Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

το 18,7% εδώ μέσα είναι μ@λ@κες...


  • This topic is locked This topic is locked
225 replies to this topic

#31 Sunabouzu

Sunabouzu

    Σινιγάμης

  • Members
  • 881 posts

Posted 30 June 2008 - 13:10

Major Understatement

#32 attsifte D

attsifte D

    Anime Freak

  • Members
  • 271 posts

Posted 30 June 2008 - 13:15

Κανόνες

  • Απαγορεύεται η αποστολή μηνυμάτων που περιέχουν προσβλητικο περιεχόμενο
Αμα το site εχει 1000 μελοι αυτο το thread εμμεσα προσβαλει 200 ατομα...

Με την ευχη παντα του μεγαλου σοφου Μοd sponi να ξυπνησουν 5-10 απο αυτα...

To offside δεν το σφύριξαν;
Ο ένας αναφέρεται οτι οι παραπάνω "μαλάκεθ" παραβιάζουν κανόνες. Όμως στην ουσία δεν παραβιάζουν κανόνες και επίσης δεν νομίζω να έχει προσβλητικό χαρακτήρα το περιεχόμενο του θέματος του Spawni, απο την άλλη πιστέυω οτι είναι ένα μήνυμα που θέλει να περάσει πρίν είναι αργά.
Spoiler:

"The more you know yourself the less things upset you"

#33 neo^

neo^

    Anime Freak

  • Members
  • 424 posts

Posted 30 June 2008 - 13:28

Κανόνες

  • Απαγορεύεται η αποστολή μηνυμάτων που περιέχουν προσβλητικο περιεχόμενο
Αμα το site εχει 1000 μελοι αυτο το thread εμμεσα προσβαλει 200 ατομα...

Με την ευχη παντα του μεγαλου σοφου Μοd sponi να ξυπνησουν 5-10 απο αυτα...

Πρεπει να κλειδωθει το συντομοτερο δυνατον.


Συμφωνω απολυτα.
Posted Image

#34 MaSaKa

MaSaKa

    Anime Freak

  • Members
  • 342 posts

Posted 30 June 2008 - 13:31

Κανόνες

  • Απαγορεύεται η αποστολή μηνυμάτων που περιέχουν προσβλητικο περιεχόμενο
Αμα το site εχει 1000 μελοι αυτο το thread εμμεσα προσβαλει 200 ατομα...

Με την ευχη παντα του μεγαλου σοφου Μοd sponi να ξυπνησουν 5-10 απο αυτα...

Πρεπει να κλειδωθει το συντομοτερο δυνατον.


συμφωνω και γω. Και ας προσπαθει να βαλει το forum στο σωστο δρομο, πιστευω πως αυτος ο τροπος δεν ειναι και ο καλυτερος

#35 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 posts

Posted 30 June 2008 - 13:36

Ναι γιατι εχουνε πεσει ολοι οι σωστοι εδω μεσα, με τους τροπους και το τακτ της καλης κοινωνιας, και μας πειραξε το τοπικ του σπονη....
Οταν αντιμετωπιζεις καθημερινα αυτο το πραγμα, δεν κοιτας απο ενα σημειο κι επειτα τροπους κτλ.
Posted Image

Dorama Queen-Bitch Mode On Atm


#36 neo^

neo^

    Anime Freak

  • Members
  • 424 posts

Posted 30 June 2008 - 13:41

Matsu εσενα δεν σε πειραξε?
Αμα εγραφα δλδ ¨Το 100% ειναι μ...... εδω μεσα",τι θα γινοταν?
Posted Image

#37 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 30 June 2008 - 13:48

Κανόνες

  • Απαγορεύεται η αποστολή μηνυμάτων που περιέχουν προσβλητικο περιεχόμενο
Αμα το site εχει 1000 μελοι αυτο το thread εμμεσα προσβαλει 200 ατομα...

Με την ευχη παντα του μεγαλου σοφου Μοd sponi να ξυπνησουν 5-10 απο αυτα...

Πρεπει να κλειδωθει το συντομοτερο δυνατον.


το δικό μου ποσοστο είναι μικρότερο από αυτό που χαρακτηρίζεις εσύ με ψυχολογικά προβλήματα... Και εσύ κατονομάζεις και εμένα προσωπικά άρα είσαι φουλ του λάθους με ρηγάδες


Masaka, neo^ , Sunabouzu χαίρομαι που διαβάζετε τους κανόνες και φροντίζετε να τους τηρείται... ή μήπως όχι;

ο αναμάρτητος πρώτος τον λίθο βαλέτω λένε και στο χωριό μου, δε ξέρω αν ισχύει σε σας...

και γιατί να κλειδωθεί το τόπικ; και με αστέρια βλέπω κάποιοι το αξιολογήσαν και θετικό ρεπ έχω πάρει γι'αυτό...

σας χαλάει την αισθητική μήπως; αφού είμαστε στο off topic



@ neo^
το 100% πιάνει όλους οπότε θα πρέπει να δώσεις λόγο... Δέχομαι ΠΜ από το 18,7% που έθιξα και θα τους ζητήσω δημόσια συγνώμη...

#38 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 posts

Posted 30 June 2008 - 13:49

Εγω ξερω πως οποιος εχει τη μυγα μυγιαζεται και οποιος εχει τη σφιγγα σφιγγεται...οποιος εχει λοιπον υποπεσει σε κατι που να τον χαρακτηριζει ωστε να υπαγεται στο ποσοστο, τοτε οκ..εγω δε θεωρω οτι ειμαι στο ποσοστο, οποτε το βλεπω αλλιως.
Posted Image

Dorama Queen-Bitch Mode On Atm


#39 neo^

neo^

    Anime Freak

  • Members
  • 424 posts

Posted 30 June 2008 - 14:00

Sponis και ποιος εισαι εσυ που 8α κρινεις ολα τα μελη του forum και θα πεις οτι απο ολα τα μελη το 18,7% ειναι μ......?
Posted Image

#40 Ephialtes

Ephialtes

    Ashigaru

  • Members
  • 570 posts

Posted 30 June 2008 - 14:02

Κανόνες

  • Απαγορεύεται η αποστολή μηνυμάτων που περιέχουν προσβλητικο περιεχόμενο
Αμα το site εχει 1000 μελοι αυτο το thread εμμεσα προσβαλει 200 ατομα...

Με την ευχη παντα του μεγαλου σοφου Μοd sponi να ξυπνησουν 5-10 απο αυτα...

Πρεπει να κλειδωθει το συντομοτερο δυνατον.


ΚΑι δεν μου λες, τα τελευταια ακυρα τοπικ που ανοιξαν εχεις την αντυπωση πως δεν προσεβαλαν κανεναν?

Posted ImagePosted Image


#41 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 30 June 2008 - 14:11

Sponis και ποιος εισαι εσυ που 8α κρινεις ολα τα μελη του forum και θα πεις οτι απο ολα τα μελη το 18,7% ειναι μ......?


δε μπορείς ή δε θες να καταλάβεις το πνεύμα του τόπικ οπότε σου απαντάω με σοβαρότητα...

βλέπεις έναν Χ τίτλο σε τόπικ. Στην προκειμένη περίπτωση το συγκεκριμένο. Η πρώτη σου σκέψη... "τι μλκιες γράφει πάλι"

άρα με τον τρόπο σου με κρίνεις ως μλκα. [δεν πάει προσωπικά, γενικά μιλάω εσύ είσαι το παράδειγμα]

σκέψου λοιπόν εγώ που διαβάζω όλο το φόρουμ πόσες φορές εχω βρεθεί αντιμέτωπος με τη συγκεκριμένη αντίδραση;
άρα είτε το θέλω είτε όχι περνάει από το μυαλό μου... [όπως περνάει από όλων το μυαλό όταν βλέπουμε έναν να κάνει σφήνες με το αυτοκίνητο και να κινδυνεύει να μας σκοτώσει κτλ κτλ]. Είναι αυτόματη αντίδραση/ατάκα

μαζεύοντας λοιπόν αυτές τις αντιδράσεις κατέληξα στο συγκεκριμενό ποσοστό... και αν πίστεψες την τελευταία ατάκα τότε να πάω για ψαράς...

#42 sgouver

sgouver

    One Piece Maniac

  • Members
  • 540 posts

Posted 30 June 2008 - 14:22

το δικό μου ποσοστο είναι μικρότερο από αυτό χαρακτηρίζεις εσύ με ψυχολογικά προβλήματα...

Ηταν ενα αστοχο ενδεχωμενος παραδειγμα στην προσπαθεια μου να δειξω οτι κατι δεν παει καλα με εσενα...
ΑΛΛΑ
Μαλλον ξεχασες ποιος δημιουργησε αυτο το thread...

Και εσύ κατονομάζεις και εμένα προσωπικά άρα είσαι φουλ του λάθους με ρηγάδες

Εμενα ποιος ειπε οτι δεν με πρσβαλες ;;
Πως εγω ξερω ποιους εχεις μεσα στο κεφαλι σου ;;

Οταν Γενικολογεις και δεν εισαι συγκεκριμενος το μονο που καταφερνεις ετσι ειναι να μας προσβαλεις ολους.

Ephialtes
ΚΑι δεν μου λες, τα τελευταια ακυρα τοπικ που ανοιξαν εχεις την αντυπωση πως δεν προσεβαλαν κανεναν?

Αμα ανοιξαν τοπικ που προσβαλουν (οπως αυτο καλη ωρα) τοτε αυτοι που προσεβαλαν καλο θα ειναι να τιμωρηθουν συμφωνα με τους κανονες και με τα ψευδωνυμα τους συγκεκριμενα...οτιδηποτε αλλο εκτος απο αυτες τις γενικολογιες που δεν καταληγουν πουθενα.

ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΑΝΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ THREAD.
MAKAΡΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΝΑΣ ΛΟΓΙΚΟΣ DANTE, ΝΑ ΔΕΙ ΤΙ ΧΑΖΟΜΑΡΕΣ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΛΕΙΔΩΣΕΙ.

Edited by sgouver, 03 July 2008 - 12:02.


#43 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 posts

Posted 30 June 2008 - 14:27


ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΑΝΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ THREAD.
MAKAΡΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΝΑΣ ΛΟΓΙΚΟΣ DANTE, ΝΑ ΔΕΙ ΤΙ ΧΑΖΟΜΑΡΕΣ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΛΕΙΔΩΣΕΙ.


Οταν τον dante τον γραφατε στα @@ σας και τα παρατησε ηταν καλα...τωρα τον θυμηθηκατε που τα βρηκατε δυσκολα...οκ...
με το sugarlips moderating καβαλατε τους mods, και οταν οι mods πρεπει να κανουν τη δουλεια τους σας χαλαει και λησμονατε τον dante..
νταξ...
εγω θα πω το απλο.Απο την δραματικη πτωση ποιοτητας του φορουμ, απο περσυ μεχρι φετος..και μην πω τους τελευταιους λιγους μηνες, πολλα ατομα κι εγω μεσα σε αυτα, εχουμε κουραστει να ασχολουμαστε, και αποχωρουμε ενας ενας...
Posted Image

Dorama Queen-Bitch Mode On Atm


#44 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 30 June 2008 - 14:29

ρε τι το ψαχνετε, εδω μερικοι μερικοι δνε καταλαβαν μαλλον ακομα οτι το νουμερο 18.7 ηταν τυχαιο, και το θεμα εγινε με πικρο χιουμορ.

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#45 dionik

dionik

    Starting...

  • Members
  • 26 posts

Posted 30 June 2008 - 14:34

Να πω και εγώ την άποψή μου ως "εξωτερικός παρατηρητής"...

Σίγουρα δεν είναι ωραίο το θέαμα της αντιπαράθεσης του Global με κάποια μέλη, αλλά το ότι "αναγκάζεται" να κάνει ολόκληρο thread για κάτι που θα μπορούσε να λυθεί με pm (κάτι που προφανώς δοκιμάστηκε, αλλά χωρίς αποτέλεσμα) δείχνει ότι η κατάσταση έχει μάλλον ξεφύγει... Και ίσως αυτοί που νιώθουν θιγμένοι, το καλύτερο θα ήταν να αναλογιστούν τις ευθύνες τους και να δουν ότι αυτή η αντιπαράθεση μόνο καλό δεν προσφέρει στο anime.gr. Και πιστεύω ότι για είστε εδώ, μάλλον αγαπάτε αυτό το φόρουμ και δεν θέλετε να πάει κατά Posted Image...



Ένας "περαστικός"...
Posted Image