Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Big in Japan


  • Please log in to reply
192 replies to this topic

#1 Sorafin

Sorafin

    ~TheSorcerer~

  • Members
  • 64 posts

Posted 04 September 2008 - 10:57

Την σημερινή πρωία ενώ μόλις ξύπνησα έβλεπα ΤV πέφτω πάνω σε μια διαφήμιση για ένα νέο ριάλιτι σόου με το παραπάνω όνομα ... :oo:

Θα θέλατε να μείνετε για ένα μήνα στην ιαπωνία? , θα είστε ένας απο τους 12 έλληνες που θα ταξιδέψουν για να συμμετάσχουν στο πιο διάσημο σόου με παιχνιδια ( ή καπως έτσι :D)?

Από ότι κατάλαβα είναι ένα σόου που μέσα απο τα παιχνίδια του ψιλοεξευτελίζονται οι παίχτες αλλά έχει γέλιο , όμως δν παύει να είναι μια πολύ καλή ευκαιρία για ένα ταξιδάκι στην Ιαπώνία ( που απο μελέτες που έκανα στον παρών site :P αποτελεί το όνειρο πολλών).Λοιπόν ενδιαφέρεται κανείς??

προσωπικά (πέρα του ότι είμαι ανήλικος) δν θα ήθελα να πάρω μέρος στον εξευτελισμό της τηλεόρασης (που έτσι κι αλλιώς πιστεύω ότι είναι ένας "οχλοαγωγός", αλλά δν είναι του παρόντος)...

Spoiler:

Posted Image

#2 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 04 September 2008 - 11:45

I spoke with Studio Ata and they told me that it would be something like Takeshis Castle.
They asked me to go yesterday for an interview but I live in Thessaloniki and the Studio in Athens :S

and i wouldn't mind to be a romba for a free trip to japan :P

and the name of the game is Big in Japan.

#3 Namida

Namida

    Nihao

  • Members
  • 1,106 posts

Posted 04 September 2008 - 12:44

I spoke with Studio Ata and they told me that it would be something like Takeshis Castle.
They asked me to go yesterday for an interview but I live in Thessaloniki and the Studio in Athens :S


Same here. Couldn`t go to interview cause I was at work...
They told me that there is going to be another interview chance



#4 Sorafin

Sorafin

    ~TheSorcerer~

  • Members
  • 64 posts

Posted 04 September 2008 - 14:54

So... The name can be corrected by our precious moderators, sorry i thought it was Bio, anyway , ...there are indeed people that want to participate... ( But i cannot understand the reason this conversation is in english :P ... )
Posted Image

#5 jaken23

jaken23

    邪剣23

  • Members
  • 125 posts

Posted 04 September 2008 - 23:13

So... The name can be corrected by our precious moderators, sorry i thought it was Bio, anyway , ...there are indeed people that want to participate... ( But i cannot understand the reason this conversation is in english :P ... )


i think English is a pretty cool guy. eh has simple grammer and doesnt afraid of anything.

#6 ATANASHIOSU

ATANASHIOSU

    Anime Fan

  • Members
  • 306 posts
  • Location札幌

Posted 05 September 2008 - 04:05

...

Edited by ATANASHIOSU, 24 January 2009 - 06:25.

Ὧδε ἡ σοφία ἐστίν· ὁ ἔχων νοῦν ψηφισάτω τὸν ἀριθμὸν τοῦ θηρίου, ἀριθμὸς γὰρ ὑπολογιστoῦ ἐστίν· καὶ ὁ ἀριθμὸς αὐτοῦ 1010011010.


#7 Eze

Eze

    Anime Freak

  • Members
  • 495 posts

Posted 05 September 2008 - 17:31

το ειδα και γω και αμεσως ηρθα να δω αν εχει γινει θεμα..Αλλα αν ειναι σαν το καστρο του τακεσι τοτε δεν νομιζω οτι ,μπορω να ελπιζω..ειμαι τρομερα αγυμναστος για να κερδισω...
Signature Removed

#8 MaSaKa

MaSaKa

    Anime Freak

  • Members
  • 342 posts

Posted 05 September 2008 - 18:29

Αυτο το τηλεπαιχνιδι το εδιχνε οταν ειμουν στην αμερικη πριν κανα μηνα. Ειχανε παει κατι αμερικανοι στην ιαπωνια και παιζανε διαφορα παιχνιδια. Για παραδειγμα ενα παιχνιδι που θυμαμαι ειναι οι διαγονιζομενοι να φορανε στολη και καλα σουμο που γεμιζε νερο, και μετα επρεπε να το στιψουνε. Οποιος μαζαυε το περισσοτερο κερδιζε...

#9 allase

allase

    Starting...

  • Members
  • 2 posts

Posted 06 September 2008 - 00:03

ΙΑΠωΝΙΑ:

Edited by allase, 08 January 2011 - 18:08.


#10 Eze

Eze

    Anime Freak

  • Members
  • 495 posts

Posted 06 September 2008 - 02:21

To ρεζιλι στο πανελληνιο δε με νοιαζει καθολου.
Εγω θα περναω καλα ενω ενα εκκατομυριο ατομα που θα το δουν θα βραζουν στην καθημερινοτητα και θα βλεπουν - Ω πως μπορει- alpha...
ολα αυτα βεβαια αν με δεχτουν και αν μπορω,,,..την αιτηση τη συμπληρωσα παντως χΔ
Signature Removed

#11 Mr Ayu-Mania

Mr Ayu-Mania

    Wotalicious!

  • Members
  • 959 posts

Posted 06 September 2008 - 09:02

Το ερωτημα ειναι ποιος θα σε ταιζει και θα σε ποτιζει τον μηνα που θα εισαι Ιαπωνια. Ενας μηνας ειναι πολυς, και για οσους εργαζονται ειναι ασυμφορο για πολλους λογους.

Δεν θα με πειραζε παντως να γινω ρομπα σε τετοιο παιχνιδι, αν και θα προτιμουσα ενα παιχνιδι σαν το Sasuke αν και δεν θα ειχα ελπιδες να περασω το πρωτο εμποδιο..
Posted Image

#12 Zangetsu13

Zangetsu13

    Anime Newbie

  • Members
  • 45 posts

Posted 06 September 2008 - 10:59

-ηλίθιο παιχνίδι δεξιοτήτων και μη
-ιαπωνία
-προβολή στην τηλεόραση κάνοντας μαλακίες

ok δε θέλω άλλους λόγους για να δηλώσω συμμετοχη XD

τι έπαθλο πεζει αν καταφέρεις να περάσεις όλα αυτά τα τρελα που σε βάζουν να κανεις . αν κρίνω από το αμερικανικο τα 2 πρωτα επιπεδα του ninja warrior ειναι πιο ευκολα XD
Break free of your bonds and become a true knight of the goddess!

#13 a2a

a2a

    두부사랑해요!

  • Members
  • 1,058 posts

Posted 06 September 2008 - 11:01

Ειλικρινά ψήνομαι να πάω γιατί τρελένομαι για παλαβές ιαπωνικές εκπομπές και παιχνίδια (όσο πιο κουλές τόσο το καλύτερο) αλλά αυτός ο χρόνος είναι δύσκολος για μένα και δεν είμαι σε φόρμα (αν και έχω αρχίσει γυμναστήριο). Αλλά θα το διασκέδαζα. Εννοώ αν με διάλεγαν να πάω θα τους φλόμωνα όλους με τις γνώσεις μου για την ιαπωνική κουλτούρα (σαν καλό ψώνιο) και θα μίλαγα όλο ιαπωνικά!
Πχ Λεει ο παρουσιαστής: " Και τώρα θα πάμε Akihabara! H Akihabara..."
Θα πεταγόμουν εγώ: "Μη μου πεις... θα μας βάλεις να δουλεύουμε σε maid cafe ή να κάνουμε cosplay! Η Akihabara είναι η Μέκκα των otaku!"
Παρουσιαστής: "Και τώρα θα πάμε Harajuku"
Me: "Yay! Idol shops! Banzai! Καιρός να βρω και αυτό το JE Store που μου διέφυγε την πρώτη φορά!"
Κάτι τέτοιο! Εύχομαι να περάσουν μερικοί σχετικοί και μερικοί άσχετοι για να βλέπω αντιδράσεις! Φυσικά υποστηρίζουμε otaku players! Θα ρίξω μια ματιά στο σάιτ του alpha πάντως για να δω ημερομηνίες. Μπαίνω πολύ σε πειρασμό!
Ποιος χ....αι αν γίνεσαι ρεζίλι! Χαβαλές είναι! Ρεζίλι θα γίνεις αν είσαι γέρος και πας. Οι νεαροί δε νομίζω να έχουν πρόβλημα!

#14 Matu-san

Matu-san

    aoi

  • Members
  • 939 posts

Posted 06 September 2008 - 11:10

Όταν είδα την διαφήμιση ήμουν για ένα τέταρτο έτσι ακριβώς::if:.
Δεν με χαλάει καθόλου αν θα γίνω ρεζίλι σε αυτό το παιχνίδι, μιας και αμφιβάλω αν θα με θυμάται κανένας μετά την προβολή του επεισοδίου. (μην ξεχνάτε πως οι έλληνες έχουν μνήμη χρυσόψαρου)
Το σκέφτομαι ΠΟΛΥ σοβαρά να συμπληρώσω την αίτηση, αλλά φοβάμαι πως θα μείνω πολύ πίσω στα μαθήματα μου (είμαι σε ιδιωτικό βλέπετε ..).
Επίσης δεν ξέρω τι ακριβώς θα περιλαμβάνει αυτό το ταξίδι, μιας και το Τόκιο είναι ακριβή πόλη, και η τσέπη μου δεν αντέχει το κόστος ζωής εκεί. (+ τα λεφτά που θα φύγουν στην Akihabara!!)
Συνεχίζω όμως να το σκέφτομαι σε περίπτωση που πάρω το ΟΚ απο γονείς και δασκάλους...
Τι στο yaoi συμβαίνει?

#15 MaSaKa

MaSaKa

    Anime Freak

  • Members
  • 342 posts

Posted 06 September 2008 - 11:26

:kill4u:

Δεν με χαλάει καθόλου αν θα γίνω ρεζίλι σε αυτό το παιχνίδι, μιας και αμφιβάλω αν θα με θυμάται κανένας μετά την προβολή του επεισοδίου. (μην ξεχνάτε πως οι έλληνες έχουν μνήμη χρυσόψαρου)


Θα σε θυμομαστε εμεις :kill4u: