Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 1 votes

Naruto - Γενική συζήτηση


  • Please log in to reply
724 replies to this topic

#706 Yagami

Yagami

    Starting...

  • Members
  • 2 posts

Posted 10 October 2014 - 22:41

Δεκάτη Οκτωβρίου. What a nice day... Σήμερα λοιπόν, όσον αφορά εμένα, η κυρία Kushina διηγήθηκε την ιστορία σχετικά με τη γέννηση του μονάκριβού της γιού. Ωραία σύμπτωση ε; Discuss.



#707 luffy1908

luffy1908

    Starting...

  • Members
  • 285 posts

Posted 14 October 2014 - 13:09

To anime αυτη τη στιγμη ποσα chapter ειναι πισω απο το manga;



#708 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 14 October 2014 - 13:27

To anime αυτη τη στιγμη ποσα chapter ειναι πισω απο το manga;

 

49 chapter πίσω



#709 luffy1908

luffy1908

    Starting...

  • Members
  • 285 posts

Posted 14 October 2014 - 14:22

49 chapter πίσω

Ευχαριστω.Τωρα ειμαι στο 346 και ειδα οτι βαλαν φιλερ τα 377-378.Ποσο τρομπες ειναι.Τελειωνει το μαγκα σε 1,5 μηνα και αυτοι βαζουν φιλερ ενω εχουν υλικο για 20-25 επεισοδια.



#710 0neZ

0neZ

    Commander

  • Members
  • 236 posts
  • Locationearth

Posted 06 November 2014 - 21:45

Αρχισα το naruto και εχω δει 135 επ μεχρι τωρα και σκεφτομαι να αφησω τα filler 136-220 και να παω κατευθειαν shippuden, ή αξιζουν τιποτα? 


latest?cb=20130808020445

Spoiler:

#711 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 06 November 2014 - 22:21

Δεν αξιζουν κατα την αποψη μου, προσπερασε τα καλυτερα ;)


mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#712 Gilmaru

Gilmaru

    Daydreaming

  • Members
  • 507 posts

Posted 07 November 2014 - 10:51

Αρχισα το naruto και εχω δει 135 επ μεχρι τωρα και σκεφτομαι να αφησω τα filler 136-220 και να παω κατευθειαν shippuden, ή αξιζουν τιποτα? 

Μην τα δεις! Κάποια που είναι κάπως αστεία σε ύφος μπορεί να έχουν λίγο πλάκα, αλλά δεν αξίζουν γενικά.

 

Πήγαινε Shipuudden και έχε υπ' όψιν σου ότι εκεί τα φίλερ από ένα σημείο και μετά γίνονται εντελώς απαράδεκτα. Θα πρότεινα να δεις μια λίστα με τα επεισόδια φίλερ και να τα κάνεις όλα skip γενικότερα.



#713 ice_hime

ice_hime

    and the livin's (not) easy

  • Moderators
  • 1,396 posts

Posted 02 December 2014 - 05:39

Spoiler: the last movie



#714 itachi_se

itachi_se

    Anime Freak

  • Members
  • 353 posts

Posted 02 December 2014 - 12:26

Α ρε Ιαπωνία....


2008ipman01.jpg


#715 Gilmaru

Gilmaru

    Daydreaming

  • Members
  • 507 posts

Posted 23 December 2014 - 05:05

http://kotaku.com/the-naruto-musical-cast-looks-darn-impressive-in-costu-1673491066

 

adnjlcdcggvuaoyui4ld.jpg


Edited by Gilmaru, 23 December 2014 - 05:06.


#716 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 04 January 2015 - 22:35

Ειδα την ταινια παντως, while in Tokyo..Σαν long-time fan προσωπικα μου αρεσε πολυ. :3

Ηταν αρκετα un-Narutolike στο γεγονος οτι η ιστορια εδωσε περισσοτερη βαση στη σχεση Naruto-Hinata και το πως αυτη αναπτυχθηκε

και οχι τοσο στο action οπως ειχαν ολες οι προηγουμενες ταινιες. Το οποιο δεν ηταν απαραιτητα κακο, μιας και το τελος της ταινιας

δενει ομορφα με το chapter 700 του μανγκα. Επισης βρηκα ενδιαφερον που μας εδειξε τι απεγινε ο Hamura, μιας

και το μανγκα εδωσε περισσοτερη προσοχη στον Hagoromo. All in all, χαριτωμενη ταινια και κλασσικα Naruto-funny moments. Το animation επισης με ενθουσιασε(ειδικα η opening σκηνη *-*), οπως και το theme song που μου εχει κολλησει :P

 

23ra3bo.jpg



#717 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 04 January 2015 - 22:54

^^Ζηλευω :P Αντε και με αυτην να κλεινουμε σιγα σιγα με το Naruto!


mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#718 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 05 January 2015 - 00:39

Ειδα την ταινια παντως, while in Tokyo..Σαν long-time fan προσωπικα μου αρεσε πολυ. :3

Ηταν αρκετα un-Narutolike στο γεγονος οτι η ιστορια εδωσε περισσοτερη βαση στη σχεση Naruto-Hinata και το πως αυτη αναπτυχθηκε

και οχι τοσο στο action οπως ειχαν ολες οι προηγουμενες ταινιες. Το οποιο δεν ηταν απαραιτητα κακο, μιας και το τελος της ταινιας

δενει ομορφα με το chapter 700 του μανγκα. Επισης βρηκα ενδιαφερον που μας εδειξε τι απεγινε ο Hamura, μιας

και το μανγκα εδωσε περισσοτερη προσοχη στον Hagoromo. All in all, χαριτωμενη ταινια και κλασσικα Naruto-funny moments. Το animation επισης με ενθουσιασε(ειδικα η opening σκηνη *-*), οπως και το theme song που μου εχει κολλησει :P

 

23ra3bo.jpg

 

Τέλεια!

Ωραίο και το illustration για την ταινία από Kishimoto. Ανυπομονώ να βγει σε dvd κάπου στο καλοκαίρι

 

 

Αντε και με αυτην να κλεινουμε σιγα σιγα με το Naruto!

Για εμάς τους υπόλοιπους που δεν θέλουμε να κλείνουμε, ευτυχώς έχουμε τα νέα mini-series από kishimoto την άνοιξη :P



#719 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 05 January 2015 - 11:01

^^Εξου και το σιγα-σιγα φιλτατε SWE :P Και εγω θα την τσεκαρω την σειρα την ανοιξη, δεν βιαζομαι να τελειωσει xD


Edited by Itachi Akatsuki, 05 January 2015 - 11:03.

mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#720 Mr. Brightside

Mr. Brightside

    Le secret du Roi

  • Members
  • 425 posts

Posted 29 August 2015 - 23:35

Κάποια στιγμή το άνιμε θα πρέπει να ξαναβγεί αλά DB Kai. Έχω ξεκινήσει το Shippūden και πραγματικά ψάχνω λίστες για να αποφεύγω τα εκατοντάδες φίλερ. Το 40+% της σειράς είναι φίλερ και το χειρότερο από ένα σημείο και έπειτα αναμειγνύονται με κάνον υλικό! That aside, η σειρά έχει πολύ καλό σάουντρακ, θυμίζοντας σε ύφος Rurouni Kenshin <3

 

Επίσης:

http://national.suntimes.com/national-entertainment/7/72/1583410/american-live-action-naruto-movie

 

Φόβος και τρόμος. Προβλέπω Dragon Ball evolution fail