Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 4 votes

One Piece latest episode discussion [Επιτρέπονται spoilers ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΙΜΕ]


  • Please log in to reply
5362 replies to this topic

#5161 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 17 January 2016 - 13:39

Τι έγινε ρε παιδία σήμερα, πολύ μπουρί το 4th gear αλλά από το preview μάλλον ο mingo έχει ακόμα δυνάμεις. Με χάλασε βέβαια ότι έχουμε πιάσει το trope με τις αναβαθμίσεις και του δίνουμε και καταλαβαίνει.
rsrGbGx.gif

#5162 godlike_efre

godlike_efre

    Anime Amateur

  • Members
  • 91 posts

Posted 17 January 2016 - 13:45

Αν και είχα υπερβολικά χαμηλές προσδοκίες για το animation Gear4, κατάφεραν να με απογοητεύσουν (και αρκετά για να γράψω σε φορυμ που έχω χρόνια να κάνω)... Τα στοιχεία του "ρεαλισμού" του One Piece χάνονται και είναι σαν να βλέπω overpowered Dragonball μάχες με άθλια γραφικά. Χίλιες φορές Luffy vs Blueno παρά αυτό. Διαβάζοντας το manga, στην φαντασία μου το "animation" είναι 1000 φορές ανώτερο (και η φαντασία μου απλώς πηγάζει από animation twn arcs arabasta/cp9/klp..). Δεν ζητάω να είναι σε επίπεδο One punch-man, αλλά ας είναι τουλάχιστον κάπου στη μέση..

 

 

 

by the way:

https://www.youtube.com/watch?v=x6eF5OzkOR0

στο 0:30 , αν αυτό θεωρείται animation μάχης, να βλέπω στρουμφάκια καλύτερα. 



#5163 GokussjGod

GokussjGod

    Anime Fan

  • Members
  • 220 posts

Posted 17 January 2016 - 14:44

Eμενα το ολο  επεισοδιο το βρηκα καλο σε θεμα animation, μαχης και παρουσιασης του gear 4 μαζι με τα ηχητικα εφε αν και θα επρεπε να κανουνε τις επιθεσεις του luffy να ειναι πιο γρηγορες ωστε ταυτοχρονα να ειναι πιο πειστικες στο οτι κανανε ζημια στον Doflamingo.


Edited by GokussjGod, 17 January 2016 - 20:52.


#5164 Kaidou

Kaidou

    Anime Master

  • Members
  • 1,907 posts
  • LocationΑθηνα

Posted 17 January 2016 - 15:10

Ναι η μεγαλη απογοητευση και για μενα ηταν η ταχυτητα των επιθεσεων του Λουφι. Ηταν σαν να βλεπω μεγαλες γρουθιες σε νορμαλ ταχυτητα να χτυπανε τον Μινγκο, ενω θα επρεπε να εχουν την ταχυτητα τουλαχιστον του g4, για να ειναι πιο πειστικες οπως λεει και ο GokussjGod...


image.jpg


#5165 0neZ

0neZ

    Commander

  • Members
  • 236 posts
  • Locationearth

Posted 17 January 2016 - 15:27

Ολοι ξερουμε οτι το σχεδιο εχει χαλασει στο one piece και εχει καταντησει κουραστηκο οχι τοσο το σχεδιο αλλα το οτι το επαναλλαμβανουμε συνεχεια, πρεπει να το παρουμε χαμπαρι με το να παραπονιομαστε ολη την ωρα εμενα προσοπικα με ξενερωνει πιο πολυ απο το σχεδιο. Καθε κυριακη πριν δω το επεισοδειο τα σχολια περι toei ηδη γυρνανε στο μυαλο μου και ειναι σπαστικο. Το μονο που μπορουμε να κανουμε ειναι να ελπιζουμε σε κατι καλυτερο στο μελλον απο εκει και περα συμβιβαζομαστε ετσι και αλλιως τσαμπα ειναι ουτε 1 cent δεν πληρωνουμε ελεος.


latest?cb=20130808020445

Spoiler:

#5166 Kaidou

Kaidou

    Anime Master

  • Members
  • 1,907 posts
  • LocationΑθηνα

Posted 17 January 2016 - 16:04

OneZ ξερουμε οτι εχει χαλασει 99% των επεισοδιων, αλλα τουλαχιστον αυτο το 1% που ειναι επεισοδια με αποκαλυψεις και κορυφωσεις μαχων, καλο θα ειναι να τα προσεχουν λιγο περισσοτερο. Το σχεδιο δεν με χαλασε τοσο, ο τροπος που παρουσιασαν τις επιθεσεις του Λουφι ομως ναι...


image.jpg


#5167 godlike_efre

godlike_efre

    Anime Amateur

  • Members
  • 91 posts

Posted 17 January 2016 - 16:18

Ολοι ξερουμε οτι το σχεδιο εχει χαλασει στο one piece και εχει καταντησει κουραστηκο οχι τοσο το σχεδιο αλλα το οτι το επαναλλαμβανουμε συνεχεια, πρεπει να το παρουμε χαμπαρι με το να παραπονιομαστε ολη την ωρα εμενα προσοπικα με ξενερωνει πιο πολυ απο το σχεδιο. Καθε κυριακη πριν δω το επεισοδειο τα σχολια περι toei ηδη γυρνανε στο μυαλο μου και ειναι σπαστικο. Το μονο που μπορουμε να κανουμε ειναι να ελπιζουμε σε κατι καλυτερο στο μελλον απο εκει και περα συμβιβαζομαστε ετσι και αλλιως τσαμπα ειναι ουτε 1 cent δεν πληρωνουμε ελεος.

Αν δεν παραπονεθούμε οι πιθανότητες να αλλάξει κάτι είναι μικρότερες. Γνωρίζω επίσης ότι το σχέδιο δεν χάλασε επειδή δεν μπορούν καλύτερα, χάλασε επειδή δεν τους νοιάζει παρά μόνο μέχρι το σημείο που θα παίρνουν τον μισθό τους.. Το σχέδιο είναι ένα από τα πολλά που χάλασαν λόγο αυτής τις νοοτροπίας (η σειρά θυμίζει Φώσκολο επειδή τα φιλλερ τα βάζουν μέσα στα επεισόδεια αντί για ξεχωριστά εδώ και μερικά χρονάκια)..Δεν τους ενδιαφέρει το anime (ούτε καν επαγγελματικό ενδιαφέρον), δεν τους ενδιαφέρει τι "ζωγραφίζουν". Δεν μπορεί να δείχνεις τον luffy να βγάζει τα σανδάλια του για το gear4, και μετά να τον ζωγραφίζεις με σανδάλια. Easy money, αυτό ψάχνουν.



#5168 Zem@c

Zem@c

    "D Will Bring Another Storm"

  • Members
  • 1,995 posts

Posted 17 January 2016 - 17:19

Εγω που παραπονιεμαι καθε κυριακη λεω να μην χαλασω την παραδοση :ρ .. ηταν πολυ κακο... το μονο καλο σημειο ηταν η μεταμορφωση σε 4... Το σχεδιο εμενα δεν με χαλαει τοσο... αλλα με χαλαει που ενα απο τα πιο δυνατα σημεια του ανιμε που ειναι το soundtrack απουσιαζει πληρως! Η μουσικη θα κορυφωσει την σκηνη.. δειτε παλι ennies lobby  και μιλαμε ...

την μουσικη την θυμηθηκαν στα μισα του επεισοδιου... οι τυποι ειναι αστειοι.Καστρεφουν το ανιμε και κανεις δεν κανει τπτ για αυτο.. κριμα.


9fa001e999892a718bc2b94df13f9e49.gif

"True enough, this compass does not point north....It points to the thing you want most in this world."


#5169 zoro77

zoro77

    Anime Master

  • Members
  • 1,600 posts

Posted 17 January 2016 - 18:02

Παιζει να μαι ο μονος που του αρεσε.Συμφωνω βεβαια ως προς την ταχυτητα των επιθεσεων και θα προσθετα οτι ηταν αργη και η εκτοξευση του Doflamingo στην πρωτη μπουνια του luffy που θεωρω επρεπε να το παρουσιαζαν ετσι ωστε ο DD vα χε φτασει στο εδαφος σε κλασματα. Απλα σ αυτη την μπουνια ο DD ειχε εξαφανιστει απο το τοπιο. Κατα τ αλλα μου φανηκε αξιοπρεπες το επεισοδιο. Συμφωνω με την κριτικη, επιβαλλεται να γινεται. Απ οτι διαβασα χωρις να ναι κατι επιβεβαιωμενο θα χουμε filler arc μετα τη dressrosa.

 

Τι έγινε ρε παιδία σήμερα, πολύ μπουρί το 4th gear αλλά από το preview μάλλον ο mingo έχει ακόμα δυνάμεις. Με χάλασε βέβαια ότι έχουμε πιάσει το trope με τις αναβαθμίσεις και του δίνουμε και καταλαβαίνει.

 

Θεωρω αν δεν ειχε αυτα τα ξαζοεφε,στυλ Zoro με την μωβ αυρα γυρω απο το χακι του ή στο Kings haki με το κοκκινο φωτισμο λες και ειναι μαγεια ή και σε αλλες συγκρουσεις που προκαλειται αερας(τερμα αχρειαστα ολα) δεν θα σου ειχε δημιουργηθει αυτη η εντυπωση. Γνωμη μου αν δεν καλυτερεψει η κατασταση μετα τη dressrosa πιασε το manga.


Edited by zoro77, 17 January 2016 - 18:09.

2po6sfa_jpg.gif


#5170 GokussjGod

GokussjGod

    Anime Fan

  • Members
  • 220 posts

Posted 17 January 2016 - 18:56

Παιζει να μαι ο μονος που του αρεσε.Συμφωνω βεβαια ως προς την ταχυτητα των επιθεσεων και θα προσθετα οτι ηταν αργη και η εκτοξευση του Doflamingo στην πρωτη μπουνια του luffy που θεωρω επρεπε να το παρουσιαζαν ετσι ωστε ο DD vα χε φτασει στο εδαφος σε κλασματα. Απλα σ αυτη την μπουνια ο DD ειχε εξαφανιστει απο το τοπιο. Κατα τ αλλα μου φανηκε αξιοπρεπες το επεισοδιο. Συμφωνω με την κριτικη, επιβαλλεται να γινεται. Απ οτι διαβασα χωρις να ναι κατι επιβεβαιωμενο θα χουμε filler arc μετα τη dressrosa.

 

 

 

Nαι και εγω παρατηρησα οτι η εκτοξευση του στο εδαφος ηταν πολυ αργη και θα πρεπε να γινει αυτο που ειπες και ακομα συμφωνω να εχουμε ενα αρκετα μεγαλο filler arc μετα την dressrosa.



#5171 0neZ

0neZ

    Commander

  • Members
  • 236 posts
  • Locationearth

Posted 24 January 2016 - 13:43

Δυο πραγματα "μαθαμε" ουσιαστικα απο το 727. 1)το gear4 εχει χρονικο οριο, 2)το awakening του doffy. Επισης ειδαμε και τον Jesus burgess με την devil fruit τσαντα του. 


latest?cb=20130808020445

Spoiler:

#5172 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 25 January 2016 - 15:10

Νομίζω από τα χειρότερα επεισόδια, δεν έδειξε τίποτα! :P Άντε 20 επεισόδια ακόμα και τελειώνει το arc (μάλλον!).


rsrGbGx.gif

#5173 lordofblues

lordofblues

    Back in business

  • Members
  • 844 posts

Posted 25 January 2016 - 16:01

Ειχα σταματησει το one-piece απο το 2007. Ειχα τελειωσει τη σχολη μου και μετα πηγα στο στρατο. Το 2008 ξεκινησα να εργαζομαι στη δικη μου επιχειρηση και για ενα μεγαλο χρονικο διαστημα εστρεψα την προσοχη σε αλλα πραγματα. Τελικα φετοσ το χειμωνα του 2015 ξαναξεκινησα να βλεπω one piece και εμαθα επιτελους τι συνεβει στο enies lobby και πωσ σωθηκε η Ρομπιν. μου πηρε μονο 7 χρονια χαχαχαχα. Τελικα ειναι απολαυση να βλεπεις μαζεμενα τοσα επεισοδια....

 

....


Posted Image



#5174 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 25 January 2016 - 17:04

Τι μου λες τώρα ξεκίνησα να βλέπω One Piece στο alter (δλδ το 2002) όταν ήμουνα 19 χρονών και τώρα είμαι 32! Φακ γεράματα!


rsrGbGx.gif

#5175 lordofblues

lordofblues

    Back in business

  • Members
  • 844 posts

Posted 25 January 2016 - 17:11

συνομηλικοι 32 και εγω χαχαχα κωλογερος. Εμαθα οτι το ναρουτο τελειωσε αυτα ειναι θατο καταβασω και αυτο


Posted Image