Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 4 votes

One Piece latest episode discussion [Επιτρέπονται spoilers ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΙΜΕ]


  • Please log in to reply
5362 replies to this topic

#5176 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 25 January 2016 - 17:12

To manga τελείωσε νομίζω το anime παίζει ακόμα.


rsrGbGx.gif

#5177 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 31 January 2016 - 21:21

Μα καλά πόσες πρέπει να φάει ο Mingo για να πέσει; Ρε γμτο τελικά αν περίμενα ν τελειώσει το arc και τα βλεπά μαζεμένα θα μου άρεσε περισσότερο. Τέσπα και τώρα μου αρέσει! :)
rsrGbGx.gif

#5178 GokussjGod

GokussjGod

    Anime Fan

  • Members
  • 220 posts

Posted 31 January 2016 - 22:17

Μα καλά πόσες πρέπει να φάει ο Mingo για να πέσει; Ρε γμτο τελικά αν περίμενα ν τελειώσει το arc και τα βλεπά μαζεμένα θα μου άρεσε περισσότερο. Τέσπα και τώρα μου αρέσει! :)

Ενα ακομα χτυπημα  να ετρωγε συμφωνα με τον luffy και θα τον νικουσε και ναι και εγω ελεγα οτι θα τα αφηναν ξανα τωρα να μαζευτουν μα τελικα ειδα μονο του το 728 το οποιο ηταν αρκετα καλο.



#5179 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 01 February 2016 - 08:33

Τώρα αναλαμβάνει ο sabo αλλά απορώ τι θα κάνει. Εδώ forth gear luffy και τελικά δεν μπόρεσε. Ίσως ο sabo να έχει πάρει πολύ boost με το devil's fruit αλλά το βλέπω πολύ χλωμό. Από την άλλη ο luffy είναι πλέον εξαντλημένος, ποιος θα δώσει το τελευταίο χτύπημα. Εκτός κι αν σκάσει πάλι Ivankof και σώσει την κατάσταση με καμιά ένεση. :P
rsrGbGx.gif

#5180 Zem@c

Zem@c

    "D Will Bring Another Storm"

  • Members
  • 1,994 posts

Posted 01 February 2016 - 10:11

Κακό πολύ.

Τα καλα νεα ειναι θα δουμε λιγο Σαμπο με βαση το σποιλερ-preview 

 

Το οτι ο Μπεργκες μπαινει στην σκηνη μας εξιταρει ολους


9fa001e999892a718bc2b94df13f9e49.gif

"True enough, this compass does not point north....It points to the thing you want most in this world."


#5181 GokussjGod

GokussjGod

    Anime Fan

  • Members
  • 220 posts

Posted 01 February 2016 - 13:32

Τώρα αναλαμβάνει ο sabo αλλά απορώ τι θα κάνει. Εδώ forth gear luffy και τελικά δεν μπόρεσε. Ίσως ο sabo να έχει πάρει πολύ boost με το devil's fruit αλλά το βλέπω πολύ χλωμό. Από την άλλη ο luffy είναι πλέον εξαντλημένος, ποιος θα δώσει το τελευταίο χτύπημα. Εκτός κι αν σκάσει πάλι Ivankof και σώσει την κατάσταση με καμιά ένεση. :P

O luffy χρειαζεται 10 λεπτα για να ανακτησει το haki του ,το  λεει και στο  review του επομενου επεισοδιου.



#5182 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 07 February 2016 - 22:03

 

Με συγχωρεις φιλε αλλα δεν ειναι μανγκα vs ανιμε... αλλα το αλλοιωμενο ανιμε... αλλαζουν σκηνες/τελη/ενταση ολα.. αυτο λεμε εδω περα.. Αν δεν διαβασεις μανγκα δεν μπορεις να δεις τις διαφορες... Το μανγκα το γραφει ο οντα.. εκει εκφραζει ακριβως αυτο που θελει να μας περασει... οποτε το ανιμε θα επρεπε να τουλαχιστον να το σεβαστει αυτο... 
Ειναι σαν να βλεπεις one piece remake κατα μια εννοια αν και ειναι λιγο υπερβολικο

Κρινουμε το ανιμε. Και το οριτζιναλ τελος το εκοψαν και αλλαξε ολο το επεισοδιο ετσι.

 

Σορρυ που επανερχομαι δεκα χρόνια μετά αλλά δεν μπαινω συχνα πλέον...

 

Τεσπα αυτό που λες - αν και καταλαβαινω τι θες να πεις - μπαζει απο παντου. 

 

  • Δεν έχεις άλλο ανιμε να συγκρινεις
  • Οτι βλέπεις ειναι ΑΠΟΔΟΣΗ και όχι ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ του μανγκα και όλες οι αλλαγές ειναι με τη συμφωνη γνωμη του συγγραφέα. Αρα αν πρεπει ντε και σωνει να αποδωσουμε ελλειψη σεβασμου στη θεληση του συγγραφέα μάλλον εσύ δε τον σέβεσαι... τρόπος του λέγειν φυσικά δεν το εννοω κυριολεκτικα
  • εχεις/εχετε ήδη δει τι εχει γινει στο μάνγκα ενα χρονο πριν και οτι έπεται μετά οπότε ΄χανετε τη μιση γλυκα (τουλάχιστον) και αμα η απόδοση δεν ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό που έχει ο καθενας στο μυαλο του ή καλύτερο (κατ'αυτόν πάντα), γκρινιαζει. αν αντεχεις δοκίμασε να δεις ΠΡΩΤΑ το ανιμε και μετά να πας να διαβάσεις το μάνγκα, χωρίς ήχητικά εφε, γαμάτους seiyuu, χρωματα εκρηξεις τη φωνή του Πίκα, κ.α. και έλα να μου πεις πως σου φαινεται. Γιατι στην τελική έτσι είναι η τιμια συγκριση να τα δεις μαζι.
  • Συνεχιζοντας το απο πάνω αλλα πιο συγκεκριμένα προφανως αμα ξερεις τι εχει γινει το να τραβηξει μια σκηνη δε σου κανει κουκου. γιατι πολύ απλά δε χτιζει αναμονη για τίποτα. ξερεις τι εχει γινει και απλά ανυπομονεις να δεις τη μαχη ξερω γω.

τεσπα θα μπορουσα να μιλαω για ώρες και θα γινω και αδικος γιατι εχεις και συ τα δικια σου. Ναι υπαρχουν φλωρικα κοψιματα, ναι υπαρχουν σκηνες τραβηγμενες απο τα μαλλιά. ναι ναι ναι... αλλά guess what: υπάρχει λόγος

 

Με τη συμφωνη γνωμη του συγγραφεα αποφάσισαν κανουν 4-5 λογοκρισιες, και να τραβανε τις σκηνες προκειμενου να μην υπαρχουν φιλλερ Όλα για το χρημα φυσικά γιατι 4-5 σκηνες που εσενα σε ξενερωνουν αλλά θα το δεις ετσι και αλλιώς, στα μεγεθη των πωλήσεων του Οντα του ανοιγουν την αγορά σε μερικά μυρια ανα τον πλανητη που ενα διαφορετικο age rating θα του το απεκλειαν. και να σου πω κάτι; όσο και να συμφωνω τωρα μαζι σου μαλλον και γω στη θεση του το ιδιο θα κανα. Πολλά τα λεφτά για να το παιξω ποιοτικος και ιντι σε 10 σκηνες που στο τελος δε θα μεινουν κιολας στους περισσοτερους.

 

Επίσης με το να μην εχει 100% φιλλερ επεισοδια παρα μονο φιλλερ σκηνες εξασφαλιζει τη θεαση τους. Και να σου πω πολυ απλά τι θα κανει; οταν τελειωσει ολο και θελει συνταξουλα, θα βγαλει ενα ρημεηκ με τελεια τεχνολογια εικονας και ηχου και πιο "μαζεμενα" επεισοδια (τυπου DBZ) και αιμα και κωλοδαχτυλα  και θα ξανακονομησει. Και καλα κανει γιατι το αξιζει και γιατι παντα εδινε ποιοτητα χωρις να ειναι "ποιοτικος" κάθε άλλο, ποπ του κερατά ειναι.

 

tl;dr

 

δεν ειναι οτι δεν εχετε και τα δικια σας παιδες, αλλά εστιάζετε στα αρνητικά επειδη δεν μπορειτε να εκτιμησετε ολα τα θετικά εχοντας διαβασει το μανγκα. Οπότε και τα δίκια σας τα χάνετε γιατι ακουγεται μονιμα ενα nagnagnag. Δεν μπορειτε να βαλετε τον εαυτο σας ουτε στη θεση του animά ούτε του Οντα προφανως και 

  1. βασανιζεστε εσεις πρωτιστως
  2. σπατε κοχονια (αν εμπαινα καθε βδομαδα δε θα την πάλευα το ομολογώ)
  3. δεν ειναι οτι "λετε την αποψη" σας απλά γιατι όποιος πανα πει "εμενα μου αρεσε" κάποιοι τον παιρνετε απο τα μουτρα και
  4. δεν βαζετε λεφτά στον όντα και δεν τα γραφετε κάπου που να τα διαβασει αν θελετε οντως να προκαλεσετε μια αλλαγη. αρα απλώς (βλέπε 1 και 2)

Και γω θα αλλαζα εκατο πραγματα π.χ. στη μαχη τωρα με τον DD και τον luffy και θα την πω την άποψη μου όταν θα γουστάρω. Αλλά αυτός δεν ειναι λόγος ούτε να επαναλαμβάνομαι  ουτε να κανω οτι δε θα θελα να μου κάνουν...


stasou%2520mygdala.jpg


#5183 Zem@c

Zem@c

    "D Will Bring Another Storm"

  • Members
  • 1,994 posts

Posted 09 February 2016 - 07:25

 

 
  • εχεις/εχετε ήδη δει τι εχει γινει στο μάνγκα ενα χρονο πριν και οτι έπεται μετά οπότε ΄χανετε τη μιση γλυκα (τουλάχιστον) και αμα η απόδοση δεν ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό που έχει ο καθενας στο μυαλο του ή καλύτερο (κατ'αυτόν πάντα), γκρινιαζει. αν αντεχεις δοκίμασε να δεις ΠΡΩΤΑ το ανιμε και μετά να πας να διαβάσεις το μάνγκα, χωρίς ήχητικά εφε, γαμάτους seiyuu, χρωματα εκρηξεις τη φωνή του Πίκα, κ.α. και έλα να μου πεις πως σου φαινεται. Γιατι στην τελική έτσι είναι η τιμια συγκριση να τα δεις μαζι

 

 

Αυτο δεν το χω δοκιμασει.. και οντως απο ανιμε ασχολουμαι μονο με death note ΚΑΙ o.piece

Παρολα αυατ θα διαφωνησω γτ τα λαθη ειναι τραγικα στο ανιμε αυτο.. ειναι σαν οι τυποι να βαριουνται: σανξ με 2 χερια, μαρκο χωρις τατουαζ στον θωρακα, ο λουφφυ βγαζει τις παντοφλες στο 4 και μετα απο λιγα δευτερολεπτα πεταει φοροντας παντοφλες... κτλ κτλ αυατ ειναι μερικα που μ ερχονται προχειρα... τεσπα... Δεν εχω θεμα να σταματησω να ποσταρω την γνωμη μ για το ανιμε.. πιο πολυ ειναι μια διαμαρτυρια για την καταντια του... Αν εσεις ειστε ευχαριστημενοι τοτε οκ... Στα τελεταια επεισοδια δεν ειχε καν soundtrack (ή ειχε λιγο )

 

 

Με συγχωρεις και ουτε ειναι προσωπικο.. απλα περιμενω το ανιμε να σοβαρευτει και να γινουν λιγο επαγγελματιες. Αυτο


9fa001e999892a718bc2b94df13f9e49.gif

"True enough, this compass does not point north....It points to the thing you want most in this world."


#5184 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 09 February 2016 - 09:34

Να μιλήσω σαν άτομο που δεν διαβάζει το manga ότι όντως ούτε που καταλαβαίνω τις διαφορές. Οκ αυτό με την παντόφλα μπορεί να είναι χοντρό λάθος αλλά σε γενικές γραμμές επειδή δεν έχω άποψη για το original έργο δεν καταλαβαίνω τρομερά προβλήματα. Μερικές φορές το σύνολο του animation που πέφτει αρκετά. Ποιο πολύ με ενοχλεί το "άπλωμα" που υπάρχει για να μην κάνει filler. Πιστευώ θα μπορούσαν να κάνουν καλύτερη δουλειά σε αυτό το τομέα. Δεν είναι δυνατόν opening και preview μαζί να μας φτάνουν μέχρι το 6 λεπτό του επεισοδίου και στην ουσία να μένουν δύο σκηνές με "ζουμί" γιατί το υπόλοιπο θα το φάμε σε βλέμματα, άσχετες σκηνές κλπ. Βέβαια πάντοτε έτσι ήταν απλά σε αυτό το arc το χουν τεντώσει λίγο.

 

Από την άλλη είναι το πρώτο arc που βλέπω on going, νομίζω πως άμα τα δει κάποιος μαζεμένα δεν νομίζω να έχει τόσο πρόβλημα.

 

Σε γενικές γραμμές αυτά, δεν νομίζω ότι το πρόβλημα είναι οι μικρό αλλαγές που κάνουν στους χαρακτήρες γιατί το γενικό νόημα δεν χάνεται. Έτσι κι αλλιώς μιλάμε για τηλεόραση, κάποια λογοκρισία γίνεται έτσι κι αλλιώς. Το θέμα πιστεύω είναι ο ρυθμός αυτού του arc. Νομίζω ότι για πολλούς είναι από τα χειρότερα. Για μένα δεν είναι, γιατί η ιστορία του Don τελικά φαίνεται πάρα πολύ σημαντική και θα ξεκινήσει ένα νέο μεγάλο κύκλο περιπετειών για το crew που θα φέρει πολύ καλά arcs. Θα δούμε!


rsrGbGx.gif

#5185 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 09 February 2016 - 22:10

Αυτο δεν το χω δοκιμασει.. και οντως απο ανιμε ασχολουμαι μονο με death note ΚΑΙ o.piece

Παρολα αυατ θα διαφωνησω γτ τα λαθη ειναι τραγικα στο ανιμε αυτο.. ειναι σαν οι τυποι να βαριουνται: σανξ με 2 χερια, μαρκο χωρις τατουαζ στον θωρακα, ο λουφφυ βγαζει τις παντοφλες στο 4 και μετα απο λιγα δευτερολεπτα πεταει φοροντας παντοφλες... κτλ κτλ αυατ ειναι μερικα που μ ερχονται προχειρα... τεσπα... Δεν εχω θεμα να σταματησω να ποσταρω την γνωμη μ για το ανιμε.. πιο πολυ ειναι μια διαμαρτυρια για την καταντια του... Αν εσεις ειστε ευχαριστημενοι τοτε οκ... Στα τελεταια επεισοδια δεν ειχε καν soundtrack (ή ειχε λιγο )

 

 

Με συγχωρεις και ουτε ειναι προσωπικο.. απλα περιμενω το ανιμε να σοβαρευτει και να γινουν λιγο επαγγελματιες. Αυτο

 

 

Mα ναι και γω από σεβασμό απαντάω όχι από υποχρέωση. Προφανως και το αγαπας το ΟΡ και έχεις και επιχειρήματα. Ντάξει οκ τα παραπάνω τα εχω δει σε παρα πολλά δημοφιλη καρτουν και άνιμε και οσο τραγικά και ναναι μου φααινονται λεπτομερειες - που ομως για το μεγεθος του εργου θα πρεπε να ειναι πιο προσεκτικοι. 

 

Εμένα π.χ. με πειραξε πολυ περισσοτερο που επί δυο περιπου επεισόδια ειχαμε ενα brawl αλλά DB λες και ο DD ξεχασε να κανει κλωνους ασπίδες κτλ. ο Luffy δε χρησιμοποιούσε καμιάς μορφής χάκι και γενικώς θα μπορουσε να λείπει όλο. Στην τελική μάχη με gear 4 ενώ ξέρει ότι εχει ελάχιστο χρόνο στα 9/10 της μάχης καθεται και κοιταει τον DD... και αλλα κουλά και εκνευριστικά. 

 

Προφανως οι γνωμες δεν ενοχλουν κανενα ουτε η επισημανση προβλημάτων. Με δυο διαφορές:

 

  1. Το " διαμαρτυρια για την καταντια του" ειναι ενοχλητικό και στην περιπτωση μας κρατάει πλεον κάποια χρονια... από το timeskip σχεδον. Ειναι εντονο και οταν ξεφευγει χαλαει το κλιμα και αποθαρρυνει κοσμο να κουβεντιασει. Και στην τελικη μπορει να εκτονώνεσαι προσωρινα αλλά μακροπροθεσμα όλοι χάνουμε από αυτό.
  2. Δεν ειναι ΚΑΘΕ αλλαγή από το μάνγκα κακή. Καμια φορά ειναι και βελτιώση, ή είναι τελειως υποκειμενικο. Δε λέω για λάθη σαν αυτά που ανεφερες που ειναι καταφανεις τσαπατσουλιές. Λέω να προσπαθουμε λίγο να ξεχωριζουμε τι δε μας αρέσει ΕΜΑΣ και τι ειναι αντικειμενικά λάθος (ΟΧΙ αλλαγή, λάθος) Εμου συμπεριλαμβανομένου γιατι το χω κανει και γω παλιά. 

​Αυτά. Καλύτερη συζητηση στο θρεντ θελω και γω με θετικα και αρνητικα και ουδετερα. Ουτε θελω ουτε μπορω να φιμωσω κανενα προφανως.


stasou%2520mygdala.jpg


#5186 Zem@c

Zem@c

    "D Will Bring Another Storm"

  • Members
  • 1,994 posts

Posted 10 February 2016 - 00:19

Mα ναι και γω από σεβασμό απαντάω όχι από υποχρέωση. Προφανως και το αγαπας το ΟΡ και έχεις και επιχειρήματα. Ντάξει οκ τα παραπάνω τα εχω δει σε παρα πολλά δημοφιλη καρτουν και άνιμε και οσο τραγικά και ναναι μου φααινονται λεπτομερειες - που ομως για το μεγεθος του εργου θα πρεπε να ειναι πιο προσεκτικοι. 

 

Εμένα π.χ. με πειραξε πολυ περισσοτερο που επί δυο περιπου επεισόδια ειχαμε ενα brawl αλλά DB λες και ο DD ξεχασε να κανει κλωνους ασπίδες κτλ. ο Luffy δε χρησιμοποιούσε καμιάς μορφής χάκι και γενικώς θα μπορουσε να λείπει όλο. Στην τελική μάχη με gear 4 ενώ ξέρει ότι εχει ελάχιστο χρόνο στα 9/10 της μάχης καθεται και κοιταει τον DD... και αλλα κουλά και εκνευριστικά. 

 

Προφανως οι γνωμες δεν ενοχλουν κανενα ουτε η επισημανση προβλημάτων. Με δυο διαφορές:

 

  1. Το " διαμαρτυρια για την καταντια του" ειναι ενοχλητικό και στην περιπτωση μας κρατάει πλεον κάποια χρονια... από το timeskip σχεδον. Ειναι εντονο και οταν ξεφευγει χαλαει το κλιμα και αποθαρρυνει κοσμο να κουβεντιασει. Και στην τελικη μπορει να εκτονώνεσαι προσωρινα αλλά μακροπροθεσμα όλοι χάνουμε από αυτό.
  2. Δεν ειναι ΚΑΘΕ αλλαγή από το μάνγκα κακή. Καμια φορά ειναι και βελτιώση, ή είναι τελειως υποκειμενικο. Δε λέω για λάθη σαν αυτά που ανεφερες που ειναι καταφανεις τσαπατσουλιές. Λέω να προσπαθουμε λίγο να ξεχωριζουμε τι δε μας αρέσει ΕΜΑΣ και τι ειναι αντικειμενικά λάθος (ΟΧΙ αλλαγή, λάθος) Εμου συμπεριλαμβανομένου γιατι το χω κανει και γω παλιά. 

​Αυτά. Καλύτερη συζητηση στο θρεντ θελω και γω με θετικα και αρνητικα και ουδετερα. Ουτε θελω ουτε μπορω να φιμωσω κανενα προφανως.

 

Δεκτον φιλε


9fa001e999892a718bc2b94df13f9e49.gif

"True enough, this compass does not point north....It points to the thing you want most in this world."


#5187 pasxaleas

pasxaleas

    Smell the bunny

  • Members
  • 860 posts

Posted 10 February 2016 - 16:11

Είμαι ο τύπος που άρχισε το manga για να κανει spoil το ανιμε που έβλεπα...μετά που αρχισα να διαβάζω δεν μπορώ να δω το anime χωρίς να σκιπάρω το μισό εκτός απο το voice acting που είναι καλό σε κάθε άλλο τομέα είναι άθλιο και είμαι και fanboy και τα λέω αυτά.Κάντε τη χάρη στον εαυτό σας και διαβάστε το manga...Μέχρι το ennies lobby τουλάχιστο ήταν επιτρεπτο σαν adaptation μετα το pacing είναι βασανιστήριο!!!


                                                                                                                                                09pntFA.png?1


#5188 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 14 February 2016 - 11:39

Σήμερα ήταν καλό το επεισόδιο, τουλάχιστον προσωπικά μου άρεσε. Περίμενα ο Sabo να τα βάλει με τον Mingo αλλά whatever.  :riiight:

Το preview για το επόμενο φαίνεται ενδιαφέρον αλλά μάλλον δεν θα παίξει καμιά μάχη με Sabo και απλά θα δούμε να τους κάνει όλους heal η μικρή πριγκίπισσα something.  :dazed:


Edited by Hazuki, 21 February 2016 - 11:57.

rsrGbGx.gif

#5189 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 21 February 2016 - 11:58

Επεισόδιο 730, not bad, άντε πάμε για conclusion αλλά είναι κρίμα γιατί με το που εμφανίστηκαν τα κίτρινα μπιρμπιλόνια από τον ουρανό αμέσως καταλάβαμε τι θα γίνει στο επόμενο επεισόδιο. Ειδικά όταν θυμήθηκε να ξυπνήσει και ο traf. Τέσπα, μάλλον στα επόμενα δύο θα συνέλθει ο luffy και θα ξεκινήσουν οι τελικές φάπες με τον mingo σε κανα μήνα.

 
Why so slow!!!!! :nanteee:

rsrGbGx.gif

#5190 Zem@c

Zem@c

    "D Will Bring Another Storm"

  • Members
  • 1,994 posts

Posted 21 February 2016 - 19:16

Με συγχωρεις αλλα δεν ειναι καθολου αργο... Μπορω να πω -και δεν το πιστευω οτι το λεω- οτι το σημερινο ηταν πολυ καλυτερο απο αντιστοιχο του μανγκα... 
Υπερανω προσδοκιων σημερα!

 

 

Επεισόδιο 730, not bad, άντε πάμε για conclusion αλλά είναι κρίμα γιατί με το που εμφανίστηκαν τα κίτρινα μπιρμπιλόνια από τον ουρανό αμέσως καταλάβαμε τι θα γίνει στο επόμενο επεισόδιο. Ειδικά όταν θυμήθηκε να ξυπνήσει και ο traf. Τέσπα, μάλλον στα επόμενα δύο θα συνέλθει ο luffy και θα ξεκινήσουν οι τελικές φάπες με τον mingo σε κανα μήνα.

 
Why so slow!!!!!  :nanteee:

 


9fa001e999892a718bc2b94df13f9e49.gif

"True enough, this compass does not point north....It points to the thing you want most in this world."