Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

metal gear solid


  • Please log in to reply
69 replies to this topic

Poll: pio apo ta tria sas arese perissotero (144 member(s) have cast votes)

pio apo ta tria sas arese perissotero

  1. to 1(ps1) (20 votes [47.62%] - View)

    Percentage of vote: 47.62%

  2. to 2(sons of liberty)(ps2) (8 votes [19.05%] - View)

    Percentage of vote: 19.05%

  3. to 2(substance)(ps2) (2 votes [4.76%] - View)

    Percentage of vote: 4.76%

  4. to 3(snake eater)(ps2) (12 votes [28.57%] - View)

    Percentage of vote: 28.57%

Vote Guests cannot vote

#31 Celahir

Celahir

    Anime Newbie

  • Members
  • 33 posts

Posted 29 September 2007 - 15:08

Το πρώτο metal gear ηταν απο τα πρώτα παιχνώδια που έπαιξα κ το πρώτο που έφαγα πραγματικό κόλημα το τερμάτισα άπειρες φορές τόσο πολ΄θ που έπαιζα μηχανικά έχωντας μάθει απέξω τι πρέπει να κάνεις κ τερμάτιζα μεσα σε 4-5ωρες:erk: το 2 μάρεσε αλλα οχι τόσο πολύ όσο το πρώτο ακόμα δεν μπόρω να περάσω το σημείο οπού πρέπει να πατάς συνέχεια ένα πλήκτρο για να μην πνιγείς:cry5::sadist::Crying2::roar::madtodeath::despair::wallbash:εφιάλτης μου έχει γίνει, το 3 δεν το εχω παίξει :nanteee:γιατί δεν έχω playstation τα 2 πρωτα έπαιξα στην pc έκδοση ξερω βλακία αλλά δεν θα αλλαξοπιστήσω ουτε κ για το metal gear (φανατικός pc-user) για το 4 ισως.........:emptyonexg1:
Υ.Γ. Ποιος Sam Fisher?

#32 Kamme

Kamme

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 104 posts

Posted 17 November 2007 - 14:53

Metal Gear Solid..... τιποτα αλλο....τελος

#33 GoDzila13

GoDzila13

    Anime Fan

  • Members
  • 216 posts

Posted 13 December 2007 - 01:21

Metal gear solid χαλαρα το καλυτερο game που εχω παιξει ανηπομονω για το 4 που ακουσα θα ειναι το τελευταιω με snake :/

#34 Steiner_Zidane

Steiner_Zidane

    Anime Freak

  • Members
  • 319 posts

Posted 21 December 2007 - 01:02

το 3 δεν το εχω παίξει :nanteee:

Xάνεις το καλύτερο Metal Gear!! Τώρα που το PS2 μεταχειρισμένο μπορείς να το βρεις και 80€ (αν ψάξεις στο ebay ακόμα φθηνότερα), είναι έγκλημα που δεν το αγοράζεις για να παίξεις το Snake Eater (ή καλύτερα το βελτιωμένο Subsistence με την 3D κάμερα). Το 3 έχει το πιο ώριμο σενάριο από όλα τα metal gear, είναι ανανεωμένο πολύ στο gameplay με τους καινούριους μηχανισμούς λόγω της ζούγκλας, έχει τα ευρηματικά bosses που τόσο έλειψαν από το 2 και που είχε το 1 καθώς και το καλύτερο τέλος παιχνιδιού EVER.:congrats:
Posted Image

#35 the_second_child

the_second_child

    way cooler than you.

  • Members
  • 325 posts

Posted 22 December 2007 - 19:56

Το 1 είναι απο τα αγαπημένα μου games οπότε και η ψήφος εκεί. Το 3 δεν το έχω παίξει ακόμα ούτε και εγώ.

Posted Image


#36 Vetus

Vetus

    Rocked'N'Loaded!

  • Banned
  • 1,116 posts

Posted 26 December 2007 - 16:58

Το αγαπημένο μου είναι το πρώτο που τα ξεκίνησε όλα (κλασσικά :drinks: ) κι είχε δημιουργήσει τεράστιο θρύλο γύρω του (όχι ότι και τα υπόλοιπα της σειράς δεν δημιουργούν ένα θρύλο μέχρι να βγουν αλλά άλλη μαγεία τα sequels κι άλλη το original που πριν βγει δεν υπήρχε κάτι παρόμοιό του και με το που βγήκε άφησε το στίγμα του). Με διαφορά από τα πιο ιστορικά 3D παιχνίδια όλων των εποχών (για το πρώτο μιλάω) μαζί με Zelda: Ocarina of Time, Super Mario 64 κ.ο.κ.

Btw, τσεκάρετε κι αυτό:
IGN Top 100 Games 2007 | 20 Metal Gear Solid
Προφανώς αρκετοί από σας κάνουν ένστανση που δεν μπήκε στο Top10 αλλά για IGN μιλάμε. :P Πέρα τούτου, το θυμάμαι σαν χθες που στην E3 είχε βγει ως παιχνίδι της χρονιάς το Ocarina of Time ενώ αρκετοί θεώρησαν ότι το MGS άξιζε να βγει παιχνίδι της χρονιάς.

to mono pou akouo apo tous filous mou tora einai lexeis opos: o nubas, i anebika key, i posaz miria exeis, i posa mobs skotoses kai alla paremferei. Nisafi pia, auto einai xeirotero ki ap tin porosi me ta pokemon.

Ηοi! Mην βάζεις στο ίδιο καζάνι τα Pokemon (που είναι από τα πιο πρωτότυπα παιχνίδια που 'χουν βγει ποτέ κι έχουν δημιουργήσει μια νέα κατηγορία παιχνιδιών κι αφήνοντας το στίγμα του και σε μην monster-breeding παιχνίδια) με τα lifeless MMORPG (που έχει να κάνει κυρίως με τον μονότονο "μπαφάρισμα" του χαρακτήρα σου για τον οποίο θα χρειαστεί να ξημεροβραδιάζεσαι πρωι-μεσημέρι-βράδυ)! :dwarf:

#37 ichigo13

ichigo13

    trelos CSDas

  • Members
  • 995 posts

Posted 01 June 2008 - 18:26

Παιδιά Metal Gear και τα μιαλλά στο Blender!Πραγματικά από τα καλύτερα παιχνίδια που έχω παίξει!Άντε να βγεί και το 4 να τρέξουμε να το πάρουμε!
Τώρα πρόσφα τα μάλιστα κατέβασα το metal gear online και το έ[παιξα και ήταν πολύ ωραίο ειδικά για beta version!
Posted Image

#38 Bushido

Bushido

    Hungry

  • Members
  • 415 posts

Posted 01 June 2008 - 23:52

για περιμενε......απο που κατευασες το beta??
αφου λεει delayed για τις περισσοτερες χωρες....wTf??
για λινκαρε να νιωσουν κ οι "βετερανοι":hero:

Spoiler:

Posted Image

#39 ghostdog

ghostdog

    Καμένος στη μετάφραση...

  • Members
  • 157 posts

Posted 02 June 2008 - 00:49

To πρώτο MGS ήταν ένα φαινόμενο και σε gameplay και σε σενάριο, το καλύτερο stealth παιχνίδι που έχει υπάρξει. Το σενάριο του 2 ήταν από τα πιο ηλίθια σενάρια που έχω δει , ένας απίστευτος αχταρμάς χωρίς νόημα. Το gameplay του επαναλάμβανε τα ίδια και τα ίδια και γενικά ήταν πολύ κατώτερο του 1. Το μόνο που είχε ήταν γραφικά , αλλά να τα βράσω άμα δεν υπάρχει τίποτα άλλο. Ευτυχώς που το 3 ήταν καλύτερο, αν και ούτε αυτό έφτανε την ιδιοφυΐα του πρώτου.

#40 ichigo13

ichigo13

    trelos CSDas

  • Members
  • 995 posts

Posted 02 June 2008 - 00:59

@Bushido δυστυχώς η beta πάει έφυγε την στιγμή που μιλάμε καθώς δεν γίνονται άλλες εγγραφές(lucky!!!)
@ghostdog θα διαφωνίσω μαζί σου!Θεωρώ το mgs2 πάρα πολλύ καλό και πραγματικά το σεναριό του είναι ευριματικό!Μάλλον δεν κατάλαβες το σενάριο γιάυτό το εκτιμάς.Πιστεψέ με όμως όταν το καταλάβεις θα πείς μα καλά τι αριστούργημα έφτιαξε πάλι ο Kojima!
Posted Image

#41 ghostdog

ghostdog

    Καμένος στη μετάφραση...

  • Members
  • 157 posts

Posted 02 June 2008 - 04:17

Όταν κάτι σου αρέσει πολύ και σε κάπιον άλλο δεν αρέσει η εύκολη απάντηση είναι "Δεν το κατάλαβες !" Μια χαρά το κατάλαβα το σενάριο του MGS2 και είναι ένας απίστευτος αχταρμάς. Προσπαθεί να ενώσει 10 διαφορετικές ιδέες και τα κάνει μαντάρα. Δεν έχει focus και ο βασικός χαρακτήρας είναι ένας τίποτας, ειδικά αν τον συγκρίνεις με τον solid snake.

Spoiler:


#42 ichigo13

ichigo13

    trelos CSDas

  • Members
  • 995 posts

Posted 02 June 2008 - 13:22

Όταν κάτι σου αρέσει πολύ και σε κάπιον άλλο δεν αρέσει η εύκολη απάντηση είναι "Δεν το κατάλαβες !" Μια χαρά το κατάλαβα το σενάριο του MGS2 και είναι ένας απίστευτος αχταρμάς. Προσπαθεί να ενώσει 10 διαφορετικές ιδέες και τα κάνει μαντάρα. Δεν έχει focus και ο βασικός χαρακτήρας είναι ένας τίποτας, ειδικά αν τον συγκρίνεις με τον solid snake.

Spoiler:

Ευτυχώς όμως δεν είναι αυτό το νόημα στο MGS2!It's all about genes my friend!
Posted Image

#43 MaSaKa

MaSaKa

    Anime Freak

  • Members
  • 342 posts

Posted 02 June 2008 - 13:43

Ουτε εγω εχω παιξει το 3 :(:(:( Και το 2 ηταν τελειο, αλλα το ενα μου αρεσε απειρα

#44 Bushido

Bushido

    Hungry

  • Members
  • 415 posts

Posted 02 June 2008 - 18:01

το ενα ηταν η αρχη πολλων αλλων games...
απλα επος
Posted Image

#45 Rick Hunter

Rick Hunter

    Anime Newbie

  • Members
  • 32 posts

Posted 02 June 2008 - 18:33

Το MGS1 θα επρεπε να επανακυκλοφορησει στο PS3 με σουπερ γραφικα ωs Αnniversary game!:awww:
Posted Image