Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Skip Beat!


  • Please log in to reply
216 replies to this topic

#1 amaya3

amaya3

    high priestess of homin

  • Members
  • 362 posts

Posted 07 February 2009 - 05:51

スキップ・ビート!
Posted Image


Type:manga
Genre:comedy,romance,shoujo,drama
Status:22 volumes(ongoing)
Υπόθεση:

Kyoko Mogami is the childhood friend of superstar Sho Fuwa. Kyoko was so deeply in love with Sho that she followed him to the city on his quest to become a famous singer. But she soon realizes Sho was only using her as his personal maid to take care of household chores and pay for rent. Heart-broken, Kyoko won't suffer in silence--she's going to get her sweet revenge by beating Sho in show biz!

Υπερ~παν~τέλειο manga της Nakamura Yoshiki-sensei~ Το λατρεύω! Τα 'χω πει και στο αντίστοιχο anime thread. Σε πολλούς φαίνεται βαρετό/αργό στην αρχή αλλά μετά απογειώνεται! H Kyoko είναι από τις πιο υπεργαμάτες πρωταγωνίστριες! Δεν το παίζει λαβωμένη κορασίδα που κλαίει τη μοίρα της επειδή ο μορφονιός δεν τη θέλει. It's revenge time! Hell yeah!
Ξεκαρδιστικό, η εξέλιξη της ιστορίας είναι ενδιαφέρουσα και πρωτότυπη, το character development εξαιρετικό, οι χαρακτήρες ξεχωρίσουν λόγω της προσωπικότητάς τους και όχι επειδή είναι hot bishies, το romance είναι πολύ καλά ανεπτυγμένο και αποτελεί ένα κομμάτι του manga(όχι όλο το manga όπως γίνεται συνήθως στα shoujo), και τέλος, το pacing-για μένα τουλάχιστον- είναι ιδανικό. Όταν το άρχισα διάβασα 100 κεφάλαια σε μια μέρα(ναι, κάηκα αλλά το κατευχαριστήθηκα). In all,one of the best shoujo out there for me~
Spoiler: Chapter 135

Edited by amaya3, 05 February 2010 - 04:22.

2s9p2fs.jpg
 


#2 miko-chin

miko-chin

    Anime Professional

  • Members
  • 732 posts

Posted 07 February 2009 - 09:07

Oh,and another thing:[Franky House](the scanlation group) didn't clean the last extra page that shows something amazing!Enjoy:

Spoiler:


Oh my gosh!!!!!:awww::awww::awww:
Δεν ξέρω γιατί αλλά αυτό το στόρι με την Natsu δεν μου πολυάρεσε.Βέβαια δεν ξέρω που το πάει.Δεν λέω η Kyoko είναι θεά αλλά πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί τα κάνει όλα αυτά.Αχ και έχει να δείξει καιρό τον Ren και δεν έχω πάρει τη δόση μου....:hahaha:

tumblr_mv8x72aCZA1rbqh75o1_500.jpg


#3 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 07 February 2009 - 10:55

παιδιά οκ η Natsu είναι απλά respect!!
Spoiler:


ps. DIE Fuwa dieee!!

Posted Image


#4 Keiki

Keiki

    Your average weirdo

  • Members
  • 280 posts

Posted 07 February 2009 - 12:21

Το διάβασα κι εγω μέχρι το τελευταίο chapter που υπάρχει στο onemanga.com, το romance είναι μάλλον δευτερεύον στοιχείο στην υπόθεση. Το βλέπω να έχει πολλάαααα chapters ακόμα, μετά την αρχή πλέον πάει αργά αργά το story.
Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#5 miko-chin

miko-chin

    Anime Professional

  • Members
  • 732 posts

Posted 07 February 2009 - 18:09

παιδιά οκ η Natsu είναι απλά respect!!

Spoiler:


ps. DIE Fuwa dieee!!


Η αλήθεια είναι ότι όταν έφτασα στο σημείο που αναφέρεις το σκεφτόμουν 2 ή 3 μέρες...
Spoiler:

Πέρα απο αυτό όμως και αυτός τα ψυχολογικά του έχει.Το μόνο που μου την σπάει είναι οτι η ιστορία σέρνεται μετά απο κεί.Και αρχίζω να τα παίρνω.

Υ.Σ.:agree agree agree(αν δεν έκανε την φωνή του στο ανιμε ο Mamoru:awww: θα τον είχα μισήσει όσο κανέναν άλλον!!!)

tumblr_mv8x72aCZA1rbqh75o1_500.jpg


#6 samurai_pizza_dora

samurai_pizza_dora

    Just do it!

  • Members
  • 774 posts

Posted 09 February 2009 - 22:18

Aααχ μου το είχε προτείνει η moonheart εδω και καιρό και δεν την ακουγα! Πριν λιγο καιρό αξιώθηκα να το διαβάσω. Με ξετρελανε!^^ Αλλα θελω κι'αλλοοοοοοοοοοοοο, βαριεμαι, βγαινει πολυ αργα. Μαλλον δεν επρεπε να το διαβάσω. Τεσπα, θα το ξεχασω ευχομαι για κανενα χρόνο και θα το ξαναδιαβασω όταν θα έχει πάλι υλικό. Περα του οτι με ευχαριστεί το γεγονος ότι η πρωταγωνιστρια είναι δυναμική, έχει και ενδιαφεροντα στοιχεια για το σκληρο δρομο των idols. :P

Αληθεια ο Jun μου αναγκαστηκε ποτε να φορεσει φωσφοριζε ροζ ολοσωμη στολή και να κανει τη bitch αλλων ξιπασμένων? :OMG3: (καλα για το ενδυματολογικό ζήτημα φαίνεται οτι ακόμη το περνάει...)

#7 sas

sas

    ++Otaku-chan++

  • Members
  • 398 posts

Posted 10 February 2009 - 00:59

τι να πω για αυτη την σειρα...μμμ...ειναι απο τις λιγες σειρες στις οποιες οταν διαβασα τα 2 πρωτα κεφαλαια...εσπευσα να αγορασω κατευθειαν ολα τα τευχη που ειχαν βγει μεχρις στιγμης...ειχαν βγει 13 εκεινη την περιοδο νομιζω...επισης για να καταλαβει κανεις την τρελα που εχω με το συγκεκριμενο manga και πιστεψτε με μιλαω χωρις υπερβολες....
εχω διαβασει καμια 10 φορες τον καθε τομο...απλα δεν μπορω να χορτασω τις εξυπνες/αστειες ατακες με το απιστευτο σχεδιο της Yoshiki Nakamura...
αν και υπαρχει ενα ρομαντικο στοιχειο σε ολη την υποθεση οπως ειπαν και παραπανω αποτελει ενα δευτερευον στοιχειο...με ενθουσιαζει ωστοσο αυτο το στοιχειο του συγκεκριμενου manga...η πρωταγωνιστρια δεν ειναι σαν αυτες που βλεπουμε συνηθως...ειναι ικανη να σταθει στα ποδια της , αν και περναει τα χιλια μιρια για να το καταφερει αυτο...ειναι ενα ξεκαρδιστικο manga που αξιζει την προσοχη σας τουλαχιστον για τα 2~3 πρωτα κεφαλαια, μετα παει μονο του...απλα μια προειδοποιηση...ειναι μακρυς ο δρομος για την επιτυχια...για αυτο μην θεωρειτε οτι θα τελειωσει τοσο γρηγορα!!θα εχετε να διαβασετε αρκετα κεφαλαια...^__-

Καλο διάβασμα λοιπον!!!!!!

Edited by sas, 10 February 2009 - 01:07.

Posted Image
Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image
Click the hatchlings and save them!!!




#8 amaya3

amaya3

    high priestess of homin

  • Members
  • 362 posts

Posted 13 February 2009 - 05:36

@sas,αξίζει η έκδοση της Viz;Απ'ό,τι άκουσα το "Tsuruga-san" το έχουν κάνει "Mr.Tsuruga",από το "Kyoko-chan" έχουν αφαιρέσει το -chan κτλ.(πράγμα που με χαλάει πολύ αλλά Skip Beat είναι αυτό,μου φαίνεται κι εγώ θα τα αγοράσω όλα!)
Όντως είναι βάσανο να περιμένεις 15 μέρες για ένα κεφάλαιο...σκέφτηκα να το ξεχάσω για κανένα χρόνο όπως είπε κάποιος πιο πάνω αλλά δεν μπορώ με τίποτα!Τα τελευταία chapters ειδικά με αποζημιώνουν και με το παραπάνω για την αναμονή,
Spoiler:

Μ'αρέσει που το romance είναι κάπως δευτερεύον(and that comes from a sucker for romance) και
Spoiler:

@miko-chin,
Spoiler:

Γενικά νομίζω πως αλλά τόσα volume κρατάει άνετα το manga...και το ελπίζω!Δεν θέλω να τελειώσει γρήγορα τόσο τέλειο που είναι~<33
PS:O Yashiro και ο Lory είναι για υποκλίσεις!Για τον Lory δεν υπάρχουν λόγια και ο Yashiro είναι το ultimate fangirl!!he's with us!!

Edited by amaya3, 27 May 2009 - 19:27.

2s9p2fs.jpg
 


#9 miko-chin

miko-chin

    Anime Professional

  • Members
  • 732 posts

Posted 13 February 2009 - 16:23

PS:O Yashiro και ο Lory είναι για υποκλίσεις!Για τον Lory δεν υπάρχουν λόγια και ο Yashiro είναι το ultimate fangirl!!he's with us!!


Ο Υashiro είναι respect τύπος αλλά ο Lory είναι πιο θεός και απο θεό.Πραγματικά με αφήνει άφωνη κάθε φορά με αυτά που βάζει,με τον τρόπο που εμφανίζεται,με αυτά που λέει.
Ένα πρόσωπο όμως που βλέπω οτι δεν έχει σχολιάσει κανείς είναι η Moko-san.Γιατί ρε παιδιά?
Εμένα μου αρέσει αφάνταστα το attitude της και ο συνδυασμός της με την Kyoko πραγματικά τα σπάει.

tumblr_mv8x72aCZA1rbqh75o1_500.jpg


#10 amaya3

amaya3

    high priestess of homin

  • Members
  • 362 posts

Posted 14 February 2009 - 03:41

Αγαπάμε Lory!!:wooi2:
Spoiler:
Πάω να το διαβάσω τώρα που το θυμήθηκα~~
Βασικά όλους τους χαρακτήρες θέλω να τους σχολιάσω λεπτομερώς κιόλας αλλά δεν θα τελειώσω ποτέ αν αρχίσω!Συμφωνώ miko-chin,η Moko-san τα σπάει κι αυτή,μ'αρέσει πολύ ο περίπου tsundere χαρακτήρας της και τη βρίσκω ξεκαρδιστική όταν μένει speechless με τη συμπεριφορά της Kyoko
Spoiler:

Επίσης η Maria είναι respect.
Spoiler:

Α και για να μην ξεχνιόμαστε,ο Yashiro<33
Spoiler:

2s9p2fs.jpg
 


#11 sas

sas

    ++Otaku-chan++

  • Members
  • 398 posts

Posted 14 February 2009 - 22:12

@sas,αξίζει η έκδοση της Viz;Απ'ό,τι άκουσα το "Tsuruga-san" το έχουν κάνει "Mr.Tsuruga",από το "Kyoko-chan" έχουν αφαιρέσει το -chan κτλ.(πράγμα που με χαλάει πολύ αλλά Skip Beat είναι αυτό,μου φαίνεται κι εγώ θα τα αγοράσω όλα!)


ναι αυτο που λες ισχυει...οντως εχουν βγαλει τα san, chan κλπ...αλλα πιστεψε με δεν θα το καταλαβεις...εγω δεν το πηρα χαμπαρι...τωρα που μου το ανεφερες το καταλαβα...lol!η ιστορια συνεχιζεται δυναμικα...ολα πανε μια χαρα μεταξυ των πρωταγωνιστων μας...και αναμενουμε το επομενο κεφαλαιο...με ελπιδα να περιεχει περισσοτερες στιγμες μεταξυ Ren-Kyoko...

Posted Image
Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image
Click the hatchlings and save them!!!




#12 miko-chin

miko-chin

    Anime Professional

  • Members
  • 732 posts

Posted 15 February 2009 - 14:29

Έχω μια απορία σε σχέση με τον Ren
Spoiler:

tumblr_mv8x72aCZA1rbqh75o1_500.jpg


#13 sas

sas

    ++Otaku-chan++

  • Members
  • 398 posts

Posted 15 February 2009 - 21:14

Spoiler:

Posted Image
Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image
Click the hatchlings and save them!!!




#14 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 15 February 2009 - 21:23

η sas πρέπει να έχει δίκιο γιατί
Spoiler:

Posted Image


#15 amaya3

amaya3

    high priestess of homin

  • Members
  • 362 posts

Posted 25 February 2009 - 01:59

Chapter 136 is out~!
Spoiler:

2s9p2fs.jpg