Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Yotsuba&!


  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#16 Satou no Kumo

Satou no Kumo

    hiatus :(

  • Members
  • 213 posts

Posted 17 June 2009 - 22:48

θεωρητικα ειναι τοσα γιατι εχουν βγει 3 special με χρωμα, ενα απλο special και ενα διπλο τευχος, η κατι τετοιο..
και μιλωντας για χρωμα παραθετω ενα colouring που ειχα κανει :tensai:
Spoiler:

seishun jidai wa watashi no subete desu

#17 MisaYoshiko

MisaYoshiko

    Anime Professional

  • Members
  • 792 posts

Posted 18 June 2009 - 14:17

και γω ως το 60 εχω διαβασει...δε κτλβα ποια ειναι τα αλλα

#18 Punisher_P.E.F.

Punisher_P.E.F.

    Manga Fan

  • Members
  • 369 posts

Posted 17 February 2010 - 06:43


Το συγκεκριμενο manga θα το χαρακτηριζα ως τον απολυτο ορισμο του "slice of life". Ακομα και το Azumanga Daioh θα μπορουσες να πεις οτι εχει καποια υποθεση... Το Yotsuba& ομως ειναι απλα οι καθημερινες περιπετειες μιας μικρης που μεσω των καθημερινων εμπειριων της ανακαλυπτει τον κοσμο γυρω της.

Συμφωνω απολυτα!

Να ξερετε ομως οτι μπορειτε να αγορασετε ολους τους τομους απο το Otaku No Sekai, το μαγαζι του Κονατα στα εξαρχεια. Κατι, που αν σας αρεσει το manga, θα επρεπε να το κανετε μια που αξιζει αυτοι οι τομοι να κοσμουν τα ραφια της βιβλιοθηκης σας.

Το yotsubato το εχω λατρεψει αφανταστα και ειναι σιγουρο το επομενο manga που θα παραγγειλω απτο Otaku!:thatsit:

#19 zweistein

zweistein

    ¢razÿ supεR Sнøø†εR

  • Members
  • 528 posts

Posted 28 May 2010 - 15:57

Παιδιά μια απορία, έχει βγει το manga αυτό από αγγλόφωνο εκδοτικό οίκο για να το αγοράσει κανεις? :P

#20 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 28 May 2010 - 16:00

Ναι, αν και θα δυσκολευτείς να βρεις ορισμένους τόμους. Ο Loke που τα έχει περάσει μπορεί να σε διαφωτίσει.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#21 zweistein

zweistein

    ¢razÿ supεR Sнøø†εR

  • Members
  • 528 posts

Posted 28 May 2010 - 16:03

βρήκα κάποια volumes από Yen Press αλλα δεν ξέρω αν είναι όντως καλή έκδοση..

#22 shinigami94

shinigami94

    wat

  • Members
  • 893 posts

Posted 28 May 2010 - 16:03

Παιδιά μια απορία, έχει βγει το manga αυτό από αγγλόφωνο εκδοτικό οίκο για να το αγοράσει κανεις? :P

Εγώ τα έχω στα αγγλικά απο Yen Press.

3b2Ktcr.jpg

Spoiler:

#23 zweistein

zweistein

    ¢razÿ supεR Sнøø†εR

  • Members
  • 528 posts

Posted 28 May 2010 - 16:05

αυτό μου αρκεί για επαλήθευση, thnx :)

#24 plotolp

plotolp

    Anime Freak

  • Members
  • 364 posts
  • LocationAthens

Posted 10 January 2012 - 11:51

Μια λέξη ->ΤΕΛΕΙΟ!!:wooi2::lovulovu::joyful:
Ξεκίνησα να το διαβάζω εντελώς τυχαία εχθές το βράδυ και χωρίς να το καταλάβω είχα τελειώσει είδη τα 15 πρώτα τεύχη!! Ότι πιο όμορφο έχω διαβάζει εδώ και πάρα πολύ καιρό, χωρίς καν να το έχω τελειώσει, μπήκε είδη στο top 10 μου:)
Τι να πει κανείς για μικρή Yotsuba?? Ο ορισμός της αθωότητας, ανεμελιάς, χαράς και καλοσύνης! Όλα τα τεύχη σου βγάζουν ένα εντελώς αβίαστο γέλιο. Απλά δεν γίνετε να μην αγαπήσεις αυτήν την μικρή!:P
Νομίζω πως αυτή η εικόνα τα περιγράφει όλα με τον καλύτερο τρόπο!
Spoiler:


Ακόμα και αν πηγαίνουνε όλα χάλια, αρκεί μόνο να φωνάξουμε Donmai!!:wis:
Πάω να τελειώσω και τα υπόλοιπα τεύχη!

#25 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 27 February 2018 - 14:48

New volume

 

https://www.animenewsnetwork.com/daily-briefs/2018-02-27/yotsuba-manga-gets-1st-new-volume-in-29-months/.128315


rsrGbGx.gif