Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 10 votes

One Piece latest chapter discussion [επιτρέπονται spoilers]


  • Please log in to reply
16945 replies to this topic

#15331 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 posts
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Posted 23 September 2017 - 03:35

Η μεγαλυτερη απογοητευση σ'όλα παντως είναι ο Σαντζι. Χρονια του Σαντζι και μλκιες..  

 

Ο λουφυ θα νικησει με καποιο powerup που θα προκυψει στη μαχη, δεν εχει νοημα να τον βαλει εκει για να χασει.  Εκτος κιαν παιξει κατι αλλο και σωθουν και οι δυο με καποιο τρόπο.

 

Αυτο με τη ΒΜ που εμφανιζεται απο παντου και σε όλα για να φαει την τουρτα της αρχιζει και γίνεται εκνευριστικα αστειο

 

Η χρονιά του katakuri ηταν τελος παντων, μια χαρα ηταν η χρονια που ο σαντζι ειχε τεραστιο screen time απλά μας απογοήτευσε

 

εεε πολυ γενικο αυτο που λες, προφανως η θα τον νικησει και θα φυγει, η θα βρει τροπο να την κανει με ελαφρα, η μπορει και να παικτει κατι αλλο

 

επρεπε η καρια να παρει πρεφα οτι δεν υπαρχει τουρτα εκεινη την στιγμη να σκοτωσει αυτον τον καργιο τον perosperos οπως υποσχεθηκε...



#15332 itachi_se

itachi_se

    Anime Freak

  • Members
  • 353 posts

Posted 23 September 2017 - 13:51

Θεωρώ απίθανο να μην κερδίσει ο Luffy! Βρωμάει από μακριά οτι θα έχουμε κάποιο upgrade στις δυνάμεις του! Οι υπόλοιποι που κυνηγάει η Mama λογικά θα σωθούν από Sanji με το γλυκό! Μέτριο ark με τον χείροτερο Emperor! Ο μόνος που τα σπάει από όλες τις απόψεις είναι ο Dogtooth που λογικά θα ηττηθεί από Luffy,όπως είχα ξαναγράψει στο επόμενο αρκ πρέπει να σώσει την παρτίδα ο Oda!

2008ipman01.jpg


#15333 Zem@c

Zem@c

    "D Will Bring Another Storm"

  • Members
  • 1,994 posts

Posted 23 September 2017 - 22:18

Ειναι αηδιαστικο που ειπε οτι αυτη ειναι η χρονια του Σαντζι... Δεν εχω ξαναδει ποτε τοσο χαντακομα σε εναν βασικο χαρακτηρα... Ειναο ο Σαντζι γαμ* το στανιο μου! Ενας απο το μονστερ τριο και οχι η Βεφα! Ελεος! 


9fa001e999892a718bc2b94df13f9e49.gif

"True enough, this compass does not point north....It points to the thing you want most in this world."


#15334 zoro77

zoro77

    Anime Master

  • Members
  • 1,600 posts

Posted 24 September 2017 - 03:41

Ειναι αηδιαστικο που ειπε οτι αυτη ειναι η χρονια του Σαντζι... Δεν εχω ξαναδει ποτε τοσο χαντακομα σε εναν βασικο χαρακτηρα... Ειναο ο Σαντζι γαμ* το στανιο μου! Ενας απο το μονστερ τριο και οχι η Βεφα! Ελεος! 

+1000

 

Aκομα ελπιζω εγω οτι θα του δωσει o Οda κατι για το τελος.

 

Κατι τρελο που σκεφτηκα. Λετε οι Germa να δανεισουν στον Luffy μια στολη τους για να ματσαρει τον Kata? :orly:


2po6sfa_jpg.gif


#15335 redpower1989

redpower1989

    Raftel

  • Members
  • 1,072 posts

Posted 24 September 2017 - 12:44

Ε τι στολές και χαζομάρες όμως; One piece ρε φίλε



#15336 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 posts
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Posted 24 September 2017 - 23:07

+1000

 

Aκομα ελπιζω εγω οτι θα του δωσει o Οda κατι για το τελος.

 

Κατι τρελο που σκεφτηκα. Λετε οι Germa να δανεισουν στον Luffy μια στολη τους για να ματσαρει τον Kata? :orly:

 

τι να την κανει την στολη ο luffy; με gear 4th ειναι πολυ πιο ευελικτος και εχει ολα τα προσωντα που μπορει να δωσει η στολη. Εκτος αυτου η στολη ειναι σαν γκατζετ, πρεπει να την χρησιμοποιησει κανεις εξυπνα για να την εκμεταλλευτει στο επακρον, εχεις τον luffy για ατομο που θα μπορουσε να κανει κατι τετοιο;

 

το οτι θα μπορουσε ο καρμηρης ο judge να δωσει μια στολη ξερω γω για το "ευχαριστω που μου σωσατε την ζωη και δεν ειμαι τελειος μ0^νοπ4ν0" στο πληρωμα των strawhat και μετα να την φορεσει καποιο αλλο μελος σαν τον ιδιο τον sanji πχ, θα ηταν πολυ καλη ιδεα


Edited by Scarlet D., 24 September 2017 - 23:08.


#15337 Zem@c

Zem@c

    "D Will Bring Another Storm"

  • Members
  • 1,994 posts

Posted 25 September 2017 - 01:07

Το πιο τρελο π μπορει να κανει για τον Σαντζι ειναι να φτιαξει ενα πολυ ωραιο κεηκ.. ουαου! Απογοητευση για εναν μεγαλο χαρακτηρα π επεσε σε χαζοκατηγορια Φρανκυ. Πλεον ειναι μονστερ duo. Και ακομα αμφιβαλλω αν ο Λουφφυ ειναι πιο δυνατος απο τον Ζορο ο οποιος δεν εχει ιδρωσει καν σε καμια μαχη ως τωρα .... Γενικα ενα μπαχαλο. Θα τις φαει ο Λουφυ, και θα τον ανταλλαξει με το κεηκ. Εκει καταντησαμε. Αν ο Κατα χασει εκ θαυματος απο τον λουφφυ τοτε θα εχει γινει οντως κατι... αλλιως τπτ.. Να θυμισω οτι λεγατε για wano arc  fall of 2017 ..ειναι σχεδον Οκτωμβριος και ακομα παιζουν κυνηγητο 


9fa001e999892a718bc2b94df13f9e49.gif

"True enough, this compass does not point north....It points to the thing you want most in this world."


#15338 8tails

8tails

    アニメ マスター

  • Members
  • 406 posts

Posted 25 September 2017 - 11:38

Η χρονιά του katakuri ηταν τελος παντων, μια χαρα ηταν η χρονια που ο σαντζι ειχε τεραστιο screen time απλά μας απογοήτευσε

 

εεε πολυ γενικο αυτο που λες, προφανως η θα τον νικησει και θα φυγει, η θα βρει τροπο να την κανει με ελαφρα, η μπορει και να παικτει κατι αλλο

 

επρεπε η καρια να παρει πρεφα οτι δεν υπαρχει τουρτα εκεινη την στιγμη να σκοτωσει αυτον τον καργιο τον perosperos οπως υποσχεθηκε...

 

Scarlet D. αυτό που εννοώ είναι ότι υπαρχει το ενδεχόμενο να μη χασει ο Κατακουρι απτη μαχη, αλλα με καποιο τρόπο να διακοπει η μάχη τους και να ξεφυγει καποιος απτους δυο. Νόμιζω το ότι δε θα χασει ο Λουφι είναι δεδομενο λόγω της πλοκής.

 

Ολη η ιστορία με το Sanji's Year ηταν μπερδεμα. Βασικα ετσι όπως μας το σερβιρε ο Οντα όλοι νομιζαμε ότι θα δουμε Σαντζι με powerups και γενικότερα να δίνει πόνο. Αλλα αυτο που εννοουσε είναι ότι το Αρκ θα είναι γυρω απο τον Σαντζι απλα επειδη αυτος ήταν ο λογος που πηγαν στο cake island και του ότι ειχαμε ξεκαθαρισματα και flashbacks με το παρελθον του.  νομιζω αυτό είναι όλο.



#15339 Zem@c

Zem@c

    "D Will Bring Another Storm"

  • Members
  • 1,994 posts

Posted 26 September 2017 - 00:05

Nα το χαιρεται πες του


9fa001e999892a718bc2b94df13f9e49.gif

"True enough, this compass does not point north....It points to the thing you want most in this world."


#15340 Scarlet D.

Scarlet D.

    Έχω δει και χειρότερα.

  • Members
  • 244 posts
  • LocationΑθήνα, Χανιά

Posted 27 September 2017 - 01:51

Scarlet D. αυτό που εννοώ είναι ότι υπαρχει το ενδεχόμενο να μη χασει ο Κατακουρι απτη μαχη, αλλα με καποιο τρόπο να διακοπει η μάχη τους και να ξεφυγει καποιος απτους δυο. Νόμιζω το ότι δε θα χασει ο Λουφι είναι δεδομενο λόγω της πλοκής.

 

ε προφανως και θα επιβιωσει το plot armor του luffy ειναι αδιαπεραστο, αν πεθαινε στην μαχη θα ετρωγε blue-screen ολη η κοινωτητα του one piece XD

 

επισης, σκεφτηκα το ενδεχομενο να τον φυλακισει ο katakuri και να πρεπει μετα το υπολοιπο πληρωμα να επιστρεψει για να τον σωσει , αλλα θα καταντησει βαρετο. Εχει γινει ηδη στο arc και οπως φαινεται ηδη εχει τραβηχθει απο τα αυτια απο το κυνηγητο που παιζαν με την BM



#15341 8tails

8tails

    アニメ マスター

  • Members
  • 406 posts

Posted 27 September 2017 - 22:23

ε προφανως και θα επιβιωσει το plot armor του luffy ειναι αδιαπεραστο, αν πεθαινε στην μαχη θα ετρωγε blue-screen ολη η κοινωτητα του one piece XD

 

επισης, σκεφτηκα το ενδεχομενο να τον φυλακισει ο katakuri και να πρεπει μετα το υπολοιπο πληρωμα να επιστρεψει για να τον σωσει , αλλα θα καταντησει βαρετο. Εχει γινει ηδη στο arc και οπως φαινεται ηδη εχει τραβηχθει απο τα αυτια απο το κυνηγητο που παιζαν με την BM

 

Εχει φαση που με βγαζεις ακυρο δυο συνεχόμενες φορες χωρις να χεις καταλαβει αυτο που θελω να πω  :riiight:  ειπα "νομίζω το ότι δε θα χασει ο Λουφι" δεν είπα "νομίζω οτι δε θα πεθανει ο Λουφι", εννοείται δε θα πεθανει..  είναι αυτονόητο οτι δε χρειαζεται να πεθανει καποιος για να χασει, σπανια βλεπεις θανατους στο ΟΠ.   Αυτό που λεω είναι ότι  δε πιστευω να ολοκληρωθει η μαχη με νικητη. Δε μου φαίνεται αυτό να είναι ουτε γενικό ούτε αυτονόητο. Αν όντως νικήσει ο Λουφι, πρεπει να κανει καποιο τρελο power up που το βλεπω λίγο χλωμο ετσι στο ξαφνικό. Ο Κατακουρι και πολυ καλυτερο observation haki εχει και το φρουτο του το χρησιμοποιει καλυτερα.  Αυτο που πιστευω και προσπαθω να πω είναι ότι θα διακοπει η μαχη πριν βγει νικητής καποιος. Θα δειξει..

 

Αν γίνει αυτο που λες να τον φυλακίσει, θα είναι λίγο fail για το λόγο που ειπες..

Ενταξει το αρκ απογοητευει καπως αλλα αν σκεφτει κανεις οτι όλο το σκηνικο παιζεται με μια χοντρη που τρωει τα παντα και ενα νησι φτιαγμενο απο γλυκα, ε... οκ ποσο γαματο αρκ θα μπορουσε να γίνει πια..



#15342 redpower1989

redpower1989

    Raftel

  • Members
  • 1,072 posts

Posted 29 September 2017 - 09:20

it's out http://readms.net/r/one_piece/880/4593/1 !!



#15343 Kenobi-sensei

Kenobi-sensei

    Άρχοντας

  • Members
  • 1,451 posts

Posted 29 September 2017 - 10:43

To πρωτο μισο κεφάλαιο με το cake κακό αλλά τι να κάνουμε πρέπει να γίνει. Ελπίζω να το βγάλει μπαμ μπαμ ο Oda. 

 

Τώρα το δεύτερο εντάξει, έχει αγωνία αλλα μέχρι εκεί. Σίγουρα κάποιος θα εμφανιστεί. Επίσης τραγική η κίνηση του Luffy 2 chapters πριν.

Τέλος, δεν ξέρω αν αυτό που έκανε η Big Mom με τη θάλασσα επιτρέπεται. Δε θα έπρεπε να ακυρώνεται το φρούτο της? Όπως το αλάτι στον Moria?


Edited by Kenobi-sensei, 29 September 2017 - 10:43.


#15344 teo13

teo13

    Anime Freak

  • Members
  • 491 posts

Posted 29 September 2017 - 11:26

Δεν ακυρώνει το φρούτο η θάλασσα αλλά αποδυναμώνει τον χρήστη του. Αλλιώς ούτε ο Aokiji θα πάγωνε την θάλασσα.
Αυτό που έκανε η Mom είναι OP τελείως. Εφόσον μπορεί να βαλει το Soul της όπου γουστάρει γιατί δεν βάζει στα Poneglyph να βάλει και την Pudding να τους πάρει τις μνήμες να δει τι λένε...Αυτό με την θάλασσα στα fights αυτοί με df(Kaido,BB) πως μπορούν να το αντιμετωπίσουν;;  Ο Oda το παράκανε με την δύναμη της Mom για να δείξει σε πολύ δύσκολη θέση τους sh.

Ενώ χαίρομαι που δεν θα πέσει Yonko έτσι απλά, το arc απογοητεύει ΠΟΛΥ. Περίμενα πολλά χρόνια για Yonko arc(έβλεπα μόνο anime ακόμα και με σάπια ποιότητα μέχρι το επ που λέει ο Law να ρίξουν έναν) και το πρώτο είναι κακό.



#15345 Kenobi-sensei

Kenobi-sensei

    Άρχοντας

  • Members
  • 1,451 posts

Posted 29 September 2017 - 11:33

Έχεις δίκιο τον είχα ξεχάσει τον Aokiji.

 

Εντάξει μπορούν να την παλέψουν. Σκέψου ο BB μπορεί να την τραβήξει πάνω του και να της ακυρώσει το φρούτο, έχει τα tremors αν θέλει για long range attacks. Για το Kaidou δε ξέρουμε τίποτα ακόμα. 

Επίσης, δε γίνεται κάτι πρέπει να δείξει με το Haki και το Coc. Αν έχουν OP dfs όλοι, τότε πως ο Shanks είναι Yonkou.