Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Επόμενος Strawhat nakama (Major Manga Spoilers)


  • Please log in to reply
217 replies to this topic

Poll: Επόμενος Nakama (217 member(s) have cast votes)

Επόμενος Nakama

  1. Boa Hancock (49 votes [22.17%] - View)

    Percentage of vote: 22.17%

  2. Buggy (12 votes [5.43%] - View)

    Percentage of vote: 5.43%

  3. Mr 3 (2 votes [0.90%] - View)

    Percentage of vote: 0.90%

  4. Jinbei (25 votes [11.31%] - View)

    Percentage of vote: 11.31%

  5. Bon Clay Mr 2 (24 votes [10.86%] - View)

    Percentage of vote: 10.86%

  6. Crocodile (5 votes [2.26%] - View)

    Percentage of vote: 2.26%

  7. Perona (10 votes [4.52%] - View)

    Percentage of vote: 4.52%

  8. Ace (16 votes [7.24%] - View)

    Percentage of vote: 7.24%

  9. Margueritte (6 votes [2.71%] - View)

    Percentage of vote: 2.71%

  10. Κάποιος Άλλος (32 votes [14.48%] - View)

    Percentage of vote: 14.48%

  11. Νίκος (21 votes [9.50%] - View)

    Percentage of vote: 9.50%

  12. Katsura (19 votes [8.60%] - View)

    Percentage of vote: 8.60%

Vote Guests cannot vote

#16 °•πίΟu-πίΟu•°™

°•πίΟu-πίΟu•°™

    I'm just one hell of a butler :)

  • Members
  • 1,306 posts

Posted 25 January 2009 - 12:13

Katsura FTW...

α και μερικοι σπαμερς Γκουντ φορ ναθινγκ Ναρουταρντς να μεινουν λιγο απεξω απο εδω:bleh:

Τωρα σοβαρα,Jinbei k Ace ειμαι αναμεσα,αλλα πιο πολυ Ace,ο Whitebeard κατα την γνωμη μου θα μας αφησει χρονους...



:terror2:Εγω φταιω που εκφραζω ισα τη γνωμη μου με σας.. Και ψηφιζω Zura ermmm Katsura!

Ace won't join his crew.. Θα ειναι πολυ fake power up για τους mugiwara.


Eιπε το narutard και πεταξε απο κλαδακι σε κλαδακι που λεει και η Ερι.:stubborn:

yoJC2iXiB8biWL8b9S.gif

Spoiler:

#17 SirJim

SirJim

    lurking

  • Members
  • 587 posts

Posted 25 January 2009 - 12:20

Νίκος αρκετά χαλαρά....
Δεν πιστεύω πάντως ότι έχει φτάσει η στιγμή στο manga στην οποία μπορούμε να κρίνουμε αν θα μπει κανείς στο τέλος του arc, ή ποιός θα είναι...

user4670_pic4840_1219234016_zpsbe79b943.


#18 GkLoc

GkLoc

    .: BlackStar :.

  • Members
  • 1,233 posts

Posted 25 January 2009 - 17:53

Ace won't join his crew.. Θα ειναι πολυ fake power up για τους mugiwara.


Major manga spoilers ειναι εδω,εχεις φτασει στο τελευταιο Chapter?Aμα ναι τοτε ξερεις και εσυ οτι ο Luffy εινα το ιδιο δυνατος με τον Ace,μπορει και παραπανω(Thanks to Haki):wis:

Berserk___Gatsu.jpg


#19 Serestrum

Serestrum

    have to kill fast and bullets too slow

  • Members
  • 1,763 posts

Posted 25 January 2009 - 18:05

πραγματικα αναρωτιεμαι τον λογο υπαρξης του τοπικ αυτου περα απο το σπασιμο πλακας...
-_-

Spoiler: rainbows, bunnies and fluffy things


#20 GkLoc

GkLoc

    .: BlackStar :.

  • Members
  • 1,233 posts

Posted 25 January 2009 - 18:22

πραγματικα αναρωτιεμαι τον λογο υπαρξης του τοπικ αυτου περα απο το σπασιμο πλακας...
-_-


Ε μα να εχουμε και εμεις κατι να παπαριζομαστε,τι μονο οι "γειτονες" θα εχουν τετοιο privilege?:tensai:

Εγω παλι πιστευω δεν θα ξαναενωθει ποτε με τους Nakama του,θα πεθανει ο Luffy,και αφου οι Nakama του δεν θα εχουν τι να κανουν,θα πανε με τον Buggy,και ο Buggy θα γινει ο Pirate King:nod:

Berserk___Gatsu.jpg


#21 Shanks

Shanks

    Kaizoku

  • Members
  • 194 posts

Posted 25 January 2009 - 22:55

Εγω παλι πιστευω δεν θα ξαναενωθει ποτε με τους Nakama του,θα πεθανει ο Luffy,και αφου οι Nakama του δεν θα εχουν τι να κανουν,θα πανε με τον Buggy,και ο Buggy θα γινει ο Pirate King:nod:

Respect!! Χαχα φαντασου να γινει ετσι...

λοιπον εγω θα ελεγα οτι ο Jinbei ειναι πιο κοντα στο πληρωμα και νομιζω οτι θα τον παρουν μαζι τους μονο και μονο για να τους οδηγησει στο Merman Island.

#22 Johnyman

Johnyman

    Clear Eyes,Full Hearts

  • Members
  • 142 posts

Posted 19 May 2009 - 08:08

jinbei? θα παρουν εναν σισιμπουκαι? και οχι μονο αυτο,πες τον mr2 τον ξερει και το υπολοιπο πληρωμα,αυτον που δν τον ξερει κανεις?μονο ο λουφυ.ειναι και χοντρος,που θα τον βαλουν.παντως σοβαρα,δν πιστευω να μπει αυτος.οπως ουτε και η μποα.κλινω προς τον mr.εκανε πολλα για τον λουφυ και ολο τονιζει πως ειναι φιλοι.αν δν παρει εναν απο αυτους,και η Margueritte παιζει.παντως αν γινει κατι τετοιο ο λουφυ θα παρει εναν νακαμα που θα τον συνοδευει στο ταξιδι του,χωρις να εχει ρωτησει ηδη τους παλιους.λιγο κουλο

Posted Image


#23 Tenshi

Tenshi

    Murciélago

  • Members
  • 1,256 posts
  • LocationEl Salonica

Posted 19 May 2009 - 08:28

Αν και ψηφισα Crocodile....παρολο οτι ειναι ο πιο απιστευτος....αλλα μετα σκεφτομαι...κατσι αφου ειναι η Nico Robin...αλλα παλι ποτε δε ξερεις!!
Ο Ace δε παιζει να μπει με τιποτα...τωρα ο Buggy ειναι ηδη καπετανιος σε ενα αλλο πλοιο δε θα το αφηνε με τιποτα.

Ισως καμια Perona

Tiger-stock-blog-header.jpg


#24 michael92

michael92

    Anime Amateur

  • Members
  • 69 posts

Posted 19 May 2009 - 19:24

Αν και ψηφισα Crocodile....παρολο οτι ειναι ο πιο απιστευτος....αλλα μετα σκεφτομαι...κατσι αφου ειναι η Nico Robin...αλλα παλι ποτε δε ξερεις!!
Ο Ace δε παιζει να μπει με τιποτα...τωρα ο Buggy ειναι ηδη καπετανιος σε ενα αλλο πλοιο δε θα το αφηνε με τιποτα.

Ισως καμια Perona


Ο Ace θα μπει, αν πεθάνει ο whitebeard ή από ευγνωμοσύνη στον Luffy. Η Perona θα ήταν πολύ χρήσιμη, όπως και η BOA, η μπόα έχει και άλλες χάρες βέβαια :wooi2:

#25 Ptomahawk

Ptomahawk

    Σενιορ Ρεσερτσερ στα ΒeeTas

  • Members
  • 700 posts

Posted 19 May 2009 - 20:04

Στην αρχή είχα ψηφήσει buggy, αλλά πλέον είναι προφανές ότι δεν θα μπει. Βασικά όπως βλέπω το arc μάλλον κανείς δεν θα μπει, θα είναι δηλαδή ένα arc σαν το skypiea όπου δεν προστέθηκε κανείς. Άλλωστε το να μπαίνει καινούριο μέλος σε κάθε arc καταντάει κουραστικό.
Posted Image

#26 Sora

Sora

    Gintama Hype

  • Members
  • 682 posts

Posted 20 May 2009 - 13:43

Buggy
Γιατι το καταστρωμα δν εχει clown ακομα
Mr 2
Ουτε χορευτη εχει
Katsura
Τα λογια ειναι περιττα, katsura janai captain katsura da!
Spoiler:

Edited by Sora, 20 May 2009 - 13:51.


#27 ichigo13

ichigo13

    trelos CSDas

  • Members
  • 995 posts

Posted 21 May 2009 - 13:18

δεν ξέρω αλλά μου αρέσει πολύ ο Inazuma, λόγω του φρουτου του :P!!!!
Δεν δίνω ούτε 1% πιθανότητες να μπει αλλά ομολογώ ότι θα τον ήθελα στο πλήρωμα.Μπορεί να φανεί πολύ χρήσιμος σε δυσκολές καταστάσεις όπως αποδείχθηκε...
Posted Image

#28 Agahnim

Agahnim

    AnimeXclusive Ex-Member

  • Members
  • 56 posts

Posted 23 May 2009 - 12:06

Boa, Crocodile και Jinbei ειναι πολυ δυνατοι για να μπουν..

ο Ace εκτος του οτι ειναι στους Whitebeards, ειναι και περιφανος παναθεμα τον... ποτε δε θα δεχοταν να εχει για καπετανιο τον μικρο του αδερφο (πιος θα το δεχοταν αλλωστε :P)

ο Mr3 δεν υπαρχει καν.. πολυ ασυμαντος για να μπει στο crew


για μενα τις μεγαλητερες πιθανοτιτες τις εχουν ο Mr2 kai o Buggy...

ο πρωτος λογο τις φιλιας του με ολους... (βοηθισε υπερβολικα πολυ τον Luffy)
ο δευτερος, λογο τις ιστοριας του με τον shanks... και οι 2 παντος σε θεμα δυναμης ειναι καταληλοι για το crew...


στην τελικη κανεις δεν θα μπει...και αν μπει θα ειναι απλα επισκεπτης

#29 fotakou

fotakou

    Love Cook!

  • Members
  • 64 posts

Posted 24 May 2009 - 14:02

Χμ για να το σκεφτουμε λιγάκι.Αν κρίνω από τον χαρακτήρα του Λούφυ,θα έλεγα καποιος που θα του προκαλέσει έκπληξη με τις ικανότητές του.Μιας και δεν ξέρω αν ο Jinbei έχει δείξει φουλ τις δυνάμεις του,δεν ξέρω ποιος θα μπορούσε να πάει

Ο Ace έχει ήδη μια θέση στον WB και μην ξεχνάμε τον δεσμό που έχει ο μπάρμπας με το πλήρωμά του.Σαν παιδιά του τους έχει

Boa και Mr2 δεν θα το έλεγα γιατί έχουν δικά τους πληρώματα και δεν ξέρω πόσο σωστό από μέρος τους θα ήταν να τους παρατήσουν.Αν και αρκετοί από τους mugiwara άφησαν αγαπητά τους πρόσωπα...

Buggy και Mr3 δεν θα το έλεγα γιατί μου φαίνονται άχρηστοι.Είναι μια χαρά σαν supporting χαρακτήρες αλλά όχι και μέλη του πληρώματος!

Croc??θα το θελα πααααααρα πολύ!!!

Τώρα για το κάποιος άλλος,αν δεχτούμε ότι υπάρχουν οι rookies που κανόνισαν οι Kizaru και Pac,θα έλεγε X-drake.Μου φαίνεται θα ήταν απίστευτη προσθήκη στην ομάδα,κυρίως για τις γνώσεις του πάνω στο Ναυτικό και World Government γενικά.Από ότι φαίνεται ξέρει αρκετά για Vegapunk και τους admirals οπότε θα ήταν η καλύτερη προσθήκη!Μην πούμε και για το φρούτο!!!

Dino Dino no mi,Model T-REX :P

#30 Luffy_Kun

Luffy_Kun

    Starting...

  • Members
  • 13 posts

Posted 24 May 2009 - 20:40

Hancock :P