Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Plastic Tree Live! 14/10


  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#16 Diclonius

Diclonius

    Starting...

  • Members
  • 3 posts

Posted 15 October 2008 - 11:12

Εγώ σκέφτομαι τον τυχερό που κέρδισε το γεύμα μαζί τους... Τουλάχιστον πήρα αυτόγραφο από τον Hiroshi:wooi2:
Πάντως όντως βγήκανε και τα σπάσανε και το I'll be back Atina το έχω και σε video:wis::wis:

#17 a2a

a2a

    두부사랑해요!

  • Members
  • 1,058 posts

Posted 15 October 2008 - 11:51

Πόσο στενοχωριέμαι που δεν πήγα! Αλλά τι να κάνουμε, όταν είσαι άρρωστη πρέπει να μένεις σπίτι! Φαντάσου να πήγαινα και να κέρδιζα το γεύμα! Όλους θα τους κόλλαγα!
Αν δεν λιποθυμούσα πιο πριν! >_<

#18 ahireasu

ahireasu

    Anime Amateur

  • Members
  • 82 posts

Posted 15 October 2008 - 12:23

Οι Plastic Tree ήταν άψογοι, με τρομερή σκηνική παρουσία και ενέργεια παρόλο που οι κινήσεις τους ήταν περιορισμένες λόγο τις μικρής σκηνής, ο δε τραγουδιστής και ντραμίστας τα δώσανε όλα.
Wtf αυτόγραφα στο τέλος και φωτό :frozen::oo::erk::uhh: Daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaamn :cry5: και ο κόσμος όσος παραβρέθηκε το ευχαριστήθηκε.

Ενα μεγάλο μπραβο και στους διοργανωτές,εύχομαι και εις ανώτερα.

#19 LucyBR

LucyBR

    宝塚歌劇団の歌姫

  • Members
  • 1,559 posts

Posted 15 October 2008 - 17:21

Κοσμο ειχε? Ο χωρος πως ηταν?

Ηρθε και ασχετος κοσμος στη συναυλια εκτος απο τους συνηθεις υποπτους (japan fans)?

Πως τους φανηκε? Καμμια ωραια παρουσια?


το οτι ηταν μικρο το club ηταν οντως καλο απο μια άποψη γιατί ημασταν παρα πολυ κοντα και υπηρχε ολη αυτη η "ζεστη οικογενειακη ατμοσφαιρα" αλλα γενικα μιλωντας ηταν too small a place.. για οσους μπορει να λεει κατι αυτο, μικροτερο κι απ το An ή το -παλιο- Underworld αν δεν κανω λαθος, but don't take me for granted on that, it could just be an impression because it's new and everything..
βεβαια, δεδομενου του οτι even so, δεν επεσε σαρδελοποιηση -ειχε μεν αρκετο κοσμο, υπηρχε personal space δε-, το παιρνω κι εγω ως σοφη επιλογη..
and having touched Ryutarou, don't expect me to bitch about it!! >w</

οντως δεν πρεπει να υπηρχαν ασχετοι, ή αν υπηρχαν ηταν πραγματικα ελαχιστοι..
(κοινως με τετοιες αναλογιες, να τα'νε 4-5???)



Μέτρησα δύο υπέροχες παρουσίες. Τον Ryoutarou και τον Bucchi (drummer) :nbleed:


@LucyBR
Και περιμένουμε το dvd με την Ευρωπαϊκή περιοδία τους!:wooi2::wooi2: Όλη η συναυλία, τα πριν και τα μετά μαγνηστοκοπουνταν συνεχώς. Κι εγώ νόμιζα ότι ήταν ιαπωνικό κουσούρι (όχι κουσούρι ούρι:deadga6:), αλλά αυτοί είχαν σχέδιο!


εγω παλι μετρησα τεσσερις!! *ahem* ^^;;;
o Bucchi περα του οτι τα εσπασε ολα ειχε και τελειο μαλλι!! αν το φτιαχνει και μονος του του δινω αλλα τοσα kudos!!:congrats:

να δουμε θα ειμαστε μεσα?? *crosses fingers*
i definitely hope so (οπως και το να ξαναρθουν)!!! :blingeye2::blingeye2::blingeye2:


παντως απ οτι βλεπω, ολοι πηραμε το κατιτις μας!! χωρια το merch, ενα αυτογραφο, μια πενα, μια χειραψια, ενα drumstick, κανενα δεν αφησαν παραπονεμενο!!:wooi2:

gigs like this should happen more often!! T^T/


αντε και του χρονου και να περασουν κι αλλες μπαντες (yeah, you all know what i mean) απ τα λημερια μας... :if:

Posted Image

Spoiler: &#33909


#20 himawarinosekai

himawarinosekai

    koko wa doko? O_o

  • Members
  • 411 posts

Posted 15 October 2008 - 18:38

παντως απ οτι βλεπω, ολοι πηραμε το κατιτις μας!! χωρια το merch, ενα αυτογραφο, μια πενα, μια χειραψια, ενα drumstick, κανενα δεν αφησαν παραπονεμενο!!:wooi2:

Ναι και παίζει να μην έγινε παντού αυτό:hahaha:

Λοιπόν ο Bucchi στο blog του έβαλε κι εμάς!:wooi2::wooi2::wooi2:

Plastic Tree OfficialBlog �w‚Τ‚Α‚Ώ�a‚θƒuƒ�ƒO�x

γράφει ότι πέρασε αρκετά καλά αλλά δε μπορούσε να διαβάσει τα γράμματα (εμείς να δεις!:nanana:) Τα ματάκια του κάνανε αστράκια απ' τις πινακίδες και μόνο. Μ' αυτά και μ' εκείνα μόνο ένα αξιοθέατο είδαν. Για πείτε μου ποιο είναι άραγε; (αυτός το λέει όχι εγώ)

Στην αποκάτω φωτογραφία λέει ότι ενώ "it's all greek to him" (πάλι για τα γράμματά μας λολ), διέσχιζαν λεωφόρο της Αθήνας και ότι κρύωνε.:frozen: (αυτό αναφέρεται στο όταν πρωτοήρθαν, και πως τα κατάφερα και μετέφρασα ανάποδα Ο_Ο)

κι έτσι τέλειωσε κι αυτό!:bike:

Edited by himawarinosekai, 15 October 2008 - 21:42.
τα ματάκια μου μπερδεύτηκαν


#21 nancy_neko

nancy_neko

    Anime Fan

  • Members
  • 233 posts

Posted 15 October 2008 - 19:45

ητανε απιστευτοι......εγω πηρα αυτογραφα απο ολους,βγηκα φωτο και εγω και η sis μου με τον ryutaro,πηρα 2 φορες αυτογραφο απο τον hiroshi,και βασικα ητανε τελειοι....<3

καν1 παραπανω σχολιο....θεοι!!!!!!!!!!!!!!:wooi2:
[SIGPIC]Battousai_Blood_version copy.jpg[/SIGPIC]

#22 MaSaKa

MaSaKa

    Anime Freak

  • Members
  • 342 posts

Posted 15 October 2008 - 21:38

ποπο μη λετε κ αλλα καλα λογια.... γιατι δν πηγα??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

#23 Diclonius

Diclonius

    Starting...

  • Members
  • 3 posts

Posted 15 October 2008 - 21:59

Αν για αυτόν ήταν όλα greek to him μόνο και μόνο που είδα το offcial blog τους τυφλώθηκα.... :tensai: Πρέπει οπωσδήποτε να μάθω ιαπωνικά....:cry5::cry5::cry5::cry5:

#24 jumaru17

jumaru17

    Starting...

  • Members
  • 7 posts

Posted 15 October 2008 - 22:27

Καταπληκτική σκηνική παρουσιά και ερμηνεία! Ο Ryutaro δύσκολά ξεχώριζες αν πατούσε πραγματικά στη σκηνή ή πετούσε! Ήταν μοναδική εμπειρία και ενώ τους περίμενα πιο επαγγελματίες,πως θα κοίταγαν να μας "ξεπετάξουν" δεδομενού και του μικρού κοινου που υπάρχει στην Ελλάδα αντιθέτως εκείνοι ήταν απίστευτα φιλικοί με το κοινό και μας απογείωσαν όλους!
Respect 1: Jmusic.gr για τις πρωτοβουλίες/events του :respect:
Respect 2: Για το καλύτερο Ιαπωνικό συγκρότημα που έχω δει Live στη ζωή μου :kakashithumbup:
Posted Image
Posted Image
Nanto Gokusatsu Ken! Hokuto Hiei Ken!


Love is your only weapon!:wis:

#25 himawarinosekai

himawarinosekai

    koko wa doko? O_o

  • Members
  • 411 posts

Posted 15 November 2008 - 11:26

*αυτή που αρνείται ότι το thread έχει πεθάνει*

φωτογραφίες δεν είδαμε πουθενά τελικά :emptyonexg1:

24 δεκεμβρίου κυκλοφορεί το dvd των pura. Στο δεύτερο δισκάκι θα περιέχεται η ευρωπαική περιοδία

επίσης στο jame δημοσιεύτηκε η συνέντευξη που έδωσαν όταν ήρθαν στην Αθήνα:wooi2::wooi2:
Συνέντευξη των Plastic Tree στην Αθήνα · ΣΥΞ�Ξ•Ξ�ΤΕΥΞ�Ξ— - JaME Ελλάδα

αν δεν το κλειδώσετε, το φάντασμα θα επιστρέψει:uhh: