Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 1 votes

Yuri


  • Please log in to reply
121 replies to this topic

#106 jimop24

jimop24

    Vigilant of The United Mankind

  • Members
  • 250 posts

Posted 05 June 2011 - 18:18

Στην περιγραφή λέει ότι η Toeru βάζει τα δυνατά της για να περάσει στο ίδιο λύκειο με την Run ώστε να της εξομολογηθεί τον έρωτα της.


Κάτι μου θυμίζει από Hanabira 2...

#107 eyl

eyl

    Elite Yuri Lover

  • Members
  • 312 posts

Posted 05 June 2011 - 19:36

ουου παίζεις τα SonoHana τα παιχνίδια?

εκτός απο εκείνο το ova, δεν έχω ιδέα για τις ιστορίες τους. νομίζω τώρα είναι στο 8?
Posted Image
girls with guns - babes with blades κ βεβαίως βεβαίως tenshi!

#108 jimop24

jimop24

    Vigilant of The United Mankind

  • Members
  • 250 posts

Posted 05 June 2011 - 20:22

ουου παίζεις τα SonoHana τα παιχνίδια?

εκτός απο εκείνο το ova, δεν έχω ιδέα για τις ιστορίες τους. νομίζω τώρα είναι στο 8?

Στο 8 ναι! Ειδικά το 1 το είχα λιώσει:kakaka:

#109 ma_foteini

ma_foteini

    definately busy

  • Members
  • 240 posts
  • Location2.09km off the City Walls

Posted 01 May 2012 - 12:47

Kuttsukiboshi ova 2 raw, out now!

Δεν μπορώ να πω ότι κατάλαβα και πολλά αλλά ήταν ένα 25λεπτο με αρκετό ενδιαφέρον. Θα το ξαναδώ και με υπότιτλους για....να καταλάβω την ιστορία! :ureshii:

#110 ma_foteini

ma_foteini

    definately busy

  • Members
  • 240 posts
  • Location2.09km off the City Walls

Posted 04 September 2014 - 21:45

THREAD REVIVAL!!!!!  :burningbe3: 

 

Νωρίτερα φέτος, συνέβη το Sakura Trick. Βασισμένο στο ομώνυμο μάνγκα -ένα 4-koma με αξιόλογο σχεδιασμό χαρακτήρων- είναι μια ανάλαφρη σειρούλα με σχολικούς έρωτες και τερτίπια. Είναι αρκετά συμπαθητική, αν και θα μπορούσε να ήταν και λίγο πιο κωμική.

Κάτι απλό και ελαφρύ για να περάσει η ώρα.

 

Αυτά τα ολίγα. Ξαναβουτάω στην αναζήτηση των yuri και μόλις έχω καλή ψαριά, θα ξαναζωντανέψω το νήμα! χαρ χαρ χαρ



#111 Gasai_Yuno

Gasai_Yuno

    Starting...

  • Members
  • 22 posts

Posted 21 November 2014 - 00:31

Yuri thread! :D πάρα πολλές πληροφορίες...  λέω να αρχίσω με ότι anime έχει αναφερθεί και δεν έχω τσεκάρει ακόμα και μετά με το manga  του Sasameki koto! 

Thanks ma_foteini  για την παραπομπή στο thread :D


Edited by Gasai_Yuno, 21 November 2014 - 02:11.


#112 ma_foteini

ma_foteini

    definately busy

  • Members
  • 240 posts
  • Location2.09km off the City Walls

Posted 21 November 2014 - 09:08

Goal achieved!

Και καλή θέαση/διάβασμα!

Give us a whistle if you need anything!

 

 

Related

στο crunchyroll υπάρχει το Inugami-san to Nekoyama-san (12ep, fluffy, silly, school). Και το After School of the earth, by Morishima Akiko (prepare for loss of brain cells, ακόμα δεν το έχω δει όλο), το οποίο είναι ουσιαστικά ένα μάνγκα με audio track (wht is this I don't even).



#113 Gasai_Yuno

Gasai_Yuno

    Starting...

  • Members
  • 22 posts

Posted 21 November 2014 - 15:21

Όλα τα λεφτά το link,  αν και είμαι πιο πολύ Harley Quinn fan :P

Δεν θα διστάσω αν χρειαστώ κάτι, σε ευχαριστώ :)

Για την ώρα βλέπω το blue drop ,θα τα τσεκάρω όλα όμως σιγα σιγά να σαι σίγουρη :) Μ' αρέσει αρκετά το είδος αυτό και δεν μπορώ πραγματικά να καταλαβώ γιατί δεν είναι πιο ανεπτυγμένο ποσοτικά... 

 

Edit: Μόλις το τελείωσα , μπορώ να πω πως μου άρεσε αρκετά αν και

Spoiler:


Edited by Gasai_Yuno, 21 November 2014 - 19:02.


#114 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 03 December 2014 - 18:05

 

Και τελευταία είδα το Brother Dear Brother που μόνο σε αυτή την κατηγορία μπορώ να το κατατάξω... αν και στη κατηγορία πυροβολημένων πρωταγωνιστών με ψυχολογικά προβλήματα.

 

ειπα να δωσω στη σειρα αλλη μια ευκαιρια. Μου φαινεται μετα την Utena στο ειδος της ειναι σιγουρα η σημαντικοτερη σειρα και με κορυφαια ποιοτητα. Αλλωστε ειχε ασκησει σημαντικη επιρροη στην Utena.

Γιατι με την Ace o Nerae 2 απαγοητευτηκα. Βεβαια το καλυτερο θα ηταν να διαβαζα το μανγκα, μιας και καμια σειρα δεν ακολουθει την πλοκη του. Το χειροτερο βεβαια ηταν πως πηγαν να βαλουν τεννις δεκαετιας τελους 80  σε σειρα με τεννις του 70 οταν παιζαν με ξυλινες ρακετες. Καμια σχεση με την πρωτη σειρα. Χωρια που το σχεδιο με ξενερωσε. Δεν ταιριαζει σε αθλητικο μανγκα shojo

Ευτυχως ομως στο Ονιι σαμα το αποτελεσμα ειναι καλυτερο.



#115 Pirate Luffy

Pirate Luffy

    Mein König

  • Members
  • 331 posts

Posted 03 December 2014 - 18:49

Της έχω αδυναμία εκείνης της σειράς... του Ονίι-σαμα. Πάνε τέσσερα χρόνια. Στην αρχή με είχε αποτραβήξει το σχέδιο και το όλο ύφος. Αυτά τα δύο στοιχεία τα ερωτεύτηκα αργότερα. Δυνατή σειρά. Θυμάμαι είναι το μόνο άνιμε που με ''τρόμαξε'' ή τέλος πάντων με ψυχοπλάκωσε. Και βρίσκω ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΚΟΥΣ τους τίτλους αρχής.


Posted Image

#116 Gasai_Yuno

Gasai_Yuno

    Starting...

  • Members
  • 22 posts

Posted 07 December 2014 - 23:06

Τώρα πρόσφατα άρχισα και εγώ το  Ονίι-σαμα, βασικά είμαι στο 17ο επισόδειο ακόμα... Ούτε εμένα μου αρέσει μέχρι τώρα το σχέδιο, ωστόσο οι χαρακτήρες φαίνονται αρκετά καλοφτιαγμένοι και με αρκετές πτυχές, οπότε δεν μπορώ να το αφήσω απλά. :P

Spoiler:


Edited by Gasai_Yuno, 07 December 2014 - 23:07.


#117 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 08 December 2014 - 00:43

το απιστευτο ειναι πως πηγαν να προβαλλουν αυτη τη σειρα στη Γαλλια το 1993. Και ουτε καν ολα τα επεισοδια. 20 απο τα 39 και αυτα λογοκριμενα. Τελικα οταν καταλαβαν τι σειρα ηταν, διακοπηκε στο 7ο! Ευτυχως μετα βγηκε σε  DVD με γαλλικους υποτιτλους και χωρις λογοκρισια.

 

Οχι ηταν τελικα πολυ ωραια σειρα. Aν και απο τη στιγμη που

Spoiler:
η σειρα χανει το ενδιαφερον της  καπως, αλλα ευτυχως μεχρι τοτε σε εχει κερδισει ετσι και αλλιως.

 

Παντως κατηγορουν απο τη μια τον Miyazaki πως χρησιμοποιει το ιδιο σχεδιο στους χαρακτηρες. Αν συγκρινω ομως τις Onii Sama και το OVA Ace wo Nerae! 2, οι πρωταγωνιστες εκει ειναι φτυστοι! Μην πω πως εκεινη η Misaki ειναι φτυστη της αντιπαλου τενιστριας στο Ace o Nerae του 73 ακομα και στο χαρακτηρα. Για αυτο προτιμω το Ντεζακι/Σουγκινο και το σχεδιο και τη ροη του 70....Εδω φανερη η επιρροη απο τα J-Dramas που ειχε αρχισει τελη του 80....Παντως το παει πιο μπροστα και απο το manga. Εδω ολοι πανε να αυτοκτονησουν. Το παραχεσανε πια! Αν και στο manga

Spoiler:
 



#118 Gasai_Yuno

Gasai_Yuno

    Starting...

  • Members
  • 22 posts

Posted 08 December 2014 - 01:05

Τρέμω να πατήσω τα spoilers, θα τα δω όταν τελειώσω με το καλό την σειρά. το " Εδω ολοι πανε να αυτοκτονησουν" και την υπερβολή αυτού το πιστεύω, ακόμα και αν είμαι στα μισά :P Ήταν λίγο παράτολμο για τότε υποθέτω :) 



#119 ma_foteini

ma_foteini

    definately busy

  • Members
  • 240 posts
  • Location2.09km off the City Walls

Posted 08 December 2014 - 13:09

Τώρα τι καταλαβαίνετε, θα με κάνετε να δω και το Oniisama;;; Μόλις αποφάσισα να συνεχίσω την Utena...η οποία Ουτένα με εντυπωσιάζει με τα επίπεδα wtf που παρουσιάζει - και είμαι μόλις στο 12ο επεισόδιο.

Προβλέπονται αγρυπνίες. Βάι βάι!


Edited by ma_foteini, 08 December 2014 - 13:10.


#120 Gasai_Yuno

Gasai_Yuno

    Starting...

  • Members
  • 22 posts

Posted 09 December 2014 - 00:14

Δεν φταίμε εμείς, θα το έβλεπες έτσι και αλλιώς θεωρώ xD 

 

Ε εντάξει τι να πω τώρα

Spoiler:


Edited by Gasai_Yuno, 12 December 2014 - 02:24.