Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

D.Gray-man


  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#61 Zabimaru

Zabimaru

    ワン ピース!!

  • Members
  • 860 posts

Posted 29 March 2009 - 13:20

oups.δε το ειχα προσεξει απλα το ειχαν τετραγωνο και υπεθεσα οτι θα ναι κανα πολυ βιαιο οχι οτι εχω δει to dgray man

#62 kagemaru igano

kagemaru igano

    Anime Freak

  • Members
  • 424 posts

Posted 29 March 2009 - 16:05

μιλας σοβαρα το d gray man το εχουν τετρωνακι σημα???

#63 Nighteyes

Nighteyes

    Thinking backwards.

  • Retired Staff
  • 1,667 posts

Posted 29 March 2009 - 16:18

μιλας σοβαρα το d gray man το εχουν τετρωνακι σημα???

Για ποιον άλλο λόγο λέτε να καθυστέρησαν 1 χρόνο να το δείξουν και κατέληξε στην μεταμεσονύκτια ζώνη;

Posted Image

Posted Image


#64 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 29 March 2009 - 17:01

threads merged, carry on ppl...:nosey:

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#65 ...xXx...

...xXx...

    – - – - – - – - ░ ▒▓▓█D

  • Members
  • 134 posts

Posted 29 March 2009 - 17:55

εδώ μπορείτε να κατεβάζετε το T.V. rip που γίνετε από το cine+ τα πρώτα επεισόδια δεν γράφτηκαν ευελπιστούμε να τα δήξη σε επανάληψι το cine+ το μόνο που χριαζετε είναι να κάνετε acc στο gamato.info

gamato.info - Torrent Details
Posted Image

#66 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 29 March 2009 - 18:01

Για ποιον άλλο λόγο λέτε να καθυστέρησαν 1 χρόνο να το δείξουν και κατέληξε στην μεταμεσονύκτια ζώνη;

Και μετά μερικοί ζητάνε την διάδοση των anime στην ελληνική τηλεόραση... Ρε stick to fansubs, λέμε. :stubborn:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#67 Zabimaru

Zabimaru

    ワン ピース!!

  • Members
  • 860 posts

Posted 30 March 2009 - 12:43

e βασικα απο οτι ειδα πρεπει να ναι γυρο στα 100 κατι επεισοδεια σιγα μη τα δειξουνε ολα.το βαζουν που το βαζουν 1,30 ωρα τα ξυμερωματα εδω βαζουνε κατι ταινιες με overkills kai tsonta στις 9 το βραδυ.αντε ρε οντως stick to fansubs

#68 Hellraider

Hellraider

    Anime Elite

  • Members
  • 1,348 posts
  • LocationΑθήνα

Posted 30 March 2009 - 13:08

6 επεισόδια τη φορά έχει,17 βδομάδες δηλαδή.Ε δε νομίζω να το κόψουν...(κατά τα άλλα καλά τα λέτε :P)

#69 Nighteyes

Nighteyes

    Thinking backwards.

  • Retired Staff
  • 1,667 posts

Posted 30 March 2009 - 13:17

Η ιδανική ώρα προβολής του D.Gray-man πιστεύω ότι θα ήταν γύρω στις 10, την ώρα που έχουν πάει ήδη για ύπνο τα περισσότερα παιδιά.
Spoiler: spoiler πρώτων επεισοδίων
Υπάρχει περίπτωση όμως να βάλουν τέτοια ώρα anime;

Η βλακεία ήταν ότι θα έπρεπε να διαλέξουν κάποια άλλη σειρά για να μπορέσουν να την βάλουν απόγευμα. (Τόσες και τόσες υπάρχουν.) Αυτό θα βοηθούσε στην εξάπλωση των anime. Το D.Gray-man δεν είναι για τις 6 η ώρα που το προορίζανε αρχικά.

PS
Για την ώρα θα βάλουν την 1η season, (έτσι λέει στο site) δηλαδή μέχρι το τέλος των filler της Lulubell.

Posted Image

Posted Image


#70 Maya-chan

Maya-chan

    Anime Master

  • Moderators
  • 1,667 posts

Posted 18 April 2009 - 16:30

Τετραγωνάκι πάντως... Εγώ το βρίσκω υπερβολικό. Νομίζω ότι με τριγωνάκι στις 11 μια χαρά θα ήτανε.

15fkk04.jpg


#71 Hellraider

Hellraider

    Anime Elite

  • Members
  • 1,348 posts
  • LocationΑθήνα

Posted 21 April 2009 - 13:20

Προχθές το Σάββατο προβλήθηκε κανονικά;

#72 dysdaimona

dysdaimona

    i don't want a title

  • Members
  • 53 posts

Posted 21 April 2009 - 22:14

Αν εννοείς το Σάββατο της ανάστασης εγώ το είδα κανονικά.Μόνο που επειδή είχα χάσει το προηγούμενο σάββατο δεν ξέρω μήπως είναι επανάληψη του.Βασικά είμαι αρκετά σίγουρη ότι ήταν fillers αλλά για περισσότερες πληροφορίες άνοιξε το σπόιλερ παρακάτω αν θες

Spoiler:


#73 Nighteyes

Nighteyes

    Thinking backwards.

  • Retired Staff
  • 1,667 posts

Posted 21 April 2009 - 23:52

Αν εννοείς το Σάββατο της ανάστασης εγώ το είδα κανονικά.Μόνο που επειδή είχα χάσει το προηγούμενο σάββατο δεν ξέρω μήπως είναι επανάληψη του.Βασικά είμαι αρκετά σίγουρη ότι ήταν fillers αλλά για περισσότερες πληροφορίες άνοιξε το σπόιλερ παρακάτω αν θες

Spoiler:


Τελείωσε όμως λίγο νωρίτερα. Για τα εντός spoiler: Δεν ξέρω για τα άλλα, πάντως τα επεισόδια με τον Kanda νομίζω δεν είναι filler. Σε κάποιο ξένο site είπαν ότι υπάρχουν στο manga αν και δεν έχουν σχέση με την υπόθεση. Kanda arc ή κάτι τέτοιο.:nosey:

Posted Image

Posted Image


#74 Hellraider

Hellraider

    Anime Elite

  • Members
  • 1,348 posts
  • LocationΑθήνα

Posted 22 April 2009 - 01:00

Τελείωσε όμως λίγο νωρίτερα.



Από ότι βλέπω εδώ πρέπει να έδειξε 4.Μια επιβεβαίωση θα με υποχρέωνε (δεν εμπιστεύομαι τα περί προγράμματος sites βλέπεις :P).:nod:

#75 Nighteyes

Nighteyes

    Thinking backwards.

  • Retired Staff
  • 1,667 posts

Posted 22 April 2009 - 01:23

Εγώ το πέτυχα στο τέλος. Τελείωσε περίπου στις 3 παρά τέταρτο. Αν υπολογίσουμε ότι κάθε επεισόδιο διαρκεί περίπου 25 λεπτά και ξεκίνησε στις 1:00 όπως λέει στο πρόγραμμα, τότε όντως 4 επεισόδια πρέπει να έβαλαν. Σε λίγο όμως ξεκινάνε τα filler της lulubell. Καλύτερα να μην τα δείτε ή να τα δείτε στο χαλαρό. Την 2η σεζόν που είναι καταπληκτική, φοβάμαι ότι δεν θα την βάλουν.

Posted Image

Posted Image