Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * - - 2 votes

Anime διπλό με πάγο


  • Please log in to reply
213 replies to this topic

#31 zade

zade

    23/11/2016

  • Members
  • 759 posts

Posted 22 May 2008 - 21:14

Φυσικα αν κανεις μαραθωνιο με ετερους/ες ποτες ειναι ενα αριστουργημα, παιρνεις και την πατροπαραδοτη pizza και νοτ α worry in the world.
Οταν ειναι ελλαδα ο κολλητος μου, ειδικα, γινεται χαμος. Τελευταιο θυμα Azumanga Daioh.
Μεχρι βεβαια να κανω κανα μαραθωνιο Monster/ short films:wis::wis:

Όποτε είναι εγώ είμαι μέσα .

Μερικές φορές συνοδεύω τα ανιμε και με φαγητό που έγω φτιάξει εγώ ο ίδιος (μου αρέσει η μαγειρική σαν χόμπι) . Σήμερα έχει samurai champloo με handmade παστίτσιο .

Συστατικά: Κρέας ανθρώπινο 50%, Kόκκαλα 20% Αίμα ανθρώπινο: 10% ,μαλτοδεξτρίνη,άμυλο πατάτας ,πολυαμίδιο.Συντηρητικά:Βενζοϊκό Νάτριο,Σορβικό Κάλιο.
Posted Image
Ανάλωση κατά προτίμηση πριν από: Βλέπε Avatar.


#32 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 22 May 2008 - 21:40

πιτσες, γλυκα και τα συναφη τα εκοψα και εχασα ετσι καποια κιλα. Ασε που δε μπορεις να συγκεντρωθεις. Μονο ενα ποτηρι νερο εχω διπλα μου και κανενα κομπολοι.

Μονο οταν ειδα το Bartender δεν αντεξα και εβγαλα ενα METAXA απο το ραφι. Πειρασμος αυτη η σειρα για να πινεις αλκοολ.

#33 usagi 19

usagi 19

    Didi-chan

  • Members
  • 168 posts

Posted 22 May 2008 - 22:07

α εγώ συνδυαζώ τις δύο μου αγάπες!Φαι και anime!:wooi2:
είανι η ιερή στιγμή του φαγητού που γινέται ιερότερο καθώς συνοδεύεται από το να βλέπω τα επεισόδεια!!!
1 στο πρωινό 1 στο μεσημεριανό και παέι λέγοντας! οι καλύτερες ώρες της μέρες!
και πως καλύτερα να ξεκινήσεις τη μερα σου από φαι και anime!:joyful:
και άμα τύχει με τους φίλους μου να βλέπουμε το ίδιο anime και να έιμαστε και στο ίδιο σημείο κάνουμε βραδίες anime!
αχ τι ωραίες στιγμές....:awww:
οι τοίχοι δεν έχουν μόνο αυτία , έχουν και φωνή...

Posted Image

#34 MaSaKa

MaSaKa

    Anime Freak

  • Members
  • 342 posts

Posted 22 May 2008 - 22:51

Εγω βλεπω ανιμε τις πιο πολλες φωρες βραδυ, γτ πρωι εχω σχολειο, μετα φροντιστηριο κτλ κτλ και δεν προλαβενω. Μονο τα σαββατοκυριακα αρχιζω το βραδυ παλι (γτ το πρωι κοιμαμαι και το απογευμα βγενω) αλλα τελιωνω τα ξημερωματα. Τουλαχιστον κατι παραπανω ευχαριστιεμαι τοτε. Παντα με ακουστικα στα αυτια γιατι δεν θελω να με ενοχλει κανεις εκεινη την ωρα και να μην ενοχλω τους αλλους αφου την ωρα που βλεπω ανιμε ολοι κοιμουντε, αλλα δεν τρωω ουτε πινω τιποτα γιατι αποσυντονιζομαι:(.

#35 Katan

Katan

    In love with AS

  • Members
  • 352 posts

Posted 22 May 2008 - 22:52

σχεδόν πάντα βλέπω πρώτη φορά anime episodes μόνη μου κατά τις 3 το μεσημέρι με ένα κουβά φραπέ, ή βράδυ μετά τις 1 με κανα μπωλ δημητριακά XD
μου αρέσει όμως να βλέπω με φίλους comedy anime που έχω ξαναδεί.^^
Posted Image

Many thanks to Glastenen for my beautiful avatar!

Spoiler:

#36 MaSaKa

MaSaKa

    Anime Freak

  • Members
  • 342 posts

Posted 22 May 2008 - 22:57

μου αρέσει όμως να βλέπω με φίλους comedy anime που έχω ξαναδεί.^^


Me too :hihi2::hihi2::hihi2: Τα comedy μπορω να τα βλεπω απιρες φωρες, ειδικα αν ειναι με παρεα(και ας μην ξερουν τι ειναι τα ανιμε:P)

#37 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 22 May 2008 - 23:13

Πρωί/μεσημέρι αν τύχει να παρακολουθήσω, σίγουρα θα με συνοδεύει ενας φραπές. Μεταμεσονύκτιες ώρες γίνεται τρελό γλέντι. Φέτα για ορεκτικό. Τούρτα/πάστα για κυρίως πιάτο. Και για επιδόρπιο καμια μπριζόλα/μπιφτέκι.
Αυτή είναι ζωή!!!

#38 Sparda

Sparda

    ~ C.C. is win ~

  • Members
  • 697 posts

Posted 22 May 2008 - 23:18

Άμα δεν έχω δουλειές και ιστορίες, το πρωί πάντα κάτι βλέπω μαζί με το πρωινό. Το ίδιο και όταν γυρνάω από κάπου και θέλω να χαλαρώσω. (Αυτό που άλλοι κάνουν με τηλεόραση δηλαδή).
Αλλά αν θέλω να δω σοβαρά είναι βράδυ και κυρίως μεταμεσοχύχτια (ναι πάλι μασουλώντας:P άντε με παρέα κανα milko/fanta ):drink:

Posted Image


#39 SirJim

SirJim

    lurking

  • Members
  • 587 posts

Posted 22 May 2008 - 23:21

Συνήθως κατά τις 1:30 το βράδυ με όλα τα φώτα κλειστά, ή 12 το πρωί, πάντα με την συνοδεία του Γιώργου Καρέλια και των γιών του :P. Τίποτα άλλο

user4670_pic4840_1219234016_zpsbe79b943.


#40 Kon_Okami

Kon_Okami

    TYPE-MOON fanboy \(^_^)/

  • Members
  • 562 posts

Posted 22 May 2008 - 23:27

Εγώ πάλι ότι ώρα να ναι με πολύ πολύ πολύ τσιγάρο(that's me--->:smokingg:), coca cola και κανά φραπέ(και γενικά οτιδήποτε περιέχει καφείνη).
Αν και το καλύτερο μου είναι 2-5 το χάραμα(ηχεία κανονικά βέβαια:knock-knock:) με τσιγάρο και μπυρίτσα:drink:

Posted Image


#41 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 22 May 2008 - 23:30

Δεν εχω οραρια,οποτε μου κατεβει να δω ανιμε/ταινιες..

Βεβαια σαν μεσο ορο βραδια,ξεκιναω νωρις τελειωνω αργα^^

Απο φαγητα οτι ειναι διαθεσιμο,γενικως τρωω/πινω τα παντα(ελπιζω να μην ακολουθησουν σχολια περι αυτου)

Aλκοολ ειδικα αν ειναι να κανω ξενυχτι και εχω αρκετες ωρες ξαγρυπνος το αποφευγω γιατι με κανει να νυσταξω πιο γρηγορα...

Παντως μπραβo ρε zade,σημερα το ανοιξες το θεμα και ηδη εχεις τοσα replies...χτυπισες νευρο φαινετε...ο καιμος του otaku ειναι το τι τρωει/πινει κατα τη διαρκεια της σημαντικης αυτης ασχολιας του!!

Edited by Zoro, 22 May 2008 - 23:41.


#42 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 22 May 2008 - 23:44

ασε ασε. anime ξεροσφυρι δεν γινεται!!! Αλλα οπως λεει και o L " εαν λειτουργει το μυαλο, δεν παχαινεις οτι και να φας (μεσα σε λογικα πλαισια παντα)"

#43 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 23 May 2008 - 00:15

Πρίν λίγο έβλεπα Black Lagoon τρώγοντας τοστ και πίνοντας γάλα. :|



Γενικά όταν βλέπω ελαφρά άνιμε μου αρέσει να τρώω καμιά μαλακιούλα, αλλά περισσότερο να πίνω, από αναψυκτικά μέχρι μπύρες. Όπως τύχει.

Στα πιο "ψαγμένα" που θέλουν σκέψη δε θέλω να μου αποσπάται η προσοχή, so.

HnH5aB0.jpg


#44 Anyparktos

Anyparktos

    Πρώην Me Loves Neliel

  • Members
  • 694 posts

Posted 23 May 2008 - 00:37

O πατέρας μου βλέπει φαντικά ανιμε και μάλιστα λατρέυει το 'ping pong club",επίσης είναι φανατικός των Simpsons (μου ζητάει να του κατεβάσω και το επόμενο επεισόδειο όταν βγάνει).
Η μάνα μου επίσης βλέπει ανιμε. Μάλιστα όταν είχε δει το black lagoon είχε βάψει για 3 μήνες όλλα τα μαλλιά της μωβ όπως η Revy(ξέρω είναι εντελώς παλαβή).Tώρα έχει αφήσει μόνο μερικές τούφες μωβ.Και ο μικρός μου αδερφός βλέπει ότι του δείχνω εγώ .

Χαίρομαι για την ανταπόκρισή σας στο θρεντ .Go on

Καλά τώρα είμαι σίγουρος πως θέλω να με υιοθετήσετε!Που να μετακομίζεις γιάννενα όμως:hahaha:

θυμαμαι 1 φορα που στυθηκε "γλεντι" .ειχα δει με τον κολλητο ολο το hellsing (13 επισοδεια) συνεχομενα τρωγοντας σουβλακια,πατατακια,πινοντας μπυρες,coca colες.

Iεροσυλία!!!To hellsing θέλει βαρύ αλκοόλ(πλάκα κάνω αλλά θα τα σπαγε με κανα ουισκάκι-bourbon κατα προτίμηση για τη γλυκιά γεύση)

Η αλήθεια είναι ότι έχω κόψει τα γλυκά αλλά μετράει πολύ το ποτάκι μαζί με τα anime...
Posted Image

#45 Tenshi

Tenshi

    Murciélago

  • Members
  • 1,256 posts
  • LocationEl Salonica

Posted 23 May 2008 - 01:26

Είναι αποδεδιγμενο πως ο ανθρωπος οταν βλεπει ταινιες...ανιμε...κλπ ΠΑΝΤΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΑΣΟΥΛΑΕΙ ΚΑΤΙ.....( γιαυτο και τα pop corn στο cinema τα εχουν κανει χρυσα!! ) :P τεσπα.....εγω ανιμε βλεπω οταν μου ερθει ορεξη ή οταν βαριεμαι...συνηθως μεσημερι για κανα 2 ωρο.....και απλώς βλεπω.....η θα πιω κανα νερο η θα κανω να φαω καμια φρουτοσαλάτα.....!!!!..

Tiger-stock-blog-header.jpg