Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 10 votes

One Piece latest chapter discussion [επιτρέπονται spoilers]


  • Please log in to reply
16945 replies to this topic

#16861 Zem@c

Zem@c

    "D Will Bring Another Storm"

  • Members
  • 1,994 posts

Posted 07 June 2023 - 19:03

The five elder planets

https://tcbscans.com/chapters/7389/one-piece-chapter-1086

5 weeks break - Oda will get eye surgery


Το κεφαλαιο επικοτατο. Δεν ξερω απο που να το πρωτοσχολιασω... αρχιζει να μας αποκλαυπτει τα σκοτεινα σημεια του Ο.Π που τοσα χρονια περιμεναμε να μαθουμε και μα δουμε

9fa001e999892a718bc2b94df13f9e49.gif

"True enough, this compass does not point north....It points to the thing you want most in this world."


#16862 AnimeWeed

AnimeWeed

    Anime Amateur

  • Members
  • 85 posts

Posted 08 June 2023 - 10:09

O vegapunk εχει πει οτι δεν θα εφτιαχνε ποτε κατι μαζικης καταστροφης,θεωρω πως mother flame ειναι η ενεργεια που χρειαστηκε το ουρανους να φορτιση και να καταστρεψει το lulusia kingdom

#16863 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 08 June 2023 - 21:30

Some people in the fandom: "I cannot wait to see what the highest ranking world government dudes' powers are, they must be very strong!"

Some other people in the fandom: "What are you talking about, they are weak old people without any combat capabilities, they will be easy fodder."

Oda: "Yeah lmao anyway here are the five Warrior Gods".

 

Επίσης πρέπει να πω ότι έχουν πολύ πλάκα οι επιμέρους αρμοδιότητές τους. Έχουμε Defense, Treehugging, Justice, Finance και CeNtRaL pLaNnInG cOmMuNiSm.

 

Που γεννά την απορία. Γιατί agriculture σε έναν κόσμο που είναι 85% νερό αν οι χάρτες του πλανήτη που έχουμε δει είναι ακριβείς; Γιατί όχι fishing ή resource management γενικά; Ναι, ξέρω ότι είναι nitpicking απίστευτο, απλώς λέω :P

 

Ο πρώην βασιλιάς του God Valley λένε ότι σχετίζεται με τον Shanks. Δεν έχω καταλάβει γιατί. Είναι κάποια έξτρα πληροφορία εκτός του manga που μου ξεφεύγει;



#16864 MPVNsf123

MPVNsf123

    Anime Fan

  • Members
  • 140 posts

Posted 09 June 2023 - 14:41

[...]

 

Ο πρώην βασιλιάς του God Valley λένε ότι σχετίζεται με τον Shanks. Δεν έχω καταλάβει γιατί. Είναι κάποια έξτρα πληροφορία εκτός του manga που μου ξεφεύγει;

Spoilers για την ταινία Film Red:

Spoiler:



#16865 Kaidou

Kaidou

    Anime Master

  • Members
  • 1,906 posts
  • LocationΑθηνα

Posted 10 June 2023 - 15:49

Some people in the fandom: "I cannot wait to see what the highest ranking world government dudes' powers are, they must be very strong!"

Some other people in the fandom: "What are you talking about, they are weak old people without any combat capabilities, they will be easy fodder."

Oda: "Yeah lmao anyway here are the five Warrior Gods".

 

Επίσης πρέπει να πω ότι έχουν πολύ πλάκα οι επιμέρους αρμοδιότητές τους. Έχουμε Defense, Treehugging, Justice, Finance και CeNtRaL pLaNnInG cOmMuNiSm.

 

Που γεννά την απορία. Γιατί agriculture σε έναν κόσμο που είναι 85% νερό αν οι χάρτες του πλανήτη που έχουμε δει είναι ακριβείς; Γιατί όχι fishing ή resource management γενικά; Ναι, ξέρω ότι είναι nitpicking απίστευτο, απλώς λέω :P

 

Ο πρώην βασιλιάς του God Valley λένε ότι σχετίζεται με τον Shanks. Δεν έχω καταλάβει γιατί. Είναι κάποια έξτρα πληροφορία εκτός του manga που μου ξεφεύγει;

 

Βασικα δεν χρειαζομασταν την πληροφορια της ταινιας film red για να καταλαβουμε οτι ο Σανκς ηταν celestial dragon. Ποτε δεν καταλαβα γιατι υποτιμηθηκε τοσο σε αυτο το forum η συναντηση του Shanks με τους 5 γερους. Βλεποντας ποσο ελιτιστες ειναι που δεν θα ανεχοντουσαν εναν παρακατιανο, ακομη και αν αυτος ηταν ενας Yonkou, ποσο ρατσιστες με ανθρωπους αλλης εθνικοτητας και ποσο αδιστακτοι ειναι, δεν εβγαζε κανενα νοημα ο Shanks να μπηκε χαλαρος για συζητηση απλα επειδη ειναι Yonkou. Ηταν ξεκαθαρο οτι καποια δυναμη, οχι μυϊκη ή DF, αλλα επιρροη εχει στους 5 γερους. Και ποτε δεν απαντηθηκαν τα εξης. ΠΩΣ ο Σανκς γνωριζε για το φρουτο που εκρυβε η παγκοσμια κυβερνηση; Πως γνωριζε το πραγματικο ονομα που μονο οι 5 γεροι και η IMU γνωριζαν; Πως γνωριζε οτι βρισκοταν το φρουτο στο συγκεκριμενο πλοιο; Γιατι το εκλεψε; Που ηθελε να το παει; Αν εν τελει ειναι συγγενης καποιου απο τους 5 ή του top comander και εχει μαλωσει μαζι του γιατι θελει να υπαρχει ισοτητα ειρηνη κτλ (αρα ειναι με την πλευρα των καλων), πως και γιατι μπηκε στο δωματιο με τους 5 γερους; Θα επετρεπαν σε εναν προδοτη να μπαινοβγαινει στο Marijois; Και γιατι να τους προειδοποιησει για "εναν συγκεκριμενο πειρατη"; Θεωρει τους γερους δικαιους που θα κανουν το σωστο; Ανησυχει για το καλο της παγκοσμιας κυβερνησης; Τι ενοουσε ο Κομπρα οτι τα poneglyphs ειναι προστατευμενα; Απο ποιον; Μηπως ο Σανκς εχει το τελευταιο και αρα ειναι προστατευμενο απο αυτον; Μηπως τελικα το one piece ειναι ο στοχος του Shanks για να το καταστρεψει; Ξαναλεω οσο και αν δεν αρεσει σε καποιους γιατι ο Shanks ειναι αγαπητος χαρακτηρας. Δεν μου φαινεται καθολου αθωο το παρελθον και το παρον του Shanks. Μου φαινεται πολυπλοκος χαρακτηρας απο το απλο "ειναι το ειδωλο του πρωταγωνιστη".

 

Spoiler:

Spoiler:

 

 

Και μια επιτυχημενη προβλεψη μου μεσα στις δεκαδες που εχουν παει κουβα τοσα χρονια...

Spoiler:

 

Ο Sabo ηταν σε αθλια κατασταση απλα με μια επιθεση απο εναν απο τους 5. Ο SABO. Mε ΜΙΑ επιθεση!


Edited by Kaidou, 10 June 2023 - 15:54.

image.jpg


#16866 maarinos

maarinos

    Anime Freak

  • Members
  • 312 posts

Posted 13 July 2023 - 08:41

Chapter 1087 Battleship Bags



#16867 Zem@c

Zem@c

    "D Will Bring Another Storm"

  • Members
  • 1,994 posts

Posted 17 July 2023 - 21:58

1088 SPOILERS!

Little Spoiler of the chapter, thanks to redon from AP Forums

.
.
.
.
.
.
.
.

- Chapter 1,088: “Last lesson”.
- Koby uses a new attack called “Honesty Impact”.
- Kuzan creates an ice blade and pierces Garp while he's surrounded by Blackbeard Pirates.
- Garp is laughing while the ice starts to freeze him (like Saul in Ohara).
- Narrator: "“Legendary Hero Garp” disappeared at Hachinosu (“Pirate Island”). Fate: unknown."
- In the last page of the chapter, Marines arrive at Egghead Island...
- Break next week.

#onepiece #ONEPIECE1088

Προσωπικα εχω ξενερωσει με ολο το σκηνικο. Πολυ ευκολα επεσε ενας θρυλος του ο.π που ο οντα εχτιζε τοσα χρονια για να τον τελειωσει σε 2 κεφαλαια... τραγικο τουλαχιστον .. πολυ κακογραμμένο τελος οπως και το τελος της ΒΜ κατα την γνωμη μου

Να δεις που στο τελος θα μας πει οτι ο Γκαρπ στο γκοντ βαλεϋ ηταν παρατηρητης κ πηρε ολη την δοξα..

Τον Ρεϋ τον αφησε να γλιτωσει.. τον Λοου το ιδιο.. τον Γκαρπ, εναν θρυλο ολου του ο.π universe ομως οχι... να πεσει μετα απο μια μπουνια κ ενα σπαθι... πολυ κριμα.. και πολυ βιαστικο... απαραδεκτο

Edited by Zem@c, 17 July 2023 - 22:01.

9fa001e999892a718bc2b94df13f9e49.gif

"True enough, this compass does not point north....It points to the thing you want most in this world."


#16868 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 18 July 2023 - 02:59

 

 

Πολυ ευκολα επεσε ενας θρυλος του ο.π 

Δεν υπάρχει ούτε μια στο εκατομμύριο περίπτωση να πέθανε λολ. Ειδικά αφού τον "έφαγε" ο Aokiji που τον έχουμε δει άλλες τόσες φορές να "σκοτώνει" κόσμο, αλλά τελικά να μην έχει προκαλέσει ζημιά.


8J90AKf.jpg

that's a dude!


#16869 Kaidou

Kaidou

    Anime Master

  • Members
  • 1,906 posts
  • LocationΑθηνα

Posted 18 July 2023 - 15:42

Στο τελος του One Piece κανε quote την τελευταια σκηνη με bold 40pt κοκκινα γραμματα :redcard2:


image.jpg


#16870 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 18 July 2023 - 16:58

Σε μένα το λες? Αφού απάντησα στον Ζεμακ ο οποίος μιλούσε για σπόιλερς. Δεν σκέφτηκα ότι έπρεπε να το κρύψω, αφού ήταν direct απάντηση. Εγώ απλά θα προσπερνούσα όλα τα κείμενα.


8J90AKf.jpg

that's a dude!


#16871 Kaidou

Kaidou

    Anime Master

  • Members
  • 1,906 posts
  • LocationΑθηνα

Posted 18 July 2023 - 17:11

Και να θες πεφτει το ματι αφου ηταν το τελευταιο. Δεν πειραζει, το περιμενα αλλωστε να γινει αυτο που γραφει. Απλα το γραφω για την επομενη φορα να προειδοποιησεις οπως ο Ζεμακ με σποιλερ ;)


image.jpg


#16872 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 19 July 2023 - 03:19

Spoiler:


#16873 Zem@c

Zem@c

    "D Will Bring Another Storm"

  • Members
  • 1,994 posts

Posted 20 July 2023 - 00:22

Και να θες πεφτει το ματι αφου ηταν το τελευταιο. Δεν πειραζει, το περιμενα αλλωστε να γινει αυτο που γραφει. Απλα το γραφω για την επομενη φορα να προειδοποιησεις οπως ο Ζεμακ με σποιλερ ;)


Το εβαλα με κεφαλαια πανω πανω γτ το ποσταρα απο το κινητο και δυστθχως δεν εχω την επιλγοη να βαλω σποιλερ ταγκ

Γενικα εβγαλε εκτος σκακιερας 3 μεγαλα ονοματα που ξεραμε αποτομα... ενα σοκ το εχω παθει προσωπικα...
Πισυευω απο εδω και περα θα τελειωσουν τα side stories και θα δουμε egghead

Το σχεδιο του ΒΒ να κανει αναγνωρισιμη χωρα το νησι των πειρατων πως το βλεπετε? Μου φαινεται τελειως μουφα αλλα σιγουρα κατι εχει στο μυαλο του αυτος.. ειναι λες και μπορει να δει το μελλον.. κανει τις σωστες κινησεις

9fa001e999892a718bc2b94df13f9e49.gif

"True enough, this compass does not point north....It points to the thing you want most in this world."


#16874 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 20 July 2023 - 01:09

Η κρυφή δύναμη του Blackbeard ήταν πάντα ότι είναι ο μόνος χαρακτήρας που έχει πρόσβαση στα notebooks του Oda για τα επόμενα arc. Δεν είναι άγνωστο αυτό.



#16875 maarinos

maarinos

    Anime Freak

  • Members
  • 312 posts

Posted 20 July 2023 - 08:19

Chapter 1088 The Final Lesson

ΚΑΙ ΝΑΙ Ο ΚΟΜΠΙ ΤΑ Γ****Ε ΟΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Break την άλλη εβδομάδα

njb0bf7o9xcb1.jpg

op_1088_fin_001.png


Edited by maarinos, 20 July 2023 - 08:35.