Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Suzumiya Haruhi no Yuuutsu


  • Please log in to reply
397 replies to this topic

#16 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 29 June 2006 - 08:35

μιλάμε το πρώτο επεισόδιο με έστειλε στα πατώματα από τα γέλια... ήταν απλά ανπιστευαμπλ... Σιγά σιγά κατεβαίνουν και τα υπόλοιπα για θέαση...

#17 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1,005 posts

Posted 03 July 2006 - 13:36

Padakia, aurio to bradu teleutaio episodeio............ :cry:
As mas krathsoun loipon ta biblia kai to manga. :greece: A kai tha kanw kai ena megapackaki me mpolika pragmatakia. ;) ("Mpolika", basika tha balw oti uparxei xD)

oR4yYRl.gif


#18 odin

odin

    Lord of valhalla

  • Retired Staff
  • 1,535 posts

Posted 07 July 2006 - 20:57

--Δε διαβασα τα υπολοιπα ποστ για να αποφυγω τα spoilers--

Ρε παιδια εχασα επεισοδια ή ειναι η ιδεα μου???
Στο τελος του τριτου επισοδιου η Yuki λεει στον (δεν θυμαμαι το ονομα του)
οτι αυτη και η haruhi ειναι aliens.Στο τεταρτο επεισοδιο (πρωταθλημα baseball) αφ'ενος μπηκε ενας καινουριος τυπος στην ομαδα,αφέτερου γινονται αναφορες σε κατι πραγματα που σχετιζονται με την foul mood της haruhi.Η απορια μου ειναι η εξης:
Σε ποια ακριβως φαση εξηγουνται ολα αυτα???
Εχασα καποιο επεισοδιο???
Στο τελος του τριτου γινεται η αναφορα που ειπα παραπανω και μετα μου δινεται η εντυπωση οτι ''εχασα'' καποιες εξελιξεις.
Τι φταιει??
Γιατρε ειμαι καλα???
Μηπως να συνεχισω το honey and clover αντι να παιδευομαι με αυτο???



--Θα εκτιμουσα καποια απαντηση χωριε spoilers--
--Ευχαριστω εκ των προτερων--

#19 YaTa

YaTa

    Αρχαιολάτρης

  • Retired Staff
  • 1,939 posts

Posted 07 July 2006 - 22:15

Όπως έχει αναφερθεί πολλαπλώς, τα επεισόδεια δεν είναι με την πραγματική σειρά, οπότε μην ανησυχείς.... :kakashithumbup:

Just keep on watching!!! :kakashithumbup: :kakashithumbup:
1

#20 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 08 July 2006 - 04:45

Kαι επίσης, συνέχισε το H&C γιατί IMO είναι απείρως ανώτερο ανιμε (σεναριακά τουλ.).... :bleh: 8D

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#21 samurai_pizza_dora

samurai_pizza_dora

    Just do it!

  • Members
  • 774 posts

Posted 11 July 2006 - 08:41

Kαι επίσης, συνέχισε το H&C γιατί IMO είναι απείρως ανώτερο ανιμε (σεναριακά τουλ.).... :bleh: 8D



Ναι ναι ναι dante!!!!!!Μαζί σου είμαι!!!!!!! Ακριβώς το ίδιο είπα και εγώ όταν τελείωσα αυτό το πολυσυζητημένο Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!!! :shock:
Ότι αυτό το super overrated anime δεν έχει φτάσει ούτε το ένα χιλιοστό του Evangelion και ότι το αγαπημένο μου anime παραμένει το Honey and Clover!

Καλά αρχίζω να θεωρώ τον εαυτό μου πολύ χαζό. :cry: Δεν καταλαβαίνω τι του βρήκαν οι fans και τρελάθηκαν...Ή εγω είμαι ηλίθια ή αυτή η φασαρία είναι για το τπτ.Εντάξει υπήρχαν κάποια νοήματα αλλά έλεος!!!Δεν είναι και το αριστούργημα των εποχών...

#22 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1,005 posts

Posted 11 July 2006 - 08:43

Kαι επίσης, συνέχισε το H&C γιατί IMO είναι απείρως ανώτερο ανιμε (σεναριακά τουλ.).... Bleh Laugh


Ρεμαλι boss... :dry: :bleh: Haruhi ownz the World~ :hehe:
Δεν πιάνετε την τέχνη ρε παιδιά... :dry: :greece:

Τέσπα κάποιοι μίλησαν για συνέχεια του Ανιμε. Εγώ ωστόσο έχω τις αμφιβολίες μου... Ακομα και random να έβαζαν τα επισόδεια έχουν ήδη δειχθεί επισόδεια ακόμα και από το 6ο volume του Manga. Πιστεύω ότι η μόνη λύση θα ήταν να ξαναδείξουν τα επισόδεια ξανά με τη σωστή σείρα. (Θα ήταν τρύπα στο νερό απλά να δείξουν τα επισόδεια με λάθος σειρά αφού στην πρώτη σειρά είχαν λόγο ενώ τώρα ακόμα και να έχουν θα βγει "χαλασμένο")

oR4yYRl.gif


#23 just reaper

just reaper

    Anime Amateur

  • Members
  • 126 posts

Posted 28 August 2006 - 18:57

Όντως είναι πολύ καλό άνιμε. Στην αρχή ψιλοκόλησα. Μετά όμως μου την έδωσε που ήταν μπερδεμένα τα επεισόδια και το σταμάτησα για να το δω όταν θα βγουν όλα τα επεισόδια με τη σειρά. Ξέρει κανεις την αντιστοιχία των επεισοδίων;

#24 Quajafrie

Quajafrie

    I dance modestly.

  • Members
  • 523 posts

Posted 28 August 2006 - 20:15

2
3
5
10
13
14
4
7
6
8
1
12
11
9

Αυτή είναι η χρονολογική σειρά.

#25 just reaper

just reaper

    Anime Amateur

  • Members
  • 126 posts

Posted 28 August 2006 - 20:31

Thanx. Πάω να ξαναρχίσω

#26 neeTHREE

neeTHREE

    Anime Freak

  • Members
  • 360 posts

Posted 29 August 2006 - 00:11

Ρεμαλι boss... Dry Bleh Haruhi ownz the World~ Hehe
Δεν πιάνετε την τέχνη ρε παιδιά... Dry Greece


To μετανιοσες αυτο λιγο καιρο μετα :bleh:

Το θεμα ειναι οτι το ανιμε μπορη να βγαλη δευτερο season.Ηπαρχουν 8 novels και ακομα βγαζει! Ηποθεστε οτι καθε novel ειναι 10 επισοδια..Καθε season 10 επισοδηα..μας κανουν 8 seasons...
Posted Image

#27 Quajafrie

Quajafrie

    I dance modestly.

  • Members
  • 523 posts

Posted 29 August 2006 - 07:53

Novels με κανονική ιστορία σε στυλ Melancholy υπάρχουν μόνο 2 ακόμα (The Disappearance of Haruhi Suzumiya και The Intrigues of Haruhi Suzumiya) και σχεδόν όλες οι αυτόνομες ιστορίες έχουν εξαντληθεί. Οπότε το πολύ να χωράει άλλη μια season και δύσκολα...

#28 Hinamori-kun

Hinamori-kun

    Starting...

  • Members
  • 19 posts

Posted 06 September 2006 - 15:27

Kαι επίσης, συνέχισε το H&C γιατί IMO είναι απείρως ανώτερο ανιμε (σεναριακά τουλ.).... :bleh: 8D



Ναι ναι ναι dante!!!!!!Μαζί σου είμαι!!!!!!! Ακριβώς το ίδιο είπα και εγώ όταν τελείωσα αυτό το πολυσυζητημένο Suzumiya Haruhi no Yuuutsu!!! :shock:
Ότι αυτό το super overrated anime δεν έχει φτάσει ούτε το ένα χιλιοστό του Evangelion και ότι το αγαπημένο μου anime παραμένει το Honey and Clover!

Καλά αρχίζω να θεωρώ τον εαυτό μου πολύ χαζό. :cry: Δεν καταλαβαίνω τι του βρήκαν οι fans και τρελάθηκαν...Ή εγω είμαι ηλίθια ή αυτή η φασαρία είναι για το τπτ.Εντάξει υπήρχαν κάποια νοήματα αλλά έλεος!!!Δεν είναι και το αριστούργημα των εποχών...

Θα συμφωνήσω απόλυτα. Νομίζω όμως ότι η επιτυχία του βασίζεται στο ότι τα επεισόδια ήταν με μπερδεμένη σειρά.

Εγώ πάντως το διασκέδασα. Ωραία η ιστορία, ωραίοι οι χαρακτήρες, αλλά θα προτιμούσα αν μας έδειχναν περισσότερα, π.χ. για τη Yuki και τη Mikuru. Είναι λίγο incomplete όσον αφορά το character development, κατά την ταπεινή μου γνώμη. Και δεν με έκανε να κολλήσω όπως έγινε με το Ouran High School Host Club, που άρχισα να το βλέπω τη μέρα που τελείωσα το Suzumiya Haruhi no Yuutsu. Περίεργο...

#29 odin

odin

    Lord of valhalla

  • Retired Staff
  • 1,535 posts

Posted 06 September 2006 - 16:21

Θα συμφωνήσω απόλυτα. Νομίζω όμως ότι η επιτυχία του βασίζεται στο ότι τα επεισόδια ήταν με μπερδεμένη σειρά.

Συμφωνω απολυτα.Περα απο το γεγονος οτι τα επισοδια παιζοταν με ανακατεμενη σειρα ηταν ενα συμπαθητικο anime με καλο σχεδιο/animation.
Tο πως βεβαια το να προβαλλεται ενα anime με αυτο τον τροπο αρκει για να θεωρειται τοσο καλο....

Καιμιας και ποσταρω εδω...
Ας μου λυσει καποιος μια απορια.
Σε μια φαση η Haruhi λεει στον Kyon οτι απο τοτε που [spoiler:bcd841ed20] συνηδητοποιησε το ποσοι ανθρωποι υπαρχουν στον κοσμο στραφηκε σε ''weird'' πραγματα.Αλλα αν σοκαριστηκε τοσο πολυ απο τον κοσμο,τοτε ...γιατι δεν τον κατεστρεψε για να φτιαξει εναν καινουριο :?[/spoiler:bcd841ed20]

#30 Hinamori-kun

Hinamori-kun

    Starting...

  • Members
  • 19 posts

Posted 06 September 2006 - 17:10

[spoiler:6d976fe773] συνηδητοποιησε το ποσοι ανθρωποι υπαρχουν στον κοσμο στραφηκε σε ''weird'' πραγματα.Αλλα αν σοκαριστηκε τοσο πολυ απο τον κοσμο,τοτε ...γιατι δεν τον κατεστρεψε για να φτιαξει εναν καινουριο :?[/spoiler:6d976fe773]


[spoiler:6d976fe773]Μπορούμε να πούμε ότι αυτό έγινε κάπως, γιατί εκείνη τη στιγμή δημιουργήθηκαν εξωγήινοι, άνθρωποι από το μέλλον και espers (ποτέ δεν κατάλαβα τι σήμαινε αυτή η λέξη.) Τ.Τ

Κι εξάλλου, στο ep 14 πήγε να κάνει κάτι τέτοιο, αλλά την εμπόδισε ο Kyon.[/spoiler:6d976fe773]