Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * - - 2 votes

Bleach latest episode discussion [επιτρέπονται spoilers ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΙΜΕ]


  • Please log in to reply
2204 replies to this topic

#2146 kakashi sensei

kakashi sensei

    pitsilistis

  • Members
  • 746 posts
  • Locationplateia eleytherias

Posted 23 February 2012 - 19:34

τα fillers αν και καλυτερα απο fillers αλλων σειρων ηταν τοσο συχνα που μαλλον κουρασαν και αυτους που τα κανουν. δεδομενης της επιτυχιας του bleach νομιζω πως θα υπαρξει ενα κενο 1-2 χρονια σαν το gintama ωστε να μαζευτει υλικο στο manga και να συνεχισει απο κει.
μονο να μου πει καποιος που διαβαζει το manga σε ποιο chapter τελειωνει αυτο το arc για να παρακολουθω τις εξελιξεις απο κει οταν τελειωσει το anime.

#2147 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 23 February 2012 - 19:44

Kαι μου χε κανει εντυπωση το ποσο ειχε πλησιάσει το manga με το anime.

stasou%2520mygdala.jpg


#2148 galexia

galexia

    I want more...

  • Members
  • 212 posts

Posted 24 February 2012 - 05:52

μονο να μου πει καποιος που διαβαζει το manga σε ποιο chapter τελειωνει αυτο το arc για να παρακολουθω τις εξελιξεις απο κει οταν τελειωσει το anime.


chapter 479
Posted Image

#2149 Arucard

Arucard

    Anime Newbie

  • Members
  • 125 posts

Posted 26 February 2012 - 17:55

Άμα δεν είναι οριστικό και συνεχιστεί μετά από κανά 1-2 χρόνια τότε δεν με πειράζει πολύ, άμα όμως το λήξουν οριστικά χωρίς να παιχτεί όλο το μάνγκα στη tv τότε θα ξενερώσω! Α και μετά τη βεβήλωση του dragonball στον κινηματογράφο δεν θέλω να δω και το bleach να βεβηλώνεται από τα αμερικανάκια του hollywood:madtodeath:
Posted Image

#2150 Dante1990

Dante1990

    xalaros animas

  • Members
  • 86 posts

Posted 28 February 2012 - 23:35

Αν τελειώσει το ανιμε προφανώς και θα αρχίσω να διαβάζω και εγώ μάνγκα!! Τώρα για το επεισόδιο 362 λατρεύω να βλέπω kenpachi αλαζόνα και να κερδίζει μάχες για πλάκα!! Παίζει να είναι ο πιο άνετος ήρωας(γ@@@ω τους πάντες) όλων των anime!!:smokingg:
latest anime hero: kurosaki ichigo

#2151 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 29 February 2012 - 01:34

φαση ειχε το καινουριο, ειπα να το ξαναπιασω το ανιμε κειγω μετα απο καιρο...καλα το πως γινετε το Ichigo super-powerd απτο υπερπεραν δεν υπαρχει...να δω τι αλο 8α γινει σ'αυτη τη σειρα...αχαχα
Kenpachi...κλασικος 8εος...τον εβγαλε με τη μια τον αλο...αχαχα(που μας εγινε και Hulk) μου αρεσε η ανατροπη που μας βγηκε 1st substitute shinigami o Ginzo...8α8ελα να μα8ω περισοτερα γι'αυτον...αν κ να πω την αλη8εια εξακολου8ει και δε μαρεσει τοσο το συγκεκριμενο αρκ...περα της βελτιωσης του, προτιμο το παλιο bleach :3 8α το σινεχισω λογικα το ανιμε....μου χει τραβιξει λιγο το ενδιαφερον οπως και να χει :P
フカフカ

#2152 Hellsing

Hellsing

    Anime Fan

  • Members
  • 157 posts
  • LocationPoland

Posted 18 March 2012 - 16:31

Ερώτηση, επειδή είδα το τελεταίο anime, ο Ichigo εφόσων έχει ξανά όλες τις δυνάμεις του ,δεν μπορεί να μπεί σε Power-UP Mode ?
Δηλαδή, εννοώ δεν μπορεί να κάνει Bankai ? Γιατί τώρα που τον είδα στην μάχη με τον Gintzo ,δεν είδα να κάνει κάτι το συνταρακτικό...

"The Bird Of Hermes is my name, Eat my wings to make me tame"


#2153 Dio Brando

Dio Brando

    Dark Will

  • Members
  • 1,185 posts
  • LocationFalconia

Posted 18 March 2012 - 16:37

Ερώτηση, επειδή είδα το τελεταίο anime, ο Ichigo εφόσων έχει ξανά όλες τις δυνάμεις του ,δεν μπορεί να μπεί σε Power-UP Mode ?
Δηλαδή, εννοώ δεν μπορεί να κάνει Bankai ? Γιατί τώρα που τον είδα στην μάχη με τον Gintzo ,δεν είδα να κάνει κάτι το συνταρακτικό...


Spoiler:

Spoiler:

#2154 Chrysteria

Chrysteria

    Starting...

  • Members
  • 55 posts

Posted 21 March 2012 - 18:27

Αξίζει να το ξεκινήσω βλέποντας μόνο τα canon eps ?

#2155 thanos1547

thanos1547

    Anime Amateur

  • Members
  • 94 posts

Posted 27 March 2012 - 14:22

ρε μάγκες αημερα ηταν το τελευταίο επισοδειο ????

#2156 Dio Brando

Dio Brando

    Dark Will

  • Members
  • 1,185 posts
  • LocationFalconia

Posted 27 March 2012 - 14:34

ρε μάγκες αημερα ηταν το τελευταίο επισοδειο ????


Ναι,σημερα ηταν.

#2157 Black Kaiser

Black Kaiser

    You are part of my plan

  • Members
  • 1,289 posts

Posted 28 March 2012 - 20:09

Tο τελευταίο επεισόδιο ήταν ένα από τα καλύτερα που έχω δει. Όλοι (seiyuu, animators κλπ) βάλανε τα δυνατά τους για να φτιάξουν ένα ωραίο και ταιριαστό τέλος για αυτή τη σειρά. Απίστευτο που από εδώ και πέρα δίπλα από το τίτλο (BLEACH) θα υπάρχει το tag: Completed.

Μακάρι στο μέλλον να δούμε το τελευταίο arc του manga animated.

#2158 Omoikane

Omoikane

    Victim of Random Injustice

  • Members
  • 483 posts

Posted 28 March 2012 - 20:58

Κι εμενα μου αρεσε υπερβολικα το τελευταιο επεισοδιο.Μου φανηκε ομως πολυ συντομη η μαχη Ichigo-Ginjo.Θα ηθελα λιγο μεγαλυτερη διαρκεια.Αποκορυφωμα του επεισοδιου ηταν κατα την αποψη μου η flashback αναδρομη απο την αρχη μεχρι το τελος της ιστοριας και ο αποχαιρετισμος Ichigo-Rukia.

Τωρα οι Τριτες θα ειναι κενες... *depression mode on* :emptyonexg1:
"If life should treat you bad,don't get even,get mad."

#2159 Raisama

Raisama

    Starting...

  • Members
  • 15 posts

Posted 28 March 2012 - 23:37

Παιδια μπορει καποιος να μου πει τι εγινε και τελειωσε το anime? Να περιμενουμε τιποτα στο μελλον? Ή το κανουν για να παρει προβαδισμα το manga? Να περιμενουμε κανα OVA στο μελλον?
:8):

#2160 valadorn

valadorn

    Fantasiac

  • Members
  • 378 posts

Posted 29 March 2012 - 15:44

Ξεφτιλα κατα τη γνωμη μου το τελος του anime. Επρεπε να ειχε τελιωσει με το τελος του Aizen. Ή εστω να συμπεριλαμβανε τα τελευτια του manga. Η μαχη ηταν καλοσχεδιασμενη αλλα δε θα πρεπε να ειναι η τελευταια καθως ολοι ηξεραν οτι ανετα θα νικησει ο Ichigo ενω ο αντιπαλος δεν ηταν ο κακος που συνδεοταν με μεγαλο ποσοστο της εκτασης του bleach.... Ο Aizen ηταν... Αν τα πραγματα μεινουν ετσι θα μεινω πολυ αγανακτησμενος πως ενα ανιμε που καλυψα ευχαριστα τοσες ωρες απο τη ζωη μου ειχε ενα τοσο επιφανειακο τελος.. κριμα...

Επειδη δεν εχω καταλαβει καλα, αυτα τα τελευταια επεισοδια αναφερονταν στο προτελευταιο arc του manga και το αρκ του μανγκα που βγαινει τωρα ειναι το τελευταιο. Am I right??

(Στο τελος του anime δεν ειδα the end δε ξερω αν σημαινει κατι αυτο)