Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 10 votes

One Piece latest chapter discussion [επιτρέπονται spoilers]


  • Please log in to reply
16946 replies to this topic

#16021 teliosmetonma

teliosmetonma

    Ο τίτλος του σπάμμερ

  • Members
  • 33 posts

Posted 22 March 2019 - 18:31

Είδαμε και λίγο Zoro μετά από χρόνια. Δοξα σόι... Το forum ακόμα νέκρα Απ' ότι βλέπω..Μεγαλώσαμε όλοι...

 

Όσο κι αν τα αγαπάμε τα φόρουμ, η Ελλάδα τα βαρέθηκε... αλλά αυτή είναι μεγάλη κουβέντα... Anyway βγαίνω off-topic



#16022 Zem@c

Zem@c

    "D Will Bring Another Storm"

  • Members
  • 1,994 posts

Posted 23 March 2019 - 01:31

Πολυ καλο. Ο ζορο γι αλλη μισ φορα 1 hit knock out.
Αν κ απογοητευτηκσ π εβαγε τετοιο αττακ.. χσλαλι.. η αλλη ειναι ζωντανη τελικα

9fa001e999892a718bc2b94df13f9e49.gif

"True enough, this compass does not point north....It points to the thing you want most in this world."


#16023 redpower1989

redpower1989

    Raftel

  • Members
  • 1,072 posts

Posted 27 March 2019 - 16:04

Προσωπικά ήμουν εκτός ΟΡ για ένα χρόνο και τολμώ να πω ότι άξιζε το κόπο. Διαβάζεις τόσα πράγματα μαζεμένα και ενθουσιάζεσαι. Βέβαια μόνο 30 κάτι chapter σε ένα χρόνο έγραψε. Για κάπιος λόγο περίμενα περισσότερα. Παρόλα αυτά ήταν καλό. Πλέον το διαβάζω όταν θυμάμαι. Νομίζω λείπει ο ρομαντισμός απο το ΟΡ. Ξαναβλέπω το arc του skypiea και παρόλο που το ξεκίνησα για πλάκα με πόρωσε και νιώθω ακριβός τα ίδια συνεσθήματα μετά από τόσο καιρό. Δυστυχώς το anime για μένα έχει χάσει πολύ ποιότητα και το magna είναι αργό.



#16024 teliosmetonma

teliosmetonma

    Ο τίτλος του σπάμμερ

  • Members
  • 33 posts

Posted 27 March 2019 - 16:59

Προσωπικά ήμουν εκτός ΟΡ για ένα χρόνο και τολμώ να πω ότι άξιζε το κόπο. Διαβάζεις τόσα πράγματα μαζεμένα και ενθουσιάζεσαι. Βέβαια μόνο 30 κάτι chapter σε ένα χρόνο έγραψε. Για κάπιος λόγο περίμενα περισσότερα. Παρόλα αυτά ήταν καλό. Πλέον το διαβάζω όταν θυμάμαι. Νομίζω λείπει ο ρομαντισμός απο το ΟΡ. Ξαναβλέπω το arc του skypiea και παρόλο που το ξεκίνησα για πλάκα με πόρωσε και νιώθω ακριβός τα ίδια συνεσθήματα μετά από τόσο καιρό. Δυστυχώς το anime για μένα έχει χάσει πολύ ποιότητα και το magna είναι αργό.

 

Θα συμφωνήσω με αυτά. Παλιότερα είχε μια "γλυκύτητα". Τώρα πλέον έχει χαθεί για μένα. Γενικά από τότε που το πήρε η TOEI 



#16025 Zem@c

Zem@c

    "D Will Bring Another Storm"

  • Members
  • 1,994 posts

Posted 28 March 2019 - 16:34

Το ανιμε δυστυχως εχει χασει παρα πολυ..
Το μανγκα ειναι αργο

Δεν ξερω τι εχει αλλαξει αλλα λειπει εκεινο μαγικο συστατικο π ειχαμε παλια.. αυτο π σε εκανε να το ζεις σαν να ησουν στις περιπετειες μαζι τους... ηταν πιο καλο το χιουμορ και ειχε αυτο το "κατι"

Νομιζω οτι φαινεται οτι εχει πεσει πολυ.. πλεον λιγοι σχολιαζουμε σε αυτο το φορουμ...

Προσωπικα θελω να δω το τελος συντομα.. να τλειωνουμε με γουανο. Να βρει το ο.π. και να γινει ο μεγαλος πολεμος


Σε αυτο π ανεφερες... και εγω ειδα σκαηπια προσφατσ κ ηταν πολυ νοσταλγικο... οπως κ το ennies lobby.

9fa001e999892a718bc2b94df13f9e49.gif

"True enough, this compass does not point north....It points to the thing you want most in this world."


#16026 redpower1989

redpower1989

    Raftel

  • Members
  • 1,072 posts

Posted 28 March 2019 - 23:54

Δεν βλέπω να τελειώνει σύντομα. σχεδον 40 chapter σε ένα χρόνο. Φαντάσου. Ο oda δεν σκοπεύει να κάνει κάτι άλλο στο υπόλοιπο της ζωής του. Άρα θα το αρμέγει όσο μπορεί.



#16027 zoro77

zoro77

    Anime Master

  • Members
  • 1,600 posts

Posted 29 March 2019 - 00:55

Μια φορά κατά λάθος δεν ειδα τα spoilers και ξανανιωσα μεγάλη αγωνία όπως παλιά. Μόλις είδα τον Kamazou να τραυματίζει τον Zoro είπα εδω είμαστε.Προσωπικα διαφωνώ με την πλειοψηφία εδώ μέσα ότι έχει πέσει το OP. Απλά πιστεύω ότι αυτό που μας κάνει να φαίνεται πιο μαγικό το παλιό OP είναι ότι σχεδόν όλα μας ήταν άγνωστα. Καθετί καινούργιο μας ενθουσίαζε. Τωρα είμαστε σε άλλη φαση. Μετά το τέλος του Wano θα είμαστε κοντά στο στο 80-85% του ΟΡ. Τα περισσότερα μπορούμε να τα μυριστουμε. Όμως πιστεύω το καλό του New World τώρα αρχίζει. Ήδη μπαίνουν στο προσκήνιο νέες ενδιαφέρουσες φιγούρες πχ Im και οι περίφημοι Rocks. Σιγά σιγά επίσης θα μπει στην εξίσωση η αναζήτηση του θησαυρού που δεν έχουμε ιδέα περί τίνος πρόκειται και θα ξανανιωσουμε. Το ελπιδοφόρο ειναι μάλιστα ότι ο θησαυρός ΔΕΝ θα είναι το τελευταίο arc και κατά συνέπεια ΔΕΝ θα είναι και το σημαντικότερο. Το τελευταίο θα είναι ο πόλεμος που θα ξεσπάσει στο τέλος λόγω του θησαυρού όπως προέβλεψε και ο WB.

2po6sfa_jpg.gif


#16028 Zem@c

Zem@c

    "D Will Bring Another Storm"

  • Members
  • 1,994 posts

Posted 29 March 2019 - 01:41

Μια φορά κατά λάθος δεν ειδα τα spoilers 

 

ιδιος οπως παντα χαχα

 

Εγω εχω σταματησει να βλεπω σποιλερς... εδω και καιρο... 


9fa001e999892a718bc2b94df13f9e49.gif

"True enough, this compass does not point north....It points to the thing you want most in this world."


#16029 maarinos

maarinos

    Anime Freak

  • Members
  • 312 posts

Posted 29 March 2019 - 10:21

Chapter 938 A woman's secret mangastream

Chapter 938: Her Secret jaiminisbox

και break την άλλη βδομάδα



#16030 Zem@c

Zem@c

    "D Will Bring Another Storm"

  • Members
  • 1,994 posts

Posted 29 March 2019 - 19:08

Το μονο π εχω να σχολιασω ειναι οτι ο ζορο επεσε μετα απο αυτο το χτυπημα.. υπερβολη.. εχει αντεξει αλλα κ αλλα

9fa001e999892a718bc2b94df13f9e49.gif

"True enough, this compass does not point north....It points to the thing you want most in this world."


#16031 Zem@c

Zem@c

    "D Will Bring Another Storm"

  • Members
  • 1,994 posts

Posted 29 March 2019 - 21:46

Sry for the double post...

Εμενα κατι μου βρωμαει... ετσι ξαφνικα λεει μια τοσο σηματνικη πληροφορια για την καταγωγη της σε εναν τυχαιο;
Σκεφτομαι μηπως ειναι παγιδα κ η πραγματικη ειναι πεθαμενη ενω αυτη ειναι DF user για να αποσπασει πληροφοριες.. τραβηγμενο αλλα τουλάχιστον θα ειναι ενδιαφερον

9fa001e999892a718bc2b94df13f9e49.gif

"True enough, this compass does not point north....It points to the thing you want most in this world."


#16032 Kenobi-sensei

Kenobi-sensei

    Άρχοντας

  • Members
  • 1,451 posts

Posted 30 March 2019 - 01:53

αυτή είναι και ήταν obvious. Είχε αναφέρει οτι ειναι κορη samurai.

 

Ο gang boss δεν εχω καταλάβει αν είναι καλός ή όχι. 

 

Απογοήτευση η λιποθυμία του Zoro. 



#16033 Zem@c

Zem@c

    "D Will Bring Another Storm"

  • Members
  • 1,994 posts

Posted 30 March 2019 - 14:24

Btw στα ξενα σαητς εχουν σαλταρει με αυτη την αποκαλυψη! Λες και δεν το ξεραμε ολοι να πουμε

9fa001e999892a718bc2b94df13f9e49.gif

"True enough, this compass does not point north....It points to the thing you want most in this world."


#16034 redpower1989

redpower1989

    Raftel

  • Members
  • 1,072 posts

Posted 04 April 2019 - 00:27

Καλή εξέλιξη. Περίμενα ότι θα ζούσε. Ίσως να είναι τόσο free γιατί ξέρει ότι μιλάει σε foreigner και έχουν περάσει 20 χρονια και γνωρίζει τη προφητεία.



#16035 maarinos

maarinos

    Anime Freak

  • Members
  • 312 posts

Posted 12 April 2019 - 07:47

Chapter 939: An Old Hyourse Knows The Way (jaiminisbox)