Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

metal gear solid


  • Please log in to reply
69 replies to this topic

Poll: pio apo ta tria sas arese perissotero (144 member(s) have cast votes)

pio apo ta tria sas arese perissotero

  1. to 1(ps1) (20 votes [47.62%] - View)

    Percentage of vote: 47.62%

  2. to 2(sons of liberty)(ps2) (8 votes [19.05%] - View)

    Percentage of vote: 19.05%

  3. to 2(substance)(ps2) (2 votes [4.76%] - View)

    Percentage of vote: 4.76%

  4. to 3(snake eater)(ps2) (12 votes [28.57%] - View)

    Percentage of vote: 28.57%

Vote Guests cannot vote

#61 BuNjI

BuNjI

    contractor

  • Members
  • 43 posts

Posted 28 May 2009 - 18:40

Οh,my...Δεν θέλω να φανώ προκατηλειμένος γιατί έχω μεγάλη πίστη στον Kojima(που απ'ότι κατάλαβα θα συμμετέχει και σ'αυτό το project),αλλά ποτέ δεν είχα μεγαλύτερη περιέργεια που το πάει με το διεστραμένο του μυαλό για να συνεχίσει τη saga αξιοπρεπώς.

Edited by BuNjI, 02 June 2009 - 00:41.


#62 Hellraider

Hellraider

    Anime Elite

  • Members
  • 1,348 posts
  • LocationΑθήνα

Posted 01 June 2009 - 21:00

Metal Gear Solid Rising για 360 check.Μένει να δούμε αν θα είναι multiplatform τώρα...

#63 kakashi sensei

kakashi sensei

    pitsilistis

  • Members
  • 746 posts
  • Locationplateia eleytherias

Posted 02 June 2009 - 01:01

πιθανοτατα θαναι action τιτλος (πραγμα οχι απαραιτητα κακο) με τον αγνοουμενο απο το mgs2 "θυληπρεπη" raiden.ενα ειναι σιγουρο.το τι epic χωρογραφια εχει να πεσει δε λεγεται.

#64 ghostdog

ghostdog

    Καμένος στη μετάφραση...

  • Members
  • 157 posts

Posted 02 June 2009 - 03:12

Άκουσα ότι το μόνο Intro του νέου MGS θα κρατάει γύρω στις 2 ώρες. Φυσικά θα είναι unskippable. Επίσης θα υπάρχει ένα τρομερό plot twist που θα έχει να κάνει με την Αποκάλυψη και έτσι θα αναστηθούν πάλι όλοι όσοι (καλοί και κακοί) είχαν πεθάνει στα προηγούμενα παιχνίδια. Φήμες λένε, πως θέλωντας να φτάσει το τέχνασμα με τον psx controller σε extreme επίπεδα, για να νικήσεις τον τελικό αρχηγό, θα πρέπει να να κατεβάσεις τον γενικό.

Edited by ghostdog, 02 June 2009 - 13:38.


#65 Vash Zoro

Vash Zoro

    20th century Boy

  • Members
  • 603 posts

Posted 02 June 2009 - 09:07

Άκουσα ότι το μόνο Intro του νέου MGS θα κρατάει γύρω στις 2 ώρες. Φυσικά θα είναι unskippable. Επίσης θα υπάρχει ένα τρομερό plot twist που θα έχει να κάνει με την Αποκάλυψη και έτσι θα αναστηθούν πάλι όλοι όσοι (καλοί και κακοί) είχαν πεθάνει στα προηγούμενα παιχνίδια. Φήμες λένε, πως θέλωντας να φτάσει το τέχνασμα με τον psx controller σε extreem επίπεδα, για να νικήσεις τον τελικό αρχηγό, θα πρέπει να να κατεβάσεις τον γενικό.



Τι λε ρε παιδδί μου... Θα έχει και ανασθενάρια μέσα?

#66 ghostdog

ghostdog

    Καμένος στη μετάφραση...

  • Members
  • 157 posts

Posted 02 June 2009 - 13:39

Θα έχει τα πάντα όλα, το βασικό είναι να πιστέψεις το Hype. :)

#67 BuNjI

BuNjI

    contractor

  • Members
  • 43 posts

Posted 03 June 2009 - 01:07

Kαι το νέο MGS για το psp
[media]http://www.youtube.com/watch?v=0chmJjO8xT4[/media]

#68 Vash Zoro

Vash Zoro

    20th century Boy

  • Members
  • 603 posts

Posted 03 June 2009 - 01:36

Kαι το νέο MGS για το psp
[media]http://www.youtube.com/watch?v=0chmJjO8xT4[/media]



Μοιάζει με Snake Eater το περιβάλλον και το κλίμα η μου φάνηκε ??


Πολλοί snake, πολλοί gene Soldiers. Αναμένεται με αγωνία(? !)

#69 BuNjI

BuNjI

    contractor

  • Members
  • 43 posts

Posted 03 June 2009 - 14:06

To story θα εκτυλίσεται στην Costa Rica,επομένως τα σκηνικά θα 'ναι ακόμα πιο tropical.To θέλω πιο πολύ από το Rising αλλά δεν ξέρω αν θα αγοράσω psp για έναν τίτλο,θα δείξει.

#70 kyoshuke

kyoshuke

    Retrovertigo

  • Members
  • 155 posts

Posted 07 June 2009 - 16:44

Οχι που θα τελείωνε στο 4.

Πάντως έχω μεγαλύτερη περιέργεια και από όση είχα για το 4 σχετικά με το τι θα μας δείξει ο Kojima.