Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Big in Japan


  • Please log in to reply
192 replies to this topic

#16 Zangetsu13

Zangetsu13

    Anime Newbie

  • Members
  • 45 posts

Posted 06 September 2008 - 12:06

δυστυχώς δε δίνει ημερομηνίες η στοιχεια για το παιχνίδι η εγώ κάνω λάθος και δε τα ειδα ?
Break free of your bonds and become a true knight of the goddess!

#17 Eze

Eze

    Anime Freak

  • Members
  • 495 posts

Posted 06 September 2008 - 14:14

δε δινει οντως...παντως δηλωσα και οι καφροι με πηραν τηλεφωνο 10 το πρωι με αποτελεσμα να μην το σηκωσω...(9 κοιμηθηκα)
Signature Removed

#18 a2a

a2a

    두부사랑해요!

  • Members
  • 1,058 posts

Posted 06 September 2008 - 14:20

Όντως παίζει ρόλο το πότε θα γίνουν τα γυρίσματα. Ας το έλεγαν τουλάχιστον να ξέρουμε αν μπορούμε να δηλώσουμε ή όχι. Λογικά μέσα στο φθινόπωρο για να προβληθεί από τη νέα χρονιά.
Αν είναι έτσι δεν παίζει ούτε να το σκέφτομαι. Το Δεκέμβριο δίνω ιαπωνικά και έχω τρελό διάβασμα.:bahhh:

#19 allase

allase

    Starting...

  • Members
  • 2 posts

Posted 06 September 2008 - 14:29

"Ακόμα μεγαλύτερη δόση τρέλας έχει το παιχνίδι «Big in Japan», που θα αρχίσει γυρίσματα το Νοέμβριο στην Ιαπωνία. Εκεί, σε ένα ειδικά διαμορφωμένο σετ με δεκάδες κατασκευές και παιχνίδια, ένας Ελληνας και ένας Γιαπωνέζος παρουσιαστής θα υποβάλλουν σε κωμικές δοκιμασίες τους παίκτες που θα δηλώσουν συμμετοχή. Τα… κατορθώματά τους θα βγουν στην οθόνη του Alpha το Γενάρη"

from the eleutheros tipos


:cry5:i want to go to japan

#20 Matu-san

Matu-san

    aoi

  • Members
  • 939 posts

Posted 06 September 2008 - 19:27

Εννοώ αν με διάλεγαν να πάω θα τους φλόμωνα όλους με τις γνώσεις μου για την ιαπωνική κουλτούρα (σαν καλό ψώνιο) και θα μίλαγα όλο ιαπωνικά!
Πχ Λεει ο παρουσιαστής: " Και τώρα θα πάμε Akihabara! H Akihabara..."
Θα πεταγόμουν εγώ: "Μη μου πεις... θα μας βάλεις να δουλεύουμε σε maid cafe ή να κάνουμε cosplay! Η Akihabara είναι η Μέκκα των otaku!"
Παρουσιαστής: "Και τώρα θα πάμε Harajuku"
Me: "Yay! Idol shops! Banzai! Καιρός να βρω και αυτό το JE Store που μου διέφυγε την πρώτη φορά!"


Χμμ κάπως έτσι θα είμαι και εγώ, αν και δεν έχω τις δικές σου γνώσεις για την χώρα και δεν ξέρω γρι Ιαπωνικά. Άσε που θα μας περνούσαν για ψώνια οι άλλοι παίκτες...

:kill4u:

Θα σε θυμομαστε εμεις :kill4u:


Δεν με πειράζει! Την ίδια τρέλα έχουμε όλοι μας για την χώρα!

"Ακόμα μεγαλύτερη δόση τρέλας έχει το παιχνίδι «Big in Japan», που θα αρχίσει γυρίσματα το Νοέμβριο στην Ιαπωνία....
from the eleutheros tipos


:cry5:i want to go to japan


Kso! Δεν μπορώ με τίποτα Νοέμβριο!!!!:cry5: Θα έχουν ξεκινήσει στα σοβαρά τα μαθήματα + την δουλειά ή την γλώσσα που θα έχω ξεκινήσει μέχρι τότε!!
Τι στο yaoi συμβαίνει?

#21 marilena_r

marilena_r

    Pirate Queen

  • Members
  • 226 posts

Posted 06 September 2008 - 19:46

Συμβαίνουν τόσο κοσμοιστορικές εξελλίξεις στην ελληνική τηλεόραση και δεν έχω ιδέα;... :gn2:
Kimi ga iru subarashi sugiru

Moderator της withoutnotice livejournal κοινότητας

#22 a2a

a2a

    두부사랑해요!

  • Members
  • 1,058 posts

Posted 06 September 2008 - 19:48

Χμμ κάπως έτσι θα είμαι και εγώ, αν και δεν έχω τις δικές σου γνώσεις για την χώρα και δεν ξέρω γρι Ιαπωνικά. Άσε που θα μας περνούσαν για ψώνια οι άλλοι παίκτες...


Ε και; Καλύτερα ψώνια παρά άσχετοι; No? XDDD

Και όντως Νοέμβρης δε βολεύει ΚΑΘΟΛΟΥ! >_<
Καλή τύχη σε όσους από εδώ πάνε τελικά! Αυτούς θα υποστηρίζω!

#23 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 06 September 2008 - 19:51

λοιπον ξαναέκανα αίτηση και ο θεός βοηθός,
πάντως αν με πάρουν θα πάρω και την ποντιακή στολή μαζί μου
κάτι μου λέει οτι θα αρέσει στους Ιάπωνες.

#24 marilena_r

marilena_r

    Pirate Queen

  • Members
  • 226 posts

Posted 06 September 2008 - 19:56

Ε και; Καλύτερα ψώνια παρά άσχετοι; No? XDDD


Συμφωνώ απόλυτα!!!

Και παιδιά, όποιος πάει να μας ειδοποιήσει όλους όχι μόνο για την συμμετοχή του αλλά και για τις ώρες προβολής να τον δούμε!
Kimi ga iru subarashi sugiru

Moderator της withoutnotice livejournal κοινότητας

#25 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 06 September 2008 - 20:02

haha αν παω θα σκάσω με τ-shirt anime//gr

#26 aphroditechan

aphroditechan

    Anime Newbie

  • Members
  • 41 posts

Posted 07 September 2008 - 15:21

Ο κολλητος μου με εχει πρηξει να παμε αλλα νομιζα οτι ηταν σαν το sasuke.Βεβαια στην πλακα το λεμε γιατι με πανελλινιες εν οψη και και καθεστως επιβαλλομενο απο γονεις δεν υπαρχει ουτε μια τοση δα πιθανοτητα...:if::cry5:

#27 nookie

nookie

    Anime Amateur

  • Members
  • 85 posts

Posted 08 September 2008 - 15:50

haha αν παω θα σκάσω με τ-shirt anime//gr



Αυτα ειναι...μεταδοση του vibe και στην Ιαπωνια!! :congrats:

Φαση το παιχνιδι εχει..Αλλα χαθηκε ρε γαμωτο να αρχισουν τις διαφημισεις πχ την ανοιξη ωστε να ξερουμε που θα παμε το καλοκαιρι?? :Ρ

Σε οσους πανε.. ganbate!!
Posted Image

#28 Xa0s

Xa0s

    Gambate o kudasai !!!

  • Members
  • 341 posts

Posted 09 September 2008 - 12:35

Λοιπόν την Πέμπτη έχω ραντεβού για συνέντευξη στα γραφεία τούς.

Απο καθαρή περιέργεια κ μόνο να δω τι παίζει , ποια θα είναι τα αγωνίσματα - παιχνίδια , έπαθλο ( καλή είναι η Δόξα , άλλα μερικά λεφτουδάκια δεν χάλασαν πότε κανέναν Ε? Εε? Εεε? ) μηνά γυρισμάτων, προβολής κλπ..

Όταν γυρίσω θα ποσταρω όλες αυτές της πικάντικες πληροφορίες ...

I would likePosted Image for a pet...


#29 Zangetsu13

Zangetsu13

    Anime Newbie

  • Members
  • 45 posts

Posted 09 September 2008 - 13:34

και εγώ την πέμπτη έκλεισα :P είχαν κάτι μέρες επιλογής έλεος . σε λίγο παο να κλείσω τα εισιτήρια για αθηνα και μετά το cast φεύγω καπάκι γράφω μάθημα την παρασκευή >.> αντε και ο θεος βοηθος που λει ο λογος XD
Break free of your bonds and become a true knight of the goddess!

#30 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 09 September 2008 - 15:07

Good Luck :)