Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

το 18,7% εδώ μέσα είναι μ@λ@κες...


  • This topic is locked This topic is locked
225 replies to this topic

#1 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 30 June 2008 - 09:57

Επειδή βλέπω ότι είναι της μοδός [σικ] τα τόπικ του στυλ ανοίγω-λέω-την-παπαριά-μου-και-δε-μου-αλλάζετε-γνώμη-με-τίποτα είπα να ανοίξω και εγώ ένα...

Το πιστεύω ακράδαντα αυτό που λέει ο τίτλος...

εσείς τι πιστεύετε;
είναι σωστο το ποσοστό;
είναι μεγαλύτερο ή μικρότερο;
ποια είναι η θέση του μλκα στην ελληνική κοινωνία γενικότερα;
ποια είναι κ η θέση του στα ελληνικά φόρα;
έχετε γνωστούς σας που είναι μλκες; παρακολουθούν το ανιμε.γρ? αν όχι πείτε τους να μπουν για να το συζητήσουμε εμπεριστατωμένα.

ακούω τις γνώμες σας [αλλά δεν αλλάζω τη δική μου... το πολύ πολύ να αλλάξω τη σειρά των λέξεων...]

#2 sgouver

sgouver

    One Piece Maniac

  • Members
  • 540 posts

Posted 30 June 2008 - 10:10

Sponis
το 18,7% εδώ μέσα είναι μ@λ@κες...


Aντιθετα εγω πιστευω οτι το 20% και βαλε αντιμετωπιζουν ψυχολογικα προβληματα...και μαζι τους εισαι και εσυ sponi...

Ειναι κριμα moderators οι οποιο κανονικα θα επρεπε να κρατανε τις ισσοροπιες σ'ενα φορουμ ,να τις διαλυουν με τετοιο τροπο...ουτε οι καλυτεροι spamers δεν θα καναν τοσο καλη δουλεια.

#3 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 30 June 2008 - 10:11

ενδιαφερων θεμα θειε. μαι απορια μονο . το 18,7% ειναι νουμερο που προηλθε μετα απο επιστημονικη μελετη? με στατιστικους πινακες? ή κατε'εκτιμηση? γτ αν ειναι το πρωτο, τζαμπα κουραστικες (νταξ lame ηταν, το ξερω)

δε νξερω αν ειναι οντως 18,7 το ποσοστο , αλλα σιγουρα υπαρχουν, οπως υπαρχουν παντου. η θεση του μλκα στη ελληνικη κοινωνια? Dominant!, η θεση του στα ελληνικα φοαρα? δεν ξερω σε αυτο συχναζω σχεδον αποκλειστικα.
γνωστους? να ισαφως εχω. αν παρακουλουθουν? πολυ επιφανειακα. να τους προσκαλεσω να το συζητησουμε? οχι, δεν εχω καμια ορεξη να γινω Τουρκος

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#4 Namida

Namida

    Nihao

  • Members
  • 1,106 posts

Posted 30 June 2008 - 10:14

- Εγώ πάλι πιστεύω ότι τα 2/3 αυτών που μπαίνουν στο φόρουμ είναι μ@λ@κές.
- Και το υπόλοιπο 1/3;
Spoiler:



just kidding



#5 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 30 June 2008 - 10:17

όπως είπε και ο μέγας Στάθης ψάλτης οι μισοί από εδώ δεν είστε μαλακες.


αλλα sponi τι εννοείς με τι λέξη *******? αυτή η λέξη είναι τόσο μεγάλη και έχει τόσες πολλές έννοιες που μας κάνει να μπερδευόμαστε.

#6 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 30 June 2008 - 10:17

@sgouver

κάνε δικό σου τόπικ για να συζητήσεις για τα ψυχολογικά προβλήματα... μη σπαμάρεις στο δικό μου

@melkor

έχει χαλάσει το πληκτρολόγιό σου ή δεν έχεις πιει καφέ ακόμα;

σύμφωνα με μελέτες στα mstrb labs το ποσοστό που βγήκε είναι αρκετά μελετημένο. θα μπορούσα να πω ότι έχει μιά απόκλιση συν/πλην 0,2% αλλά στην περίπτωσή μας μας κάνει

τώρα αυτο μπορεί να αλλάξει από μέρα σε μέρα ανάλογα με το κλάσμα μλκες που γράφονται / μέλη που γράφονται. Εκεί θα υπάρξει ένα μικρό πρόβλημα αλλά τα Labs μας είναι πανέτοιμα να συντάξουν νεά μελέτη asap.


@ Erisabetsu

μιλάω για τον αγνό μλκα της εποχής μας. Αυτόν που κάνει μπαμ από χιλιόμετρο. αυτόν που πριν σου μιλήσει έχεις ηδη σκεφτεί "κοίτα έναν μλκα"
αυτόν που βλέπεις ότι έχει κάνει νεό ποστ ή νέο τόπικ και λες "πάω πάλι να δω τι μλκια έγραψε"
οι υπόλοιποι τύποι μλκα είναι απλά συμπληρωματικοί...

#7 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 30 June 2008 - 10:17

Πιστεύω οτι το ποσοστό δεν αντικατοπτρίζει την πραγματικότητα. Τώρα δεν ξέρω πόσο μεγαλύτερο είναι, καθώς απαιτείται ενδελεχής επιστημονική έρευνα με τη συμμετοχή ολων των συνυπεύθυνων φορέων, σίγουρα ομως είναι...
Η θέση του στην ελληνική κοινωνία είναι ζωτικής σημασίας. Παίρνει δάνεια που δεν μπορεί να αποπληρώσει. Ψηφίζει ψευτοσοσιαλιστικά, κρυπτοφιλοβασιλικά και χριστιανοδωδεκαθεϊστικά ψευτοπατριωτικά κόμματα. Με τον γραικυλισμό που του έχουν εμφυσήσει, διαβρώνει όλους τους θεσμούς.
Οπως το σχολείο, έτσι και τα φόρα αποτελούν εναν καθρέφτη της άτιμης κενωνίας. Γι' αυτό και το συμπαθές θηλαστικό δεν θα μπορούσε να απουσιάζει... Σχεδόν όλοι μου οι γνωστοί είναι, οσο ομως κι τους το έχω ζητήσει, οσο κι αν παρακάλεσα απέριψαν την πρό(σ)κλησή μου. Νομίζω οτι εδω το ανιμε.γρ μπορεί να πάρει την κατάσταση στα χέρια του. Μοιράστε κουπόνια, φανέλες, μπισκότα, κουλουράκια, παράβολα, κάντε ό,τι μπορείτε! Φέρτε οσους περισσότερους μπορείτε. Θα είναι μια πράξη, για την οποία θα νιώθετε υπερήφανοι για όλη σας την ζωή!!!

#8 kazmir

kazmir

    Clan of Malkavian

  • Members
  • 184 posts

Posted 30 June 2008 - 10:22

Spοnis κάνεις ένα ουσιώδες λάθος, το ποσοστό για να είμαστε ακριβείς είναι της τάξεως του 18,699999999...% :hahaha::hahaha::hahaha:

If you loved me, you'd all kill yourself today!
Posted Image


#9 sgouver

sgouver

    One Piece Maniac

  • Members
  • 540 posts

Posted 30 June 2008 - 10:26

ΧΑχαχα

Εχει πολυ πλακα γιατι βλεπω αρκετους να το σκεφτονται σοβαρα το ζητημα...

melkor

κάνε δικό σου τόπι για να συζητήσεις για τα ψυχολογικά προβλήματα... μη σπαμάρεις στο δικό μου


Μπα ασε καλυτερα...

#10 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 30 June 2008 - 10:27

Καζμιρ δε με διαβάζεις και με σταναχωρείς...

λέω πάνω ότι υπάρχει ένα περιθώριο λάθους συν/πλην 0,2%

άρα μέσα πέφτω... εσύ σε τι συνθήκες είχες κάνει τις μελέτες;

#11 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 30 June 2008 - 10:31

@ sgouver

ότι δε μπορείς να καταλάβεις το γιατί έφτιαξα αυτό το τόπικ μπορώ να το καταλάβω...

την προσωπική επίθεση προς τα εμένα δε μπορώ να καταλάβω... μήπως σου έχω κλέψει τπτ κτήματα και μου το κρατάς μανιάτικο; ή μήπως περίμενες στη γωνία να δεις πότε θα μπορέσεις να μου την πεις

περιμένω να ανακαλέσεις γιατί τότε πραγματικά θα θυμηθώ ότι είμαι Moderator και θα κοπούν τα γελάκια...

#12 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1,005 posts

Posted 30 June 2008 - 10:46

Για δώσε μας ένα παράδειγμα μaλάκα στο forum.

oR4yYRl.gif


#13 sgouver

sgouver

    One Piece Maniac

  • Members
  • 540 posts

Posted 30 June 2008 - 10:47

περιμένω να ανακαλέσεις γιατί τότε πραγματικά θα θυμηθώ ότι είμαι Moderator και θα κοπούν τα γελάκια...

Χαλας το forum αντι να το φτιαχνεις ...οποιοδηποτε αλλον θα τον κανετε ban αμα ειχε κανει κατι τετειο.
Το να θεωρει ενας mod οτι το 20% των ατομων εδω μεσα ειναι ____ δεν ειναι κατι που τον τιμα ιδιαιτερα...αφου περνει ενεργα μερος σ'αυτο.

Και οσο αναφορα τις απειλες σου κανε οτι νομιζεις...

#14 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1,005 posts

Posted 30 June 2008 - 10:55

Χαλας το forum αντι να το φτιαχνεις ...οποιοδηποτε αλλον θα τον κανετε ban αμα ειχε κανει κατι τετειο.
Το να θεωρει ενας mod οτι το 20% των ατομων εδω μεσα ειναι ____ δεν ειναι κατι που τον τιμα ιδιαιτερα...αφου περνει ενεργα μερος σ'αυτο.

Και οσο αναφορα τις απειλες σου κανε οτι νομιζεις...


Βασικά ο Sponis έχει εγκαταλήψει το forum προ πολλού, και τώρα φαντάζομαι ότι αφήνει το κύκνιο άσθμα του. Ένα τέτοιο topic χρειάζεται βασικά, αν συμεριστούμε ότι το forum έχει ψηλογίνει σκατέ ολέ. Δυστυχώς έχουμε φασίστες, μπλε, πράσσινους, κόκκινους και ροζ, έχουμε παιδεραστές, έχουμε παραβιαστές κανόνων και δικαιωμάτων, έχουμε ιδεολογιστές, ομοφυλόφυλλους και άλλα. Το forum έπεσε πολλά επίπεδα από τη μέρα που τα post per day πήγαν σε τριψήφιο αριθμό, αυτή είναι η αλήθεια.

Παρόλ' αυτά κατακρίνω αυτό το θέμα, επειδή δεν λύνει κάτι, απλώς συγκεντρώνει τα προβλήματα. Εκτός αν έχουμε και λύσεις.

oR4yYRl.gif


#15 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 30 June 2008 - 10:58

το τι έχω κάνει για να φτιάξει το φόρουμ και το πως πράττω για το καλό της κοινότητας άσε να το κρίνουν όσοι γνωρίζουν. Και τα μέλη του anime.gr team αλλά κ όσοι με έχουν γνωρίσει από κοντά και βλέπουν με τι άτομο μιλάνε... και όχι οι ιντερνετόμαγκες...

κάνεις ξεκάθαρη προσωπική επίθεση... δλδ. τι άλλο θες για να δεις ότι είσαι offside δέκα μέτρα;

και όπως έχει προειπωθεί τα φόρα είναι μικρές κοινωνίες... ε στην κοινωνία δεν είναι όλοι τέλειοι, υπάρχουν και μλκες... εσύ αν δεν κάνω λάθος έχεις γνωστό έναν αρχηγό του είδους


@Ash

χαίρομαι που παρά την ηλικία σου μπορείς να δεις παραπέρα... οι χαρακτηρισμοί λίγο να έλειπαν και είσαι ΟΚ...

δυστυχώς το φόρουμ έχει πέσει στη λούμπα ποσότητα χρηστών έναντι της ποιότητας χρηστών...

λύση δε θα βρεθεί αυτό είναι σίγουρο... αν μπορέσουν να ξυπνήσουν πέντε-δέκα μυαλά εγώ θα είμαι ευχαριστημένος...

και ναι ο τίτλος είναι "βαρύς"... αλλά κάπου κάπου χρειάζεται μια γερή σφαλιάρα για να ξυπνήσει ο κόσμος...

[νομίζω είναι κύκνειο άσμα... μη με βγάλετε και ασθματικό εκτός από ότι εχω ψυχολογικά προβλήματα :D]

Edited by Sponis, 30 June 2008 - 11:03.