ [T] /

  • Members
  • 1,105 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 14 February 2013 - 19:51

Ναι η πρώτη σεζόν μου άρεσε πολύ.
Είμαι τώρα στο 4ο επεισόδιο της 2ης season και είναι και αυτό ωραίο. Το θεωρώ κατώτερο απο την 1η σεζόν μέχρι εδώ που είμαι. Μπορεί να είναι βέβαια και λόγο του καστ μιας και αρκετοί αγαπημένοι μου ηθοποιοί ήταν στην 1η σεζόν (Oguri, Narimiya, Kamiji) ενώ με Akanishi δε παλεύεται η 2η σεζόν.

#700 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 14 February 2013 - 21:41

Κοίτα και η 2η σαιζόν έχει υπερκαστ απλά στην πρώτη σαιζόν μέχρι και οι κομπάρσοι έγιναν διάσημοι
στην 2η έχει κομπάρσο τον Hiro Mizushima

Edited by Erisadesu, 14 February 2013 - 21:43.


#701 ice_hime

ice_hime

    and the livin's (not) easy

  • Moderators
  • 1,396 posts

Posted 23 February 2013 - 01:02

Πριν από 2 βδομάδες περίπου πέτυχα ένα thread στο /a/ για το Biblia Koshodou no Jiken Techou , μου φάνηκε ωραία η υπόθεση και το άρχισα .3 επεισόδια μέχρι τώρα και απλά το αγαπώ.Favorite character so far ο master απο το καφέ , είναι απλά αλλού :canthelp: .

Μετά από χρόνια που έλεγα να το αρχίσω είδα επιτέλους το My Boss My Hero .Tα λόγια είναι περιττά πρέπει να γίνει υποχρεωτικό να το βλέπουν όλοι όσοι γράφονται στο forum.Απλό και ξεκαρδιστικό . Ειδικά όποτε είχε σκηνή με τον Kazu λινομουνα στα γέλια "who the hell are you calling Makky ahhhhh!!!!!!!!"
Spoiler:

:hahaha: :hahaha: :hahaha:


Είδα επίσης το Nobuta Wo Produce καθώς και την πρωτη σεζον του Gokusen + Special .To Nobuta μπορώ να πω ότι με εξέπληξε , δεν περιμενα να είναι τόσο καλό όταν το άρχισα .
Spoiler:

:kakaka: :kakaka: :kakaka:
To Gokusen τώρα απλά ΥΠΕΡΤΕΛΕΙΟ!!!
Spoiler:

Τελος άρχισα μεν και την δεύτερη σεζον του Gokusen άλλα για μένα έχει χαθεί λιγάκι η μαγεία του πρώτου .Επίσης μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει λίγο πως από το τέλος του special της πρώτης σεζον καταλήξαμε στην αρχή της δεύτερης μήπως έχω ξεχάσει να δω κάτι ???



ps: next in line is Yankee-kun to Megane-chan :yahoo: :yahoo: :yahoo:


Ήταν να μην αρχίσω με τα τα drama πάει θα τον κάψω τον κακομοίρη τον εγκέφαλο ...ότι έχει μείνει έστω... :zombie:

#702 Napster

Napster

    \ [T] /

  • Members
  • 1,105 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 23 February 2013 - 01:42

Κοίτα και η 2η σαιζόν έχει υπερκαστ απλά στην πρώτη σαιζόν μέχρι και οι κομπάρσοι έγιναν διάσημοι
στην 2η έχει κομπάρσο τον Hiro Mizushima

Σωστά, πως τον ξέχασα. Νόμιζα ήταν guest star επειδή τον έδειξε μόνο στο 1 ή 2 επεισόδιο (είμαι στη μέση ακόμα). Θα βγάλει μετά απο πολύ καιρό καινούργιο dorama!

Μετά από χρόνια που έλεγα να το αρχίσω είδα επιτέλους το My Boss My Hero .Tα λόγια είναι περιττά πρέπει να γίνει υποχρεωτικό να το βλέπουν όλοι όσοι γράφονται στο forum.poiler]

Υπέροχο dorama με φοβερό cast. Tanaka & Nagase FTW! Του Nagase του ταιριάζουν οι Yakuzoρόλοι απο τα doramas που έχω δει.
Έχει επίσης υπέροχο τραγούδι.
Youtube Video



ps: next in line is Yankee-kun to Megane-chan :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Το manga μου αρέσει αλλά το dorama ήταν "μεχ" και ας είχε Narimiya & Naka.

Edited by Napster, 23 February 2013 - 01:44.


#703 ice_hime

ice_hime

    and the livin's (not) easy

  • Moderators
  • 1,396 posts

Posted 23 February 2013 - 02:02

Παίζει και σε άλλο drama Yakuzoρόλο ?? I want to see it :blingeye2: :blingeye2:


Έχει επίσης υπέροχο τραγούδι.

Youtube Video



Also πως στο καλο η φωνη του οταν τραγουδαει ειναι η ιδια με αυτην στην σειρα :blurah5: :blurah5:

#704 Napster

Napster

    \ [T] /

  • Members
  • 1,105 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 23 February 2013 - 03:39

Παίζει και σε άλλο drama Yakuzoρόλο ?? I want to see it :blingeye2: :blingeye2:

Σε άλλα 2 τον έχω δει να έχει Yakuzoρόλο. Το ένα είναι το Tiger & Dragon μαζί με τον Okada Junichi με το epic opening. Το άλλο δε θυμάμαι πως λέγεται. :/
Youtube Video


Leaving like a boss.
Youtube Video

Edited by Napster, 23 February 2013 - 03:40.


#705 Blackcut

Blackcut

    Anime Amateur

  • Members
  • 118 posts

Posted 17 February 2014 - 18:22

Hello everyone!! :D Άρχισα να βλέπω το Lost Days και μπορώ να πω ότι δεν μου αρέσει και πολύ η σειρά και μπορεί να μη δω το επόμενο επεισόδιο. Αντίθετος εχθές τελείωσα το Hungry που το είχα σταματήσει για λίγο για να δω το I Hear Your Voice(Korean Drama).Η αλήθεια είναι ότι μου αρέσουν πιο πολύ τα Korean Dramas από τα Japanese Dramas και σπάνια πλέον θα δω κάποιο J-Drama.