Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Ti σημαίνει Bleach ???


  • This topic is locked This topic is locked
39 replies to this topic

#31 Noitora

Noitora

    δεν αλλαζω τα stats μου:o

  • Members
  • 43 posts

Posted 17 October 2008 - 17:41

και γω απο οτι ξερω,bleach σημαινει ξασπριζω,ασπριζω με χλωρινη και τετοια γενικοτερα.στο λεξικο μου το αναφερει ως ξεθοριασμενο^^
μαλλον ειναι λιγο out το λεξικο:knock-knock:
μπορει να μου καποιος γιατι χρησοποιουνται τοσο πολυ τα ισπανικα,αλλα επισης σε πολλες φασεις ακουγεται μουσικη σε ισπανικο στυλ(το καταλαβαινω απο την κιθαρα):nbleed:
Posted Image



#32 Seirios

Seirios

    Έκτακτος νεαρός...

  • Members
  • 776 posts

Posted 17 October 2008 - 17:46

γιατί ο κουμπο είναι μισος ισπανος!
Posted Image
Spoiler:

#33 Noitora

Noitora

    δεν αλλαζω τα stats μου:o

  • Members
  • 43 posts

Posted 17 October 2008 - 18:02

αχααα!
ετσι προεκυψαν τα ισπανικα.:stubborn:
Posted Image



#34 Casshern

Casshern

    Ειναι Απλα Cool

  • Members
  • 691 posts

Posted 17 October 2008 - 18:29

TI MLKIEΣ ΕΙΝΑΙ ΙΣΠΑΝΟΣ Κ ΕΤΣΙ,ΛΟΛ!!,ΚΑΘΑΡΟΣ ΙΑΠΩΝΑΣ ΕΙΝΑΙ!!:smokingg:ΑΠΛΩΣ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Η ΙΣΠΑΝΙΚΗ ΚΟΥΛΤΟΥΡΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΕΒΑΛΕ ΠΟΛΛΑ ΙΣΠΑΝΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ(ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΟΝΟΜΑΤΑ,ΤΟΠΟΘΕΣΙΕΣ,ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ)!



Posted Image






#35 Seirios

Seirios

    Έκτακτος νεαρός...

  • Members
  • 776 posts

Posted 18 October 2008 - 03:18

TI MLKIEΣ ΕΙΝΑΙ ΙΣΠΑΝΟΣ Κ ΕΤΣΙ,ΛΟΛ!!,ΚΑΘΑΡΟΣ ΙΑΠΩΝΑΣ ΕΙΝΑΙ!!:smokingg:ΑΠΛΩΣ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Η ΙΣΠΑΝΙΚΗ ΚΟΥΛΤΟΥΡΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΕΒΑΛΕ ΠΟΛΛΑ ΙΣΠΑΝΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ(ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΟΝΟΜΑΤΑ,ΤΟΠΟΘΕΣΙΕΣ,ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ)!

'

ο κουμπο ειναι μισος ισπανος...

ευχαριστω για την προσοχη σας....
Posted Image
Spoiler:

#36 sleepless

sleepless

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 69 posts

Posted 20 October 2008 - 14:06

'

ο κουμπο ειναι μισος ισπανος...

ευχαριστω για την προσοχη σας....


ωστε ετσι εξηγουνται οι μουσικες με τις κιθαριτσες των μεξικανικων σειρων:oo:
η τα αλλα ονοματα που δεν μπορουν να προφερουν οι ιαπωνες voice actors :hahaha:

#37 RiDeLub

RiDeLub

    - ΡίΝΤεΛουμπ -

  • Members
  • 1,010 posts

Posted 20 October 2008 - 20:05

Ναι και η μάνα, της κουμπάρας, του μπατζανάκη του είναι αφρο-αμερικάνα με καταγωγή από την Ισλανδία (μισή άφρο μισή εσκιμόος).
[off-topic] Επίσης ο παππούς του Kishimoto ήταν ninja (και είχε και μπρελόκ)

Αυτό το thread αλλιώς ξεκίνησε και αλλιώς κατάντησε....

Για να δικαιολογήσω πάντως και το post μου, και εγώ όταν είχα ξεκινήσει το Bleach κάπου είχα διαβάσει την ιστορία με το μαλλί και αυτή υποστηρίζω.

Η άλλη δεν με χαλάει ως μια βαθιά ερμηνεία της σκέψης του δημιουργού (λέμε τώρα)...

- Επέζησα και εγώ από το φαγητό του Κ.Ε.Τ.Θ Αυλώνας -

Posted Image


#38 KnightOfOblivion

KnightOfOblivion

    Starting...

  • Members
  • 1 posts

Posted 21 October 2008 - 01:12

Γεια σας παιδια ειμαι καινουργιος εδω στο φορουμ και διαβαζοντας αυτο το thread θυμιθικα
ενα κομματι απο μια συνεντευξη που ειχε δωσει ο Tite Kubo στο αμερικανικο SJ

SJ: Why did you pick Bleach as the title?
Kubo-sensei: The title wasn't Bleach when I decided to draw a story about Soul Reapers. (Shinigami) This was before I drew the one-shot manga that appeared in Akamaru Jump. The weapon wasn't a sword, but a scythe. Only Rukia had a scythe and the other characters used guns. At that point, the title was Snipe [as in "sniper"]. Right before I started drawing, I began to think that a sword would be better and realized I couldn't use Snipe as a title anymore. I began looking for a title that grasped the bigger picture. Soul Reapers (Shinigami) are associated with the color black, but it would have been boring to use "black." "White," on the other hand, can suggest black as a complementary color. So I chose "bleach" to evoke the impression of the color white.


Λιγο κουλο μου ακουγετε εμενα αλλα τεσπα :P

#39 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 21 October 2008 - 01:39

srsly I dont care about Bleach tide skip & Ariel ,just gimme a GOOD reason why this question couldnt be done in Bleach general thread.

Posted Image


#40 odin

odin

    Lord of valhalla

  • Retired Staff
  • 1,535 posts

Posted 21 October 2008 - 09:53

Γιατί να μην υπάρχει ξεχωριστό thread?Γιατί κάτι τέτοιο δεν δημιουργήθηκαν τα sub-forums?

Anyway,σχετκά με το thread αυτό καθεαυτό,η ερώτηση απαντήθηκε ήδη με κάθε δυνατό τρόπο έτσι ώστε πλέον να είναι ανοιχτό μονο προς spam,οποτε κλειδώνεται και αφήνεται ως reference.