Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

ANTI FEMINISM & Piass (Visual-Punk)


  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#1 ATANASHIOSU

ATANASHIOSU

    Anime Fan

  • Members
  • 306 posts
  • Location札幌

Posted 17 October 2008 - 18:25

Τελευταία κόλλησα με τους ANTI FEMINISM που είναι πραγματική... αναρχία! Τυπικό δείγμα visual-punk. Πραγμάτικα heavy μουσική και τρομακτικές παραστάσεις. Ο τραγουδιστής κάνει ιδιαίτερα επικίνδυνα κόλπα και έχει τη φήμη του καλυτέχνη που έχει νοσιλευθεί περισσότερο από κάθε άλλο. Επίσης έχει κάνει τη δισκογραφική εταιρεία Anarchist Records.

[media]http://jp.youtube.com/watch?v=SnN0dLnMQHY[/media][media]http://jp.youtube.com/watch?v=qrjWE0ltIqw&feature=related[/media][media]http://jp.youtube.com/watch?v=5RUh3VU2dgc&feature=related[/media][media]http://jp.youtube.com/watch?v=yBAgj6DQoGA&feature=related[/media]
Άλλο πολύ καλό συγκρότημα είναι οι Piass. (ή the Piass)

[media]http://jp.youtube.com/watch?v=eJx3FFn4Lbk&feature=related[/media][media]http://jp.youtube.com/watch?v=fDJuNLI9nt0&feature=related[/media]

Edited by ATANASHIOSU, 17 October 2008 - 20:02.

Ὧδε ἡ σοφία ἐστίν· ὁ ἔχων νοῦν ψηφισάτω τὸν ἀριθμὸν τοῦ θηρίου, ἀριθμὸς γὰρ ὑπολογιστoῦ ἐστίν· καὶ ὁ ἀριθμὸς αὐτοῦ 1010011010.


#2 Seirios

Seirios

    Έκτακτος νεαρός...

  • Members
  • 776 posts

Posted 17 October 2008 - 18:42

κάποια πράγματα καλύτερα να τα κάνουν αυτοι που ξέρουν....

[media]http://www.youtube.com/watch?v=sNyTjjvfNyE[/media]
[media]http://www.youtube.com/watch?v=eOqVSA5-nys&feature=related[/media]
[media]http://www.youtube.com/watch?v=v_09wFxoaeQ[/media]

οι άλοι ας αχοληθουν με κλιματισκικά
Posted Image
Spoiler:

#3 Sacrous

Sacrous

    Ghost Hunter

  • Members
  • 231 posts

Posted 17 October 2008 - 18:47

οι άλοι ας αχοληθουν με κλιματισκικά


Έλειωσα !!!!!!
:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

Posted Image


#4 ATANASHIOSU

ATANASHIOSU

    Anime Fan

  • Members
  • 306 posts
  • Location札幌

Posted 17 October 2008 - 19:06

Άκρως ρατσιστικό το σχόλιο. Αποδεικνύεις πόσο κολλημένος και στενόμυαλος μπορεί να είναι κάποιος.

Δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος να κάνουμε σύγκριση σε συγκροτήματα. Το κάθε συγκρότημα έχει τα χαρακτηριστικά του και δεν πρέπει να κρίνεις τη χώρα αλλά τη μουσική. Αν θέλεις να κάνεις πρόταση άλλων συγκροτημάτων είναι δεκτό, αλλά δεν πρέπει να κρίνεις τα συγκροτήματα.

Ὧδε ἡ σοφία ἐστίν· ὁ ἔχων νοῦν ψηφισάτω τὸν ἀριθμὸν τοῦ θηρίου, ἀριθμὸς γὰρ ὑπολογιστoῦ ἐστίν· καὶ ὁ ἀριθμὸς αὐτοῦ 1010011010.


#5 Seirios

Seirios

    Έκτακτος νεαρός...

  • Members
  • 776 posts

Posted 17 October 2008 - 19:11

δεν τους έκρινα επιδι ήταν ιαπωνέζοι...ετσι το εξέλαβες εσυ....απλα ήταν ότι πιο κακόγουστο έχω ακούσει στη ζωή μου....δεν είχε ίχνος μουσικης,τα όργανα παίζει να ήταν και ακούρδιστα και όσων αφορά το θέαμα ήταν αποκρουστικο...

πάντα με τα δικά μου γουστα.....
Posted Image
Spoiler:

#6 ATANASHIOSU

ATANASHIOSU

    Anime Fan

  • Members
  • 306 posts
  • Location札幌

Posted 17 October 2008 - 19:25

"οι άλοι ας αχοληθουν με κλιματισκικά" ← Αυτό είναι ρατσιστικό και δεν μπορώ να το εκλάβω παρά ως ρατσιστικό. Τα υπόλοιπα σχόλιά σου τα δέχομαι (αν και δε συμφωνώ), αλλά αυτό σβήστο.

Προσωπικά μου αρέσει αυτή η ωμότητα στη μουσική τους και το θέαμα δένει με το ύφος του συγκροτήματος. Σε μερικούς θα αρέσει, σε μερικούς όχι, γούστα είναι αυτά.

Και κάτι ακόμα. Τα συγκροτήματα που ανέφερες είναι metal, ενώ εγώ μιλάω για punk. Είναι διαφορετικά είδη και δεν υπάρχει λόγος σύγκρισης. Μάθε πρώτα να διακρίνεις τα είδη της μουσικής.

Edited by ATANASHIOSU, 18 October 2008 - 03:09.

Ὧδε ἡ σοφία ἐστίν· ὁ ἔχων νοῦν ψηφισάτω τὸν ἀριθμὸν τοῦ θηρίου, ἀριθμὸς γὰρ ὑπολογιστoῦ ἐστίν· καὶ ὁ ἀριθμὸς αὐτοῦ 1010011010.


#7 Seirios

Seirios

    Έκτακτος νεαρός...

  • Members
  • 776 posts

Posted 18 October 2008 - 04:41

ρε συ δεν είναι ρατσιστικο....δεν θα πεθάνουμε και μέσα στη σοβαρότητα....για πλάκα το είπα....δεν βλάπει και λίγο καυστικό χιουμορ...είπα για τα κλιματισικα επιδη είναι ιαπωνέζοι...μου αρέσουν κάποια ιαπωνέζικα κομμάτια αν και δεν έχω ασχοληθει πολυ...και δεν είμαι ρατσιστης με τους ιάπωνες...καθε άλο τους θαυμαζω...αλλιως δεν θα έβλεπα ανιμες...
Posted Image
Spoiler:

#8 ATANASHIOSU

ATANASHIOSU

    Anime Fan

  • Members
  • 306 posts
  • Location札幌

Posted 18 October 2008 - 07:14

Το χιούμορ είναι καλό, αλλά έχει κάποια όρια και όταν τα υπερβαίνει γίνεται προσβλητικό. Πιστεύω ότι δεν είχες κακή πρόθεση, αλλά να ξέρεις ότι ο τρόπος που εκφράστηκες με ενόχλησε. Για σένα είναι πλάκα, αλλά υποσυνείδητα περνάει ως αλήθεια. Και το χειρότερο είναι ότι την ίδια καραμέλα πιπιλάνε πολλοί: "Έλα τι ξέρουν οι Ιάπωνες από μουσική". Μπορείς να κρίνεις το συγκεκριμένο συγκρότημα, αλλά όχι ολόκληρο το λαό. Και να ξέρεις ότι οι Ιάπωνες δε κάνουν μόνο Anime και κλιματιστικά.

Ελπίζω πως κατάλαβες τι θέλω να πω και περιμένω να σβήσεις αυτό που σου είπα.

Ὧδε ἡ σοφία ἐστίν· ὁ ἔχων νοῦν ψηφισάτω τὸν ἀριθμὸν τοῦ θηρίου, ἀριθμὸς γὰρ ὑπολογιστoῦ ἐστίν· καὶ ὁ ἀριθμὸς αὐτοῦ 1010011010.


#9 Seirios

Seirios

    Έκτακτος νεαρός...

  • Members
  • 776 posts

Posted 18 October 2008 - 07:20

ρε ψηλε! δεν μιλισα για το λαο....για τους συγκεκριμένους μίλισα....
σου είπα μου αρέσουν πολλά ιαπωνέζικα τραγούδια...ξεκίνησα απο τις ανιμε εισαγωγες και κοιταξα και μερικά άλλα....ναι είναι πολυ ενδιαφέροντα...απλά οι συγκεκριμένοι δεν μου άρεσαν καθόλου...δεν ξέρω πιο είναι το όριο σου στο χιουμορ και που σταματάει...ο καθένας έχει το δικό του,δεν είπα κάτι τραγικο πιστεύω....στην τελική απλα εξέφρασα την άποψή μου σατυρικά...δεν έβρησα ούτε προσεβαλα κανέναν.χαλάρωσε...

Edited by Seirios, 18 October 2008 - 07:40.

Posted Image
Spoiler:

#10 ATANASHIOSU

ATANASHIOSU

    Anime Fan

  • Members
  • 306 posts
  • Location札幌

Posted 18 October 2008 - 07:39

Το χιούμορ σου είχε ρατσιστική βάση. Αν θέλεις να σατυρήσεις πες π.χ. "Μου φαίνονται χάλια", "Ακούγονται σαν κομπρεσέρ", "Καλύτερα να ακούσω άλογο να γκαρίζει". Ο συσχετισμός που έκανες με τα κλιματιστικά, ακόμα και ως χιούμορ είναι ρατσιστικός. Μπορεί να πιστεύεις ότι δεν είπες τίποτα κακό, αλλά σου λέω ότι εμένα με ενόχλησε. Δεν έχω να σου πω κάτι άλλο, από δω και πέρα εξαρτάται από σένα το πόσο θα σεβαστείς το συνομιλητή σου.

Ὧδε ἡ σοφία ἐστίν· ὁ ἔχων νοῦν ψηφισάτω τὸν ἀριθμὸν τοῦ θηρίου, ἀριθμὸς γὰρ ὑπολογιστoῦ ἐστίν· καὶ ὁ ἀριθμὸς αὐτοῦ 1010011010.


#11 Seirios

Seirios

    Έκτακτος νεαρός...

  • Members
  • 776 posts

Posted 18 October 2008 - 08:01

αφού ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ φιάχνουν καλύτερα κλιματιστικά από την Punk που παίζουν...γενικότερα φιαχνουν καλα κλιματισικά...

είναι σαν να μου λες πως λέγοντας ότι οι ιάπωνες φιαχνουν καλύτερα κλιματιστικά απο τους υπόλοιπους έχει ρατσιστική βαση. γιατι με αυτον τον τρόπο εννοώ ότι οι αλοι δεν φιαχνουν καλά κλιματισικά...άρα μιλάω ρατσιστικά....

έχουμε διαφορετική άποψη για την σάτυρα λοιπον....δεν πρόκειτε να αλάξει αυτο. για αυτόν τον λόγο το θέμα τελειώνει εδω απο μέρους μου.και προσωπικά πιστευω οτι το να πω "καλύτερα να ακούσω άλογο να γκαριζει" περνάει τα όρια της σάτυρας και μπένει στα χωράφια της προσβολής. το θέμα λυγει για μένα.
Posted Image
Spoiler:

#12 iloveL

iloveL

    Anime Freak

  • Members
  • 293 posts

Posted 18 October 2008 - 08:15

κάποια πράγματα καλύτερα να τα κάνουν αυτοι που ξέρουν....


οτι να ναι XDD

τι ξερουν καλυτερα να κανουν οι kreator , oi slayer+slipknot? το visual punk?

lol

(αντε αν ελεγες Misfits να το καταλαβαινα)

----
να πω κατι ασχετο εγω ακουσα τυχαια απο j punk-horror anti kranke
τους εχεις ακουσει ATANASHIOSU?
πρωτη φορα ακουω ιαπωνα εγω απο οσα εχω ακουσει που λεει το RRRR !! χωρις να το πει λ.
λεει συνεχεια ρρρρ. xD cute. μου εκανε εντυπωση γι'αυτο το χαζο σχολιο.

#13 Seirios

Seirios

    Έκτακτος νεαρός...

  • Members
  • 776 posts

Posted 18 October 2008 - 08:19

Πραγμάτικα heavy μουσική και τρομακτικές παραστάσεις.

σε αυτό βασίστικα....
Posted Image
Spoiler:

#14 iloveL

iloveL

    Anime Freak

  • Members
  • 293 posts

Posted 18 October 2008 - 08:21

ok ^^

(αλλα εμενα μου ειναι αδυνατον να τους συγκρινω)

--
EDIT: τωρα το ειδα. κοιτα ποσα support members εχουν! xDDD:hahaha: cool

και παλι ειναι και εδω ο kisaki. ααααααα αμαν ειναι παντου. οπου παω τον βλεπω λολ λολ
---

EDIT ΞΑΝΑ: sorry για τα edit. ειναι σπαστικο γιατι δεν ξερω αν θα τα δειτε τωρα μετα απο ωρα.
τωρα εγω ειδα ολα οσα λεγατε
και επειδη πεταχτηκα πριν στο ασχετο νομιζω πως πρεπει να συμπληρωσω. ναι ειναι ρατσιστικο
αυτο που λες ας μην το εννοεις +
δεν μ'αρεσει η συγκριση αναμεσα σε punk και metal ~ δεν στεκει

edit number 500 lol : ok δεν ξερω αν ειναι ρατσιστικο γιατι δεν ειχε τετοια προθεση.
αλλα ειναι χαζη προσβολη/αστειο. αν εμενα μου ελεγαν δεν ξερεις απο μουσικη γιατι εισαι ελληνιδα.. θα τα χα παρει.~
anyway αφου εξηγησες οτι δεν το εννοεις. χαζομαρα που το συνεχισα.απλα εχει δικιο που δεν το βρηκε αστειο.

Edited by iloveL, 18 October 2008 - 10:48.


#15 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 18 October 2008 - 23:48

Να μπώ και εγώ στη παρέα? :P

-Πρώτον, έχοντας εδώ και λίγη ώρα ακούσει μερικά κομμάτια, λίγο αρνητικά προκατελειμένος λόγβ του (κατ' εμέ) αντιπαθητικού ονόματος, σίγουρα αυτό που φτάνει στα αυτιά μου δε θα το έλεγα punk. Με κανένα μα κανένα θεό όμως. Πιο πολύ σε thrash χωρίς όλη αυτή την υπερεπιθετικότητα (στο πιο ροκ του) θα το έλεγα.

-Δεύτερον, σαφώς και δε θα το σύγκρινα με οτιδήποτε μα οτιδήποτε που έχω ακούσει απο τη Δύση. Όχι, δεν είναι θέμα καταγωγής. Υπάρχουν πραγματικά τρομερές μπάντες απο την Ιαπωνία και στο συγκεκριμένο είδος. Απλά...πως να το πώ, μου ακούγεται ψεύτικο ή στη χειρότερη απομίμηση.

-Τρίτον, δέχομαι ότι μπορεί να έχω άδικο. Θα ακούσω όσο μπορώ ακόμη τις επόμενες μέρες να δούμε μήπως και μου κάνει το κλικ που φένεται να χάνω τώρα.

υ.γ. don't take forumz so seriously :P
Posted Image