Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Plastic Tree Live! 14/10


  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1 Doomfall

Doomfall

    Caramelldansen!~

  • Members
  • 18 posts

Posted 22 September 2008 - 12:15

Παιδες Και Παιδουλες....
Οι Γνωστοι J-Rockers
Plastic Tree στις 14/10 ωρα 21:00
θα ερθουν στη χωρα μας για ενα μοναδικο live
γι αυτο, μαζεψτε λεφτα, ισιωστε & σηκωστε μαλλια, βαλτε τα καλα σας
και τσακιστειτε ΟΛΟΙ στο νεο club-stage Second Skin
στο Γκάζι [Ιερά Οδός και Κωνσταντινουπόλεως, στο χώρο του πρώην Fashion].
Η Τιμη εισητηριων, δεν εχει ανακοινωθει ακομα...
Αλλα δεν εχει σημασια, αφου ενα τετοιο live οχι μονο δε θα το βλεπεις συχνα αλλα ειναι και μια ευκαιρια να ενισχυσεις ενα συγκροτημα με τοσο λιγο κοινο στην ελλαδα....
Περιμενω να κανονισουμε σημειο συναντησης..


Posted Image
Nyan~Nyan <(o.O<)

#2 lne

lne

    Anime Newbie

  • Members
  • 32 posts

Posted 01 October 2008 - 12:18

XD οπωσδήποτε θα πάω!!! δε γίνεται να το χάσω με τίποτα! XD έχω και μάθημα εκείνη την ώρα, αλλά who cares? ^_^ είναι οι Plastic Tree!!! XD

#3 MaSaKa

MaSaKa

    Anime Freak

  • Members
  • 342 posts

Posted 01 October 2008 - 18:03

wow! αλλα ποια ειναι η πηγη της ειδησης??.... ειναι σιγουρο?

#4 Katan

Katan

    In love with AS

  • Members
  • 352 posts

Posted 01 October 2008 - 19:11

yep yep, δείτε την κεντρική σελίδα του jmusic.gr
Posted Image

Many thanks to Glastenen for my beautiful avatar!

Spoiler:

#5 Kira80

Kira80

    Starting...

  • Members
  • 3 posts

Posted 02 October 2008 - 10:39

Η τιμή είναι 20 Ευρώ, μια χαρά νομίζω.

Πωπω, πρώτη φορά θα δω j-band, νιώθω ότι είμαι στο Nana :wooi2:

#6 himawarinosekai

himawarinosekai

    koko wa doko? O_o

  • Members
  • 411 posts

Posted 10 October 2008 - 22:35

Garasu no kantai ending theme!

[media]http://www.youtube.com/watch?v=-gRIrv0EyHo[/media]


Μου κάνει εντύπωση πως ενα τόσο διάσημο συγκρότημα έρχεται Ελλάδα....Ελπίζω να μήν είναι άδειος ο χώρος...:frozen:

[media]http://www.youtube.com/watch?v=ANTv-MwPLUw[/media]

(arigatou ojoosama!)

#7 a2a

a2a

    두부사랑해요!

  • Members
  • 1,058 posts

Posted 10 October 2008 - 22:58

Εγώ πάντως θα πάω! Δε χάνεται τέτοια ευκαιρία! Κατέβασα και το Utsusemi να το βάλω στο mp3 να εντρυφύσω μέχρι την Τρίτη!

#8 Mateus

Mateus

    Otaku

  • Members
  • 86 posts

Posted 11 October 2008 - 07:51

Κι εγω θα παω με την αδερφη μου.

Posted Image


#9 himawarinosekai

himawarinosekai

    koko wa doko? O_o

  • Members
  • 411 posts

Posted 12 October 2008 - 10:36

Δεν μπορώ να πω ότι με τρέλλανε το τελευταίο άλμπουμ και είμαι σε δίλημμα, γιατί την Τρίτη υπάρχει άλλο ένα συγκεκριμένου προσανατολισμόυ japanese event. Όλοι μαζί έρχονται αυτοί οι Ιάπωνες!:uhh:
Επίσης βρήκα αυτό το βίντεο στο youtube, όπου ο Ryuutaro φαίνεται να κάνει cosplay τον L και μιλάει για τις σοκολάτες του Αγίου Βαλεντίνου:fromabove:
[media]http://www.youtube.com/watch?v=AyXwa21f2Hs[/media]

#10 george

george

    Starting...

  • Members
  • 12 posts

Posted 12 October 2008 - 18:30

Εκτός από το τελευταίο τους album θα πουν φυσικά κ παλιά τους κομμάτια, είναι μια μοναδική ευκαιρία λοιπόν να τους δείτε κ να στηρίξετε αυτή τη προσπάθεια ώστε να γίνουν κ άλλες τέτοιες μεγάλες συναυλίες στην Ελλάδα!

Περισσότερες πληροφορίες Plastic Tree Live in Athens @ Second Skin :: 14.10.08 & 09:00 :: by JMusic.gr και MySpace.com - JMusic Greece - 81 - Male - Athens, GR - www.myspace.com/jmusicgr

#11 himawarinosekai

himawarinosekai

    koko wa doko? O_o

  • Members
  • 411 posts

Posted 14 October 2008 - 23:53

Λοιπόν αναφέρω όσο τα χω φρέσκα στο μυαλό μου. Δεν είμαι φαν του μουσικού είδους αλλά ήταν μια απ' τις πιο όμορφες συναυλίες που έχω πάει!

Το συγκρότημα ήταν εξαιρετικά ζεστό και κεφάτο αφενός (και εμείς ως κοινό δεν πήγαμε πίσω όμως:wooi2::wooi2:) και άπταιστοι επαγγελματίες αφετέρου. Εκαναν δύο ώρες σόου και ούτε που κατάλαβα πότε πέρασε ο χρόνος.

Ο τραγουδιστής εμφανίστηκε με crossdressing και πραγματικά έλαμπε. Οι κινήσεις του ήταν από άλλο πλανήτη και μερικές φορές νόμιζα ότι πέταγε!:frozen:

Ο ντράμερ ήταν απίστευτα ενεργητικός και ταλαντούχος!

Πραγματικά δεν περίμενα να δώ τόσο καλούς μουσικούς επι σκηνής. Νόμιζα ότι θα γρατζουνάνε και όποιον πάρει ο χάρος, αλλά αυτοί έδωσαν ένα σόου που δεν το βλέπουμε από ευρωπαικά ή αμερικάνικα συγκροτήματα.

Στο τέλος είχαν την καλοσύνη να μας υποδεχτούν, μιλήσουν, φωτογραφηθούν και έδωσαν ακούραστα αυτόγραφα.

Και θα θελα να ξερα ποιος είναι ο τυχερός που κέρδισε το γεύμα μαζί τους! ΑΡΓΚ!:erk::erk:

Μπράβο στους διοργανωτές, ήταν όλα άψογα!
Spoiler:

Φωτογραφίες μην ανεβάσετε μόνο στο myspace onegai γιατί δεν έχουμε όλοι πρόσβαση:uhh:

Ryoutarou said he ll be back! Matteru nyo! :blingeye2:

#12 LucyBR

LucyBR

    宝塚歌劇団の歌姫

  • Members
  • 1,559 posts

Posted 15 October 2008 - 00:40

Εκαναν δύο ώρες σόου και ούτε που κατάλαβα πότε πέρασε ο χρόνος.

Ο τραγουδιστής εμφανίστηκε με crossdressing και πραγματικά έλαμπε. Οι κινήσεις του ήταν από άλλο πλανήτη και μερικές φορές νόμιζα ότι πέταγε!:frozen:

Ryoutarou said he ll be back! Matteru nyo! :blingeye2:


^what she said.:nod:
one of the best lives ever. period.
i'm too much on spazzing mode right now and i won't comment right..

κι οσο για το τελευταιο, απ το στομα του και στης invisible pink unicorn τ αυτι!!:if:


ενα πραγμα θα πω μονο:
οποιος μενει Αθηνα και δεν πηγε χωρις τουλαχιστον 39.5 πυρετο ή εστω 34 υποθερμια ως δικαιολογια, is inexcusable.-

Posted Image

Spoiler: &#33909


#13 Mr Ayu-Mania

Mr Ayu-Mania

    Wotalicious!

  • Members
  • 959 posts

Posted 15 October 2008 - 10:02

Κοσμο ειχε? Ο χωρος πως ηταν?

Ηρθε και ασχετος κοσμος στη συναυλια εκτος απο τους συνηθεις υποπτους (japan fans)?

Πως τους φανηκε? Καμμια ωραια παρουσια?
Posted Image

#14 himawarinosekai

himawarinosekai

    koko wa doko? O_o

  • Members
  • 411 posts

Posted 15 October 2008 - 10:25

Κοσμο ειχε? Ο χωρος πως ηταν?

Ηρθε και ασχετος κοσμος στη συναυλια εκτος απο τους συνηθεις υποπτους (japan fans)?

Πως τους φανηκε? Καμμια ωραια παρουσια?


το μέρος ήταν μικρό κλαμπάκι (σοφή επιλογή) με πολύ καλό εξαερισμό. Η μπάντα ήταν ακριβώς μπροστά μας. Αν άπλωνες το χέρι σου τους αγκάλιαζες άνετα. Η δε πρώτη γραμμή μπορούσε να πέσει πάνω τους λολ. Πρέπει να ήταν γύρω στα 150 άτομα (δεν είμαι καλή με τους αριθμούς όμως...) Αν ξέρει κανας άλλος ας μας πει.
Δεν πρέπει να ήταν άσχετος κόσμος και αυτό ήταν το κακό της υπόθεσης. Όταν ένας εντελώς εκτός χώρου γνωστός άκούσε ότι έρχονται οι Plastic Tree, έμεινε με το στόμα ανοιχτό αλλά δεν μπόρεσε να έρθει γιατί το έμαθε τελευταία στιγμή...Δυστυχώς είναι δύσκολο να γίνει καλή προώθηση σε τέτοια γεγονότα.
Μέτρησα δύο υπέροχες παρουσίες. Τον Ryoutarou και τον Bucchi (drummer) :nbleed:


@LucyBR

one of the best lives ever. period.

Και περιμένουμε το dvd με την Ευρωπαϊκή περιοδία τους!:wooi2::wooi2: Όλη η συναυλία, τα πριν και τα μετά μαγνηστοκοπουνταν συνεχώς. Κι εγώ νόμιζα ότι ήταν ιαπωνικό κουσούρι (όχι κουσούρι ούρι:deadga6:), αλλά αυτοί είχαν σχέδιο!

#15 marilena_r

marilena_r

    Pirate Queen

  • Members
  • 226 posts

Posted 15 October 2008 - 11:06

Ωραία ήταν στην συναυλία! Και εμένα μου άρεσε πολύ, - ΚΑΙ το καπνογόνο στο τέλος! - αν και δεν μπορώ να ασπαστώ όλον αυτόν τον - απολύτως κατανοητό - ενθουσιασμό.
Kimi ga iru subarashi sugiru

Moderator της withoutnotice livejournal κοινότητας