Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

EURO 2008


  • This topic is locked This topic is locked
333 replies to this topic

#301 Mr Ayu-Mania

Mr Ayu-Mania

    Wotalicious!

  • Members
  • 959 posts

Posted 22 June 2008 - 15:41

ενα εχω να πω.. παλι καλα που δεν επαιξα στοιχημα σε αυτο το euro γιατι οσες ομαδες πιστευα οτι θα προχωρησουν πηραν τον...
Posted Image

#302 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 22 June 2008 - 23:21

gogogogogogogogo SPAIN!!!!!!!!!!!!

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#303 Ptomahawk

Ptomahawk

    Σενιορ Ρεσερτσερ στα ΒeeTas

  • Members
  • 700 posts

Posted 22 June 2008 - 23:25

Αδικία...
Πλέον μόνο μία ομάδα έχει μείνει για να δω. Έλα μωρή Γερμανία, μπορείς!!!
Posted Image

#304 karkas

karkas

    Μελλοντικός Μονοσάνδαλος

  • Members
  • 261 posts

Posted 22 June 2008 - 23:31

ενα εχω να πω.. παλι καλα που δεν επαιξα στοιχημα σε αυτο το euro γιατι οσες ομαδες πιστευα οτι θα προχωρησουν πηραν τον...



Γιουρο???:hahaha:
[URL="http://roarus.mybrute.com/"]
[/URL]

#305 laraska

laraska

    Self imposed ban

  • Members
  • 1,875 posts

Posted 22 June 2008 - 23:38

ενας φιλος μου εβαλε στοιχημα για ισοπαλια και το κερδισε ο μπαγασας !
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
[IMG]http://www.anime.gr/forums/%5Burl=http://dragcave.net/view/yrOI%5D%5Bimg%5Dhttp://dragcave.net/image/yrOI.gif%5B/img%5D%5B/url%5D[/IMG]

#306 gpanos

gpanos

    Eye Expert

  • Members
  • 74 posts

Posted 23 June 2008 - 00:01

Καλά η Ιταλία πήγε πάλι να περάσει από την πίσω πόρτα.
Απορώ πως οι απόλυτοι losers Ισπανοί τα κατάφεραν στα πέναλτι.
Α ρε Ελλαδάρα... τελικά ήμασταν πολύ άτυχοι που έπιασαν την ομάδα άρσης βαρών και τους κολυμβητές με αναβολικά, τώρα λογικά θα παίζαμε ημιτελικό με Ισπανία.

#307 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 23 June 2008 - 23:02

Λοιπον Επειδη Βρισκομουν Σαλαμινα και δεν μπορουσα να Εκφρασω τις αποψεις μου στο Forum Τις λεω μαζεμενες για τα παιχνιδια..Εχουμε και λεμε...Η Τουρκια ειναι ομολογουμενος η Ποιο ΠΟποΦαρδη Ομαδα του EURO 2008 Μα ειναι πραγματα αυτα?Δινει 1 λεπτο Καθηστερησεις και Βαζει Goal?Δηλαδη Ελεος...Ανυγουεη!Hταν καλο παιχνιδι..
Η Ολλανδια με Απογοητευσε....Μα που πανε με τον EMO τον Arshavin οι Ρωσοι?(Εmo Τον λεω γιατι στην Αρχη ειχε περιεγρα στρομενα τα μαλια του και Ειπα να το καλαμπουρεψω...)Αχ ετσι και παιζανε Penaltys Η Τουρκια δεν ειχε στον Ηλιο Μοιρα..
Τελος Η Ιταλια Δεν Αξιζε Καν Για παραταση και πολη Της Ητανε...Η Ισπανια Επρεπε να ειχε καθαρισει Το Παιχνιδι απο νωρις και να μην μας καθηστερει μιας και θελαμε να βγουμε Αλοστε! ^_-
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:

#308 gpanos

gpanos

    Eye Expert

  • Members
  • 74 posts

Posted 24 June 2008 - 00:34

Όταν λες η Τουρκία δεν είχε στον ήλιο μοίρα τι εννοείς; Αφού στα πέναλτυ το πήρε το ματς. Εκτός κι αν ήθελες να πεις η "Ρωσία δεν είχε στον ήλιο μοίρα".
Πολύ γερμανικό στυλ ο τρόπος γραφής σου, τα ουσιαστικά με κεφαλαία.

#309 MaSaKa

MaSaKa

    Anime Freak

  • Members
  • 342 posts

Posted 24 June 2008 - 02:36

Καλά η Ιταλία πήγε πάλι να περάσει από την πίσω πόρτα.
Απορώ πως οι απόλυτοι losers Ισπανοί τα κατάφεραν στα πέναλτι.
Α ρε Ελλαδάρα... τελικά ήμασταν πολύ άτυχοι που έπιασαν την ομάδα άρσης βαρών και τους κολυμβητές με αναβολικά, τώρα λογικά θα παίζαμε ημιτελικό με Ισπανία.


ναι αυτο φτεει, οχι οτι ειμαστε αμπαλοι τελιως.....

#310 Darkchilde

Darkchilde

    Jedi Master

  • Members
  • 915 posts

Posted 24 June 2008 - 09:13

Η Ισπανία είναι τελικά χάλι ομάδα, και σε αυτό το παιχνίδι,δυστυχώς η Ιταλία έπαιξε το παιχνίδι της Ισπανίας με αποτέλεσμα να πάει το παιχνίδι στα πέναλτυ. Και στα πέναλτυ οι Ιταλοί δεν είναι τόσο καλοί...

#311 xANTONISx

xANTONISx

    Περπάτησα πάρα πολύ ...

  • Members
  • 202 posts

Posted 24 June 2008 - 09:36

Εγώ πάντως ήθελα την Ιταλία αλλα τώρα -που αποκλήστηκε- βροντοφωνάζω : Ισπανία ΓΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ! :D

Posted Image

Έχουμε και Identi.ca
ΗΙΜΥΜ S3EP5

#312 gpanos

gpanos

    Eye Expert

  • Members
  • 74 posts

Posted 24 June 2008 - 14:20

Λοιπόν το αίτιο αποκλεισμού της Εθνικής από το Euro το ξέρουμε όλοι, αλλά ντρεπόμαστε να το πούμε.
Πως ξαφνικά η ομάδα που νικούσε τους πάντες μέχρι τον Μάρτιο, πήρε την κάτω βόλτα;
Η απάντηση βγαίνει εύκολα αν σκεφτούμε τι έγινε στην Ελλάδα τους πρώτους μήνες του 2008 με τα αναβολικά, κάτι που είχε σαν αποτέλεσμα να ελεγχθούν όλοι οι διεθνείς μας κι έτσι να πάμε στο Euro χωρίς τις "βιταμίνες" μας σε αντίθεση με τις άλλες ομάδες.
Δεν είναι τυχαίο που δεν μπορούσαμε να πάρουμε τα πόδια μας.
"Είχαμε το ψυχολογικό βάρος, λέει, και τα πόδια ήταν βαριά...."
Αντίθετα η Ρωσία έχει μακράν τις καλύτερες "βιταμίνες". Καλές βιταμίνες έχουν και οι Γερμανοί. Για τους Τούρκους βέβαια δεν μπορώ να πω, εκτός από "βιταμίνες" έχουν και ψυχή και τύχη (κάτι σαν εμάς το 2004, αλλά στο θέμα τύχη σε υπέρμετρο βαθμό).


@Darkchilde Η Ιταλία σε αυτό το Euro απλά δεν έπαιζε.... ήταν λίγο πιο τυχερή/ καλή από την εξίσου κακή Ελλάδα και έφτασε στους 8, αλλά μέχρι εκεί.

#313 odin

odin

    Lord of valhalla

  • Retired Staff
  • 1,535 posts

Posted 24 June 2008 - 17:01

Λοιπόν το αίτιο αποκλεισμού της Εθνικής από το Euro το ξέρουμε όλοι, αλλά ντρεπόμαστε να το πούμε.[...]
Η απάντηση βγαίνει εύκολα αν σκεφτούμε τι έγινε στην Ελλάδα τους πρώτους μήνες του 2008 με τα αναβολικά, κάτι που είχε σαν αποτέλεσμα να ελεγχθούν όλοι οι διεθνείς μας κι έτσι να πάμε στο Euro χωρίς τις "βιταμίνες" μας σε αντίθεση με τις άλλες ομάδες.

Δηλαδή οι μέχρι τώρα νίκες μας οφειλόταν στα αναβολικά και η τωρινή ήττα μας στην έλλειψη τους?Γιατί εγώ είχα ακούσει να φορτώνουν τις νίκες που κάναμε σε παράγοντες που αρχίζουν από την ικανότητα του γερμανού και την τύχη και φτάνουν στο μεγαλείο της ελληνικής ψυχής και παράγοντες που συνέβαλαν στον αποκλεισμό μας από την ηλικία τον παιχτών μέχρι το ότι δεν ρισκάραμε με την επίθεση :nosey:
Πάντως αν το ξέραμε και τo 2004 όλοι ότι εκεί οφείλονταν οι νίκες μας τότε κακώς πανηγυρίζαμε όταν κερδίζαμε:redcard2:

Edited by odin, 24 June 2008 - 17:16.


#314 gpanos

gpanos

    Eye Expert

  • Members
  • 74 posts

Posted 24 June 2008 - 17:56

Σε ένα άθλημα όπως το ποδόσφαιρο δεν παίζει ρόλο μόνο η φυσική κατάσταση.
Δεν είναι στίβος.
Και η ελληνική ψυχή και ο φοβερός Γερμανός και η καλή μας τύχη συντέλεσαν στο να το σηκώσουμε. Η ομάδα όμως ήταν ΚΑΙ σε πολύ καλή φυσική κατάσταση, όπως και άλλες ομάδες.
Στην τελική μια χαρά κάναμε και πανηγυρίσαμε αφού όλοι είχαν πάρει τις "βιταμινούλες" τους. Εμείς απλά είχαμε Γερμανό, ψυχή και τύχη που έκαναν την διαφορά.
Φέτος όμως παίζει να ήμασταν η μοναδική ομάδα (ή μία από τις λίγες) που κατέβηκε χωρίς τον "φυσικό χυμό" της λόγω των γεγονότων με τα αλλεπάλληλα κρούσματα ντόπιγκ στην χώρα μας.
Εγώ μια χαρά υπερήφανος νιώθω για το 2004.

#315 odin

odin

    Lord of valhalla

  • Retired Staff
  • 1,535 posts

Posted 24 June 2008 - 18:13

Και η ελληνική ψυχή και ο φοβερός Γερμανός και η καλή μας τύχη συντέλεσαν στο να το σηκώσουμε.[...]Εμείς απλά είχαμε Γερμανό, ψυχή και τύχη που έκαναν την διαφορά.

Από αυτά που λες εγώ καταλαβαίνω ότι η ψυχή και ο γερμανός δεν κάνουν τίποτα αν δεν πάρεις βιταμίνες (όπως και τελικά είδαμε,ούτε βαθμό δεν τσιμπήσαμε χάρη στην έλλειψη ντόπας σύμφωνα με τα λεγόμενα σου) και αν όντως ισχύει αυτό (που θέλω να πιστεύω ότι δεν ισχύει) εγώ όχι δεν αισθάνομια περήφανος για την νίκη μας το 2004,αλλα αισθάνομαι ******* που χάρηκα αυτό το κύπελλο.Και το ίδιο θα έπρεπε να αισθάνονται και όσοι το πανηγύρισαν,ενώ ταυτόχρονα καυχιούνται πως ζουν στην χωρα που γέννησε το ευ αγωνίζεσθαι.

Εγώ μια χαρά υπερήφανος νιώθω για το 2004.

Αν αποδίδεις την νίκη μας στα αναβολικά και αισθάνεσαι και περήφανος για αυτό,τι να πω...