Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Currently watching doramas - Εντυπωσεις


  • Please log in to reply
724 replies to this topic

#31 marilena_r

marilena_r

    Pirate Queen

  • Members
  • 226 posts

Posted 23 March 2009 - 14:09

εγώ ξεκίνησα την Μέι πριν κανα-δυο βδομάδες... μετά ο υπολογιστής μου αυτοκτόνησε... τώρα περιμένω να κατέβουν τα υπόλοιπα... εχω και την αίσθηση ότι θα απογοητευτώ τραγικά... καμια εναλλακτική, anyone?


Αν σου αρέσουν τα μπίσι, αλλά θέλεις άλλου είδους δράση, δοκίμασε το Rescue! :gotit:
Kimi ga iru subarashi sugiru

Moderator της withoutnotice livejournal κοινότητας

#32 Satou no Kumo

Satou no Kumo

    hiatus :(

  • Members
  • 213 posts

Posted 23 March 2009 - 14:09

εχμ..λοιπον nodame cantabile εχω δει το ανιμε και διαβασει το μανγκα
(αν και παιζει ο eita:nbleed:)
και bambino μου ειπαν πως ειναι τρομερη μ****ια...αχεμ..
(αν και παιζει ο toma:nbleed:)
διχαζομαι:sadist:
seishun jidai wa watashi no subete desu

#33 ahireasu

ahireasu

    Anime Amateur

  • Members
  • 82 posts

Posted 23 March 2009 - 14:40

εχμ..λοιπον nodame cantabile εχω δει το ανιμε και διαβασει το μανγκα
(αν και παιζει ο eita:nbleed:)
και bambino μου ειπαν πως ειναι τρομερη μ****ια...αχεμ..
(αν και παιζει ο toma:nbleed:)
διχαζομαι:sadist:


Αν και θα ακουστει κάπως η σειρά είναι τελειος αλλη φαση, πιστευω οτι θα σου αρεσει πολυ, οσον αφορα το bambino συμφωνουμε :drink:

#34 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 23 March 2009 - 15:05

χμ... το bambino μου άρεσε πάρα πολύ....
και αν ήταν λαμακία όπως λέτε... δεν θα έπαιρνε ο jun βραβείο

#35 a2a

a2a

    두부사랑해요!

  • Members
  • 1,058 posts

Posted 23 March 2009 - 16:29

χμ... το bambino μου άρεσε πάρα πολύ....
και αν ήταν λαμακία όπως λέτε... δεν θα έπαιρνε ο jun βραβείο


Σε αυτό συμφωνώ. Και εμένα μου άρεσε. Όλα είναι θέμα γούστου και αντίληψης σε τέτοιες περιπτώσεις βέβαια. Αντικειμενικά αν ήταν να μιλήσω μπορώ να πω ότι η σκηνοθεσία του Bambino ήταν πρωτοποριακή και σπάνια έχω συναντήσει πρώτοποριακή σκηνοθεσία σε drama που να μου έχει μείνει. Μόνο άλλη μια σειρά είχε τόσο ενδιαφέρουσα σκηνοθεσία: το θρυλικό Hero του KimuTaku το οποίο προτείνω στον Seraphimon TK αν όχι για τίποτα άλλο αλλά για να ανακαλύψει το cameo της Utada Hikaru!

#36 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 25 March 2009 - 22:41

Λοιπόν...

bof 21 waiting for subs
Kami no shizuku 5
Nobuta wo produce 5? ωραίο αλλά πολύ σπαστικός ο Kame και ο Yama pi χαλια στο ρόλο του
θα προτιμούσα να τους είχαν ανάποδα αλλά τεσπα...

ήθελα να ρωτίσω στο Daddicts έχει την εκπομπή VS Arashi? αυτήν απο που μπορούμε να την κατεβάσουμε με υπότιτλους;
και το Cartoon KATUN το βλέπει καμία;

αυτά που έχει στο daddicts τα show ειναι με υπότιτλους;

το code blue αξίζει;

#37 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 25 March 2009 - 23:02

Nobuta wo produce 5? ωραίο αλλά πολύ σπαστικός ο Kame και ο Yama pi χαλια στο ρόλο του
θα προτιμούσα να τους είχαν ανάποδα αλλά τεσπα...

ήθελα να ρωτίσω στο Daddicts έχει την εκπομπή VS Arashi? αυτήν απο που μπορούμε να την κατεβάσουμε με υπότιτλους;
και το Cartoon KATUN το βλέπει καμία;

αυτά που έχει στο daddicts τα show ειναι με υπότιτλους;

Akira shock! o.o That's gotta be Yamapi's best role so far imo.. D:


Για το VS Arashi υπαρχουν μετρημενα επς με υποτιτλους ακομα.Αλλα ακομα και raw βλεπεται πολυ ευκολα.Παιχνιδια παιζουν,δεν αναλυουν την πολιτικη κατασταση της χωρας για να χρειαζεσαι υποτιτλους.:hahaha:

*haaai*
I'm still watching. :3 The episodes in DA αμφιβαλω αν ειναι subbed.Τα περισσοτερα tv shows ειναι 99% raw.

#38 marilena_r

marilena_r

    Pirate Queen

  • Members
  • 226 posts

Posted 25 March 2009 - 23:06

το Cartoon KATUN το βλέπει καμία;

αυτά που έχει στο daddicts τα show ειναι με υπότιτλους;

το code blue αξίζει;


Εγώ το βλέπω. Αξίζει, αλλά όχι όλα τα επεισόδια. Έπειτα εξαρτάται και το είδος του χιούμορ που σου αρέσει. Στην κοινότητα jone_records έχουν υποτιτλίσει μόνο αρκετά καλά.

Το code blue εμένα μου άρεσε. Και είναι σίγουρα καλύτερο από το Grey's anatomy από το οποίο το εμπνεύστηκαν.
Kimi ga iru subarashi sugiru

Moderator της withoutnotice livejournal κοινότητας

#39 a2a

a2a

    두부사랑해요!

  • Members
  • 1,058 posts

Posted 26 March 2009 - 15:22

Το Cartoon KAT-TUN τα σπάει από άποψη καφρίλας και μου αρέσει το dorama format που δίνουν σε κάθε επισόδειο. Κατά τη γνώμη μου πολύ καλύτερο από ένα βαρετό talk show αν και τα αστεία μερικές φορές παραείναι ιαπωνικά για το μέσο ξένο θεατή. Still it's the only show I'm looking forward to each week!

VS Arashi is cool. Waaaay cooler than Himitsu at least! Arashi & Games = Always win!

Αλλά γιατί ξαφνικά μιλάμε για tv shows???

Drama wise I'm really into ShikenGreen from Samurai Sentai Shikenger! He's soooo my type!

#40 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 27 March 2009 - 00:59

επειδή θέλω να δω shows Και απλά δεν ξέρω τι να δω.

μώλις τελείωσα το Nobuta wa produce εντάξει με κέρδισε ο yama pi τελικά
αλλά θα προτιμούσα των hiroki narimiya σε αυτόν τον ρόλο.

νομίζω ότι έχω καεί με τα dorama.

#41 LucyBR

LucyBR

    宝塚歌劇団の歌姫

  • Members
  • 1,559 posts

Posted 27 March 2009 - 01:07

επειδή θέλω να δω shows Και απλά δεν ξέρω τι να δω.

νομίζω ότι έχω καεί με τα dorama.


αν θελεις να δεις shows, there's only one name in the universe...

D no Arashi και G no Arashi

ειναι finished μεν, μεγαλες σειρες δε, αλλα ειναι ο,τι καλυτερο εχει βγαλει η διεθνης τηλεοραση ever
.-

join the club!!! :congrats::congrats::congrats:

Posted Image

Spoiler: &#33909


#42 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 27 March 2009 - 01:14

απο...? d addicts?
απλά ήθελα κάτι πρόσφτο...
θα το δοκιμάσω πάντως.
ευχαριστώ.

#43 LucyBR

LucyBR

    宝塚歌劇団の歌姫

  • Members
  • 1,559 posts

Posted 27 March 2009 - 02:45

απο...? d addicts?
απλά ήθελα κάτι πρόσφτο...
θα το δοκιμάσω πάντως.
ευχαριστώ.


απο αυτην εδω την community για τα υποτιτλισμενα releases
θελει join και ειναι πολυ κατεβασμα αλλα ειλικρινα αξιζει 10000000%
απλα, διπλα στο λημμα "epicness" στο λεξικο υπαρχει το logo αυτων των 2 εκπομπων..
απο telemarketing και κουλα πειραματα μεχρι air guitar... 'nuff said...:nod:

για πιο προσφατα shows, Arashi no Shukudai-kun ή VS Arashi is my vote too
για τα subbed μπορεις να τσεκαρεις αυτο το master list (κατω κατω) αλλα τα περισσοτερα ειναι απο δω κι απο κει και μαλιστα σε closed communities -ναι, εκτος livejournal δεν νομιζω οτι υπαρχει κατι-
το VS παντως, μπορεις οντως να το παρακολουθησεις και raw, most things are self-explanatory...

Posted Image

Spoiler: &#33909


#44 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 27 March 2009 - 02:49

thank you !!!!!!!!!!!!!

#45 MononokeHime

MononokeHime

    Carpe Diem

  • Members
  • 7 posts

Posted 30 March 2009 - 22:04

Βλέπω το Nobuta wo Produce και για να πω την αλήθεια δεν με έχει εντυπωσιάσει... μου ξεφεύγει κάτι? Γιατί απ'ότι είχα διαβάσει θεωρείται απο τα πολύ καλά dorama... Eγώ πάντως το περίμενα και πιο αστείο και πιο καλοπαιγμένο. Ως πρωταγωνιστής ο Kazuya Kamenashi είναι υπερβολικά ανέκφραστος και ήπιος και χωρίς να θέλω να υποβιβάσω την Μaki Horikita νομίζω οτι δεν φτάνει να περπατάει σκυφτά και να μιλάει σιγά για να απεικονίσει μια κοπέλα κλειστή και ανασφαλή που αισθάνεται μόνη και δυστυχισμένη. Ο χαρακτήρας του Akira ακόμα δεν έχω καταλάβει που κολλάει, στην καλύτερη τον λες αλλοπρόσαλο. Είναι κρίμα γιατί η υπόθεση είναι αρκετά ενδιαφέρουσα, νομίζω το τραβάει ένα remake με καλύτερο σενάριο και ηθοποιούς..
(προσωπική άποψη είναι παιδιά, μην πέσετε να με φάτε όλοι μαζί :)