Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * - - 2 votes

Anime διπλό με πάγο


  • Please log in to reply
213 replies to this topic

#1 zade

zade

    23/11/2016

  • Members
  • 759 posts

Posted 22 May 2008 - 18:46

Αυτή η ιδέα μου ήρθε χθες ενώ έβλεπα ανιμε. Ήμουν μόνος στο δωμάτιο και έβλεπα ανιμε παρέα με ένα ουίσκι.Η ώρα ήταν δύο το βράδυ και εγώ έχοντας τα ακουστικά μου στα αυτία παρακολουθούσα το πρώτο επεισόδειο του μνημόσυνου (mnemosyne) . Σε κάποια στιγμή αναρωτήθηκα ,πώς συνηθίζετε εσείς να βλέπετε ανιμε ; Μόνοι σας ,με παρέα , νωρίς το πρωί ή αργά το βράδυ ,ξεροσφύρι ή το συνοδεύετε με φαγητό ,ποτό κτλ.

Προσωπικά εγώ συνήθως βλέπω ανιμε αργά το βράδυ ,μετά τις 2 μμ ,μόνος με τα ακουστικά στα αυτιά για να μην ξυπνήσω τους υπόλοιπους ,συνοδευόμενος απο τον θειο Jack Daniels ή το θείο Jameson (άμα συνεχίσω κάθε βράδυ έτσι θα καταλήξω αλκοολικός).Ενίοτε βλέπω και νωρίς το πρωί μαζί με τον πατέρα μου ,πριν φύγω εγώ για τη σχολή και αυτός για τη δουλειά.

Εσείς αλήθεια ,τι συνηθίζετε να κάνετε βλέποντας ανιμε;

Συστατικά: Κρέας ανθρώπινο 50%, Kόκκαλα 20% Αίμα ανθρώπινο: 10% ,μαλτοδεξτρίνη,άμυλο πατάτας ,πολυαμίδιο.Συντηρητικά:Βενζοϊκό Νάτριο,Σορβικό Κάλιο.
Posted Image
Ανάλωση κατά προτίμηση πριν από: Βλέπε Avatar.


#2 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2,491 posts

Posted 22 May 2008 - 18:54

Πρώτον: ωραίος τίτλος!! :hahaha:

Δεύτερον: Τώρα τελευταία έχω το κόλλημα να μασουλάω κάτι όταν βλέπω anime. Μπισκοτάκια με χυμό είναι το καλύτερό μου! Αργά το βράδι και μόνη μου.

Posted Image


#3 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 22 May 2008 - 19:01

παντα τρωω κατι,αλλιως δε μπορω seriously :P snacks,food,sweets..you name it :pp
and drinking whatever is available XD beer,wine,juice etc XD

edit // oh and lately,my anime/dorama/etc watching involves lot's of this XD
Spoiler:

for it is win :P

Edited by yami, 22 May 2008 - 20:22.


#4 Anyparktos

Anyparktos

    Πρώην Me Loves Neliel

  • Members
  • 694 posts

Posted 22 May 2008 - 19:09

Great thread!!Τσιγάρα και κοκα-κόλες για μένα,ενίοτε αν είναι πρωί και κανας καφες...Πιο σπάνια ποιοτικά πράματα όπως whisky χεχε...No money γαρ.Καμιά μπύρα είναι fairly common επίσης.
Spoiler:

Καμιά φορά δεν ξεκολλάω βέβαια και τρώω βραδινό στο pc αλλά πιο σπάνιο φαινόμενο πλέον!
Zade,βλέπει ο πατέρας σου anime?!!?:blingeye2:Θα με υιοθετήσετε γιατί οι δικοί μου δεν την παλέύουν?
Posted Image

#5 Gaia

Gaia

    マザーアース

  • Members
  • 182 posts

Posted 22 May 2008 - 19:22

Anime βλεπω παντα τα βραδια, την ωρα που πεφτουν για υπνο οι γονεις μου δλδ καπου 11μιση με 12 μεχρι να πεσω κι εγω... 3 η ωρα! (και ξυπναω με μαυρους κυκλους...:oo:αχ, καταραμενα (ευλογημενα) anime...)
Και παντα συνοδευομαι με σοκολατουχο γαλα ή νερο.... Παντα.:drink:
Ποτε φαγωσιμα γιατι δεν την παλευω με γεματο στομαχι βραδιατικα.



#6 somnium

somnium

    女神道

  • Members
  • 356 posts

Posted 22 May 2008 - 19:26

Πρωι: Γαβαθα 1 λιτρο καφες φιλτρου.
Βραδυ: Tequila χωρις παγο η οτι βρεθει μπροστα μας..

Κατα τη γνωμη μου, αυτα ειναι τα εργαλεια για την εκτιμηση ενος σωστου ανιμε. Επισης, στα απαισια openings στριβουμε τσιγαρο για να μην παθουμε τιποτα απ' την υπερβολικη συγκεντρωση.:tensai:

Posted Image


#7 Anyparktos

Anyparktos

    Πρώην Me Loves Neliel

  • Members
  • 694 posts

Posted 22 May 2008 - 19:29

:clap:Έγραψες!!
Αλλά καφές φίλτρου?...Matakou:bahhh: Χωρίς φραπέ δεν κατεβαίνουν τα anime...
Posted Image

#8 somnium

somnium

    女神道

  • Members
  • 356 posts

Posted 22 May 2008 - 19:34

:clap:Έγραψες!!
Αλλά καφές φίλτρου?...Matakou:bahhh: Χωρίς φραπέ δεν κατεβαίνουν τα anime...

Περι ορεξεως, φυσικα.:) Απλως ειμαι junkie με το φιλτρου.:drink:

Posted Image


#9 karkas

karkas

    Μελλοντικός Μονοσάνδαλος

  • Members
  • 261 posts

Posted 22 May 2008 - 19:37

Μπισκότα Is pure win όταν βλέπεις άνιμε.
Βασικά πορτοκαλάδα έπαιρνα μαζί μου, και μερικά σοκολατάκια έτσι για το γαμώτο(nO Kserosfyri!)...

Πρωτότυπο thread, gratz zade!

#10 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 22 May 2008 - 19:41

εγω, τιποτα περιεργο. απλα αν εχει ερθει ωρα για μεσημεριανο/βραδινο γευμα, θα τσιμπησω αναλογα ( αν εχω μαγειρεψει καλως, αλλιως κατι απο εξω ), αν διψασω και υπαρχει κανας χυμος, θα τον στραγγιξω σιγα σιγα, αλλα σχεδον παντα εχω ενα μπουκαλι νερο διπλα μου και πινω, ανεξαρτητα του τι κανω.

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#11 Jimakos

Jimakos

    Starting... The Game!

  • Members
  • 60 posts

Posted 22 May 2008 - 19:45

Για μένα το πρωί δεν παίζει anime (λόγω δουλειάς)
Έτσι πλέον συνηθίζω να βλέπω βρράδυ (12 με όσο αντέξω) αλλά όχι κάθε μέρα
γιατί ποιος την παλεύει με τρεις-τέσσερις ώρες ύπνου...
Μέχρι τώρα την έβγαζα ξεροσφύρι.
Αλλά με έβαλες σε σκέψεις τώρα:tensai:
Είπες ότι ο Γιάννος βοηθάει...θα το ελέγξω και θα επανέλθω!

#12 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 posts

Posted 22 May 2008 - 19:45

Coca Cola και τσιγαρα, ή τον τρομερο συνδυασμο Τζην-Ursus-Tonic-Λεμονι-Πολλα παγακια ή tequilla αν δεν ηταν πριν ο Dante σπιτι, πατατακια και λοιπα χαζοσνακ ή οτιδηποτε τρωγεται με τα χερια και δεν χρειαζεται να κοιτας το πιατο...πιτσα ας πουμε..(αλλωστε εγω την γδυνω οποτε δεν εχω φοβο οτι θα πεσει κατω το απο πανω της...), παντα βραδυ, χωρις ακουστικα...χμμ...αυτα...
Posted Image

Dorama Queen-Bitch Mode On Atm


#13 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 22 May 2008 - 19:48

τα anime τα προτιμω αργα το βραδυ απο 11,30 και μετα που εχω την ησυχια μου.Η ωρα παραμενει σταθερη (σαν την αντιβιωση ενα πραγμα) Συνοδευονται παντα απο κατι γλυκο (σοκολατα, μπισκοτα, παστακια) και coke light (μετα απο τοσα γλυκα το light με μαρανε). :hahaha:

#14 kith

kith

    Anime Freak

  • Members
  • 297 posts

Posted 22 May 2008 - 20:01

anime μετα τις 3:00 αφου 8α εχο δη ιδη μια ταινια.... τσιγαρα νερο (που δεν παχαινη)και παντα comedy style anime
Posted Image
Spoiler:

#15 zade

zade

    23/11/2016

  • Members
  • 759 posts

Posted 22 May 2008 - 20:07

Zade,βλέπει ο πατέρας σου anime?!!?:blingeye2:Θα με υιοθετήσετε γιατί οι δικοί μου δεν την παλέύουν?


O πατέρας μου βλέπει φαντικά ανιμε και μάλιστα λατρέυει το 'ping pong club",επίσης είναι φανατικός των Simpsons (μου ζητάει να του κατεβάσω και το επόμενο επεισόδειο όταν βγάνει).
Η μάνα μου επίσης βλέπει ανιμε. Μάλιστα όταν είχε δει το black lagoon είχε βάψει για 3 μήνες όλλα τα μαλλιά της μωβ όπως η Revy(ξέρω είναι εντελώς παλαβή).Tώρα έχει αφήσει μόνο μερικές τούφες μωβ.Και ο μικρός μου αδερφός βλέπει ότι του δείχνω εγώ .

Χαίρομαι για την ανταπόκρισή σας στο θρεντ .Go on

Συστατικά: Κρέας ανθρώπινο 50%, Kόκκαλα 20% Αίμα ανθρώπινο: 10% ,μαλτοδεξτρίνη,άμυλο πατάτας ,πολυαμίδιο.Συντηρητικά:Βενζοϊκό Νάτριο,Σορβικό Κάλιο.
Posted Image
Ανάλωση κατά προτίμηση πριν από: Βλέπε Avatar.