Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

My Σκιτσάκια...


  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#1 °•πίΟu-πίΟu•°™

°•πίΟu-πίΟu•°™

    I'm just one hell of a butler :)

  • Members
  • 1,306 posts

Posted 02 October 2008 - 16:19

Είπα να ποστάρω κι εγώ, να σας δείξω τι κανω οταν εχω ορεξούλες =)

Αυτα τα κανω κοιτώντας τις εικονες απο το κινητο μου-εννοειται και δεν τα κανω απο το μυαλο μου, μακαρι να μπορουσα!! Βαζω τωρα αυτα που εχω ήδη σκαννάρει, και κατά καιρούς θα προσθέσω κι αλλα...


Αυτα.. iku ze λοιπον, Θελω τις γνωμες σας (αλλα σκεφτειτε ποσο χρονο αφιερωσα-μην ειστε κακουληδες xD :hahaha:) Και μην ξεχασετε να μου πειτε τι να διορθωσω!!!




Spoiler: This is Namikaze Minato from Naruto. Εδω απο απροσεξια μου εβαλα 6 δαχτυλα χιχιχι αλλα ποτε κανεις δεν το παρατηρει αν δεν του το πω!!!




Spoiler: Τhis is Gaara from Naruto.. Ειναι λιγο ψιλο ροζ το απο πισω, επειδη ανεβασα contrast και τετοια γιατι δε φαινοταν καλα...





Spoiler: Hitsugaya Toushirou απο Bleach




Update:


Spoiler: ο sasuke στο τετραδιο ιστοριας μου (naruto)


Spoiler: <br />Asakura Yoh (shaman king)<br />



Spoiler: uzumaki naruto (naruto)




Spoiler: L σε ψυχασθενικη μορφη!(death note)



Spoiler: Takuto Kira+Mitsuki (full moon wo sagashite) αυτο μπορω να πω οτι ηταν πιο ωραιο πριν το ζωγραφισω.. Τεσπα!




Update 29/09/09


Spoiler: June Tao απο Shaman King




Spoiler: Wakamatsu Madoka απο ..Full moon Wo Sagashite (κλασσικα!!)




And Here Comes My Most Recent And Favourite One.............. A true.. MASTERPIECE !! (ψωνιστηκα :hihi2:)


Spoiler: Uchiha Sasuke!!!!

Edited by °•πίΟu-πίΟu•°™, 30 September 2009 - 17:54.

yoJC2iXiB8biWL8b9S.gif

Spoiler:

#2 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 02 October 2008 - 16:32

πολυ καλη δουλεια πιου πιου san......Πολυ καλα σχεδια ολα.. I liked Hitsugaya kun a lot....... θα σου ελεγα μονο να μην τα βιαζεσαι τα σχεδια και να παιρνεις τον χρονο σου.... Αν αντιγραφεις καποιο σχεδιο απο μια εικονα ενα πολυ καλο τρικ ειναι να χωρισεις την εικονα σε τετραγωνακια και να να κανεις το ιδιο με το χαρτι. Επειτα αντιγραφεις ενα ενα τα τετραγωνα και ετσι σου βγαινει πιο ευκολα το τελικο αποτελεσμα.
Eπισης θα σε βοηθουσε να κανεις πιο απαλες μολυβιες οταν χρωματιζεις μια επιφανεια..... Με αυτον τον τροπο γεμιζει πιο αρμονικα και χωρις γραμμες. Μπορεις ακομη οταν τελειωνεις το χρωματισμο να την τριβεις ελαφρα με λιγο βαμβακι ωστε να μην φαινονται οι γραμμες και η φορα που ειχε το μολυβι οταν γεμιζες το σχεδιο,,,,, Keep it up dear.

#3 ssjchris

ssjchris

    Δαααμέ ρε λέσιη...δαμέ..

  • Members
  • 255 posts

Posted 02 October 2008 - 16:43

πολυ καλη δουλεια!!!!ο hitsugaya σου τα σπαει!!!λεω να βαλω και εγω μερικα σχεδια για να δω κριτηκες

Keep up the good work!!

#4 endless_inspiration

endless_inspiration

    Anime Professional

  • Members
  • 535 posts

Posted 03 October 2008 - 12:26

ωραια ειναι τα σχεδια σου.....αν και πολυ προχειρα!!!!!
πιο πετυχημενο ηταν το σχεδιο με τον Gaara(ισως γιατι του εχεις μεγαλυτερη συμπαθεια;)
κανε αυτα που σου ειπε η iri και θα βελτιωθεις πολυ...........

Posted Image
''Ολοι κάποτε σκοντάφτουμε.
Το τι κάνει κανείς μετά είναι αυτό που του φτιάχνει ή του καταστρέφει τη ζωή.
Η αξία του ανθρώπου φαίνεται στο τι κάνει μετά την πτώση''
Liza Unger, 'black out'


#5 gexion

gexion

    πάμε για σουβλάκια?

  • Members
  • 207 posts

Posted 04 October 2008 - 09:08

heyy,τα πας πολύ καλά..αν επιμείνεις κι άλλο ,και με λίγη αντιγραφή του τύπου "βλέπω και φτιάχνω" για practise,τότε σύντομα θα κάνεις θαύματα!Κι άμα γουστάρεις και την βρίσκεις τόσο,μη διστάζεις..δοκίμασε και κάτι απ'το μυαλό σου.Πιστεύω πως θα μας αρέσει!;)
Good job so far:congrats:
Posted Image

Everyone has an A C E hidden,it's Hope

#6 papadevil

papadevil

    Anime Freak

  • Members
  • 374 posts

Posted 28 October 2008 - 16:13

very nice πιου πιου keep on going xD!

#7 Glaurung

Glaurung

    Anime Fan

  • Members
  • 234 posts

Posted 28 October 2008 - 16:19

πολύ καλή δουλειά , έχεις όλα τα προσόντα να γίνεις ακόμα καλύτερη :wooi2:
το ωραιότερο είναι αυτό με τον Hitsugaya Toushirou
Posted Image

#8 Etemon

Etemon

    Super Saiyan

  • Members
  • 169 posts

Posted 28 October 2008 - 16:49

Ωραια τα σκιτσακια σου Πιου Πιου..λιγο ο Yondaime μου τα χαλασε.Για τα αλλα 2 φοβερη..ειδικα στο gaara που εφτιαξες τοσες λεπτομερειες.Βεβεα ο Gaara δεν νομιζω να κοιμαται σε κρεβατι στην πραγματικοτητα:hahaha:
[SIGPIC]Posted Image[/SIGPIC]

#9 Shanks

Shanks

    Kaizoku

  • Members
  • 194 posts

Posted 28 October 2008 - 17:06

τελειες ζωγραφιες μπραβο πιου πιου συνεχισε ετσι...

#10 Dain

Dain

    Anime Fan

  • Members
  • 227 posts
  • LocationAthens

Posted 28 October 2008 - 19:35

Hey, όμορφα σχέδια. Έχεις ωραία και αβίαστη γραμμή ακόμα κι αν έβλεπες τα σκίτσα όταν τα σχεδίαζες. Και η ανατομία είναι καλή ειδικά στα πρόσωπα/κεφάλια.
Δοκίμασε να κάνεις και κάποιο ολόσωμο σχέδιο όπως και κάποιο θηλυκό χαρακτήρα. Γενικά, παίξε με διάφορους χαρακτήρες και των δύο φύλων σε διάφορες πόζες, με αλλιώτικη ανατομία κλπ. Είμαι σίγουρος πως μπορείς να το κάνεις ήδη!
Σύντομα θα μπορούσες να κάνεις και δικούς σου χαρακτήρες ακόμα κι αν στην αρχή συνδυάσεις χαρακτηριστικά από άλλους.
Καλό θα ήταν πάντως να δουλέψεις και πάνω στις σκιές περισσότερο, όπως έκανες στα μαλλιά του Gaara. :)

#11 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 29 October 2008 - 00:33

Θα συμφωνησω απολυτα με Dain.Εχεις κανει αρκετα καλη προσπαθεια αλλα δεν φτανει μονο αυτο...Δοκιμασε να δουλεψεις με τις σκειες και να πειραματιστεις με δικους σου χαρακτηρες...Keep up da good work..
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:

#12 °•πίΟu-πίΟu•°™

°•πίΟu-πίΟu•°™

    I'm just one hell of a butler :)

  • Members
  • 1,306 posts

Posted 01 November 2008 - 04:17

Ευχαριστω πολυ παιδια για τα καλα σας λογια...

Η αληθεια ειναι οτι ειμαι λιγο αδυναμη στο χρωματισμο και τη σκιαση αλλα θα το παλεψω χιχιχι!!

Τωρα για το σχεδιασμο δικου μου χαρακτηρα το εχω ηδη στα σκαρια!!

Ιριστελλααααα ευχαριστωωωω τωρα δουλευω μονο με κουτακια (γιατι ειχα κι ενα προβλημα και με τις κλιμακες xD)

yoJC2iXiB8biWL8b9S.gif

Spoiler:

#13 Mateus

Mateus

    Otaku

  • Members
  • 86 posts

Posted 01 November 2008 - 10:47

You have some good stuff there.
My favorite one is Gaara.:lovulovu:

Posted Image


#14 °•πίΟu-πίΟu•°™

°•πίΟu-πίΟu•°™

    I'm just one hell of a butler :)

  • Members
  • 1,306 posts

Posted 01 November 2008 - 13:20

Thx thx και να και τα Update


Update:


Spoiler: ο sasuke στο τετραδιο ιστοριας μου (naruto)


Spoiler: <br />Asakura Yoh (shaman king)<br />



Spoiler: uzumaki naruto (naruto)




Spoiler: L σε ψυχασθενικη μορφη!(death note)



Spoiler: Takuto Kira+Mitsuki (full moon wo sagashite) αυτο μπορω να πω οτι ηταν πιο ωραιο πριν το ζωγραφισω.. Τεσπα!

Edited by °•πίΟu-πίΟu•°™, 01 November 2008 - 14:12.

yoJC2iXiB8biWL8b9S.gif

Spoiler:

#15 Etemon

Etemon

    Super Saiyan

  • Members
  • 169 posts

Posted 01 November 2008 - 13:34

ΩΩΩ καλά πολύ καλύτερα απο πριν...σε εμένα ξεχωρισε ο σχεδιασμος του L....ΑΠΛΑ ΕΚΕΙ ΕΚΑΝΕΣ ΤΕΛΕΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ....Ο Naruto θελει λίγη δουλίτσα με το σχέδιο.Ο Sasuke ειναι πολύ ωραιος αλλα οσο πετυχες τον L....δεν πιανει μια!!!

EDIT:Τώρα πρόσεξα τον Yoh....τον βαθμολογω ισα με τον L.....απιστευτο...αλλα αλλη φορα προσπαθησε να κανεις resize στις εικονες για να ειναι ποιο εύκολο να τις βλέπουνε τα members.
[SIGPIC]Posted Image[/SIGPIC]