Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Batman: The Dark Knight


  • Please log in to reply
210 replies to this topic

#1 Nerethil

Nerethil

    Lvl 1 Inhuman

  • Members
  • 139 posts

Posted 19 July 2008 - 10:54

Δεν λέω τίποτα! Για να μην έχει γίνει ακόμα το αντίστοιχο Thread, υποθέτω πως δεν το έχουν δει πολλοί ακόμα. Χωρίς να θέλω να σας ανεβάσω τις προσδοκίες(γιατι ως γνωστόν, όταν πας να δεις μια ταινία που την έχεις εξυψώσει στο μυαλό σου, καλή ή κακή, στο τέλος σου βγαίνει πατάτα, γιατί δεν ήταν αυτό που περίμενες), δεν έχω ξαναδεί κάτι τετοιό ποτέ μου. Ο Heath Ledger (may he rest in peace) μπορεί τουλάχιστον να είναι υπερήφανος ότι πριν φύγει έπαιξε τον καλύτερο του ρόλο...

#2 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 19 July 2008 - 11:30

Η ταινία απλά πρέπει να είναι το καλύτερο Batman και ίσως η καλύτερη ταινία υπερήρωα που βγήκε ποτέ αν είναι να βασιστώ στις κριτικές που έχει πάρει.Όλοι την εκθεώνουν και κανείς δεν λέει τίποτα αρνητικό.Κτίμα που δεν μπορώ να την δω εδώ στην Κατερίνη επειδή...duh...o κινηματογράφος εδώ κλείνει για το καλοκαίρι και φέρνει τις ταινίες μετά μαζεμένες όταν ανοίξει:uhh:


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#3 HelenKoR

HelenKoR

    Starting...

  • Members
  • 8 posts

Posted 19 July 2008 - 11:35

εχθες πηγα στα village να δω τον Batman (nanananananana Baaatmaaaaan)
οπως ολες οι ταινιες ετσι και αυτη ειχε τα πανω της και τα κατω της

εγω ομως ειχα καποιο διπλα μου να μου φωναζει "μπουαχαχαχα ! εγω ειμαι με τον joker ! στεγνα ! " και κατι τετοια . :hahaha:

σεναριο ... αναμενόμενο εκτός απο κανα δυο πραγματάκια (που μου άρεσαν πολυ) :tensai:

σε γενικες γραμμές ηταν πολυ καλη ταινια (αν εξαιρέσεις την μεγαλη διαρκεια της)
Hell 'n' Core

#4 GkLoc

GkLoc

    .: BlackStar :.

  • Members
  • 1,233 posts

Posted 19 July 2008 - 11:50

Λοιπον,Καλα Εκανες Και Ανοιξες Thread Διοτι Αυτη Η Ταινια Προσδοκει Μεγαλο "Καψιμο"!!!

Δυστηχος στην Κρητη Ακομα Nothing(Εκτος Ηρακλειο),Και περιμενω πως και πως να το φερουν,θα τα σπαει πιστευω αγρια!!
\Καλυτερη Ερμηνεια Joker Ολων τον Εποχω,R.I.P Hith Ledger,και τι να πω,

η πρωτη ηταν η καλυτερη ταινια Batman Ever,αρα και αυτη θα ειναι καλη πιστευω,Αυτα!!!

Berserk___Gatsu.jpg


#5 zade

zade

    23/11/2016

  • Members
  • 759 posts

Posted 19 July 2008 - 12:04

Tην είδα χτες . Ακόμα παραληρώ . Θα προσπαθήσω όταν συνέλθω να γράψω εμπεριστατωμένη κριτική .

Στα γρήγορα , 9/10

Συστατικά: Κρέας ανθρώπινο 50%, Kόκκαλα 20% Αίμα ανθρώπινο: 10% ,μαλτοδεξτρίνη,άμυλο πατάτας ,πολυαμίδιο.Συντηρητικά:Βενζοϊκό Νάτριο,Σορβικό Κάλιο.
Posted Image
Ανάλωση κατά προτίμηση πριν από: Βλέπε Avatar.


#6 Shikamaru

Shikamaru

    So Troublesome

  • Members
  • 912 posts

Posted 19 July 2008 - 12:41

το Βatman Gotham knight την ταινια-anime την ειδε κανεις?!?!?!

#7 Leon

Leon

    Manga Oldbie

  • Members
  • 303 posts

Posted 19 July 2008 - 12:49

Την είδα πρεμιέρα και χάλαρα ήταν η ταινία DC/Marvel που ξεχώρισε απ' τις υπόλοιπες.
Μόνο αναμενόμενη δε θα τη χαρακτήριζα και η μεγάλη της διάρκεια ήταν ότι καλύτερο. Μακάρι να κρατούσε άλλο τόσο:nanana: Και μακάρι να βγει κι άλλη
Posted Image

#8 Shikamaru

Shikamaru

    So Troublesome

  • Members
  • 912 posts

Posted 19 July 2008 - 13:20

συμφωνω απολυτα Leon η δουλεια που εκαναν ηταν εξαιρετικη.Ελπιζω να εχει η συνεχεια να ειναι το ιδιο εξαιρετικη

#9 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 20 July 2008 - 12:03

Την είδα κι εγώ την ταινία. Στην αρχή δεν μου άρεσε καθόλου αν και μετά έγινε καλύτερη. Εγώ πάντως μέχρι ένα σημείο πιο πολύ τον Joker συμπαθούσα παρά τον Batman :hahaha: Ο Batman δεν ξέρω ποτέ δεν με συγκινούσε σαν χαρακτήρας αν και το τέλος του έδωσε λίγο παραπάνω αξία.
Spoiler:


Απλά γενικά η ταινία νομίζω πως θα μπορούσε να είναι πολύ καλύτερη. Θα μπορούσε να αναλύσει καλύτερα τα κίνητρα του batman για να κάνει αυτά που κάνει κυρίως. Δεν ξέρω γιατί αλλά ο batman μου φάνηκε πολύ στεγνός χαρακτήρας που δεν έχει και πολλά πολλά συναισθήματα και απλά είναι σαν να του ρθε flashιά και να έγινε προστάτης των αδικιμένων η κάτι τέτοιο.

Spoiler:

phmava.php

#10 Matu-san

Matu-san

    aoi

  • Members
  • 939 posts

Posted 20 July 2008 - 12:40

Θα συμφωνήσω και εγώ με τον phm, ο Batman έδειχνε λίγο "βαρύμαγκας" χωρίς λόγο, σε αντίθεση με τον Joker. Επίσης ο Batman μου φάνηκε λίγο ανίκανος να κάνει κάτι χωρίς τα hitech γκατζετάκια του...
Τι στο yaoi συμβαίνει?

#11 kakashi sensei

kakashi sensei

    pitsilistis

  • Members
  • 746 posts
  • Locationplateia eleytherias

Posted 20 July 2008 - 13:07

την ειδα χτες (μα καλα ποτε πηγαν τα εισητηρια 9.50 ευρω) και εμεινα απολυτα ευχαριστημενος.αλλα η ταινια αντι για "dark knight" θα επρεπε να λεγεται "joker begins" γιατι ουσιαστικα ηταν ολη η ταινια .

#12 Thoririn

Thoririn

    Silence equals sane

  • Members
  • 59 posts

Posted 20 July 2008 - 13:12

Ωραια ταινία, αλλα ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΜΠΑΤΜΑΝ !!!

:wis:


#13 Leon

Leon

    Manga Oldbie

  • Members
  • 303 posts

Posted 20 July 2008 - 13:36

Απλά γενικά η ταινία νομίζω πως θα μπορούσε να είναι πολύ καλύτερη. Θα μπορούσε να αναλύσει καλύτερα τα κίνητρα του batman για να κάνει αυτά που κάνει κυρίως. Δεν ξέρω γιατί αλλά ο batman μου φάνηκε πολύ στεγνός χαρακτήρας που δεν έχει και πολλά πολλά συναισθήματα και απλά είναι σαν να του ρθε flashιά και να έγινε προστάτης των αδικιμένων η κάτι τέτοιο.


Άμα ήταν να τα αναλύσει και εδώ τότε το batman begins τι το θέλαμε;
Posted Image

#14 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 20 July 2008 - 13:39

Άμα ήταν να τα αναλύσει και εδώ τότε το batman begins τι το θέλαμε;

Σωστό κι αυτό, αλλά δεν ξέρω δεν με έπεισε και τόσο τι να κάνουμε :emptyonexg1:
phmava.php

#15 BuNjI

BuNjI

    contractor

  • Members
  • 43 posts

Posted 21 July 2008 - 02:43

H καλύτερη comic book movie που είδα ποτέ μου και δεν πιστεύω καθόλου οτί ο Βale επισκιάστηκε από τον Ledger,χωρίς να σημαίνει πως κι ο δεύτερος δεν ήταν απίστευτος.Οι δαίμονες του Wayne/Batman παρουσιάστηκαν με πολύ βάθος και μ΄άρεσε πολύ το παιχνίδι στο οποίο τον επέβαλε ο Joker,να ξεχάσει τους κώδικες του γιατί διαφορετικά δεν θα τον νικήσει ποτέ,ηθικό δίλλημα για κάθε super-ήρωα όταν έχει να κάνει με την προσωποποίηση του κακού.Γιατί ο Joker είναι το κακό κ όχι ρίζα του,δεν χρειάζεται κίνητρα,ούτε τραυματικό παρελθόν.Ηarvey Dent/Two-Face,η τραγική μορφή του έργου,το εξιλαστήριο θύμα,το point που ήθελε να πετύχει ο Joker oτί κι ο πιο ευγενής άνθρωπος κρύβει σαπίλα.Κάθε χαρακτήρας πάντως σ'αυτό το έργο είχε τις δικές του πολλές διαστάσεις και δεν περίσευε.Δεν πρόκειται για μια καθαρόαιμη περιπέτεια για μένα αλλά ένα ψυχολογικό τεστ για όλους τους ήρωες του έργου,εκτός από τον Joker,τον πιο straight-forward χαρακτήρα του έργου,αυτόν που έβαζε τα τεστ.

Edited by BuNjI, 21 July 2008 - 14:51.