Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Japan&Anime Party 30/06/08 - Θεσσαλονίκη


  • Please log in to reply
163 replies to this topic

#16 Adventurer

Adventurer

    Αιώνιος φοιτητής

  • Members
  • 2,983 posts

Posted 15 June 2008 - 14:31

δυστυχώς δεν θα έρθω αυτή τη φορά
εεε τι να κάνουμε. . . για τους φοιτητές τελειώνει η εξεταστική όμως για μας τους μαθητές αρχίζουν οι διακοπές
αν και στεναχωριέμαι που θα το χάσω (γ...το είχα ετοιμάσει και στολή)
ελπίζω όλοι να περάσετε υπέροχα. . .Γιάννη βγάλε όσες πιο πολλές photos γίνεται μπας και πάρουμε μια ιδέα και εμείς οι άτυχοι!!!

Κριμα που θα φυγετε απο τοσο νωρις, αφου η παρουσια σας ειναι καταλυτικη στα παρτυ. :( Οσο για το τελευταιο μη φοβασαι, θα δειτε τοσες φωτογραφιες ωστε αν σας ρωτησουν μετα απο χρονια αν πηγατε στο συγκεκριμενο Cosplay Party, θα ειστε σιγουροι οτι οντως ησασταν εκει :hero:

(Και απο ποτε οταν πας διακοπες με παρεα θεωρεισαι "ατυχη";;; :madtodeath: )

κατά τα άλλα των Τριών Ιεραρχών είναι στις 16/6 νομίζω.

Βασικα ειναι στις 30/1, απλα τα μπερδεψα:despair: Εμας ευτυχως ειναι η τελευταια μερα της εξεταστικης οποτε θα ειναι ευκαιρια για ξεφαντωμα.:wooi2:

Prepare your self young man....αυτη τι φορα θα εχεις σκληρο ανταγωνιστη!!

Bring it on, punk!:try:
Posted Image

#17 gpanos

gpanos

    Eye Expert

  • Members
  • 74 posts

Posted 15 June 2008 - 16:24

Λοιπόν η Δευτέρα είναι πολύ λάθος μέρα.
Προφανώς δεν βόλεψε να γίνει στις 26/6 (όπως και είχαμε πληροφορηθεί αρχικά).
Το καλύτερο θα ήταν να γίνει 28/6 Σάββατο να έρθουν και φίλοι από Αθήνα κι άλλες πόλεις φυσικά.
1) Αθήνα - Θεσσαλονίκη είναι 5 κι όχι 7 ώρες
2) 3 Ιεραρχών είναι στις 30/1 όπως και μετά αναφέρθηκε.
3) Οι εξεταστικές δεν θα έχουν τελειώσει μέχρι τότε. Λόγω των περσινών καταλήψεων όλα έχουν πάει πίσω (δεδομένου ότι με τον νέο νόμο - πλαίσιο κάθε εξάμηνο κρατάει 13 εβδομάδες υποχρεωτικά). Π.χ. στην Ιατρική Α.Π.Θ. η εξεταστική τελειώνει 18/7.

Άντε καλά να περάσουμε και να ντυθούμε ελαφρά (περιμένω καυτά female cosplays) αφού θα έχει κάψα.

#18 Harlock_24

Harlock_24

    Anime Amateur

  • Members
  • 66 posts

Posted 15 June 2008 - 16:36

Αξίζει να έρθω;
Γενικά δεν είμαι και πολύ fan της γιαπωνέζικης μουσικής με εξαίρεση ορισμένα τραγούδια από anime.(Βασικά θεωρώ ότι οι γιαπωνέζοι δεν ξερουν από μουσική εκτός από το παραδοσιακό τους στιλ).
Ο διαγωνισμός δεν με ενδιαφέρει, και λίγο με ενδιαφέρει το costplay από άποψη χαβαλέ.
Δώστε μου μια γενική ιδέα του τι γίνετε σε τέτοια event;
Posted Image

#19 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 15 June 2008 - 16:43

να ερθεις για να μας γνωρισεις κια να σε γνωρισουμε, και ν πουμε καμια σαχλαμαρα, και να περασουμε καλα. τα κοριτσια βαζουν καλη μουσικη ( ουτε και μενα μαρεσει ιδιαιτερα η jpop & jrock, αλλα βαζουν OST απο ανιμε και αυτο ειναι πολυ καλο ).
τωρα τι συμβαινει... παρτυ ειναι ρε φιλε, συμβαινει οτι συμβαινει σε ολα τα parties

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#20 Mr Ayu-Mania

Mr Ayu-Mania

    Wotalicious!

  • Members
  • 959 posts

Posted 15 June 2008 - 16:56

τωρα τι συμβαινει... παρτυ ειναι ρε φιλε, συμβαινει οτι συμβαινει σε ολα τα parties

hint hint, nudge nudge, say no more... :wis:
Posted Image

#21 Zabimaru

Zabimaru

    ワン ピース!!

  • Members
  • 860 posts

Posted 15 June 2008 - 17:07

Λοιπον ουτε μενα με τρελενει ιδιετερα η j-pop αλλα πας για το χαβαλε ,τα παιδια ,τα amvs την παρεα.Ε τι αλλο θελεις??Ε ΤΑ ΜΑΓΙΩ ΜΕΤΡΙΟΥΝΤΑΙ ΣΑΝ COSPLAY ??δε χωραει ο ανεμηστηρας που εχω για να φερω αρα μαλλον με μαγιω με κοβω.:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

#22 Adventurer

Adventurer

    Αιώνιος φοιτητής

  • Members
  • 2,983 posts

Posted 15 June 2008 - 17:23

Αξιζει να ερθω;

Δώστε μου μια γενική ιδέα του τι γίνετε σε τέτοια event;

Αν δε σε ελκυει η ιδεα να βρεθεις σε ενα παρτυ με ανιμοφιλους, τοτε οχι δεν αξιζει.

Οσο για το να σου δωσουμε μια γενικη ιδεα, δες το thread του προηγουμενου παρτυ (κλικ εδω) ή τις αντιστοιχες φωτογραφιες (εδω ή εδω ή εδω ή εδώ ή εδω).

Edited by Adventurer, 15 June 2008 - 17:29.

Posted Image

#23 Harlock_24

Harlock_24

    Anime Amateur

  • Members
  • 66 posts

Posted 15 June 2008 - 17:39

Ψήθηκα.
Α και είμαι και εγώ σαν τον barba και δεν μπορώ να αρχίσω να ρωτάω από δω και από κει "είσαι από anime.gr". Θα προσπαθήσω να πείσω και κανα φιλαράκι να μη νιώθω τελείως ξεκάρφωτος.
Posted Image

#24 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 15 June 2008 - 17:50

μπορεις να δεις τις φωτογραφιες, να εχεις στο νου σου ποιοι ειναι ποιοι, να εμφανιστεις και να πεις " χελλοου παλικαρια, ειμαι ο Χαρλοκ". δεν χρειαζετα ινα ρωτησεις ποιος εινια απο το ανιμετζρ, ολοι θα ειναι απο καπου.
η αλλη λυση ειναι να βαλεις μαι φωτογραφια σου στο http://www.anime.gr/forums/art-gallery/406-post-your-pics-x_x.html
κα ινα εχουμε εμεις το νου μας. ( πιστεψε με ομως στο χαμο που γινεται λιγο δυσκολο...)

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#25 BarbasSs

BarbasSs

    NTEΘ ΜΕΤΑΛ ΙΖ ΔΕ ΛΟ

  • Members
  • 783 posts

Posted 15 June 2008 - 19:16

Μεσα σε εξεταστικη περιοδοοοοοο
damn παλι εκτως θα μινω.................

Posted Image

Spoiler: yarrr,yarrr


#26 Amphilyki

Amphilyki

    ΗΠΑΣΑΒΛΑΒΗ

  • Members
  • 52 posts

Posted 15 June 2008 - 22:37

Εγώ θα έχω τελειώσει με την εξεταστική, οπότε θα τα πούμε εκεί! Ελπίζω να προλάβω να βρω κανένα καλό cosplay πάλι! :)

#27 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 15 June 2008 - 22:47

τι ειχες ντυθει την τελευταια φορα? δεν θυμαμαι, γεραματα βλεπεις....

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#28 Amphilyki

Amphilyki

    ΗΠΑΣΑΒΛΑΒΗ

  • Members
  • 52 posts

Posted 15 June 2008 - 22:57

Haruhi Suzumiya! Είχαμε και όλη την SOSdan! Ελπίζω να σκεφτούμε κάτι καλό και πάλι αν και δεν έχουμε πολύ χρόνο λόγω εξεταστικής... Cosplay rulez!!! :)

#29 Mr Ayu-Mania

Mr Ayu-Mania

    Wotalicious!

  • Members
  • 959 posts

Posted 16 June 2008 - 11:24

Haruhi Suzumiya! Είχαμε και όλη την SOSdan! Ελπίζω να σκεφτούμε κάτι καλό και πάλι αν και δεν έχουμε πολύ χρόνο λόγω εξεταστικής... Cosplay rulez!!! :)

να προτεινω στολες Lucky Star? Ισως και οι cheerleading στολες που χρησιμοποιουν στο τελευταιο επεισοδιο για το χορευτικο.. ειναι και καλοκαιρι και ταιριαζει.

και αυτη την φορα, καντε και practice το χορευτικο... :wooi2:
Posted Image

#30 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 16 June 2008 - 12:18

monday?