Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 4 votes

One Piece latest episode discussion [Επιτρέπονται spoilers ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΙΜΕ]


  • Please log in to reply
5362 replies to this topic

#5086 Nikos21

Nikos21

    Soul King

  • Members
  • 616 posts

Posted 22 January 2015 - 01:37

Χαχα ναι γενικα τα ψεμματα του οσο προχωραει το στορυ γινονται αληθειες

Βρηκα μια λιστα εδω αν και ισως τραβαει κανα δυο


:thatsit: Have a nice day! :)

#5087 0neZ

0neZ

    Commander

  • Members
  • 236 posts
  • Locationearth

Posted 22 January 2015 - 01:48

Αυτο γινεται επειδη δεν ειναι ψεματα ειναι προφητειες για το μελλον γιατι ο ussop ειναι θεος και ξερει :P


latest?cb=20130808020445

Spoiler:

#5088 Zem@c

Zem@c

    "D Will Bring Another Storm"

  • Members
  • 1,994 posts

Posted 25 January 2015 - 16:06

πανεμορφο το σημερινο... ακομα και το φλασ μπακ ηταν αναγκαιο... BIRDCAGE IS COMING TO THE TOWN B*TCHES  :P


9fa001e999892a718bc2b94df13f9e49.gif

"True enough, this compass does not point north....It points to the thing you want most in this world."


#5089 GokussjGod

GokussjGod

    Anime Fan

  • Members
  • 220 posts

Posted 26 January 2015 - 01:10

Μου αρεσε που στο σημερινο εδειξε την φατσα του σαμπο ,ομως ρε παιδι μου εχω την εντυπωση, οπως και αλλοι ,οτι το ανιμε παει με ρυθμο χελωνας πιο αργα και απο το μανγα για να μην αναφερω οτι παλι ειχε πολλα φιλλερ. Δεν καταλαβαινω γιατι το κανουν αυτο απο τι στιγμη που εχουνε διαφορα 30 τσαπερ.Ενα αλλο παραπονο μου απο το ανιμε ειναι οτι καθε επεισοδιο κραταει λιγο εξαιτιας του opening που κραταει 3 περιπου λεπτα ,της παντελος αχρηστης εισαγωγης και περιληψης του προηγουμενου επεισοδιου η οποια κραταει πολυ και εχουμε και τον αφηγητη να μας τα πρηζει  λεγοντας καθε φορα τα ιδια.Πιστευω οτι αν τα διορθωνανε ολα αυτα και βαζανε πιο πολλα πραγματα μεσα στα επεισοδια το ανιμε θα γινοτανε γαματο οπως παλια.


Edited by GokussjGod, 26 January 2015 - 01:12.


#5090 matassos

matassos

    Anime Professional

  • Members
  • 623 posts
  • LocationThessaloniki-Ksanthi

Posted 26 January 2015 - 14:09

Αν το ανιμε φτασει το μανγκα μετα θα βαζουν επισοδεια που ειναι καθαρα φιλλερ (οπως εκανε το ναρουτο) για να δωσουν ξανα προβαδισμα στο μανγκα, το οποιο ειναι ακραία χειρότερο.

Γενικα τη συνταγη παω αργα και κραταω μια σταθερη απόσταση την ακολουθουν εδω και χρόνια, και αφου το κάθε τσάπτερ είναι αρκετα γεμάτο για ένα επισόδειο δεν έχουν λόγο να το αλλάξουν. Απο τη μεριά μας το μόνο που μπορεις να κάνεις αν εχεις υπομονή είναι να σταματήσεις να το βλέπεις για λίγο και να τα βλέπεις μαζεμένα όπου γουστάρεις πιο πολύ.



#5091 GokussjGod

GokussjGod

    Anime Fan

  • Members
  • 220 posts

Posted 26 January 2015 - 14:45

Αν το ανιμε φτασει το μανγκα μετα θα βαζουν επισοδεια που ειναι καθαρα φιλλερ (οπως εκανε το ναρουτο) για να δωσουν ξανα προβαδισμα στο μανγκα, το οποιο ειναι ακραία χειρότερο.

Γενικα τη συνταγη παω αργα και κραταω μια σταθερη απόσταση την ακολουθουν εδω και χρόνια, και αφου το κάθε τσάπτερ είναι αρκετα γεμάτο για ένα επισόδειο δεν έχουν λόγο να το αλλάξουν. Απο τη μεριά μας το μόνο που μπορεις να κάνεις αν εχεις υπομονή είναι να σταματήσεις να το βλέπεις για λίγο και να τα βλέπεις μαζεμένα όπου γουστάρεις πιο πολύ.

Mα εγω δεν ειπα να μην βαζει καθολου φιλλερ για να μην φτασει το μανγκα απλως θελω να βαζει λιγοτερα και το 1τσαπερ=1 επεισοδιο χωρις πολλα φιλλερ ειναι αδιανοητο. Επισης και εγω λεω να περιμενω να μαζευτουν πολλα επεισοδια ομως το σκεφτομαι για 2 λογους: 1) EINAI ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΒΑΣΑΝΙΣΤΗΚΟ ΝΑ ΠΕΡΕΙΜΕΝΕΙΣ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΜΑΖΕΥΤΟΥΝΕ ,οχι οτι δεν θα αντεχα και 2) ετσι θα το απολαμβανα πιο πολυ μα εχω σκεφτει τα προηγουμενα επεισοδια τι θα γινοτανε αν τα αφηνα να τα δω μαζι και παλι μαλλον δεν θα  πολυ καλυτερα γιατι εξελισσεται αργα η ολη ιστορια.


Edited by GokussjGod, 26 January 2015 - 14:47.


#5092 zoro77

zoro77

    Anime Master

  • Members
  • 1,600 posts

Posted 26 January 2015 - 14:57

Δεν μ αρεσε πολυ το σημερινο γιατι η παρουσιαση του Σαμπο μου φανηκε αρκετα παιδικη(γενικα παλι ηταν κακο το animation). Επισης για ποιο λογο η Koala οταν αγκαλιασε τη Robin βυθιστηκε ετσι στα βυζια της και μετα οταν σηκωσε το κεφαλι ανασηκωθηκαν κι αυτα;  Ενα dildo ελειπε απο αυτη τη σκηνη. Η σκηνη που αξιζε πολυ ηταν στο τελος με το γελιο του DD. Το συγκεκριμενο soundtrack που ακουστηκε εκεινη τη στιγμη τα σπαει ειδικα σε συνδιασμο με εναν χαρακτηρα σαν τον DD.

 

Εdit: Κι εγω θα θελα λιγα fillerακια για να παρει ανασα η σειρα.


Edited by zoro77, 26 January 2015 - 15:17.

2po6sfa_jpg.gif


#5093 Aldark

Aldark

    Αιώνιος Ρομαντικός

  • Members
  • 317 posts

Posted 26 January 2015 - 15:29

fillerάκια μέσα στην Dressrosa δεν πρόκειται να μπουν. Γενικά η τακτική δυστυχώς ή ευτυχώς δε θα αλλάξει (όπως βλέπω) . Απλά το κάνεις pause και το βλέπεις πιο μετά το anime. Αν μαζευτούν επεισόδια , imo , το απολαμβάνεις καλύτερα.


Hunter_x_Hunter_image_hunter_x_hunter_36


#5094 matassos

matassos

    Anime Professional

  • Members
  • 623 posts
  • LocationThessaloniki-Ksanthi

Posted 26 January 2015 - 21:19

Ισχυει αν βαλουν φιλερ θα πεσουν στο τελος του αρκ, που απλα δεν τα βλεπεις, οποτε είναι σαν να εχει κενο καποιων βδομαδων. Και τις 5 φορες τον χρονο που δεν εχει one piece λόγω εορτων σου ξινίζει αρκετα, ποσο μάλλον με φιλλερ. Γενικα είναι πρόβλημα χωρίς εύκολη λύση..



#5095 Zem@c

Zem@c

    "D Will Bring Another Storm"

  • Members
  • 1,994 posts

Posted 27 January 2015 - 03:49

Μου αρεσε που στο σημερινο εδειξε την φατσα του σαμπο ,ομως ρε παιδι μου εχω την εντυπωση, οπως και αλλοι ,οτι το ανιμε παει με ρυθμο χελωνας πιο αργα και απο το μανγα για να μην αναφερω οτι παλι ειχε πολλα φιλλερ. Δεν καταλαβαινω γιατι το κανουν αυτο απο τι στιγμη που εχουνε διαφορα 30 τσαπερ.Ενα αλλο παραπονο μου απο το ανιμε ειναι οτι καθε επεισοδιο κραταει λιγο εξαιτιας του opening που κραταει 3 περιπου λεπτα ,της παντελος αχρηστης εισαγωγης και περιληψης του προηγουμενου επεισοδιου η οποια κραταει πολυ και εχουμε και τον αφηγητη να μας τα πρηζει  λεγοντας καθε φορα τα ιδια.Πιστευω οτι αν τα διορθωνανε ολα αυτα και βαζανε πιο πολλα πραγματα μεσα στα επεισοδια το ανιμε θα γινοτανε γαματο οπως παλια.

Aυτο ειναι οντως προβλημα..... και πολυ βαρετο..... οχι επειδη τρωει χρονο απο το ανιμε..αλλα επειδη ειναι τραγικα βαρετο και επαναλαμβανομενο... αλλα το τελευταιο επεισοδιο ηταν πολυ καλο!


9fa001e999892a718bc2b94df13f9e49.gif

"True enough, this compass does not point north....It points to the thing you want most in this world."


#5096 zoro77

zoro77

    Anime Master

  • Members
  • 1,600 posts

Posted 02 February 2015 - 00:40

ΠΑΡΑ πολυ καλο το σημερινο!!!


2po6sfa_jpg.gif


#5097 redpower1989

redpower1989

    Raftel

  • Members
  • 1,072 posts

Posted 03 February 2015 - 20:23

Όντως θύμισε λίγο από τις παλιές δόξες.



#5098 Usopp MZ

Usopp MZ

    The COOL-GUY

  • Members
  • 492 posts

Posted 05 February 2015 - 16:16

Δεν έχει chapter σήμερα;


Posted Image

#5099 Zem@c

Zem@c

    "D Will Bring Another Storm"

  • Members
  • 1,994 posts

Posted 18 February 2015 - 01:42

γιατι οχι?..αρχισε να κανει μπρεηκ και το ανιμε.. παει χαλασε ο κοσμος..


9fa001e999892a718bc2b94df13f9e49.gif

"True enough, this compass does not point north....It points to the thing you want most in this world."


#5100 Usopp MZ

Usopp MZ

    The COOL-GUY

  • Members
  • 492 posts

Posted 18 February 2015 - 02:30

LOL λάθος θέμα. :P Ωραίο spam-reminder


Posted Image