Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Νεκρος χωρις φταιξιμο 15χρονος μαθητης


  • This topic is locked This topic is locked
400 replies to this topic

#1 Eze

Eze

    Anime Freak

  • Members
  • 495 posts

Posted 07 December 2008 - 02:26

Δε με νοιαζει αν ειναι οφφ τοπικ η αν δε ταιριαζει στο φορουμ,, πιστευω οτι ολοι πρεπει να το μαθουν΄.
,
Νεκρος επεσε απο τα πυροβολυσμο μπατσου χτες το βραδυ ενας 15χρονος στα εξαρχεια, ετσι απλα χωρις λογο.
Μετα απο λιγη λογομαχια ενας απο τους 2 μπατσους που περιπολουσαν στη περιοχη εβγαλε οπλο κ τον πυροβολησε στα ψυχρα .
Ο μαθητης μεταφερθηκε νεκρος στον Ευαγγελισμο.
Η εκδοχη των μπατσων εγινε γνωστη οτι και καλα τους πεταξαν πραγματα στο μπατσικο, και μετα παρακαραν παρακατω κ πηγαν για συλληψη αλλα εκει τους "φοβερισαν" . ********.
Αυτο ειναι απλα αδικο,. Η πλειοψηφεια της κοινοτητας του ανιμε.γρ ειναι κοντα σε αυτη την ηλικια. σκεφτειτε μονο οτι θα μπορουσατε να ειστε εσιες, η καποιος γνωστος σας ( πολυ πιθανον να ειναι.)
Ολη η χωρα εχει γεμισει επισοδεια. κΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ.
Σιγουρα ειναι υποχρεωση ολων να νοιαζονται για το περιστατικο.
Αν καποιος ειναι στις 3 πολεις που γινονται κυριως επισοδεια (θεσσαλονικη αθηνα ηρακλειο , καλο θα ειναι να συμμετασχει με οποιον τροπο μπορει.
Ηδη γινονται συνελευσεις σε ολα τα πανεπιστημια.
Καλο θα ειναι να θεσετε το θεμα και στο δικο σας.
Signature Removed

#2 roriconfan

roriconfan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,786 posts

Posted 07 December 2008 - 03:09

Ποτέ μου δε μίλησα άσχημα ή αντιστάθηκα σε αστυνόμο. Γιατί ποτέ δε μου φέρθηκε κάποιος από αυτούς άσχημα ή άδικα.

Καλή τύχη να μαζευτείτε όλοι εσείς που σας τυρρανάνε οι κακοί αστυνομικοί που αντί να συλλαμβάνουνε τους παππάδες και τους πολιτικούς, τους πραγματικούς αρχι-μαφιόζους της χώρας μας, κάθονται και πυροβολάνε στο άσχετο και χωρίς κανέναν λόγο ( ; ) έφηβους.

Γιατί καθε φορά που πάνε να συλλάβουνε έναν παράνομο αλλοδαπό, όλοι φωνάζουνε Χούντα;
Είναι εύκολο να κατηγορούμε τον έναν και τον άλλον ενώ ας πούμε, χιλιάδες άνθρωποι δολοφονούνται κάθε μέρα από μη-αστυνόμους.
Να τιμωρηθούνε οι εν λόγω αστυνόμοι αλλά μη τολμίσει κανείς να αρχίσει να θάβει καθολικά την Ελληνική Αστυνομία.
Μπορούμε σάμπως χωρίς αυτούς;
Προτιμάτε να επέμβει ο στρατός;
Τότε είναι που θα έχουμε ΧΟΥΝΤΑ.

#3 Strange Loop

Strange Loop

    Fabulous Boy

  • Members
  • 595 posts

Posted 07 December 2008 - 03:27

τι να μη τολμησουμε ρε roriconfan....ολοκληρη η ελληνικη αστυνομια ειναι γ@μημ3nh...
παιδια ενημερω8ειτε οσο μπορειτε για την πορειες αυριο και οποιος μπορει στο δρομο...τα μ...ια

#4 The Pirate King

The Pirate King

    Decisions - Consequences

  • Members
  • 423 posts

Posted 07 December 2008 - 03:27

Γιατί καθε φορά που πάνε να συλλάβουνε έναν παράνομο αλλοδαπό, όλοι φωνάζουνε Χούντα;

Και οταν τους αφηνουν ελευθερους και "λεηλατουν" περιουσιες ή σκοτωνουν ειναι αχρηστοι που δεν τους συνελλαβαν.

Σιγουρα ηταν λαθος αυτο που εγινε και θα πρεπει να πληρωσουν οι φταιχτες. Θελω να ακουσω ομως και τους γονεις του 15χρονου που τον αφηνουν να συναναστρεφεται αναρχικους, καθως και την αλλη εκδοχη της ιστοριας.

Τελος, τι ειναι ο "ειδικος φρουρος"? Αστυνομικος ή security?

#5 Strange Loop

Strange Loop

    Fabulous Boy

  • Members
  • 595 posts

Posted 07 December 2008 - 03:34

δηλαδη τι εχουν οι αναρχικοι και δε μπορουσε το παιδι να κανει παρεα μαζι τους??τι ειναι αυτα που λετε γαμωτο....τι αλλη εκδοχη να υπαρχει...οτι και να εκανε το παιδι δεν τον πυροβολας....ΕΛΕΟΣ!

#6 The Pirate King

The Pirate King

    Decisions - Consequences

  • Members
  • 423 posts

Posted 07 December 2008 - 03:43

δηλαδη τι εχουν οι αναρχικοι και δε μπορουσε το παιδι να κανει παρεα μαζι τους??τι ειναι αυτα που λετε γαμωτο....τι αλλη εκδοχη να υπαρχει...οτι και να εκανε το παιδι δεν τον πυροβολας....ΕΛΕΟΣ!

Οι αναρχικοι τι εχουν? Ρωτα τον κυρ. Νικολα που του εσπασαν το μαγαζι, το ρημαξαν και μετα το εκαψαν.

Ο πυροβολισμος ηταν ανεπιτρεπτος... αλλα αν το παιδι ειχε οπλο και εριξε? Εγω παντως εχω μαθει οτι για να βγαλεις συμπερασμα πρεπει να ακους παντα και τις 2 πλευρες (χωρις να λεω οτι καλα εκαναν και πυροβολησαν). Κατα τ'αλλα οτι και να κανει καποιος καθεσαι και περιμενεις την μοιρα σου, αλλωστε ειναι ολα μεσα στους κινδυνους του επαγγελματος ετσι?

#7 GeRi

GeRi

    AnatheMangitis!

  • Members
  • 107 posts

Posted 07 December 2008 - 03:47

Αυτό που έγινε είναι απαράδεκτο!!! αλλά για πείτε μου τι έκανε ένα παιδί 15 χρονών στα εξάρχεια εκείνη την ώρα;; και τι έκανε στην διαδήλωση;;; ποιος γονιός θα άφηνε το παιδί του να πάει στην πορεία;; και τι πορεία είναι αυτό ρε **** πια που σκοτώνονται παιδιά!!!!;!;!;! Για τα κώλο κόμματα;;;;
Posted Image

#8 RiDeLub

RiDeLub

    - ΡίΝΤεΛουμπ -

  • Members
  • 1,010 posts

Posted 07 December 2008 - 03:48

Υπάρχει εδώ ένα γρήγορο ρεπορτάζ που ανανεώνεται συνεχώς.

Η αστυνομία έβγαλε μια πρώτη ανακοίνωση:

«Περιπολικό αυτοκίνητο του Αστυν. Τμήματος Εξαρχείων στο οποίο επέβαιναν δύο (2) Ειδικοί Φρουροί δέχθηκε επίθεση στη συμβολή Χ. Τρικούπη και Ναυαρίνου, με ρίψη αντικειμένων από τριάντα (30) άτομα περίπου. Μετά την αρχική επίθεση, το πλήρωμα του περιπολικού στάθμευσε το αυτοκίνητο επί της οδού Χ. Τρικούπη (πλησίον αστυνομικής δύναμης) και κατευθύνθηκαν πεζή προς τους επιτιθέμενους για την σύλληψή τους.

»Οι συγκεντρωθέντες, πάντα κατά τους ισχυρισμούς των Ειδικών Φρουρών, επιτέθηκαν εκ νέου στους δύο Ειδικούς Φρουρούς, οι οποίοι αντέδρασαν: ο μεν ένας δια ρίψεως χειροβομβίδας κρότου – λάμψεως, ο δε άλλος με χρήση του υπηρεσιακού του όπλου πυροβολώντας τρεις φορές, με συνέπεια τον θανάσιμο τραυματισμό του ανηλίκου, που μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο στο Νοσοκομείο 'Ευαγγελισμός'».

Για μένα δεν έχει σημασία για το ποιος έφταιγε αλλά το ότι κάποιος πέθανε (ανεξαρτήτως του αν είναι μαθητής ή αν ήταν αστυνομικός).
Δηλαδή τι, ο αστυνομικός ήταν άθικτος αλλά κυριευμένος από φόβο αποφάσισε να χρησιμοποιήσει όπλο; Και ο άλλος ήταν βλάκας που χρησιμοποίησε μόνο χειροβομβίδα κρότου-λάμψης. Το ότι ο νεαρός έφαγε σφαίρα στο στήθος δείχνει ότι μόνο για εκφοβισμό δεν πήγαινε ο αστυνομικός (όχι πως δήλωσε ότι πήγαινε για εκφοβισμό αλλά τέλος πάντων).

- Επέζησα και εγώ από το φαγητό του Κ.Ε.Τ.Θ Αυλώνας -

Posted Image


#9 TotalOblivion

TotalOblivion

    Anime Amateur

  • Members
  • 106 posts

Posted 07 December 2008 - 04:05

Στις 1μμ Κυριακή ( σήμερα δηλαδή ) θα ξίνει πορεία στη ΓΑΔΑ. Όποιος ενδιαφέρετε να πάει.
Συμφωνώ με τον RiDeLub. Το θέμα είναι ότι ένα παιδί που δεν έχει ζήσει τη ζωή του καλά καλά, σκοτώθηκε στην ψύχρα από έναν αστυνομικό!!! Δεν είχε κανένας το δικαίωμα να του αφαιρέση τη ζωή...
Ντρέπομαι και λυπάμαι...
[URL="http://sig.anidb.net/redirect/18901/DuLLw/"]Posted Image[/URL]
There's no Success like Failure and Failure is no Sucess at all...

#10 Sonic13

Sonic13

    Anime Fan

  • Members
  • 160 posts

Posted 07 December 2008 - 04:40

Ποτέ μου δε μίλησα άσχημα ή αντιστάθηκα σε αστυνόμο. Γιατί ποτέ δε μου φέρθηκε κάποιος από αυτούς άσχημα ή άδικα.

Καλή τύχη να μαζευτείτε όλοι εσείς που σας τυρρανάνε οι κακοί αστυνομικοί που αντί να συλλαμβάνουνε τους παππάδες και τους πολιτικούς, τους πραγματικούς αρχι-μαφιόζους της χώρας μας, κάθονται και πυροβολάνε στο άσχετο και χωρίς κανέναν λόγο ( ; ) έφηβους.

Γιατί καθε φορά που πάνε να συλλάβουνε έναν παράνομο αλλοδαπό, όλοι φωνάζουνε Χούντα;
Είναι εύκολο να κατηγορούμε τον έναν και τον άλλον ενώ ας πούμε, χιλιάδες άνθρωποι δολοφονούνται κάθε μέρα από μη-αστυνόμους.
Να τιμωρηθούνε οι εν λόγω αστυνόμοι αλλά μη τολμίσει κανείς να αρχίσει να θάβει καθολικά την Ελληνική Αστυνομία.
Μπορούμε σάμπως χωρίς αυτούς;
Προτιμάτε να επέμβει ο στρατός;
Τότε είναι που θα έχουμε ΧΟΥΝΤΑ.

Respect οσο δεν παει...

#11 BarbasSs

BarbasSs

    NTEΘ ΜΕΤΑΛ ΙΖ ΔΕ ΛΟ

  • Members
  • 783 posts

Posted 07 December 2008 - 04:48

Οι αναρχικοι τι εχουν? Ρωτα τον κυρ. Νικολα που του εσπασαν το μαγαζι, το ρημαξαν και μετα το εκαψαν.

Ο πυροβολισμος ηταν ανεπιτρεπτος... αλλα αν το παιδι ειχε οπλο και εριξε? Εγω παντως εχω μαθει οτι για να βγαλεις συμπερασμα πρεπει να ακους παντα και τις 2 πλευρες (χωρις να λεω οτι καλα εκαναν και πυροβολησαν). Κατα τ'αλλα οτι και να κανει καποιος καθεσαι και περιμενεις την μοιρα σου, αλλωστε ειναι ολα μεσα στους κινδυνους του επαγγελματος ετσι?

τι καθεσε και λες ρε εισαι σοβαρος?
πρεπει να μαθετε επιτελους οτι κανενας αναρχικος δεν σπαει μαγαζια ουτε καιει τιποτα χωρις να υπαρχει πολιτικο μηνυμα απο πισω
αυτες τις μ@λακιες κατι μπαχαλα τα κανουν που βγαινουν και σπανε οτι ναναι, μην τα βαζουμε ολα μαζι

λενε οτι βαλανε φωτιες οτι πεταξανε μολοτοφ...
μαλ@κιες

κανανε και συληψη

ζουμε εποχες Καλτεζα...

Edited by BarbasSs, 07 December 2008 - 04:58.

Posted Image

Spoiler: yarrr,yarrr


#12 Ptomahawk

Ptomahawk

    Σενιορ Ρεσερτσερ στα ΒeeTas

  • Members
  • 700 posts

Posted 07 December 2008 - 04:49

ΜΜΜΜ, μάλλον δεν είδατε καθόλου τα ποστ στο Black Hole πάνω στο θέμα. Ξεκίνησαμε κατά τη 1:00 να ποστάρουμε.

http://www.anime.gr/forums/off-topic/3202-black-hole-1368.html


EDIT: Και άλλη ενημέρωση:Έγινε 2 φορές πέρασμα η Εγνατία κ σπάστηκαν/κάηκαν όλες οι τράπεζες, τα ΑΤΜ, το στέκι του Αγίου Όρους, και λοιποί στόχοι.

Κάποιος κόσμος κατέβηκε κ ναυαρίνου και έκαψε τον Μαλλιάρη και μια ακόμα τράπεζα.
Επίσης το ξενοδοχείο που είπα ότι του επιτέθηκαν είναι το abc., όπως και έμαθα ότι έγιναν ζημιές στα έργα του μετρό στο Πανεπιστήμιο.
Posted Image

#13 The Pirate King

The Pirate King

    Decisions - Consequences

  • Members
  • 423 posts

Posted 07 December 2008 - 05:06

τι καθεσε και λες ρε εισαι σοβαρος?
πρεπει να μαθετε επιτελους οτι κανενας αναρχικος δεν σπαει μαγαζια ουτε καινε τιποτα
καθε χτυπημα αναρχικου εχει πολιτικο μηνυμα απο πισω
αυτες τις μ@λακιες κατι μπαχαλα τα κανουν που βγαινουν και σπανε οτι ναναι, μην τα βαζουμε ολα μαζι

λενε οτι βαλανε φωτιες οτι πεταξανε μολοτοφ...
μαλ@κιες

κανανε και συληψη

ζουμε εποχες Καλτεζα...

Σοβαρος δεν ξερω αν ειμαι, μαλλον οχι αφου το λες εσυ. Ειτε ημουν ποτε σε τετοιες ομαδες για να ξερω τι χτυπανε και τι οχι και τι μηνυματα κρυβονται απο πισω. Αν ξερεις εσυ πες μου. Εγω φυσικα παρακολουθω αυτα που λενε οι τηλεορασεις, ή μηπως πρεπει να παω στο σημειο των γεγονοτων και να ρωτησω "επ εσυ που σπας το μαγαζι... εισαι αναρχικος? γιατι το εκανες αυτο? Περιμενε 1 λεπτο να βγαλω χαρτι και μολυβι και να σημειωσω τους λογους που το κανεις". Παντως απορω τι μηνυμα θελει να περασει καποιος που ανακατευεται σε πληθος ειρηνικων διαδηλωτων με μονο σκοπο να συγκρουστει με την αστυνομια. Δηλαδη να συμπερανω πως δεν θελουν αστυνομευση? Πως θελουν να πεσει η κυβερνηση? Τι απο ολα?

Αυτοι οι "κυριοι" οταν ειδαν εναν ανηλικο στην παρεα τους που ετοιμαζοταν να κανει οτιδηποτε γιατι δεν τον εστειλαν σπιτι του?

Επισης καθοτι κανεις παραθεση το ολο ποστ μου να υποθεσω οτι δεν συμφωνεις οτι η πραξη ηταν απαραδεκτη και οτι πρεπει να γνωριζουμε και τις 2 πλευρες του νομισματος αν θελουμε να λεγομαστε αντικειμενικοι κριτες?

Και για να μην παρεξηγηθω δεν υπερασπιζομαι τους αστυνομικους... αλλα ειτε θελω να θεοποιησω τους αναρχικους και τους "απωτερους" στοχους τους.

#14 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 07 December 2008 - 06:03

Λοιπον,παιδια...Επειδη ζω πολυ κοντα στα Εξαρχια και γενικα ξερω ατομα απο εκει και γνωριζω την δραση τους εχω να πω τα εξης....
Οι Αναρχικοι δεν εχουν καμια μα ΚΑΜΙΑ σχεση με τα σπασμενα καταστηματα etc etc.(οσοι γνωριζετε περιοχες στις οποιες υπαρχει εντονη δραση αναρχικων θα ξερετε πως απλα εκει δεν εχετε να φοβαστε τιποτα..ουτε τσαντακηδες ουτε ναρκωμανεις ουτε τιποτα)
Επεισης Δεν ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΝΑΓΚΑΣΕΙΣ τον καθε ανηλικο να παει σπιτι του.Προφανος και γνωριζει τις πραξεις του και Ξερει οτι αναπασα στιγμη μπορει να πληγωθει.
Εδω ομως ερχετε το θεμα...Ο πιτσιρικας Επαιζε στην εδρα του,ξερει την περιοχη και πιστεψτε με ειναι πραγματικα πολυ ευκολο να σε χασουν οι αστυνομικοι εκει περα.Επιπλεον οταν ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ ΟΤΙ Ο ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΕ να τραβηξει το υπηρεσιακο του οπλο και να πυροβολησει,πριν δεχθει πυρα εχεις ξεγραψει απο το μυαλο σου εκεινη την πιθανοτητα.Στην περιπτωση μας ομως ο ********** δεν δυστασε να πυροβολησει και να σκοτωσει το ανηλικο αυτο παιδι Χωρις κανενα λογο...Και τωρα θα αρχιζουν την συνιθησμενη καραμελα ολα Τα Μ.Μ.Ε. οτι και καλα η σφαιρα εξωστρακιστικε και τα Φρυδια μου κουνιουντε...Αντε ΡΕΕΕΕ ΣΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΜΑΘΕΙ ΠΛΕΟΝ...

Τελος,καλα κανουν και γινοντε οι διαδιλοσεις...Αλλα οπως ολοι καλα γνωριζουμε υπαρχουν και μερικοι ανεγκεφαλοι οι οποιοι με τις πραξεις τους Χειροτερευουν την κατασταση και πυροδοτουν περισσοτερο το κλιμα...

Αδικοχαμενε Πιτσιρικα...Να΄σε καλα εκει Ψηλα...

Edited by Fingolfin, 07 December 2008 - 09:47.
Χρησιμοποίησες δεύτερη φορά την ίδια υβριστική λέξη. Μην επαναληφθεί και τρίτη φορά!

Posted Image
Spoiler:
Spoiler:

#15 Carnival Of Rust

Carnival Of Rust

    Anime Newbie

  • Members
  • 51 posts

Posted 07 December 2008 - 06:42

Ήμαρτον παναγία μου Zauk[Lain] σε έχω για έξυπνο και σκεπτόμενο άνθρωπο ίσως σε κάποια πράγματα πρέπει να αναθεώρησης.

(οσοι γνωριζετε περιοχες στις οποιες υπαρχει εντονη δραση αναρχικων θα ξερετε πως απλα εκει δεν εχετε να φοβαστε τιποτα..ουτε τσαντακηδες ουτε ναρκωμανεις ουτε τιποτα)

Σε παρακαλώ τα Εξάρχεια είναι γνωστή "αναρχομάνα" και ειδικά από την εποχή του 80 όσον αφορά τα ναρκωτικά και ναρκομανείς εκεί που δρούνε οι αναρχικοί μια βόλτα στη πλατεία των Εξαρχείων και στους πεζοδρόμους θα σε κάνουνε να αναθεωρήσεις.Όσο για τσαντάκηδες ειδικά για τα Εξάρχεια έχω γνωστούς που έχουνε φάει φερμά από εκεί.


Και επίσης μου υποστηρίζεις ότι και καλά κάνουνε και χάνεις το ζητούμενο και μου βρίζεις το μπάτσο που σαφώς ήτανε απαράδεκτο να εκτελέσει εν ψυχρό το πιτσιρικά.Αλλα ας τα βάλουμε με λογική μη τον βγάλουμε και ιερομάρτυρα σαφώς και είναι άσχημο ένα παιδί να τελειώνει έτσι απότομα και άδικα αλλά τη δουλειά είχε να κάνει και αυτός ντού στο περιπολικό με καδρόνια και διάφορα.?

Και επειδή τα παιδάκια που κάνανε ντού στο περιπολικό δεν ήτανε ιδεολογικοί αναρχικοί αλλα χαοτικοί δεν είχανε κανένα δικαίωμα να κάνουνε επίθεση στους αστυνομικούς (άρα προκαλείς τη τύχη σου).


Οι Αναρχικοι δεν εχουν καμια μα ΚΑΜΙΑ σχεση με τα σπασμενα καταστηματα etc etc.

Τη λες βρε παιδί μου εγώ ένα παράδειγμα θα σου πω πιτσιρικάς αναρχικοί στο Κολωνό σπάγανε της πλάκες από το λόφο σκούζε για να μαζέψουνε πέτρες και φτιάχνανε μολότοφ και εγώ με τα ματια μου έχω δει να λεηλατούνε μαγαζιά στη βασιλής σοφίας σε αντιπολεμική διαδηλώσει.


Στο παιδί ο πραγματικός του φονιάς δεν είναι ο μπάτσος αλλά αυτός που του πιπίλισε τα μυαλά για να αντιδράει έτσι ο φανατισμός είναι ο μεγαλύτερος δολοφόνος.
Posted Image