Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 1 votes

Naruto - Γενική συζήτηση


  • Please log in to reply
724 replies to this topic

#661 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 16 August 2012 - 08:33

Αυτο το καλοκαιρακι αποφασισα να ξεκινησω naruto. Θα πω τις εντυπωσεις μου.(υποψιν προσπερασα ολα τα fillers)
Η ιστορια του μ αρεσει αρκετα. Ομολογω στα πρωτα επεισοδια με εντυπωσιασε. Ειδικα μεχρι τo Chuunin exam ηταν κορυφη. M αρεσε που ο Naruto επεισοδιο με επεισοδιο προοδευε και ολο εφτανε τον Sasuke. Μ αρεσαν πολλοι οι αλλοι χαρακτηρες οπως ο Kakashi, η ομαδα του Guy, ο Shikamaru και ο Shino. Ο Orochimaru επισης ηταν και γ@μω τους κακους. Eπισης πολυ ωραια η ιστορια του Gaara που αποκτα ακομα καλυτερο νοημα στην συνεχεια.
Μετα αρχισαν σκαμπανεβασματα. Χαρακτηρες οπως ο Jiraiya και η Tsunade δεν με ξετρελαναν στην πρωτη εντυπωση.

Spoiler:

Μετα παλι αρχισε το καλο. Ο Sasuke αρχιζε σιγα σιγα να χανει τον εαυτο του και τελικα εφυγε απο το χωριο. Με αρχηγο τον Shikamaru και μεχρι το τελος με την μαχη Sasuke-Naruto ηταν πολυ καλο. Οχι τοσο οσο το πρωτο μερος αλλα αρκετα ικανοποιητικο θα ελεγα.

Mετα ηρθε το Naruto Shippuden. Περιμενα πολλα. Ειδικα με τους Akatsuki που μπαιναν στο προσκηνιο ημουν στην τσιτα. Ομως στα πρωτα 50 επεισοδια απογοητευτηκα.
Spoiler:

Μετα τα 50 αυτα επεισοδια ομως ευτυχως τα πραγματα εγιναν πολυ καλυτερα.
Spoiler:


Σε γενικες γραμμες το naruto μ αρεσει παρα πολυ αλλα εχει πολλα σκαμπανεβασματα. Επισης δεν ξερω για το manga αλλα για το anime εχει παρα μα παρα πολλα flashbacks. Και τα επαναλαμβανανε. Πολυ κουραστικο αυτο, και επισης τα soundtracks του πρωτου μερους μ αρεσαν πιο πολυ απ'οτι στο shippuden. Aυτα και θα ολοκληρωσω με τους 2 βασικους χαρακτηρες. Τον naruto και τον Sasuke.
naruto:
Spoiler:
Το ιδιο φυσικα ισχυει και για τον sasuke.
Spoiler:


Αυτα. Φυσικα αυτη ειναι η γνωμη μου και δεν ειναι καποιος υποχρεωμενος να την δεχτει :P
Θα το συνεχισω σιγουρα γιατι σε γενικες γραμμες μ αρεσει αρκετα! (Αλλα ειμαι σε διλημμα αν θα διαβασω ή οχι το manga)

Οταν τελιωσεις το ανιμε συνεχισε με το μανγκα που ειναι πιο μπροστα (σε chapter)

mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#662 Kunoichi.meriinawa

Kunoichi.meriinawa

    Gangnam style! #whoneedsswag

  • Members
  • 143 posts
  • LocationStars

Posted 23 September 2012 - 23:44

*BADUM TSS* :yahoo: Πείτε μου ότι δεν είμαι η μόνη που γιόρτασε το πεντακοσιοστό επεισόδειο του naruto τη Πέμπτη?! :D
Η αλήθεια είναι ότι είχα μείνει 5-6 επεισόδεια πίσω λόγω άλλων ανιμε και σκεφτόμουν να το ντροπάρω. (ε συνέχεια διαβάζω αρνητικές κρητικές και είχα ψιλοεπηρρεαστεί) "άντε να δω ένα επεισόδειο για το καλό και να πω μπάι μπάι naruto-kun" είπα.. χα! ουτε καν!! xD

καλά έχει σίγουρα τα σκαμπανεβάσματά του, αλλά ποιό ανιμε εχει πολλά επεισόδεια και είναι όλα τέλεια? μου μυρίζεται γκράν φινάλε πάντως!!!
always proud to be a narutard :joyful:
Posted Image

#663 ala1n

ala1n

    Anime Freak

  • Members
  • 330 posts

Posted 27 September 2012 - 13:45

http://www.youtube.com/watch?v=3B014vhZJKQ&feature=youtu.be

Νεο trailer του UNS3 που θα μας ερθει κατα την ανοιξη του '13 ! Φαινεται και πολυ γαμ* ! :nbleed:
Posted Image

#664 ssjchris

ssjchris

    Δαααμέ ρε λέσιη...δαμέ..

  • Members
  • 255 posts

Posted 27 September 2012 - 15:43

http://www.youtube.com/watch?v=3B014vhZJKQ&feature=youtu.be

Νεο trailer του UNS3 που θα μας ερθει κατα την ανοιξη του '13 ! Φαινεται και πολυ γαμ* ! :nbleed:


Aπλα. Τελειο. :blingeye2:

tumblr_mw0bnpDAmF1rlqb0oo1_500.gif
 "Nothing is true, everything is permitted."


#665 Kunoichi.meriinawa

Kunoichi.meriinawa

    Gangnam style! #whoneedsswag

  • Members
  • 143 posts
  • LocationStars

Posted 27 September 2012 - 16:38

^από τη μία χαίρομαι που βγαίνει αυτό το παιχνίδι (εντάξει τώρα μονο και μόνο επειδή έχει την ιστορία μέσα είναι επικό)
Αλλά από την άλλη... Όταν έχεις συνηθίσει σε παιχνίδια με καλά γραφικά απογοητεύεσαι αρκετά με το UNS... Ελπίζω να έχουν βελτιωθεί κάπως στο 3
Posted Image

#666 Stam

Stam

    Tsuki no Me

  • Members
  • 496 posts
  • LocationΞάνθη, Θεσσαλονίκη

Posted 27 September 2012 - 16:47

^ Άμα το παιχνίδι είναι ωραίο τότε τα γραφικά δεν παίζουν και πολύ ρόλο ^_^

#667 Kunoichi.meriinawa

Kunoichi.meriinawa

    Gangnam style! #whoneedsswag

  • Members
  • 143 posts
  • LocationStars

Posted 27 September 2012 - 17:00

Το συγκεκριμένο παιχνίδι είναι καλό λόγω της ιστορίας (όπως είπα και πριν). Αν είναι να θέλω να παίξω για την ιστορία κ μόνο καλύτερα να δω το anime/ διαβάσω το manga. Δεν λέω ότι είναι απαίσιο, λέω ότι θα μπορούσε να ήταν καλύτερο..!
Posted Image

#668 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 27 September 2012 - 17:01

Για πιο πράγμα μιλάτε Ο_ο; the graphics are pretty awesome-- Έναν χαρακτήρα θέλουμε να βάλουν για να γίνει της κακομοίρας, lol

#669 Stam

Stam

    Tsuki no Me

  • Members
  • 496 posts
  • LocationΞάνθη, Θεσσαλονίκη

Posted 27 September 2012 - 17:07

Εγώ έτσι γενικά μίλησα :P Ούτε καν trailer έχω δει απο το UNS αλλά ούτε καν και ps3 - xbox360 έχω xD

#670 ala1n

ala1n

    Anime Freak

  • Members
  • 330 posts

Posted 27 September 2012 - 19:27

Δεν εχει γαματα γραφικα το UNS ? Θα τρελαθουμε?
Αν ειναι ετσι , τι να πουμε για το One Piece - Pirate Warriors.....που ειναι PS2 εποχης ( καλα , μη μιλησω για το style του παιχνιδιου γιατι θα βγω off-topic με το hate που θα βγαλω ! :zombie: )
H UNS series , δεν στοχευουν σε "Uncharted" γραφικα.....εχουν τη δικια τους θεματολογια , επηρεασμενη απ'τα anime...αλλα και παλι , ειναι πολυ υψηλου επιπεδου ! :head:
Posted Image

#671 Spaceman

Spaceman

    Commander from Hell

  • Members
  • 338 posts
  • LocationPeiraias

Posted 27 September 2012 - 20:57

Παιδιά έχω μπει στα filler του Νaruto και τα βαριέμαι. Να τα δω ή να πάω στο τελευταίο μισό του επεισοδίου 220;

#672 Stam

Stam

    Tsuki no Me

  • Members
  • 496 posts
  • LocationΞάνθη, Θεσσαλονίκη

Posted 27 September 2012 - 22:03

Παιδιά έχω μπει στα filler του Νaruto και τα βαριέμαι. Να τα δω ή να πάω στο τελευταίο μισό του επεισοδίου 220;


Κατευθείαν στο τελευταίο μισό του επεισοδίου 220. Εκείνα τα filler είναι άθλια!!!

#673 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 27 September 2012 - 22:31

Μη βλέπεις τα filler είναι προσβολή στη μεγάλη φύση...

#674 iamthe earth

iamthe earth

    Anime Newbie

  • Members
  • 102 posts

Posted 27 September 2012 - 22:46

Για πιο πράγμα μιλάτε Ο_ο; the graphics are pretty awesome-- Έναν χαρακτήρα θέλουμε να βάλουν για να γίνει της κακομοίρας, lol


ποιον εννοεις αραγε?? the one begind everything or the best CHARACTER in the manga?

#675 Stam

Stam

    Tsuki no Me

  • Members
  • 496 posts
  • LocationΞάνθη, Θεσσαλονίκη

Posted 28 September 2012 - 00:28

Αν βάλουνε τον χαρακτήρα που (νομίζω) οτι λέτε, τότε θα είναι ΤΕΡΜΑ άδικο το παιχνίδι XD Όποιος τον έχει θα νικάει συνέχεια!!