Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * - - 1 votes

TzaTziki Fansubs


  • Please log in to reply
276 replies to this topic

#31 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 03 September 2008 - 04:07

Keep em coming guys, πολύ καλή δουλειά, συνεχίστε να βελτιώνεστε κάθε eps που βγάζετε...:nod2:

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#32 jimilegolas

jimilegolas

    ハア?

  • Members
  • 344 posts

Posted 03 September 2008 - 15:24

Προστέθηκε και το 358
ヤクザ   あいしてる!

#33 jimilegolas

jimilegolas

    ハア?

  • Members
  • 344 posts

Posted 04 September 2008 - 13:52

πρόσθεσα και το 359

Από δω και στο εξής τα καινούργια επεισόδια θα βγαίνουν με πολυκάναλο ήχο (Εάν βέβαια βρίσκω και τα αντίστοιχα πολυκάναλα raws)
ヤクザ   あいしてる!

#34 zade

zade

    23/11/2016

  • Members
  • 759 posts

Posted 04 September 2008 - 21:07

Προστέθηκε και το 358

Ηθελα να παω ,στο 358 εγώ έχω κάνει και την μετάφραση πέραν της συνήθους διόρθωσης που κάνω .

Αμα δεν σας κάνει κόπο ρίξτε του μια ματιά να μου πείτε πως τα πήγα στην πρώτη μου απόπειρα μετάφρασης .

Συστατικά: Κρέας ανθρώπινο 50%, Kόκκαλα 20% Αίμα ανθρώπινο: 10% ,μαλτοδεξτρίνη,άμυλο πατάτας ,πολυαμίδιο.Συντηρητικά:Βενζοϊκό Νάτριο,Σορβικό Κάλιο.
Posted Image
Ανάλωση κατά προτίμηση πριν από: Βλέπε Avatar.


#35 michel@ngelo

michel@ngelo

    Starting...

  • Members
  • 2 posts

Posted 05 September 2008 - 13:18

mpravo re alania polu kalh douleia

#36 kyoshuke

kyoshuke

    Retrovertigo

  • Members
  • 155 posts

Posted 05 September 2008 - 13:38

Καλό θα ήταν πάντως να μην τα ανεβάζατε στο rapidshare.Είναι λίγο μπελάς για τους μη έχοντες premium.Υπάρχουν αρκετά free file hosting sites χωρίς τους περιορισμούς του rapidshit.

Keep it up :)

#37 jimilegolas

jimilegolas

    ハア?

  • Members
  • 344 posts

Posted 05 September 2008 - 13:52

Καλό θα ήταν πάντως να μην τα ανεβάζατε στο rapidshare.Είναι λίγο μπελάς για τους μη έχοντες premium.Υπάρχουν αρκετά free file hosting sites χωρίς τους περιορισμούς του rapidshit.

Keep it up :)


Μόλις κανουμε site (soon) θα έχουμε και torrents:tensai:
ヤクザ   あいしてる!

#38 jimmare

jimmare

    Anime Freak

  • Members
  • 339 posts

Posted 05 September 2008 - 14:11

Μπραβο,πολυ καλη δουλεια!!!Αλλα θα μπορουσατε να βαλετε καποιο αλλο ονομα???Δεν ειναι οτι με πειραζει ή οτι δεν μ'αρεσει.Απλα λεω μηπως...
Posted Image

#39 jimilegolas

jimilegolas

    ハア?

  • Members
  • 344 posts

Posted 05 September 2008 - 14:17

Μπραβο,πολυ καλη δουλεια!!!Αλλα θα μπορουσατε να βαλετε καποιο αλλο ονομα???Δεν ειναι οτι με πειραζει ή οτι δεν μ'αρεσει.Απλα λεω μηπως...


Μα γιατί; Μια χαρά είναι το TzaTziki.

Σκεφτόμαστε μάλιστα να βάλουμε τον Luffy να τρώει τζατζίκι στο logo του site.
Πλάκα δε θα χει;
ヤクザ   あいしてる!

#40 jimilegolas

jimilegolas

    ハア?

  • Members
  • 344 posts

Posted 05 September 2008 - 19:10

357 added

(One episode per day;) )
ヤクザ   あいしてる!

#41 Fingolfin

Fingolfin

    High King of the Noldor

  • Retired Staff
  • 1,430 posts

Posted 05 September 2008 - 19:29

Μπραβο,πολυ καλη δουλεια!!!Αλλα θα μπορουσατε να βαλετε καποιο αλλο ονομα???Δεν ειναι οτι με πειραζει ή οτι δεν μ'αρεσει.Απλα λεω μηπως...

Εσύ πως θα ήθελες να λέγονται;
Fasolada Fansubs?:hahaha:
Kokoretsi Fansubs?:wooi2:
Εμένα πάντως μου αρέσει η ονομασία και μπράβο για τον κόπο που κάνετε παιδιά!
Posted Image
''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.'' Το Σιλμαρίλλιον
My AMV in animemusicvideos.org Posted Image .aNiMe//GR IRC channel Posted Image

#42 ichigo13

ichigo13

    trelos CSDas

  • Members
  • 995 posts

Posted 05 September 2008 - 20:04

Μπράβο παιδιά χαίρομαι ιδιαίτερα που οι επιθέσεις τώρα πια είναι πολλύ καλύτερα μεταφρασμένες!
Μάλιστα μου αρέσει και το καραόκε τους!Προσοχή όμως γιατί κολλάει καμια φορά μαζί με το μεταφρασμένο όνομα της επίθεσης(παρατηρήρηθηκ στο επισόδειο 36 8
Posted Image

#43 jimilegolas

jimilegolas

    ハア?

  • Members
  • 344 posts

Posted 05 September 2008 - 22:37

Μπράβο παιδιά χαίρομαι ιδιαίτερα που οι επιθέσεις τώρα πια είναι πολλύ καλύτερα μεταφρασμένες!
Μάλιστα μου αρέσει και το καραόκε τους!Προσοχή όμως γιατί κολλάει καμια φορά μαζί με το μεταφρασμένο όνομα της επίθεσης(παρατηρήρηθηκ στο επισόδειο 36 8


Αυτό που λες ότι κολάει μάλλον θα εννοείς σε κάποια φάση όπου η μετάφραση της επίθεσης είναι πάνω στην επίθεση δηλαδή στο κάτω μέρος της οθόνης.

Σε εκείνο το συγκεκριμένο σημείο είχε παραβλέψει να το βάλω στο πάνω μέρος της οθόνης:emptyonexg1:

ΥΓ : Ετοιμάζεται και το site ;)
ヤクザ   あいしてる!

#44 jimilegolas

jimilegolas

    ハア?

  • Members
  • 344 posts

Posted 06 September 2008 - 00:25

TzaTziki FanSubs | Greek Anime FanSubing Group

Αν και δεν είναι ακόμη έτοιμο, σας δίνω το link


Πάντως όποιος θέλει να βοηθήσει και γενικά ξέρει από site και πως να φτιάξει ένα απλό (πχ onepiece.gr) ας μου στείλει ένα pm:emptyonexg1:
ヤクザ   あいしてる!

#45 jimmare

jimmare

    Anime Freak

  • Members
  • 339 posts

Posted 06 September 2008 - 00:36

Εσύ πως θα ήθελες να λέγονται;
Fasolada Fansubs?:hahaha:
Kokoretsi Fansubs?:wooi2:

Kαπως αλλιως παντως...Τωρα tzatziki...:erk:

Μα γιατί; Μια χαρά είναι το TzaTziki.

Σκεφτόμαστε μάλιστα να βάλουμε τον Luffy να τρώει τζατζίκι στο logo του site.
Πλάκα δε θα χει;


Μα νομιζα οτι τρωει μονο κρεας...Βαλ΄τον να φαει ενα γυρο κοτοπουλο:hahaha:
Posted Image