Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 4 votes

One Piece latest episode discussion [Επιτρέπονται spoilers ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΙΜΕ]


  • Please log in to reply
5362 replies to this topic

#5116 Zem@c

Zem@c

    "D Will Bring Another Storm"

  • Members
  • 1,994 posts

Posted 26 June 2015 - 18:54

καλααααααααα..... το τελευταιο επεισοδιο απλα τα σπασε! ακομα καλυτερο και απο το μανγκα!!! πολυ καλοφτιαγμενη και προσεγμενη η τελευταια σκηνη με την μαχη!

Τετοιο επιπεδο ανιμε θελουμε απο εδω και περα!


9fa001e999892a718bc2b94df13f9e49.gif

"True enough, this compass does not point north....It points to the thing you want most in this world."


#5117 itachi_se

itachi_se

    Anime Freak

  • Members
  • 353 posts

Posted 14 July 2015 - 02:33

Τι επεισοδιάρα ήταν αυτή με το story του Law...απίστευτη συγκίνηση και ιστορία...


2008ipman01.jpg


#5118 Penthesilea

Penthesilea

    Starting...

  • Members
  • 3 posts

Posted 22 August 2015 - 01:56

οι ιστορίες doflamingo - law πολύ συγκινητικές!Bartolomeo και Kanjuro πολύ πετυχημένοι χαρακτήρες!

 

Είμαι η μόνη μου που πιστεύει ότι το στυλ του Cora-san θα ταίριαζε καλύτερα σε εχθρικό χαρακτήρα?

 

Επίσης κάτι που μου φάνηκε πολύ ενδιαφέρον και θα ήθελα να είχε αναφερθεί είναι ότι η Sugar είναι η μικρότερη αδερφή της Monet!

 

 

Με'χει φάει η αγωνία για το τι γίνεται με το μισό πλήρωμα που βρίσκεται στην Thousand Sunny!



#5119 maarinos

maarinos

    Anime Freak

  • Members
  • 312 posts

Posted 22 August 2015 - 09:48

Youtube Video



#5120 Zem@c

Zem@c

    "D Will Bring Another Storm"

  • Members
  • 1,994 posts

Posted 25 August 2015 - 00:15

απιστευτο επεισοδιο.... αρε Λοου...εσυ και οι ρομπιν  μας εχετε ταρακουνησει με τις ιστοριες σας


9fa001e999892a718bc2b94df13f9e49.gif

"True enough, this compass does not point north....It points to the thing you want most in this world."


#5121 Usopp MZ

Usopp MZ

    The COOL-GUY

  • Members
  • 492 posts

Posted 06 September 2015 - 15:01

Μετά το κορυφαίο flashback χαρακτήρα στο One Piece, απότομη επιστροφή στην πραγματικότητα με διαμελισμένο Law.

Επιτέλους ξεκινάνε οι μάχες!


Posted Image

#5122 redpower1989

redpower1989

    Raftel

  • Members
  • 1,072 posts

Posted 06 September 2015 - 15:05

Και το καλό είναι ότι το παρουσίασαν κάπως καλά. Εγώ περίμενα να το κουκουλώσουν σαν το σκηνικό με το πρόσωπο του WhiteBeard.



#5123 Zem@c

Zem@c

    "D Will Bring Another Storm"

  • Members
  • 1,994 posts

Posted 06 September 2015 - 21:40

Και το καλό είναι ότι το παρουσίασαν κάπως καλά. Εγώ περίμενα να το κουκουλώσουν σαν το σκηνικό με το πρόσωπο του WhiteBeard.

 

εγω θα διαφωνησω... ενω τα προηγουμενα ηταν πολυ καλα, το σημερινο ηταν στην καλυτερη περιπτωση μετριο.

Ειδικα η σκηνη με το χερι του λοου μεγαλη απογοητευση. Επρεπε να φανει οπως στο μανγκα: να τον ριχνει στο εφαφος αποτομα με μεγαλη ταχυτητα σαν ενα γιγαντιο κατανα απο τον ουρανο ... ισως εγω να το χα φανατστει πολυ πιο φανατσμαγορικο τι να πω..


9fa001e999892a718bc2b94df13f9e49.gif

"True enough, this compass does not point north....It points to the thing you want most in this world."


#5124 redpower1989

redpower1989

    Raftel

  • Members
  • 1,072 posts

Posted 06 September 2015 - 22:18

εγω θα διαφωνησω... ενω τα προηγουμενα ηταν πολυ καλα, το σημερινο ηταν στην καλυτερη περιπτωση μετριο.

Ειδικα η σκηνη με το χερι του λοου μεγαλη απογοητευση. Επρεπε να φανει οπως στο μανγκα: να τον ριχνει στο εφαφος αποτομα με μεγαλη ταχυτητα σαν ενα γιγαντιο κατανα απο τον ουρανο ... ισως εγω να το χα φανατστει πολυ πιο φανατσμαγορικο τι να πω..

 

Μώρε συμφωνώ με την περιγραφή σου γι αυτό είπα ότι ήταν κάπως καλό. Εγώ περίμενα να μην του κοπεί το χέρει καθόλου. Και επειδή είχα σύγκριση αυτό. Ε μου φάνηκε μια χαρά σε σχέση να μην το κοβόταν το χέρι.



#5125 Zem@c

Zem@c

    "D Will Bring Another Storm"

  • Members
  • 1,994 posts

Posted 12 September 2015 - 21:37

Μώρε συμφωνώ με την περιγραφή σου γι αυτό είπα ότι ήταν κάπως καλό. Εγώ περίμενα να μην του κοπεί το χέρει καθόλου. Και επειδή είχα σύγκριση αυτό. Ε μου φάνηκε μια χαρά σε σχέση να μην το κοβόταν το χέρι.

 

 

Σε εχουν πεισει οτι αυτο ειναι καλο. Γιατι σε εχουν μαθει στα λιγοτερα. Οχι λοιπον. Δεν θελουμε το ο.π. των λιγοτερων αλλα το ο.π. της τελειοτητας !:)
Ζηταμε παραπανω. Ζηταμε αυτο που αξιζει στο αρκ!


9fa001e999892a718bc2b94df13f9e49.gif

"True enough, this compass does not point north....It points to the thing you want most in this world."


#5126 redpower1989

redpower1989

    Raftel

  • Members
  • 1,072 posts

Posted 13 September 2015 - 00:42

Συμφωνώ, αλλά όπως έχω πει εδώ και καιρό το One piece δυστυχώς το κρατάνε σε τέτοιο επίπεδο για να το βλέπουν και παιδάκια. Το anime για μένα πρέπει να ήταν πιο ωμό σε σχέση με την πραγματικότητα. Πλέον ακους κάτι είχουν στις μονομαχίες με haki και βάζεις τα γέλια.



#5127 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 13 September 2015 - 10:00

με λιγα λογια, να τους κοπεί το χέρι αν δεν του κόψουν το χέρι.

#5128 Zem@c

Zem@c

    "D Will Bring Another Storm"

  • Members
  • 1,994 posts

Posted 12 October 2015 - 15:02

το τελευταιο επεισοδιο ηταν υπερβολικα καλο! Το τελος βασικα.... με μπαρτο και λουφφυ . Ηρθε και η Ρομπιν μετα και τα ισοπεδωσε ολα!
Παρα πολυ  καλο


9fa001e999892a718bc2b94df13f9e49.gif

"True enough, this compass does not point north....It points to the thing you want most in this world."


#5129 Emiya

Emiya

    Anime Fan

  • Members
  • 175 posts

Posted 25 October 2015 - 14:35

O Λουφη γιατι τρώει το ξύλο της ζωής του απ τον Μπέλαμη? Αφού μπορεί να αποκρούσει ή να του δώσει μια ξεγυρισμένη να πάρει έναν υπνάκο!



#5130 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 25 October 2015 - 18:37

Γιατί από το προηγούμενο επεισόδιο ο Μπέλαμι είχε θυμηθεί πως δεν πάλεψε ποτέ μαζί του αν δεν είχε κάποιο λόγο. Πιστεύω απλά προσπαθεί να εκνευρίσει τον Λούφι και να του χώσει μία να τελειώνουμε. Γενικά σήμερα μου φάνηκε κάπως άδειο το επεισόδιο. Θα μπορούσαν να κάνουν skip τη φάση με το Λούφι να τελειώνανε μια και καλή με τον senor και να μέναμε με τον Kyros να προσπαθεί να τα βάλει με τον Diamante.


rsrGbGx.gif