Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 2 votes

One Piece - Γενική συζήτηση


  • Please log in to reply
2501 replies to this topic

#2461 teliosmetonma

teliosmetonma

    Ο τίτλος του σπάμμερ

  • Members
  • 33 posts

Posted 25 June 2018 - 13:48

Το voice cast του One Piece είναι απιστευτο.. πολυ παλιο βιντεακι και χιλιοπαιγμένο αλλα δεν χανει ουτε λιγο απο την αξία του! οποιος δεν το χει δει χανει..

Youtube Video

 

Απλά ουάου, ο franky...



#2462 teliosmetonma

teliosmetonma

    Ο τίτλος του σπάμμερ

  • Members
  • 33 posts

Posted 26 March 2019 - 14:59

κανείς ακόμα που να βλέπει το ανιμε  :drink:



#2463 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 26 March 2019 - 15:16

Εγώ περιμένω να τελειώσει το τρέχων arc να το δω μαζεμένο. Δεν θέλω να την πατήσω όπως στο προηγούμενο με τον flamingo και είχα σκαμπανεβάσματα στο pacing.


rsrGbGx.gif

#2464 teliosmetonma

teliosmetonma

    Ο τίτλος του σπάμμερ

  • Members
  • 33 posts

Posted 26 March 2019 - 15:22

Ευτυχώς που δεν την πάτησα έτσι εγώ. Δεν έχω ξαναδεί τοσο μεγάλο αρκ. Άσε που δεν μου άρεσε κι ολας



#2465 teliosmetonma

teliosmetonma

    Ο τίτλος του σπάμμερ

  • Members
  • 33 posts

Posted 14 April 2019 - 11:33

Youtube Video

 

:kakaka:



#2466 pasxaleas

pasxaleas

    Smell the bunny

  • Members
  • 860 posts

Posted 19 September 2019 - 01:39

Κάμερα σε μένα

 

Spoiler:


                                                                                                                                                09pntFA.png?1


#2467 Kaidou

Kaidou

    Anime Master

  • Members
  • 1,906 posts
  • LocationΑθηνα

Posted 02 November 2019 - 16:41

Ποτε θα βγει το One piece stampede online ή ετσω σε καποιον κινηματογραφο;


image.jpg


#2468 Zem@c

Zem@c

    "D Will Bring Another Storm"

  • Members
  • 1,994 posts

Posted 05 January 2020 - 21:54

https://www.kickassanime.rs/anime/one-piece-movie-14-stampede-239565/episode-01-979724


Για οσους θελουν να δουν το Stampede!!!!

9fa001e999892a718bc2b94df13f9e49.gif

"True enough, this compass does not point north....It points to the thing you want most in this world."


#2469 Kaidou

Kaidou

    Anime Master

  • Members
  • 1,906 posts
  • LocationΑθηνα

Posted 06 January 2020 - 14:15

Ωραιος ο Zemac. Η ταινια πολυ δυνατη.


image.jpg


#2470 Zem@c

Zem@c

    "D Will Bring Another Storm"

  • Members
  • 1,994 posts

Posted 06 January 2020 - 15:12

Ωραιος ο Zemac. Η ταινια πολυ δυνατη.

 

 

Θενξ.

 

Δεν την εχω δει ακομα.. ελπιζω να αξιζει


9fa001e999892a718bc2b94df13f9e49.gif

"True enough, this compass does not point north....It points to the thing you want most in this world."


#2471 Zem@c

Zem@c

    "D Will Bring Another Storm"

  • Members
  • 1,994 posts

Posted 09 January 2020 - 03:18

Σρυ για τo double post..

Η ταινια δεν μ αρεσε καθολου... τους μαζεψε όλους για να κανει ντορο το τρειλερ για να πουλησει η ταινια... καθολου νοημα. Μου φανηκε κακιστη. Προσωπικη γνωμη παντα.

Το Strong World παραμενει η καλυτερη με διαφορα μεχρι στιγμης..


Κριμα κριμα... περιμενα πολυ περισσοτερα

Τα μονα καλa σημεια ηταν τα 3 δευτερολεπτα σανξι vs luccy και το κομματι του Ζορρο

Edited by Zem@c, 09 January 2020 - 03:19.

9fa001e999892a718bc2b94df13f9e49.gif

"True enough, this compass does not point north....It points to the thing you want most in this world."


#2472 Kaidou

Kaidou

    Anime Master

  • Members
  • 1,906 posts
  • LocationΑθηνα

Posted 09 January 2020 - 15:16

Καλα ισχυει, σαν στορι δεν ηταν κατι φοβερο. Αλλα και μονο που εδειξε σχεδον ολους τους χαρακτηρες ή που εβαλε τα παλια soundtracks που ειχα καιρο να ακουσω μου αρεσε. Σορρυ αλλα οσα χρονια και αν περασουν παραμενω fanboy...


Edited by Kaidou, 09 January 2020 - 15:24.

image.jpg


#2473 Zem@c

Zem@c

    "D Will Bring Another Storm"

  • Members
  • 1,994 posts

Posted 09 January 2020 - 18:39

Καλα ισχυει, σαν στορι δεν ηταν κατι φοβερο. Αλλα και μονο που εδειξε σχεδον ολους τους χαρακτηρες ή που εβαλε τα παλια soundtracks που ειχα καιρο να ακουσω μου αρεσε. Σορρυ αλλα οσα χρονια και αν περασουν παραμενω fanboy...



Πιστευω οτι για να βλεπουμε ακομα ο.π μετα απο 20 χρονια, ολοι ημαστε φανμποιζζζ..

Αλλα... θελω παρα πολυ μια ταινια ΑΠΛΗ και ωραια. Χωρις υπερβολες.. και ενα ωραιο στορυ... στο strong world px το στορυ ηταν χαζο αν σκεφτεις οτι με ζωα θα κατακτουσε ολο τον κοσμο (γελαω αν φανταστω τα ζωα αυτα σε μαχη με ακαινου) κ οτι ολο αυτο του πηρε 20 χρονια..αλλα ηταν ωραιο συνολικα...

Δεν ξερω.. απκ το ο.π μου λειπει αυτο συναισθημα π ειχα στα sky islands/ arabasta

9fa001e999892a718bc2b94df13f9e49.gif

"True enough, this compass does not point north....It points to the thing you want most in this world."


#2474 Kenobi-sensei

Kenobi-sensei

    Άρχοντας

  • Members
  • 1,451 posts

Posted 09 January 2020 - 21:41

ενας αχταρμας ηταν η ταινια. 

Πεταξαν μεσα ολους τους χαρακτηρηες για να κανουν fan service



#2475 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 11 January 2020 - 12:25

Το Strong World υποφέρει από το γνωστό πρόβλημα που διακατέχει το παλιότερο One Piece γενικά. Όσο περισσότερο αναπτύσσετε το OPverse και όσο περισσότερα μαθαίνουμε, τόσο λιγότερη λογική βγάζει η πλοκή του, σε σημείο που να είναι πλέον ένα τεράστιο plot hole. Ο Shiki θα έπρεπε να κάνει one-shot τους τότε Strawhats με ευκολία δεδομένου ποιου πληρώματος ήταν μέλος στο παρελθόν. Αντ'αυτού, ούτε haki δεν έχει, που θα ήταν αρκετό από μόνο του ώστε να ξεμπερδέψει με τους πρωταγωνιστές. Το σχέδιό του έχει μηδέν λογική δεδομένων των γενικών Power Level που βλέπουμε μετά.

 

Η καλύτερη ταινία πιστεύω είναι το Z. Όχι ότι ο ίδιος ο Z είχε λογική να είναι τόσο αδύναμος ως πρώην admiral και η πλοκή δεν ήταν τίποτα ιδιαίτερο, αλλά μου άρεσε που ασχολήθηκε και ήταν αφιερωμένη στους marines, τους με διαφορά πιο παρεξηγημένους και σχετικά ριγμένους τύπους του OPverse, από πολλές απόψεις. Το φινάλε της με τους marines να πολεμάνε των πρώην μεντορά τους δακρύζοντας ήταν 10/10.


Edited by Osama Bin Laden, 11 January 2020 - 12:28.