Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Suzumiya Haruhi no Yuuutsu


  • Please log in to reply
397 replies to this topic

#31 odin

odin

    Lord of valhalla

  • Retired Staff
  • 1,535 posts

Posted 06 September 2006 - 17:47

[spoiler:ce7bb41a21]Συγνωμη αλλα γιατι επρεπε να δημιουργησει aliens,time travellers,espers (spirit like ''things'') ενω θα μπορουσε να καταστρεψει ολο τον κοσμο πλην της Ιαπωνιας.Ετσι θα συνεχιζε να ενιωθε μοναδικη :dry: [/spoiler:ce7bb41a21]
[spoiler:ce7bb41a21]Οσο για το δευτερο εχω την εντυπωση οτι στο τελευταιο επεισοδιο δημιουργησε εκ νεου τον κοσμο,εναν εναλακτικο κοσμο στον οποιο ειχε μακρυα μαλλια :?[/spoiler:ce7bb41a21]

#32 Hinamori-kun

Hinamori-kun

    Starting...

  • Members
  • 19 posts

Posted 06 September 2006 - 17:49

[spoiler:f9482005bc]Συγνωμη αλλα γιατι επρεπε να δημιουργησει aliens,time travellers,espers (spirit like ''things'') ενω θα μπορουσε να καταστρεψει ολο τον κοσμο πλην της Ιαπωνιας.Ετσι θα συνεχιζε να ενιωθε μοναδικη :dry: [/spoiler:f9482005bc]
[spoiler:f9482005bc]Οσο για το δευτερο εχω την εντυπωση οτι στο τελευταιο επεισοδιο δημιουργησε εκ νεου τον κοσμο,εναν εναλακτικο κοσμο στον οποιο ειχε μακρυα μαλλια :?[/spoiler:f9482005bc]


[spoiler:f9482005bc]Είναι από τα ερωτήματα που με τυραννούν. Τ.Τ

Βασικά, αν είχε δημιουργήσει τον καινούριο κόσμο, δεν θα υπήρχε η όλη σειρά...[/spoiler:f9482005bc]

#33 Quajafrie

Quajafrie

    I dance modestly.

  • Members
  • 523 posts

Posted 10 November 2006 - 17:26

Έχω καλά νέα για όλους τους Haruhiists εδώ πέρα...! Ανακοινώθηκε (σχεδόν) η δεύτερη season του Haruhi! Το μόνο που γνωρίζουμε μέχρι στιγμής είναι ότι θα ξεκινήσει το επόμενο φθινόπωρο... God knows.

#34 Creteus

Creteus

    Jörmungandr

  • Members
  • 652 posts

Posted 10 November 2006 - 17:45

Το επόμενο Φθινόπωρο? Έχουμε καιρό μέχρι τότε...

#35 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 10 November 2006 - 18:07

Yep it damn is true…δεν υπήρχε περίπτωση να μην γίνει 2η season της σειράς, καθώς
Α> Υπάρχει υλικό στις νουβέλες για 100eps+…
Β> O τίτλος ειναι cash cow…

Λογικά, μετά το τέλος του Kanon θα πιάσει δουλειά η ίδια ομάδα…^^

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#36 kienzan

kienzan

    Anime Elite

  • Members
  • 1,251 posts

Posted 10 November 2006 - 19:13

Γ> Η εναλακτικός τίτλος "Δεν πρόκειτε να κάτσω να το δώ..." :D
Posted Image


#37 odin

odin

    Lord of valhalla

  • Retired Staff
  • 1,535 posts

Posted 10 November 2006 - 20:36

Μπορει και να το δω αν το πιασει κανα καλο/γρηγορο fansub group.Ισως να δουμε και κατι καλυτερο απο αυτα που ειδαμε μεχρι σημερα :calm:

ΥΓ

Α> Υπάρχει υλικό στις νουβέλες για 100eps+

Dude,you 're scary :|

#38 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 20 December 2006 - 01:34

χεχε, παιδάκια, δείτε αυτο...

http://www.haruhi.tv/ zomg!Το site είναι down!
'Αν δείτε πιό προσεκτικά ώμος... (βλ. attachment)
:shock: καλό ε;

επίσης: http://asosbrigade.com/
Αν και αυτό μου βρομάει για licensing.

LfNX0dh.png


#39 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 20 December 2006 - 05:47

Για το licencing θα είμαστε σίγουροι την παρασκευή...:drinks:

Επίσης παίδες αντιγράφω από ANN...

Haruhi Suzumiya in Gaza
According to this afpbb article, during a recent Gaza City protest against Hamas, a young girl brandished a placard with a picture of Haruhi Suzumiya that said, "Stop Killing the Children." The protest was in reaction to a drive-by-shooting in which 3 children died.

Posted ImagePosted Image

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#40 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 20 December 2006 - 11:24

Σήμερα έχει και link...
http://www.haruhi.tv/
που σε πάει εδω:
http://www.haruhi.tv/escapeprogram.html
και υπάρχει και αυτο:
http://www.haruhi.tv/literatureentry.html
Μιλαμε για πολυ psycho άτομα :clap:

LfNX0dh.png


#41 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 20 December 2006 - 14:16

Για το licencing θα είμαστε σίγουροι την παρασκευή...:drinks:
Επίσης παίδες αντιγράφω από ANN...
Posted ImagePosted Image

Εντυπωσιακά νέα θα έλεγα για ένα anime να είναι σε πανό διαμαρτυρίας σε μια χώρα που μάλλον δεν θα περίμενε κανείς κάτι τέτοιο... Όμως ρε παιδιά είναι όντως τόσο καλό το Haruhi; Γιατί εγώ είδα τα 2 "πρώτα" επεισόδια και δεν γέλασα σχεδόν καθόλου. Μου δόθηκε η εντύπωση ότι είναι κάτι διαφορετικό και ξεχωριστό μεν, αλλά παρόλα αυτά δεν το απόλαυσα καθόλου. Και μιας και η πλοκή φαντάζομαι δεν είναι το ατου του anime αφού έτσι κι αλλιώς τα επεισόδια είναι μπερδεμένα, είπα να το σταματήσω. Δεν ξέρω, ίσως είναι και θέμα γούστου, αλλά με τόση δημοσιότητα αναρωτιέμαι αν υπήρχε περίπτωση να μου αρέσει αν το έβλεπα όλο.

#42 Quajafrie

Quajafrie

    I dance modestly.

  • Members
  • 523 posts

Posted 20 December 2006 - 20:15

Πρέπει να δεις μέχρι το 5ο επεισόδιο τουλάχιστον για να καταλάβεις τη σειρά ;)

Άσχετο, όσων αφορά το haruhi.tv, περιέχει λόγια της Yuki απ'το 4ο novel, που όσο έχω διαβάσει είναι superwtflolwow και πολύ καλύτερο από το πρώτο. Απ'ότι φαίνεται λοιπόν η νέα σειρά θα περιέχει υλικό απ'αυτό το volume... yay

#43 just reaper

just reaper

    Anime Amateur

  • Members
  • 126 posts

Posted 25 December 2006 - 14:02

Εγώ επιτέλους το τέλειωσα το άνιμε. ( Ρημάδι wow μας έχεις καταστρέψει.)
Το είδα με την κανονική σειρά και όχι ανακατεμένο. Δηλαδή το 14 επεισόδια είναι κάπου στη μέση. Καλό θα ήταν να βγει και δεύτερη σεζόν γιατί το αφήνουν πολύ κενό. Οι εντυπώσεις μου ήταν ωραία άρχισε αλλά όχι ουσιαστικό τέλος.

#44 Quajafrie

Quajafrie

    I dance modestly.

  • Members
  • 523 posts

Posted 27 December 2006 - 11:20

Ε αφού το είδες με την κανονική σειρά πώς να είχε κανονικό τέλος... Καλά όχι πως το τέλος του 14ου επεισοδίου είναι το πραγματικό τέλος, αλλά είναι πολύ καλύτερο τέλος απ'το 9ο επεισόδιο.

Η δεύτερη season θα σας καταπλήξει, ακούστε με...

#45 Sasuke_Uchiha

Sasuke_Uchiha

    sasuke > chuck norris

  • Members
  • 6 posts

Posted 10 January 2007 - 20:13

http://video.google.com/videoplay?docid=-471685983984868123&q=haruhi+suzumiya&hl=en
αυτο το amv ειναι για ολους τους fun τις haruhi suzumiya.
ο τυπος εδο εχει κανει καταπλικτικη δουλεια, θελω να μου πιτε τιν αποψη σας. εγω παντος εχω μεινει αφονως..

enjoy it..!
Posted Image